نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: تحصيل در مقطع فوق ليسانس در خارج از كشور : اري يا خير

رأی دهندگان
86. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • اري

51 59.30%
  • خير

16 18.60%
  • بستگي دارد ( لطفا دليل خود را در مورد انتخاب اين گزينه توضيح دهيد )

19 22.09%
صفحه 2 از 8 نخستنخست 12345678 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 77

موضوع: مستر در ایران یا خارج از ایران: کدام رو ترجیح میدین

ApplyAbroad Champion
    vahid1982 آواتار ها

پیش فرض پاسخ : فوق لیسانس ایران!!!! لطفا راهنمایی کنید.......فوری

واسه phd که یا از استاد fund میگیری یا دانشگاه. اگه از دانشگاه fund داشته باشی من شنیدم خودت میتونی استادت رو انتخاب کنی، ولی اگه استاد fund بده خوب دیگه باید با همون کار کنی فقط. فکر نکنم بتونی به این راحتی دیگه عوض کنیش چون اون تو رو واسه پروژش گرفته و در واقع با این کارت سر کار میذاریش.
    فرومایگان، از خطاها و لغزشهای دیگران لذت میبرند.
    شوپنهاور

سلام
    فقط چند تا مورد بگم كه فكر كنم دوستاني كه از آمريكا پذيرش گرفتن همه در جريان باشن. اميدوارم بدردت بخوره

1) تعداد بورسهاي تحصيلي براي دانشجويان PHD حداقل 5 برابر دانشجويان ليسانسه. اينو خيلي از دانشگاههاي آمريكا بوضوح تو سايتشون نوشتن. اين مورد براي رشته هاي فني صحت داره. بقيه رشته ها رو نميدونم.

2)‌ استاد روي دانشجوي فوق زياد حساب باز نميكنه چون حداكثر 4 ترم بيشتر نيست كه تازه 2 ترمش هم بايد واحد پاس كني و وقت چنداني براي تحقيقات نداري پس شانس RA گرفتنت خيلي كم ميشه

3) اگر با ليسانس پذيرش بخواي بگيري رقابت خيلي سخت تره تعداد دانشجوهاي خارجي هندي و كره اي كه معدلشون از ما خيلي بالاتره كم نيست

** 4) اگر نظر منو بخواي بهترين حالت گرفتن مستقيم PHD بعد از ليسانسه. يعني فوق نخوني. خيلي از دانشگاههاي آمريكا اين كارو ميكنن و اگر معدلت از يه حدي بيشتر باشه بهت مستقيم پذيرش PHD ميدن. ميدوني اينجوري چند سال جلو ميوفتي!!

5) ضمنا اگر تو فوقت رو زمينه تخصصي يه استاد كار كني و با پر رويي خودتو بهش بشناسوني و يه جورايي مخشو بزني تو تزت كمكت ميكنه و خيلي راحت بهت پذيرش هم ميده. منتها بايد يه استاد خيلي خوب پيدا كني. خيلي از دوستاي من تو شريف اين كارو كردن.

اميدوارم بدردت بخوره
    بهترين سايت مدارات الكترونيك<br />http://www.discovercircuits.com/list.htm

Junior Member

یار دبستانی به نکات خیلی مهمی اشاره کردی. ممنون. ولی چند تا سوال برام پیش اومد:
    در مورد شماره 1: یعنی چی 5 برابره؟ یعنی چی 5 برابره چیه؟
    در مورد شماره 4: اون حد معدل که گفتی چه قدره؟ لیسانس ام شریفه ولی نمی دونم اون حد معدل که گفتی یعنی چقدر به بالا!
    در مورد شماره 5: منظورت فوق ایرانیه؟ یعنی در طول مدت کار کردن رو تز فوقم تو ایران با یه استاده از دانشگاهی که می خوام در تماس
    باشم و کمک بگیرم و ...؟

مرسی

نقل قول نوشته اصلی توسط snowdrop

یار دبستانی به نکات خیلی مهمی اشاره کردی. ممنون. ولی چند تا سوال برام پیش اومد:
    در مورد شماره 1: یعنی چی 5 برابره؟ یعنی چی 5 برابره چیه؟
    در مورد شماره 4: اون حد معدل که گفتی چه قدره؟ لیسانس ام شریفه ولی نمی دونم اون حد معدل که گفتی یعنی چقدر به بالا!
    در مورد شماره 5: منظورت فوق ایرانیه؟ یعنی در طول مدت کار کردن رو تز فوقم تو ایران با یه استاده از دانشگاهی که می خوام در تماس
    باشم و کمک بگیرم و ...؟

مرسی
    سلام
    1) تعداد بورساي تحصيلي براي دكترا خيلي بيشتره. پذيرش گرفتن با fund براي دكترا خيلي راحت تره
    4)‌بايد سايت دانشگاهها رو چك كني. الان يادم نيست. خيلي بستگي به ranking دانشگاه داره
    5) بله ميتوني تو ايران كه داري تزتو انجام ميدي با يه استاد در ارتباط باشي و ازش راهنمايي بگيري. ولي پيشنهاد من خوندن PHD مستقيم بعد از ليسانسه

goodluck
    بهترين سايت مدارات الكترونيك<br />http://www.discovercircuits.com/list.htm

نقل قول نوشته اصلی توسط vahid1982
    من فکر کردم شما resume خوبی تو فوق نداری که میگی با لیسانس apply کنی و گفتم چون هنوز وسط فوق هستی وقت داری resume رو خوب کنی. اگه داری که به نظر من با فوق از همین الان اقدام کن چون گرفتن پذیرش phd راحت تره. امیدوارم موفق باشی.
    با سلام
    اگر یک فوق داشته باشی و بخوای یک فوق دیگه در همان رشته ات بگیری(گرایش دیگه ) ، ایا تاثیری در fund داره یا نه ؟

ApplyAbroad Champion
    vahid1982 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط eman
    نقل قول نوشته اصلی توسط vahid1982
    من فکر کردم شما resume خوبی تو فوق نداری که میگی با لیسانس apply کنی و گفتم چون هنوز وسط فوق هستی وقت داری resume رو خوب کنی. اگه داری که به نظر من با فوق از همین الان اقدام کن چون گرفتن پذیرش phd راحت تره. امیدوارم موفق باشی.
    با سلام
    اگر یک فوق داشته باشی و بخوای یک فوق دیگه در همان رشته ات بگیری(گرایش دیگه ) ، ایا تاثیری در fund داره یا نه ؟
    من خیلی ها رو با این شرایط میشناسم که به قول معروف 2 رشته ای بودن و برام خیلی جالب بود که میدیدم از اکثر جاهایی که apply میکردن fund میگرفتن. حالا دلیلش چی هست زیاد نمیدونم ولی گویا تاثیر زیادی داره.
    فرومایگان، از خطاها و لغزشهای دیگران لذت میبرند.
    شوپنهاور

اگر در حین فوق بخواهیم اقدام کنیم مشکل سربازی پیش نمی آید از جهت اینکه در حقیقت دو تا معافیت تحصیلی می شود

شما برای مقطع فوق لیسانس فقط یک بار میتونید از معافیت تحصیلی استفاده کنید.

اگر توی رفتن جدی هستي، هر زمانی که تونستی پذیرش بگیری، صرفنظر از اینکه وسط دوره ارشد هستی یا آخرش، بهتره که بی درنگ اقدام کنی برای رفتن...اما اگه هنوز توی شک و تردید به سر می بری با عجله اقدام نکن...
    Keep calm...Time will solve any problem

Barcelona
    Guest

نقل قول نوشته اصلی توسط snowdrop
    سلام.

ارزش فوق لیسانس یه دانشگاه سراسری ایرانی چقدره؟ یعنی می ارزه که آدم نصفه ول کنه و بره یا اینکه خوبه که ادامه بده و با فوق لیسانس بره؟

من از خیلی ها شنیدم که دانشگاه های امریکا و کانادا فوق لیسانس ایران رو قبول ندارن و بهتره که آدم اگه می خواد در نهایت بره زود تر بره....یعنی بعضی ها می گن که وضعیت دانشجو هایی که مدرک لیسانس دارن خیلی بهتره و شانس بیشتری در گرفتن پزیرش دارن و اونجا از دانشجو های فوق انتظار دارن که خیلی کار های بیشتری کرده باشن در دوران فوق لیسانس ( مقاله های متعدد و سابقه کار و تحصیل و معدل بالا) و در غیر این صورت دانشجوی تنبلی حساب می شی و اینکه با شرایط درسی دانشگاه های اینجا خیلی جای این وجود نداره که مقاله های زیادی بده و بهتره که آدم زود تر بره....از طرف دیگه خیلی ها می گن که این جوری ها هم نیست و حیفه که آدم وسط فوق لیسانس ( سال اول) ول کنه و بره ) و این مدرک فوق لیسانس ایران به خیلی درد ها هم می خوره ( البته من شخصا نمی دونم که به چه دردی می خوره!!!!!!!!!!! و اگه کسی می دونه خیلی خوشحال می شم که بگه ...)

ممنون می شم که دوستانی که تجربه بیشتری دارن در این زمینه راهنمایی کنن و اطلاعات بیشتری راجع به این مسئله در اختیار بگذارن.

مرسی
    آره. مي ارزه نصفه ول كني بري.MS اينجا ارزش چنداني نداره. البته اگه با Transcript فوقت apply كني ممكنه دانشگاه ازت بخواد تمومش كني و بعد بري.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)