نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: تحصيل در مقطع فوق ليسانس در خارج از كشور : اري يا خير

رأی دهندگان
86. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • اري

51 59.30%
  • خير

16 18.60%
  • بستگي دارد ( لطفا دليل خود را در مورد انتخاب اين گزينه توضيح دهيد )

19 22.09%
صفحه 5 از 8 نخستنخست 12345678 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 41 تا 50 , از مجموع 77

موضوع: مستر در ایران یا خارج از ایران: کدام رو ترجیح میدین

ApplyAbroad Hero dexoey آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    HTW Berlin - Construction and Real Estate Management

پیش فرض پاسخ : مستر در ایران یا خارج از ایران: کدام رو ترجیح میدین

بستگی به شرایط هر فرد داره. اما اگر از نظر من یک نفر این امکان رو داشته باشه که در خارج از کشور تحصیل کنه 100% باید این کار رو انجام بده. علاوه بر این که تفاوت علمی فاحش رو متوجه میشه یک تجربه بسیار بسیار عالی کسب میکنه ( که با هیچ چیز قابل مقایسه نیست) و اگر هم زرنگ باشه میتونه بعد از فوق لیسانسش کار پیدا کنه و اقامت اون کشور رو بگیره. اونجاست که خیلی ها متوجه میشن اصلا نیازی به خوندن دکترا ندارند!
    از ایرانی بودنم بسیار متنفرم.
    به علت جو حاکم بر این سایت، حضور من بسیار کمرنگ می باشد.

Senior Member civil2015 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Civil Engineering

یک مساله‌ای هست که خیلی‌ دیدم اتفاق افتاده، اکثر بچه‌هایی که به قصد گرفتن فوق می‌رن اروپا و هدفشون اینه که بعد از اونجا واسه دانشگاههای خفن آمریکا اقدام کنن ،اکثرا اروپا که می‌رن بیخیال دکترا میشن و بعد از گرفتن فوق وارد بازار کار اون کشور میشن، این مورد واسم یکم گنگه ، اگه کسی‌ هست که دلیل این قضیه رو توضیح بده میتونه به خیلی‌‌ها که الان ایرانن و این هدف که برن اروپا و از اونجا برم آمریکا کمک خواهد کرد که بهتر برنامه ریزی کنن

“Scientists dream about doing great things. Engineers do them.” -James A. Michener

Senior Member

به نظر من اگر کسی به فکر گرفتن فاند است و نمیخواد با هزینه ی شخصی ادامه تحصیل بده بهتره ارشد رو ایران بخونه و بعدش واسه دکترا و فاند خوب اقدام کنه.
    مگر اینکه کسی دیگه حوصله ی شرکت دوباره تو کنکور و دردسراشو نداشته باشه و هدفش فقط رفتن باشه و مشکل مالی هم نداشته باشه،اونوقت مسلما ترجیح میده ارشد رو هم خارج از ایران بخونه.

ولی اینطور که من می بینمم بچه ها از ایران معدل های بالاتری در ارشد میگیرن و این واسه اپلای برای دکترا بهتره ! حالا دیگه نمی دونم یعنی استادا ایران راحتتر نمره میدن یا ......
    درصورتیکه در خارج از ایران به راحتی نمیشه با معدل بالا در مقطع فوق فارغ التحصیل شد.

ApplyAbroad Hero dexoey آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    HTW Berlin - Construction and Real Estate Management

نقل قول نوشته اصلی توسط civil2015 نمایش پست ها
    یک مساله‌ای هست که خیلی‌ دیدم اتفاق افتاده، اکثر بچه‌هایی که به قصد گرفتن فوق می‌رن اروپا و هدفشون اینه که بعد از اونجا واسه دانشگاههای خفن آمریکا اقدام کنن ،اکثرا اروپا که می‌رن بیخیال دکترا میشن و بعد از گرفتن فوق وارد بازار کار اون کشور میشن، این مورد واسم یکم گنگه ، اگه کسی‌ هست که دلیل این قضیه رو توضیح بده میتونه به خیلی‌‌ها که الان ایرانن و این هدف که برن اروپا و از اونجا برم آمریکا کمک خواهد کرد که بهتر برنامه ریزی کنن
    دقیقا من هم همین وضعیت رو داشتم! 4 روز قبل از پروازم به برلین رفتم دبی امتحان GRE دادم چون هدفم دکترا در امریکا بود. بعد از 2-3 ماه کلا تصمیم برای امریکا رفتن منحل شد! اینجا کسانی که فقط دنبال درس خوندن و حقوق های نه چندان بالا هستند میرن دکترا میخونند. اصلا هم مثل ایران نیستش که یک دکتر یا پروفسور همش به عنوان خودش افتخار کنه و به خاطر حرف بقیه بره درس بخونه و درس بده! در ایران وقتی با دوستام صحبت میکردم و میگفتم میخوام دکترا بخونم همه به چشم یک ادم خیلی با انگیزه و موفق نگاه میکردن که دنبال اهداف بالا هست. اما اینجا وقتی با دانشجویان دیگه حرف ار دکترا میزنید با تعجب نگاهتون میکنند و میپرسن که ایا واقعا میخوای بری دکترا بخونی که همش ریسرچ انجام بدی ؟؟!! چرا وارد صنعت نمیشی؟
    از ایرانی بودنم بسیار متنفرم.
    به علت جو حاکم بر این سایت، حضور من بسیار کمرنگ می باشد.

ApplyAbroad Guru

صحبت دوستمون dexoey کاملا صحیحه.

دکترا مقطعی نیست که همه برن بخونن و اصلا هم اینطور نیست که هر کس درسش قوی تره یا رزومه بهتری داره بره دکترا بگیره. معمولا در خارج از کشور می بینید تواناترین افراد بعد از Undergrad دیگه ادامه تحصیل نمی دن، تاپ ترین ها معمولا دنبال راه اندازی بیزنس خودشون و گرفتن سرمایه از سرمایه گذارها و ... میرن و قشر کثیری هم دنبال کار و همیشه اون قشری دکترا می گیرن که عموما علاقه دارن به این کار و ازش لذت می برن. برای همینه که در Grad School ها این همه خارجی و عموما آسیایی می بینید. مدرک دکترا یا کار در دانشگاه هم نه مزایای خاصی در اروپا و آمریکا داره نه موقعیت اونچنانی خاصی به حساب میاد نه عنوان دکترا اونطوری که توی ایرانه عزت و احترام و دهن پر کنه و نه مسابقه ای برای بالاتر بودن مدرک بین افراد و خانواده هاست! از نظر درآمد هم تفاوتی نیست. در ایران متاسفانه همه به فکر خروج از کشور هستن و دکترا گرفتن در خارج شده راهی کم خرج و سریع برای مهاجرت و خروج از کشور و برای همین همه تاپ ها اپلای می کنند و میرن دنبال دکترا گرفتن.

برای همینه که من به اکثر افراد توصیه می کنم در صورتی که می تونن فوقشون رو خارج بخونن تا اگه دیدن این علاقه به کار تحقیقاتی و پژوهشی/آکادمیک در اونها نیست ادامه ندن ولی زمینه مهاجرت و کار پیدا کردن براشون فراهم شده باشه تا به دلیل مهاجرت خودشون رو متعهد به یک دکترای اجباری نکنند. همه افراد برای دکترا گرفتن ساخته نشدن و دکترا گرفتن هم تنها راه موفقیت نیست.

چه بحث جالبی!
    من خودم یه چیز دیگه هم شنیده بودم. یه نفر می گفت که خارج از کشور نهایتا تا مقطع مستر درس دانشگاهی رو می خونن و بعد از اون فورا جذب بازار کار می شن. حتی می گفت که افرادی که دکترا می خونن ممکنه نتونن مثل اون هایی که مستر دارن جذب بازار کار بشن چون زمان بیشتری صرف تئوری پردازی کردن و جنبه عملی خوبی ندارن و به علاوه سن شون هم نسبت به بچه های مستر بالاتر رفته و البته انتظاراتشون هم از گرفتن حقوق بالا بیشتر میشه. دوستان این حرف درسته؟ یعنی اگه دکترا بگیریم ممکنه بازار کار رو از دست بدیم؟ ممنون
    نظر شما درباره این عکس چی هست؟؟
    -بسم الله ارحمن و ارحیم. سوال مشکل داره!!

Member

دقیقا بیشتر صحبت ها صحت داره به اضافه اینکه تقریبا در تمامی رشته ها فارغ التحصیل های فوق لیسانس نسبت به فارغ التحصیل های دکترا درآمد بیشتری دارند(تقریبا در تمام دوره کاری) در حالی که دست کم 3 سال کمتر تحصیل کردن و در نتیجه 3 سال زودتر بازنشسته میشن

Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Ali2011 نمایش پست ها
    چه بحث جالبی!
    من خودم یه چیز دیگه هم شنیده بودم. یه نفر می گفت که خارج از کشور نهایتا تا مقطع مستر درس دانشگاهی رو می خونن و بعد از اون فورا جذب بازار کار می شن. حتی می گفت که افرادی که دکترا می خونن ممکنه نتونن مثل اون هایی که مستر دارن جذب بازار کار بشن چون زمان بیشتری صرف تئوری پردازی کردن و جنبه عملی خوبی ندارن و به علاوه سن شون هم نسبت به بچه های مستر بالاتر رفته و البته انتظاراتشون هم از گرفتن حقوق بالا بیشتر میشه. دوستان این حرف درسته؟ یعنی اگه دکترا بگیریم ممکنه بازار کار رو از دست بدیم؟ ممنون
    این قضیه کاملا درسته و استدلال میکنن که فردی که دکترا داره انتظار درآمد بیشتری داره و وقتی یه فوق لیسانس میتونه با درآمد پایین تر همون کار رو برامون انجام بده چرا دکترا استخدام کنیم؟،این قضیه کم وبیش تو ایران هم هست

Senior Member hirt-01 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mining engineering, Urmia University

نقل قول نوشته اصلی توسط dexoey نمایش پست ها
    دقیقا من هم همین وضعیت رو داشتم! 4 روز قبل از پروازم به برلین رفتم دبی امتحان GRE دادم چون هدفم دکترا در امریکا بود. بعد از 2-3 ماه کلا تصمیم برای امریکا رفتن منحل شد! اینجا کسانی که فقط دنبال درس خوندن و حقوق های نه چندان بالا هستند میرن دکترا میخونند. اصلا هم مثل ایران نیستش که یک دکتر یا پروفسور همش به عنوان خودش افتخار کنه و به خاطر حرف بقیه بره درس بخونه و درس بده! در ایران وقتی با دوستام صحبت میکردم و میگفتم میخوام دکترا بخونم همه به چشم یک ادم خیلی با انگیزه و موفق نگاه میکردن که دنبال اهداف بالا هست. اما اینجا وقتی با دانشجویان دیگه حرف ار دکترا میزنید با تعجب نگاهتون میکنند و میپرسن که ایا واقعا میخوای بری دکترا بخونی که همش ریسرچ انجام بدی ؟؟!! چرا وارد صنعت نمیشی؟
    منم این حرف رو زیاد شنیدم. طرف مسترش رو یه کشور اروپایی گرفته به طور کلی بیخیال آمریکا شده! فکر می کنم خیلی ها هستند که هنوز مطمئن نیستند که می خوان دکترا بخونن یا نه ( مثل خود من! ) بهتره برای مستر اپلای بکنند...
    خوب میریم که داشته باشیم اپلای دکترا برای فال 17 یا 18
    Resume: BSc: From Urmia Uni,17.59/20; MSc GPA: From Uni of Bologna, 28.2/30; GRE(Q163/V158/AWA3) ; iBT:100 (have to take it agian!); 0 publication ; PhD Applicant

ApplyAbroad Hero

نقل قول نوشته اصلی توسط S03 نمایش پست ها
    صحبت دوستمون dexoey کاملا صحیحه.

دکترا مقطعی نیست که همه برن بخونن و اصلا هم اینطور نیست که هر کس درسش قوی تره یا رزومه بهتری داره بره دکترا بگیره. معمولا در خارج از کشور می بینید تواناترین افراد بعد از Undergrad دیگه ادامه تحصیل نمی دن، تاپ ترین ها معمولا دنبال راه اندازی بیزنس خودشون و گرفتن سرمایه از سرمایه گذارها و ... میرن و قشر کثیری هم دنبال کار و همیشه اون قشری دکترا می گیرن که عموما علاقه دارن به این کار و ازش لذت می برن. برای همینه که در Grad School ها این همه خارجی و عموما آسیایی می بینید. مدرک دکترا یا کار در دانشگاه هم نه مزایای خاصی در اروپا و آمریکا داره نه موقعیت اونچنانی خاصی به حساب میاد نه عنوان دکترا اونطوری که توی ایرانه عزت و احترام و دهن پر کنه و نه مسابقه ای برای بالاتر بودن مدرک بین افراد و خانواده هاست! از نظر درآمد هم تفاوتی نیست. در ایران متاسفانه همه به فکر خروج از کشور هستن و دکترا گرفتن در خارج شده راهی کم خرج و سریع برای مهاجرت و خروج از کشور و برای همین همه تاپ ها اپلای می کنند و میرن دنبال دکترا گرفتن.

برای همینه که من به اکثر افراد توصیه می کنم در صورتی که می تونن فوقشون رو خارج بخونن تا اگه دیدن این علاقه به کار تحقیقاتی و پژوهشی/آکادمیک در اونها نیست ادامه ندن ولی زمینه مهاجرت و کار پیدا کردن براشون فراهم شده باشه تا به دلیل مهاجرت خودشون رو متعهد به یک دکترای اجباری نکنند. همه افراد برای دکترا گرفتن ساخته نشدن و دکترا گرفتن هم تنها راه موفقیت نیست.
    تا جایی که من می دونم یک حسن مشاغل آکادمیک ، یعنی استاد شدن، در خارج از ایران و کشورهای پیشرفته امنیت شغلی اونه که در مقایسه با مشاغل صنعت خیلی وضعیت بهتری داره.
    inactive account

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)