صفحه 2 از 6 نخستنخست 123456 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 55

موضوع: اسکان | اجاره خانه | خرید خانه در ترکیه و مسائل مرتبط

Member
    رشته و دانشگاه
    Bogazici فوق لیسانس کنترل

پیش فرض پاسخ : مسائل مرتبط با | اجاره منزل و خرید منزل در ترکیه |سایت های مرتبط| اجاره نامه|

نقل قول نوشته اصلی توسط Maryamce نمایش پست ها
    آیا خونه هایی که اجاره داده میشه مبله و با وسایل هست یا باید لوازم منزل توسط مستاجر تهیه بشه؟ منظورم در استانبول و بورسا هستش
    در مورد بورسا اطلاعي ندارم ولي تو استانبول هم خونه مبله هست هم بدون وسائل، كه خونه با وسائل گرونتر در مياد، يكي إز دوستام سمت Mecidiye Koy يه خونه ميله أجاره كرده ماهي ١٥٠٠ لير

Junior Member

پیش فرض پاسخ : مسائل مرتبط با | اجاره منزل و خرید منزل در ترکیه |سایت های مرتبط| اجاره نامه|

من دیروز نزدیک دانشگاه خونه اجاره کردم صاحبخونه گفت اگه با وسایل میخواهی باید 1000 لیر پیش پرداخت بدی و ماهی هم 600 لیر و بدون وسایل هم ماهی 500 لیر و بدون پیش پرداخت من هم گزینه دوم یعنی بدون وسایل رو انتخاب کردم دلیلش هم اینکه من یک یخچال دست دوم حدود 300 لیر میگیرم بعد کلی هم سمساری و اسباب دانشجویی دست دوم هست که ادم میتونه با قیمت خیلی پائین بگیره پس مهم اینکه خونه نزدیک دانشگاه باشه تا وقتتون توی رفت امد تلف نشه بقیه وسایل رو هم ادم به مرور زمان میگیره چون توی استانبول وقت واقعا طلاست . حالا من دانشگاه بیکنت هستم و نزدیک دانشگاه هم بیشتر خونه ها دانشجویی و تقریبا با قیمت خوب . برای من و دوستم خوب در میاید

سلام، من از دانشگاه تکنیک استانبول پذیرش گرفتم برای این ترم پاییز (برای دکترا). ایمیل زدم براشون واسه اینکه بدونم خوابگاه شرایطش چجوریه، جواب دادن که واسه دکترا ها خوابگاه وجود نداره و همه خوابگاه ها رو لیسانس ها پر کردن!! و ارشد و دکترا ها باید خونه بگیرن..حتی لینک یه بنگاه معاملات رو هم برام فرستادن!! میخواستم بدونم هزینه کرایه خوبه تا چه حدیه؟ کسی اطلاع داره که بهتره کدوم محله ها خونه رو بگیرم که نزدیک باشه؟ کسی اونجا زندگی می کنه که بتونه کمکم کنه؟ نزدیک خود کمپ کدوم محله میشه که بگردم برای خونه یا خوابگاه خصوصی؟ ممنونم.

Member
    رشته و دانشگاه
    Electrical Engineering - Islamic Azad University

پیش فرض پاسخ : اسکان | اجاره خانه | خرید خانه در ترکیه و مسائل مرتبط

دوستان این مسئله که اگر در ترکیه خونه بخری بهت اقامت میدن صحت داره؟ کسی جزئیاتشو میدونه؟

نقل قول نوشته اصلی توسط mehdi_o نمایش پست ها
    دوستان این مسئله که اگر در ترکیه خونه بخری بهت اقامت میدن صحت داره؟ کسی جزئیاتشو میدونه؟
    http://www.ircgi.org/Loader.asp
    بالای صفحه.

Local Moderator

نقل قول نوشته اصلی توسط 123list نمایش پست ها
    اولا اینجا بدون اقامت به کسی خونه اجاره نمیدهند شما باید یا ویزای دانشجویی یا ویزای کار داشته باشید تا به شما خونه اجاره بدهند.
    یعنی اگه کسی بخواد مثلا 2 ماه ترکیه بمونه (توریستی) باید تمام مدت رو تو هتل بگذرونه؟!

Junior Member

مونده که شما کجا بخواهید بمونید و برای چی

اولا شما بدون گرفتن اقامت تا 3 ماه میتونید بمونید و اگه برای مدت بیشتر به غیر اون سه ماه 6 ماه دیگه با گرفتن اقامت توریستی که مجموعا 9 ماه میتونید بمونید
    گرفتن خونه مشکلات خودش رو داره
    من چند تا شو براتون مینویسم چون من خودم قبلا خونه کرایه کرده بودم ول به خاطر قیمت دلار مجبور شدم برم یک پانسیون بمونم

به دو طریق میتونید اینجا استانبول خونه کرایه کنید
    1 از خود صاحبخونه که روی کاغذی مینویسند و روی درو دیوار یا شیشه خونه که میخواهد اجاره بدهند میتونید پیدا کنید یا توی اینترنت
    2 از بنگاه های معاملاتی

اگه از خود صاحبخونه بخواهید خونه رو کرایه کنید بسته به اینکه کدوم محله با اسباب منزل یا بدون اون بخواهید از شما یک مبلغ رهنی خواهد گرفت که اون هم به خاطر فیشهای اب و گاز و برق و خسارتی که احیانا به خونه ممکنه زده باشید این مبلغ حداقلش از 500 لیر شروع میشه و بسته به نظر صاحبخونه داره و در موقع ترک خونه بهتون پس داده میشه

اگه از بنگاه بخواهید خونه اجاره کنید معمولا برای دو سه ماه خون پدرشون رو روش میکشند . به فرض شما خونه رو که برای یکسال میخواستید اجاره کنید کرایش برای هرماه مثلا میشد500 ی برای دو ماه که میخواهید اجاره کنید هر ماه انطوری خیلی بیشتر حساب میکنند من دیدم تا دو برابر و تازه به اندازه مبلغ یک ماه هم از شما کمیسون بنگاه میگیرند و البته پول رهن رو هم فراموش نکنید .

توصیه من اینکه که اولا ببینید برای چی میخواهید بیاید برای کار یا تفریح یا ....
    اولا اینجا شهر خیلی بزرگیه درسته وسائل نقلیه عمومی زیاد داره ولی باید نسبت به کارتون یا درستون محل زندگی خودتون رو تعیین کنید تا وقتتون هدر نره و البته هزینه

Local Moderator

متشکرم از پاسخ سریع و کاملی که دادی.
    من برای مدت حدود 2 ماه میخوام در ترکیه ساکن بشم و بعدش به کشور ثالثی نقل مکان میکنم. در این مدت هم خیلی برام فرقی نداره که کجا ساکن بشم فقط میخوام که تا حد ممکن مقرون به صرفه و امن باشه.
    با دوستان که صحبت میکردم از ارزونی استانبول میگفتن ولی به همون اندازه هم از ناامنی این شهر گلایه داشتن. تا اینکه این تالار رو دیدم و پست دوست عزیزی که گفته بودن "بدون داشتن اقامت خونه اجاره داده نمیشه" و این یه مقدار نگرانم کرد که ظاهرا با پاسخی که شما دادین نباید دیگه مشکلی باشه و به مسافرین هم اونجا خونه اجاره داده میشه.

در مورد ارزونی و امنیت استانبول در مقایسه با سایر شهرها (مثلا آنکارا) اطلاعاتی دارید؟

Junior Member

ارزونی از چه لحاظ ولی اینجا شهر گرونیه حتی برای خود ترکها و بری ماها که دلار هر روز وضعش کله پا میزنه. از لحاظ امن بودن هم شبها اینجا زیاد امن نیست البته بسته به محلش و خیابون .

Local Moderator

ممنون از پاسخت، پس با این وضع چیزهایی که شنیده بودم خیلی هم صحیح نبوده.
    منظورم از ارزونی نرخ اجاره خونه و خورد و خوراکه. امکانش هست اسم چندتا از محله های خوبش رو بهم بگی؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)