نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: تحصيل در مقطع فوق ليسانس در خارج از كشور : اري يا خير

رأی دهندگان
86. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • اري

51 59.30%
  • خير

16 18.60%
  • بستگي دارد ( لطفا دليل خود را در مورد انتخاب اين گزينه توضيح دهيد )

19 22.09%
صفحه 7 از 8 نخستنخست 12345678 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 61 تا 70 , از مجموع 77

موضوع: مستر در ایران یا خارج از ایران: کدام رو ترجیح میدین

Member motahhar آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    MBA

پیش فرض پاسخ : مستر در ایران یا خارج از ایران: کدام رو ترجیح میدین

در ضمن تائید صحبت دوستمون so3 به غیر از اینکه هر چی از مقطع پایین تری شروع کنید به راهکارهای زندگی در کشور جدید زودتر آشنا میشید ٬ از همون اساتید هم اگر خواستید ادامه بدید راحتر میتونید برای دکترا یا فوق کمک بگیرید.

در ضمن اینکه برای بازار کار هم شمایی که اونجا درس خوندید را راحتر قبول میکنند .

حتی اگر بتونید از لیسانس برید شرایط خیلی بهتر هم میشه.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    mechanical engineering

پیش فرض سه راهی بزرگ...................

سلام
    به نظر شما کسی که لیسانس گرفته و قصد ادامه تحصیل در دانشگاه های خوب امریکا همراه با فاند کامل(زیر 50)را داره,کدوم یک از راه های زیر رو پیش بره؟
    1)ارشد در ایران سپس اپلای برای دکتری
    2)ارشد در امریکا در یک دانشگاه متوسط یا خوب سپس دکتری در یک دانشگاه بهتر
    3)دکتری مستقیم به امریکا

لطفا در مورد هر کدوم شرایط مورد نیاز(gpa,paper,.....)ومحاسن و مشکلات را بر اساس تجربه خودتون یا دیگری بگید.خلاصه یه توضیحی بدید.

خیلی ممنون

(خودم دانشجوی ترم 3 کارشناسی مکانیک هستم و در این مورد گیج شدم
    )

Junior Member

پیش فرض پاسخ : سه راهی بزرگ...................

نقل قول نوشته اصلی توسط elite3h3nerd نمایش پست ها
    سلام
    به نظر شما کسی که لیسانس گرفته و قصد ادامه تحصیل در دانشگاه های خوب امریکا همراه با فاند کامل(زیر 50)را داره,کدوم یک از راه های زیر رو پیش بره؟
    3)دکتری مستقیم به امریکا

لطفا در مورد هر کدوم شرایط مورد نیاز(gpa,paper,.....)ومحاسن و مشکلات را بر اساس تجربه خودتون یا دیگری بگید.خلاصه یه توضیحی بدید.

خیلی ممنون

)
    ولی من یه راه حل دیگه رو انتخاب کردم.
    من لیسانس در دانشگاه معمولی بودم به همین خاطر کنکور ارشد دادم و وارد دانشگاه شریف شدم و دوباره می خواهم برا ارشد برا امریکا اپلای کنم.

نظر شما چیه ؟

ApplyAbroad Hero robotic آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    مهندسی

نقل قول نوشته اصلی توسط elite3h3nerd نمایش پست ها
    سلام
    3)دکتری مستقیم به امریکا

خیلی ممنون

)
    حوصله توضیح جزئیات ندارم

سعی کن معدلت بالای 16 باشد.

سپس اشتباه من را نکن و مستقیم برو ارشد را در آمریکا بخوان
    حتی شده در امریکا یک دانشگاه ضعیف برو
    به رنکینگ usnews نگاه کن سپس بین دانشگاه های 70 تا 140 حود آمریکا اقدام کن

paper واجب نیست. اما داشتن یک عدد ISI توصیه می شود. اگر هم نشد یک عدد کنفرانس با ایندکس ASME برای رشته مکانیک

حتی اگر هم papaer ندادی باز هم شانس قبولی هست

اما GRE general و GRE math واجب هستند

شرایط مناسب برای ارشد رفتن به آمریکا
    معدل بالای 16 با انحراف معیار کمتر از 4
    تافل بالای 90 و هر بخش بالای 20
    کوانت بالای 165 ، وربال بالای 148 ، آنال بالای 3
    جی آر ای ریاضی بالای 85 %
    مقاله: یک عدد کنفرانس معتبر

شرایط حوب برای ارشد رفتن به آمریکا
    معدل بالای 18 با انحراف معیار کمتر از 2
    تافل بالای 100 و هر بخش بالای 25 همچنین اسپیکینگ بالای 27
    کوانت 170 ، وربال بالای 153 ، آنال بالای 4
    جی آر ای ریاضی بالای 95 %
    مقاله: یک عدد ISI
    نرم افزار: کتیا ، سالید ورکز ، آباکوس ، انسیس ، کامسول ، آدامز ، متلب ، میپل

ارشد خواندن در ایران اشتباه است. مگر این که معدلت خیلی پایین باشد (زیر 14)
    هرکه را اسرار حق آموختند
    مهر کردند و دهانش دوختند

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    mechanical engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط Aseman_Abi نمایش پست ها
    ولی من یه راه حل دیگه رو انتخاب کردم.
    من لیسانس در دانشگاه معمولی بودم به همین خاطر کنکور ارشد دادم و وارد دانشگاه شریف شدم و دوباره می خواهم برا ارشد برا امریکا اپلای کنم.

نظر شما چیه ؟

والا شما که دیگه ارشد قبول شدید اونم شریف, فکر میکنم باید مثل بقیه ادامه بدیدو ارشد را با نتایج عالی تموم کنین و رزومه را قوی کنین و بعد اگه دوست داشتین دکتری امریکا اپلای
    کنین.
    یه چیزه دیگه هم هست که می خواستم بدونم (و بدونید) که اصلا هدف از اپلایتون چیه؟؟چون دوست دارین سوادتون بالاتر بره یا این که مهاجرت هم در کار هست؟؟اصلا برای چی دوباره می خواین ارشد امریکا اپلای کنین وقتی که ارشد شریف قبول شدین؟

Member MortezaBermoda آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    ACCOUNTING - University of Tehran

درود
    آیا برای کسب سابقه کار و Paper و پول آیا ارزششو داره که ارشد رو در ایران (دانشگاه ها تاپ تهران) بگیریم؟ (با توجه به رشته ما کار در حین ارشد حتمی هست)
    من الان بین این دو تصمیم مردد هستم (معدلم عالی هست و زبانم خوب هست و بالا 95 خواهم بود)
    1. ماندن و خواندن برای کنکور ارشد در ایران به منظور کسب سابقه کار و Paper و پول و سپس اپلای برای دکتری آمریکا
    2. خواندن ارشد در یکی از دانشگاه های فنلاند و سپس اپلای برای دکتری آمریکا
    لطفا کمک کنید....
    چون من نمی تونم روی دو چیز متضاد تمرکز کنم چون باید تکلیف مشخص باشه. یا این یا اون؟
    با توجه به اینکه هدف نهاییم دکتری هست نظرتون چیه؟ (علاقه زیادی به تدریس و تحقیق و تئوری دارم)
    واجب: معدل، TOEFL/IELTS ،GRE/GMAT مستحب: مقاله، سابقه کار، انتشار کتاب، رکمندیشن عالی مکروه: نبود تناسب بین عوامل (مثلا بالا بودن تعداد مقالات ولی پایین بودن نمره تافل) مباح: داشتن سوابق و انتشارات غیر مرتبط
    خواستن + برنامه ریزی = توانستن

Global Moderator

Simon آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط MortezaBermoda نمایش پست ها
    درود
    آیا برای کسب سابقه کار و Paper و پول آیا ارزششو داره که ارشد رو در ایران (دانشگاه ها تاپ تهران) بگیریم؟ (با توجه به رشته ما کار در حین ارشد حتمی هست)
    من الان بین این دو تصمیم مردد هستم (معدلم عالی هست و زبانم خوب هست و بالا 95 خواهم بود)
    1. ماندن و خواندن برای کنکور ارشد در ایران به منظور کسب سابقه کار و Paper و پول و سپس اپلای برای دکتری آمریکا
    2. خواندن ارشد در یکی از دانشگاه های فنلاند و سپس اپلای برای دکتری آمریکا
    لطفا کمک کنید....
    چون من نمی تونم روی دو چیز متضاد تمرکز کنم چون باید تکلیف مشخص باشه. یا این یا اون؟
    با توجه به اینکه هدف نهاییم دکتری هست نظرتون چیه؟ (علاقه زیادی به تدریس و تحقیق و تئوری دارم)
    سلام
    فنلاند رو به اين خاطر كه رايگانه انتخاب كرديد؟ چرا دكتري مستقيم اقدام نميكنيد اگر معدلتون عاليه و زبانتون خوبه؟ اگر مقاله داشتيد ميشد براتون شانس بيشتري رو در دكتري مستقيم در نظر گرفت. من در كل از نظر خودم فنلاند و در كنارش اقدام براي دكتري مستقيم رو توصيه ميكنم.اگر كمي سرمايه داشته باشيد كه در ترم 1 به كمكتون بياد كه بهتر هم هست.
    شادزي
    اطلاعیه مهم در بخش آمریکا
    اطلاعیه مهم در بخش کانادا

شبیه ساز آزمون تافل را از کجا دانلود کنیم؟
    از پاسخ دادن به پیام خصوصی یا پیام بازدید کننده ایی که در سطح انجمن قابل مطرح کردن است معذورم.

Member MortezaBermoda آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    ACCOUNTING - University of Tehran

نقل قول نوشته اصلی توسط simon نمایش پست ها
    سلام
    فنلاند رو به اين خاطر كه رايگانه انتخاب كرديد؟ چرا دكتري مستقيم اقدام نميكنيد اگر معدلتون عاليه و زبانتون خوبه؟ اگر مقاله داشتيد ميشد براتون شانس بيشتري رو در دكتري مستقيم در نظر گرفت. من در كل از نظر خودم فنلاند و در كنارش اقدام براي دكتري مستقيم رو توصيه ميكنم.اگر كمي سرمايه داشته باشيد كه در ترم 1 به كمكتون بياد كه بهتر هم هست.
    شادزي

درود
    بله به خاطر رایگان بودنش هست چون وضعیت مالیم خوب نیست. دکتری مستقیم ریسکش بالا هست و من تلاشم اینه که ریسک رو خیلی خیلی پایین بیارم حتی شده ریسک رو صفر کنم.
    و چون اکثر دوستان فروم تاکیدشون بر این هست که مستر ایران نگیرم یه کم دو دل هستم. مستر فنلاند هم اگر برم شاید نتونم از پس هزینه ها بر بیام و از طرفی سابقه کاری در فنلاند نخواهم بدست آورد ولی خوبیش اینه که دانشگاه به زبان انگلیسی هست و با شرایط اینجوری وفق پیدا می کنم و در دکتری به راحتی کارامو انجام میدم. ولی هر چی فکر می کنم میبینم اکه ایران مستر بخونم رزومه ام رو خیلی قوی تر خواهم کرد. ولی با این حال یه کمی دو دل هستم.
    واجب: معدل، TOEFL/IELTS ،GRE/GMAT مستحب: مقاله، سابقه کار، انتشار کتاب، رکمندیشن عالی مکروه: نبود تناسب بین عوامل (مثلا بالا بودن تعداد مقالات ولی پایین بودن نمره تافل) مباح: داشتن سوابق و انتشارات غیر مرتبط
    خواستن + برنامه ریزی = توانستن

Global Moderator

Simon آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط MortezaBermoda نمایش پست ها
    درود
    بله به خاطر رایگان بودنش هست چون وضعیت مالیم خوب نیست. دکتری مستقیم ریسکش بالا هست و من تلاشم اینه که ریسک رو خیلی خیلی پایین بیارم حتی شده ریسک رو صفر کنم.
    و چون اکثر دوستان فروم تاکیدشون بر این هست که مستر ایران نگیرم یه کم دو دل هستم. مستر فنلاند هم اگر برم شاید نتونم از پس هزینه ها بر بیام و از طرفی سابقه کاری در فنلاند نخواهم بدست آورد ولی خوبیش اینه که دانشگاه به زبان انگلیسی هست و با شرایط اینجوری وفق پیدا می کنم و در دکتری به راحتی کارامو انجام میدم. ولی هر چی فکر می کنم میبینم اکه ایران مستر بخونم رزومه ام رو خیلی قوی تر خواهم کرد. ولی با این حال یه کمی دو دل هستم.
    اگر از نظر هزينه در اين حد در تنگنا هستيد و به پشتكارتون ايمان داريد همين ايران در دانشگاه خوب مستر رو بگيريد و با رزومه ي قوي اقدام كنيد. مملكت خودمون هيچي كم نداره مخصوصا براي كسي كه بخواد بدون هزينه پيشرفت كنه. در فنلاند اگر نگراني هاي مالي تمركزتون رو براي درس به هم بزنه و نتونيد رزومه وقوي كنيد چي؟
    ايرانم ميشه زبان ياد گرفت. خصوصا كه شما به 2 تا آزمون و مهارتهاش نياز داري و از حالا ميتوني شروع كني. بازم با خودتونه.
    بدون پول ريسك اينكار بالاست و ممكنه نتيجه دلخواه نباشه و به رزومه آسيب بزنه.شادزي
    اطلاعیه مهم در بخش آمریکا
    اطلاعیه مهم در بخش کانادا

شبیه ساز آزمون تافل را از کجا دانلود کنیم؟
    از پاسخ دادن به پیام خصوصی یا پیام بازدید کننده ایی که در سطح انجمن قابل مطرح کردن است معذورم.

دوستان من شرایطم اینه

مهندسی مکانیک سیالات-دانشگاه آزاد تهران مرکز-معدل17/40
    معدل 2سال اول 16/50
    معدل 2سال دوم 18/40
    یه مقاله به زبان انگلیسی داخلی

زبان هم در حد upper intermediate بالاتر

ولی با این شرایط که ارشد آمریکا فاند زیاد نمیده نمیدونم چی کار کنم ارشد اگه ایران بخوام بخونم 1سال باید بخونم و تازه بعد کنکور 8ماه بیکار بمونم تا سال تحصیلی شروع شه
    سربازی هم دارم
    به نظر شما اگه برای 2015 اقدام کنم و برای جی آر ای بخونم بهتره یا ارشد ایران؟
    قصدم هم خارج شدن از کشوره نه درس،یعنی اگه ارشد هم ایران بخونم باید دکترا برم...
    نکته اساسی اینکه که پول بیشتر از 20یا 30 میلیون سخت بتونم جور کنم!!!
    ویرایش توسط rmn_990 : February 4th, 2014 در ساعت 09:04 PM

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)