نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: تحصيل در مقطع فوق ليسانس در خارج از كشور : اري يا خير

رأی دهندگان
86. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • اري

51 59.30%
  • خير

16 18.60%
  • بستگي دارد ( لطفا دليل خود را در مورد انتخاب اين گزينه توضيح دهيد )

19 22.09%
صفحه 4 از 8 نخستنخست 12345678 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 31 تا 40 , از مجموع 77

موضوع: مستر در ایران یا خارج از ایران: کدام رو ترجیح میدین

Senior Member

پیش فرض پاسخ : فوق لیسانس ایران!!!! لطفا راهنمایی کنید.......فوری

نقل قول نوشته اصلی توسط Some14Myself
    مرسی سهیل جان .. موثقه دیگه ! ...
    اگه بخوایم 100% مطمئن بشیم باید از کی بپرسیم !؟ ... از سنجش ! .. یا خود دانشگاه ها هم می تونن کمک کنن ! ...
    حسین جان مطمئن باش
    اون موقع که می خواستم ارشد بدم اینو توی دفترچه هاش خوندم!
    ولی اگر باز هم شک داری فکر کنم سنجش جواب بهتری بده

پیش فرض پاسخ : فوق لیسانس ایران!!!! لطفا راهنمایی کنید.......فوری

من این طور شنیدم. ولی منبع خیلی موثقی ندارم.
    به نظ منم سنجش بهترینشه .

Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی الکترونیک - اصفهان

پیش فرض آیا ارشد خارج از کشور جایز است ؟

با سلام خدمت همه دوستان

این موضوع رو بار دومه که دارم میزارم ولی نمیدونم چرا دفعه پیش پاک کردن مدیران محترم .

بنظر دوستانی که محصل در خارج از کشور هستند ، آیا گرفتن پذیرش با فاند از کشور خارجی بهتر است در مقطع ارشد یا ارشد توی ایران رو پیشنهاد میکنید ؟

سوال دوم بنده اینه که اگر یه استاد به یک دانشجوی ارشد(ایرانی) فاند بده در چه حد ازش توقع علمی داره ؟ با توجه به سطح علمی ایران ، آیا اون دانشجو کله پا میشه ؟

ممنون
    و با تشکر فراوان از مدیر این بخش که قراره پست رو پاک نکنن
    شب سردی است و من افسرده - راه دوری است و پایی خسته

ApplyAbroad Superstar Countdown آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical-Georgia Inst. of Technology

پیش فرض پاسخ : آیا ارشد خارج از کشور جایز است ؟

سلام
    بستگی به دانشگاه داره- اگه کشور و دانشگاه خارجی رنکی نداره همون دانشگاه های ایران بهتره چرا که به درد سر دوری نمی ارزه.....اما مگر اینکه یکی بگه نه من اصلا میخوام برم از کشور که بحثش جداست
    - دیگه ترازویی نیست که بگیم اقا 2 کیلوگرم توقع علمی داره و واسه دکترا 3.4 کیلو
    بستگی به استاد داره و سختگیر بودنش و انتظاراتش.....نوع پروژه ها که experimental هست یا نه؟... ولی اگه دانشگاه خوبه و فاند داری شک نکن- نگران اینکه کم بیاری نباش اگه نگرانیت اینه

Member
    رشته و دانشگاه

مهدي جون ممنون از جوابت

دقيقا مشكل من همينه كه كم ميارم يا نه . چون همه ميدونيم سطح علمي دانشگاه هاي ايران خيلي پايين تره به همين خاطر ترسي وجود داره كه اونجا توقع بالايي ازت دارن يا نه ؟

دانشگاه درپيت هم منظورم نيست . دانشگاه هايي كه رنك بالاي 200 يا حتي 100 دارن.

ApplyAbroad Superstar Countdown آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical-Georgia Inst. of Technology

سلام
    من بعنوان نماینده ..در این فرووم و همه مکان ها میگم که کم نمیاری
    دانشگاه های ایران اصلا هم سطحشون پایین نیست
    حالا توقع هم داشته باشند-تو بیشتر تلاش می کنی
    خندم میگیره ازین 100-200 رنک
    مرد مومن یه چیزایی از رنک های خیلی بهتر از این میدونم که خود بچه به من میگند-اصلا نترس
    تو حالا پاشو بیا خوف نکن-99.9999999999999% کم نمیاری

ApplyAbroad Champion

رشته و دانشگاه
    Comp. Eng

سلام

اگه واقعا بخواید که خوب درس بخونید مطمئن باشید که کم نمیارید من دانشجوهای متوسط و حتی ضعیف هم دیدم که رفتن و تونستن اونجا خوب کار کنن. ترمهای اول ممنکه یکم سخت بگذره تا با محیط و سیستم اونجا آشنا بشید و ترستون بریزه ولی بعدش میوفتید رو غلطک و مشکلی براتون پیش نمیاد

ApplyAbroad Veteran
    h.behrouz آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    polytechnic of tehran, mathematics

نقل قول نوشته اصلی توسط sjjpo2002 نمایش پست ها
    سلام

اگه واقعا بخواید که خوب درس بخونید مطمئن باشید که کم نمیارید من دانشجوهای متوسط و حتی ضعیف هم دیدم که رفتن و تونستن اونجا خوب کار کنن. ترمهای اول ممنکه یکم سخت بگذره تا با محیط و سیستم اونجا آشنا بشید و ترستون بریزه ولی بعدش میوفتید رو غلطک و مشکلی براتون پیش نمیاد
    من هم برای اینکه چیزی گفته باشم، دوستی دارم که توی نیووریک درس میخونه و دانشگاهش تاپه . میگفت اولش میترسیدم و حتی میخواستم بگم آقا من نمیام چون به رنکینگ و استاداش نگاه میکردم ولی الان بعد از 3ترم اونجا بودن میگه دانشجوی ممتاز اونجاست و کاراش با دانشجوهای دکتری اونجا برابری داره. به من میگه همه درسهایی که تو ( منو میگه) توی ارشد پاس کردی ( من بیش از کوپنم درس پاس کردم ) اندازه درسهای پاس شده بچه های دکتری اینجاست. نکته کلی اینکه اگر برای ارشد بری حتما حتما برد کردی. من اگر بجای ارشد توی لیسانس از سربازی معاف میشدم هرگز دنبال ارشد اینجا نمیرفتم. راستی اون دوستم همین الان دکتری هم همون دانشگاه تضمین شدست ولی میگه داره برای تاپتراش اقدام میکنه.
    I am back to AA.

Member
    رشته و دانشگاه

از تمامی دوستانی که راهنمایی کردن بسیار ممنونم . خیلی روحیه دادید . امیدوارم شما هم موفق باشید . توکل به خدا

Junior Member shaahin_67 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Software Engineering

پیش فرض مستر در ایران یا خارج از ایران: کدام رو ترجیح میدین

سلام،

دوستان من خودم برای مستر برای ایتالیا اقدام کردم. ولی الان خیلی دو دل شدم که مستر رو اونجا بخونم یا همینجا کنکور ارشد رو بدم و بعدش برای امریکا و یا کانادا برای دکترا فاند بگیرم و برم. به نظر شما ارزش رو داره که مستر رو تو کدوم کشور بخونیم؟ آیا تفاوت علمی "فاحشی" بین دانشگاه ها ایرانی و بچه هایی که در ایران مشغول تحصیل هستند با محیط های آکادمیک اروپا-امریکای شمالی وجود داره؟ شما ترجیح میدین پله های صعودی پیشرفت آکادمیکتون رو چطوری طی کنین؟ در ضمن رشته ی من نرم افزار هستش و متاسفانه از نظر برنامه نویسی از سطح بالایی برخوردار نیستم.
    "اگر ایمانی به کوچکی دانه خردل داشته باشید، می توانید به کوه بگویید از اینجا به آنجا منتقل شو و منتقل خواهد شد و هیچ امری برای شما ناممکن نخواهد بود!"(متّی 17:20)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)