صفحه 1 از 4 1234 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 31

موضوع: امنيت مقاله

Member
    رشته و دانشگاه
    Computer Science

Exclamation امنيت مقاله

خب زحمت كشيدي و يك نظريه دادي و اون رو مقاله كردي از كجا ميشه مطمئن بود كه اساتيد خارجي كه به عنوان داور هستند مقاله ات رو به اسم خودشون بعدا ثبت كنند و تو رو بي دليل رجكت كنند !

Junior Member

پیش فرض پاسخ : امنيت مقاله

تا حالا حتی یک مورد ادعای اینجوری شنیدید؟نمی گم اثبات شده باشه بلکه فقط کسی همچین ادعایی کرده باشه.اگر چنین چیزی ممکن بود(حتی روی کاغذ) یک نفر چنین ادعایی می کرد

Member
    رشته و دانشگاه
    Computer Science

بله هيچكس نمي گي چون وقتي اون ايده رو استاده گرفت خودش با بياني ديگه مقاله مي كنه و شما دستت به هيجا بند نيست !!

Junior Member

ببینید،قبل از اینکه مقاله به یک داور ارسال شود در موسسه(چه ژورنال چه کنفرانس) ثبت می شود.شما هم در زمان نوشتن مقاله ممکن است از افراد مختلفی کمک گرفته باشید که بتوانند صحت ادعای شما را ثابت کنند.همچنین ممکن است شما مقاله را قبلا برای جای دیگری فرستاده باشید که خود سندی بر ادعای شماست.در این حالت به راحتی ادعای شما ثابت می شود.خود را به جای داور محترم بزارین.اون از سابقه این تحقیق بی خبر است.اگر یکی از حالت هایی که گفتم و یا 10 ها حالت دیگر که نگفتم اتفاق افتاده باشد و شما ادعای خود را ثابت کنید ابروی علمی ان شخص می رود.واقعا فکر می کنید کسی که چندین سال زحمت کشیده و درجه علمی اش به قدری بالاست که داور شده حاضر است همچین ریسکی بکند؟؟؟
    باز هم می گم اگر امکان چنین کاری بود حداقل یک نفر ادعا می کرد.اگر این اتفاق برای شما بیافتد ساکت می نشینید؟

Member
    رشته و دانشگاه
    Computer Science

فكر نمي كنم بشه همزمان براي چند جا مقاله ات رو بفرستي اما حرف شما هم درسته و من گمان بدي دارم اما يك راه حل درست درمون مي خوام

Junior Member

من نگفتم همزمان برای چند جا بفرستید.این احتمال همیشه هست که شما قبلا مقاله را برای جای دیگر فرستاده باشید و رد شده باشه.داور هم نمی تونه مطلع بشه که ایا این اتفاق افتاده یا نه به همین دلیل هیچ گاه چنین ریسکی نمی کند.
    همانگونه که قبلا گفتم بهترین اطمینان اعتبار خود موسسه است.موسسه یک کپی از مقاله را قبل از اینکه به داور بده نزد خود نگه می داره.غیر از اینکه بگویید ژورنال و داور و تمام افراد اکادمیک در رشته شما بر علیه کشف شما توطئه کرده اند.

Member
    رشته و دانشگاه
    Computer Science

من اين نكته رو نمي دونستم اميدوارم مشكلي تو اين روند پيشش نياد ممنون كه راهنمايي كردين.

ApplyAbroad Guru

همیشه یک کپی همه ایمیل هائی را که با سایت کنفرانس یا ادیتور مجله رد و بدل می کنید نگه دارید که بعنوان سند بعدا بتوانید ازش استفاده کنید. همونطور که دوستمون فرمودند چنین کاری تقلب عمده ای محسوب میشه و اگر بطور مستند بتونید اثبات کنید آبروی طرف رو میبره.

نقل قول نوشته اصلی توسط reza_azadi نمایش پست ها
    ببینید،قبل از اینکه مقاله به یک داور ارسال شود در موسسه(چه ژورنال چه کنفرانس) ثبت می شود.شما هم در زمان نوشتن مقاله ممکن است از افراد مختلفی کمک گرفته باشید که بتوانند صحت ادعای شما را ثابت کنند.همچنین ممکن است شما مقاله را قبلا برای جای دیگری فرستاده باشید که خود سندی بر ادعای شماست.در این حالت به راحتی ادعای شما ثابت می شود.خود را به جای داور محترم بزارین.اون از سابقه این تحقیق بی خبر است.اگر یکی از حالت هایی که گفتم و یا 10 ها حالت دیگر که نگفتم اتفاق افتاده باشد و شما ادعای خود را ثابت کنید ابروی علمی ان شخص می رود.واقعا فکر می کنید کسی که چندین سال زحمت کشیده و درجه علمی اش به قدری بالاست که داور شده حاضر است همچین ریسکی بکند؟؟؟
    باز هم می گم اگر امکان چنین کاری بود حداقل یک نفر ادعا می کرد.اگر این اتفاق برای شما بیافتد ساکت می نشینید؟
    معمولا این حالت پیش نمی یاد! داور بیاد مقاله رو به اسم خودش بفرسته! من خودم 3 مقاله رو داوری کردم! اولا قبل از داوری چقدر ازت تعهد میگیره! ثانیا به شما نسخه پی دی اف رو میده..
    ثالثا که اسم شما به عنوان داور آن ژورنای ثبت میشه..

داور معمولا کسیه که تو اون زمینه مقاله زیاد داره و اصلا خیلی افت داره مه بخواد بیاد چنین کار زشتی رو کنه!! (من البته خودم 4 مقاله چاپ شده داشتم)

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Mech. Eng

سلام
    يك مورد هم من از استادم شنيدم نقل قول مي كنم:
    ايشون مي گفت يكي از داوران محترم به منظور اينكه مقاله خودش اول اكسپت شود اونقدر مقاله طرف رو نگه مي داشت تا مالِ خودش به عنوان مقاله اول تو اون موضوع خاص چاپ بشه (در موضوعي مشترك)
    (در انگلستان)

صفحه 1 از 4 1234 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)