صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 24

موضوع: ارسال ایمیل به ژورنال و اعلام ادعاهای نادرست توسط یکی از نویستدگان مقاله

Junior Member

پیش فرض پاسخ : خیلی مهم، کمکم کنید، استاد راهنمام به ژورنال ایمیل زده و مطالب نادرستی مطرح کرده

خیلی از دوستانی که الان پست ناراحت کننده جناب mohammadxyz را می ببنند، کسانی هستند که الان به سلامتی از دانشگاه مختلف دنیا پذیرش گرفته اند. واقعا از این دوستان خوااهش می کنم، اگر روزی استاد شدند، با دانشجویانشان چنین نکنند.

Member malicete آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Master in Automation & Robotics, Technical University of Dortmund

پیش فرض پاسخ : خیلی مهم، کمکم کنید، استاد راهنمام به ژورنال ایمیل زده و مطالب نادرستی مط

من که فکر میکنم این کارها فقط از استادای ایرانی بر میاد که به قولی با سیلی رو سرخ میکنن! و بدون امکانات تحقیقاتی (آزمایشگاه و بودجه و ..) و امکانات علمی (کتاب مناسب و دسترسی به دیتابیس های علمی و ...) تظاهر به داشتن تحقیقات و انتشار چندین مقاله در سال میکنند (اونم با کارکشیدن از دانشجوهایی که جز کار کردن با این اساتید چاره دیگه ای ندارن (و عمومن با علم به اینکه از دست استاد هیچ کمک یا راهنمایی در مورد تحقیقشون بر نمیاد)). و خلاصه تنها راه زنده موندنشون تو این شرایط همین زورگیری از دانشجوهای بینواست!!!
    من که واقعن برای همگی مون (هم دانشجو ها و هم استادا) متاسفم.

Senior Member maryamf آواتار ها

پیش فرض پاسخ : خیلی مهم، کمکم کنید، استاد راهنمام به ژورنال ایمیل زده و مطالب نادرستی مطرح کرده

یکی از استادان گروه شیمی دانشگاهمون خیلی ظالمه. 5-6 تا از دانشجوهای دکتراش با هم اعتصاب کردند و علی رغم خبرکشی های بعضی دانشجوها تا وسطهای راهشون که یکی برام تعریف کرد موفق شده بودن نظر خیلی هارو جهت بازنشسته کردن این استاد جلب کنند، الان خیلی وقته که خبری نگرفتم ببینم چی شد. تازه اون استاد، مثل این استاد یک خطای مفتضحانه نداشت. این اشتباه این استاد قابل بخشش نیست و دانشگاه حتما باید باهاش برخورد کنه. ولی این کاملا به قدرت و نفوذ استاد در گروه و دانشگاه، و حساسیت دانشگاه بستگی داره. مثلا اگر من ادعا کنم استادم( که خیلی با نفوذه) یه همچین کاری کرده، اول من رو اخراج می کنن و به اون ژورنال میل می زنن می گن ما دانشجوی خاطی رو اخراج کردیم، بعد 2-3 سال هم استادم رو بازنشسته می کنند، ولی یه استاد بی نفوذ دیگه ای تو گروهمون هست که اگر این کارو بکنه ظرف 1 هفته اخراجه، به ژورنال هم میل میزنن و میگن اشتباه شده و کسی که میل زده، مدتها قبل اخراج شده بود.

حالا تو دانشگاه لیسانسم اصلا آدمی که درد شما رو بفهمه وجود نداشت و تو گروهای دیگه، هر از چند گاهی چنین اتفاقی میافتاد. حتی گروه ما هم که خوب بود هیچکس ممکن نبود به یه همچین استادی عکس العمل نشون بده چون دانشگاه حمایت نمی کرد.

دانشگاه شما آدم فهمیده داره؟! راستی مدیر گروهتون حمایت کرد؟ چه جوابی بهتون دادن؟

از بچه های دکترا و قدیمی تر کمک بخواین و ببینین آدم دلسوز و فهمیده تو دانشگاه دارین. معاونت دانشجویی هم هست.
    راستی اسمی از دانشگاه یا یه استادی پای مقاله شما هست؟ امیدوارم به عنوان دانشجوی این دانشگاه مقاله داده باشین، چون شاید به خاطر اسم دانشگاه، یه فرجی بشه..
    فکر کنم به همین خاطر بهتره همیشه مقاله تکی ندیم و یه آدم حسابی پشت مقاله مون باشه.

امیدوارم مشکتون حل بشه.

Junior Member

پیش فرض خیلی مهم، کمکم کنید، استاد راهنمام به ژورنال ایمیل زده و مطالب نادرستی مطرح کرده

نکته ی جالب اینکه بچه ها، من نمی دونم ادیتور ژورنال بدون اثبات چه جوری تصمیم به مثلا withdraw می گیره. ایمیلی که ادیتور به من زده بود مفهومش این بود: ما واسه ی اینکه این قائله تموم بشه مقاله رو رد می کنیم. آخه یکی نیست بگه هر کی از راه بیاد به ژورنال ایمیل بزنه مگه میشه روی حرف اون تصمیم گرفت. این نکته رو بهتون بگم که ژورنالا به اصطلاح حوصله ی دعوا ندارند اونا دنبال منافع خودشون هستند، تا یک مسئله هم پیش می یاد می گن به ما چه!! نکته اینه که این چیزا واسه ی اونا خیلی بعید و که، فقط کشورایی مثله ایران چنین رفتارای غیر حرفه ای رو انجام می دهند.
    عوض اینکه تشویقم کنند بگند به اسم ایران و دانشگاه مقاله دادی، یک به اصطلاح هم وطن، می یاد آدمو این طوری خراب می کنه. ببیند فردا روزی بالخره یک مقاله از ایران می یاد به مجله، بعدش ژورناله می گه بابا این ایرانیا با خودشون درگیرن، اصلا ممکنه مقاله رو نخونده رد کنند.

من یک سری تحقیقات کاملی در مورد اخلاق در مورد چاپ مقالات جمع آوری کردم که به نظرم می تونه خیلی جالب باشه. سعی می کنم براتون وقتی آماده شدند، بزارم روی سایت، تا ببینید حقوقه نویسندگان و داوران و ادیتورا چیه.

بچه بالاخره شما هم استاد می شین ولی از این کارا با دانشجویاتون نکنید.

Junior Member

به نظر من علاوه بر پیگیری از طریق دانشگاهتون و آدم های باشعور که متاسفانه کم ولی خوشبختانه قابل شناسایی هستند به سایت ژورنال هم میل بزن بگو این بابا اصلا نمی دونه موضوع مقاله چیه و دستاوردها ونتایج و کار جدیدش چیه اگه می دونه یه خلاصه ای ازش بخوان و شاید قضیه رو براشون تعریف کنی جواب بدی نگیری به نظر صداقت تو خارج از ایران جواب می ده دست کم من که از ایمیل هایی که می زنم این طوری فهمیدم

Senior Member

نتایج این کشمکشها اینه که ژورنالها به مقالاتی که از ایران می آد روی خوش نشون ندن.

به نظر من علاوه بر پیگیری از طریق دانشگاهتون و آدم های باشعور که متاسفانه کم ولی خوشبختانه قابل شناسایی هستند به سایت ژورنال هم میل بزن بگو این بابا اصلا نمی دونه موضوع مقاله چیه و دستاوردها ونتایج و کار جدیدش چیه اگه می دونه یه خلاصه ای ازش بخوان و شاید قضیه رو براشون تعریف کنی جواب بدی نگیری به نظر صداقت تو خارج از ایران جواب می ده دست کم من که از ایمیل هایی که می زنم این طوری فهمیدم
    به نظر من این پیشنهاد کاملا منطقیه و احتمالا جواب میده. اما واقعا برای چنین استادی!!!! متاستفم. مشکل آنجاست که این استادها یکی دوتا نیستند.

Senior Member

سلام
    دوست عزیز من هم متاسفم که چنین مشکلی پیش آمده برای شما
    در این جور موارد از هیچ یک از مراجع دانشگاهی و اساتید انتظار کمک نداشته باشید. حداقل تجربه من نشان می ده که دنبال کمک این افراد رفتن نوعی وقت تلف کردن است. حتی افرادی که از وجدان و حس انسانیت برخوردارند، ترجیح می دهند خود را با همکارشان در نیاندازند. اما هستند دانشجویانی که قبلا با این استاد کار کرده اند و مطمئن باشید هستند دانشجویانی که قبلا هم مورد ظلم این استاد قرار گرفته اند و آنها هم در زمان خودشون چاره ای جز کوتاه آمدن نداشته اند. اگر بتونید این دانشجویان را پیدا کنید و آنها پی گیر بشن که مثلا ما هم در فلان مقاله که اسم این استاد را نوشتیم به زور این استاد و رفتار غیر حرفه ای اش بوده مطمئن باشید اسم کسی که در لیست سیاه میره اسم همان استاده.
    امیدوارم موفق باشید

Junior Member

پیش فرض خیلی مهم، کمکم کنید، استاد راهنمام به ژورنال ایمیل زده و مطالب نادرستی مطرح کرده

دوستان خیلی ممنون از پیشنهادی خوبتون و ابراز همدردیتون. می دونم خیلیاتون مشکلای شبیه من داشتین ولی این مورد من دیگه به نظر اوجشه. قبل از اینکه این اتفاق بیوفته داشتم با کلی علاقه زبان می خوندم اما بعد از این کلی انرژیم تحلیل رفت. عوض اینکه آدمو تشویق کنند بگن توی ژورنال به این خوبی واسه ی دانشگاه مقاله دادی، یکی می یاد این طوری آدمو خراب می کنه.

یک مورد مهمی که فهمیدم، در چنین مواردی که مسئله ای پیش می یاد، ادیتور ژورنال نباید سریع تصمیم بگیره یا قضاوت کنه، باید حتما تحقیق کنه، ولی انگار واسه ی ما ایرانیا این چیزا رو در نظر نمی گیرن. به همین خاطره که باید هوای همو داشته باشن ایرانیا و اسم همدیگرو اونم به دروغ خراب نکنند.

بچه ها پیشنهادتون خوب بود واقعا، و ذهنم رو نسبت به مسئله روشن کرد، فردا می رم پیش مدیر گروه و می گم که مسئله رو زودتر حل کنه، تا قبلا از اینکه اوضاع بدتر نشده.

Junior Member

سلام
    خيلي شرايط سختيه، اميدوارم بتونيد حلش كنيد! حالا كه استادتون نيست راحت تر مي تونيد از طريق گروه پيگيري كنيد! در افتادن با استاد خيلي بده و هر چي هست به ضرر دانشجو تموم ميشه! مثل من كه استادم در جريان همه كارهاي پروژه بوده و تاييد مي كرده ولي الان استاد دوم رو علم كرده و ميگه كارت به درد نمي خوره! من موندم و پذيرش PhD فول فاند و يه MS كه نمي ذارن دفاع كنم!

صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)