صفحه 1 از 4 1234 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 33

موضوع: تحصیل در گرایش علوم اعصاب | مهندسی عصبی | BCI و مسائل مرتبط

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    ژنتیک - دانشگاه اصفهان

پیش فرض Neuroscience

من هیچ صحبتی از رشته ی نوروساینس در سایت ندیدم و فکر میکنم وقتشه تجربه هامون در این مورد رو به اشتراک بذاریم

پیش فرض پاسخ : Neuroscience

سلام
    تا اونجا که من میدونم این رشته ترکیبی از رشته های کامپیوتر (هوش مصنوعی)، نورولوژی از پزشکی و یکی دو تای دیگه که نمی دونم. رشته مورد علاقه من هست و خیلی دوست دارم تو این رشته ادامه تحصیل بدم. اما توی دانشگاه های امریکا توی دانشگاه ام ای تی دیدم که دپارتمان فوق العاده ای داره و اطلاعات خوبی داده، در ضمن ایران هم دکترای این رشته رو در مرکز IPM در نیاوران داره. اینم لینک دانشگاه ام ای تی: http://bcs.mit.edu/

سلام ببخشید کسی که روانشناسی خونده میتونه دکتری این رشته بخونه؟ آخه تو کانادا زیر رشته روانشناسی هستش اما من اطلاع دیگه ای ازش ندارم میشه راهنماییم کنین

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط manocanada نمایش پست ها
    سلام ببخشید کسی که روانشناسی خونده میتونه دکتری این رشته بخونه؟ آخه تو کانادا زیر رشته روانشناسی هستش اما من اطلاع دیگه ای ازش ندارم میشه راهنماییم کنین
    دوست عزیز این رشته یه رشته بین رشته ایه معمولا بچه های رشته های فنی بویژه مهندسی پزشکی و بچه های رشته های علوم درمانی بویژه پزشکی و سایر گروههای علوم پایه پزشکی مثل فیزیولوژی و بچه های رشته های علوم پایه بویژه رشته های زیست شناسی و بچه های رشته های علوم رفتاری مثل روانشناسی و روانکاوی و شبه این ، واردش شده و می خونن. چون طیف گسترده ای از دانشجویان با رشته های مختلف واردش میشن. یه سری دروس مبنایی طراحی شده که به دانشجوها پیشنهاد میشه چنانچه تابحال نگذروندن ؛ بگیرن و پاسش کنن .و دوروس اصلی هم بر مبنای پایان نامه ای که قراره بنویسی خب دروس مربوط به اون گرفت همیشه. مثلا یکی راجع به سیگنال مغز تز مینوسه نمیره درس مثلا شناخت درک رو بگیره میره مثلا در بیوشمی مغز و یا سیگنال رو می
    گیره.

ApplyAbroad Senior Veteran

Lightbulb تحصیل در گرایش علوم اعصاب | مهندسی عصبی | BCI و مسائل مرتبط

درود

sciam_brain-computer-interface.jpgsciam_brain-computer-interface.jpg

مهندسی عصبی ( Neural Engineering or Neuroengineering )

مهندسی عصبي از حوزه های گسترش يافته در قرن 21 در زمينه مهندسی پزشکی است . از اهداف مهندسی عصبی تحقيقات بنيادين در زمينه سيستم های عصبی و عصبی - عضلانی ، گسترش روش های تشخيص ، درمان و توانبخشی با استفاده از روش های مهندسی است . مهندسی عصبي منشأ ايجاد يک فناوری ، تحت عنوان فناوری عصبی شده است . هدف اين فناوری ، طراحی و ساخت ابزار ميکروالکترونيکی است که با ارتباط مستقيم با سيستم عصبی مرکزی و يا اعصاب محيطی ، کنترل خارجــی ارگان های بدن را به عهده می گيرد . اين سيستم ها ارگان های بدن را به همان نحوی کنترل می کنند که سيستم عصبی مرکزي انسان در حالت طبيعی کنترل می کند . امروزه کاربرد فناوری عصبی در توانبخشی و درمان ، بسيار گسترش يافته است و تحول شگرفی را در زمينه توانبخشی بوجود آورده است . محصولات اين تکنولوژی بسيار گران قيمت است و از نيازهای ضروری جهت حفظ و ارتقای سطح سلامت جامعه محسوب می شود . مهندسی عصبی تلاش می کند تا با استفاده از تکنیک های مهندسی اقدام به شناخت ، ترمیم و تعویض سیستم عصبی با استفاده از دستگاهای رابط مغز و کامپیوتر ( پروتزهای عصبی ) کند . این حوزه از مهندسی ، بخشی میان رشته ای است که علومی مانند علوم اعصاب آزمایشی و محاسباتی ، عصب شناسی بالینی ، مهندسی برق و پردازش سیگنال در پیدایش آن دخیل هستند و از سوی دیگر عناصری از علوم رباتیک ، سایبرناتیک ، مهندسی کامپیوتر ، مهندسی بافتهای عصبی ، علم مواد و نانوتکنولوژی نیز در آن به کار گرفته می شوند .

محمدرضا
    Famous Saturday | A day when is fulfilled anything

ApplyAbroad Senior Veteran

پیش فرض پاسخ : تحصیل در مهندسی پزشکی + سوالات کلی

درود

دوستان من یه سوالی داشتم همونطور که می دونین یکی از گرایش های مهندسی پزشکی Neuroscience هست اما در دانشگاه هایی که مد نظرم هست در دپارتمان های به عنوان نمونه Biology و یا Informatic ارائه میشن حالا بر طبق این موضوع متاسفانه Course Desciption هاشون و که می خوندم از دید بیولوژی بیشتر بود حالا می خوام بدونم برای Ms می تونیم برای مثلا دپارتمان BME اپلای کنیم بعد رو neuroscience کار کنیم چون کورس هایی که می گذرونن همانند BME نیست و یا باید حتما در دپارتمانی که این رشته هست اپلای کردیم کورس های اون دپارتمان بگذرونیم . نمب دونم تونستم برسونم منظورمو یا نه ؟!!!

بی نهایت سپاسگزارم

محمدرضا
    Famous Saturday | A day when is fulfilled anything

پیش فرض پاسخ : تحصیل در مهندسی پزشکی + سوالات کلی

نقل قول نوشته اصلی توسط FanTasTic نمایش پست ها
    درود

دوستان من یه سوالی داشتم همونطور که می دونین یکی از گرایش های مهندسی پزشکی Neuroscience هست اما در دانشگاه هایی که مد نظرم هست در دپارتمان های به عنوان نمونه Biology و یا Informatic ارائه میشن حالا بر طبق این موضوع متاسفانه Course Desciption هاشون و که می خوندم از دید بیولوژی بیشتر بود حالا می خوام بدونم برای Ms می تونیم برای مثلا دپارتمان BME اپلای کنیم بعد رو neuroscience کار کنیم چون کورس هایی که می گذرونن همانند BME نیست و یا باید حتما در دپارتمانی که این رشته هست اپلای کردیم کورس های اون دپارتمان بگذرونیم . نمب دونم تونستم برسونم منظورمو یا نه ؟!!!

بی نهایت سپاسگزارم

محمدرضا
    اقا محمد رضا نمیدونم منظورتون دقیقا چیه. ولی کلا در مورد نوروساینس حالا cognitive or surgical or engineering در کل واسه ms اقدام کردن به ضررتونه چون نوروساینس تو phd معنی پیدا میکنه و اصلا مدرک ms به درد نمیخوره ( تو کل دنیا اینطوره) پس توصیه اولم اینکه شما مستقیم واسه دکترا اقدام کن ( اگر بخوای اسم چنتا از دانشگاه هارو میدم که اینطورین)-. الان هم تو نوروساینس cognitive- neurophysiology- neuroscience بیشتر رو بورسن. و اگه رزومتون خوبه از لحاظ ریسرچ حتما دانشگاه های امریکا رو مد نظر قرار بدین که عالین- من خودم از یکی از اساتید دانشگاه MSU جواب مثبت گرفتم و اون گفت همه پذیرش شده ها حداقل تا 3 سال فول فاند میگیرن74000 تا سالی که 24000 تاش خرج زندگیته و بقیش خرج دانشگاه.
    در مورد اینکه یه گرایش بخونی و رو یه گرایش دیگه کار کنی بستگی داره به:1 استادی که بهت فاند میده-2- دانشگاه- 3-توان خودت (و به اینکه کورس هات چیه زیاد بستگی نداره)- یعنی اینکه اصولا تو باید تو زمینه ای کار کنی که مرتبط با گرایشته نه اینکه این اجباری باشه ها به خاطر اینکه الان دوست من محمد حسین تو گوتینگن داره نوروساینس میخونه و وقت سرخاروندن نداره حالا حساب کن ببین میتونی یه ریسرچ غیر مرتبط خوب دیگه هم در کنار درسات و ریسرچ اصلیت که باید مرتبط با گرایشت باشه انجام بدی؟ این کار حداقل یه 6 ماهی تحقیق میخواد واسه آماده کردن پروپوزال و بقیش رو هم که میدونی و سختتر از همه باید در مورد ریسرچت مقاله های خوبی هم ثبت کنی تا ثابت کنی یه چیزایی بلدی و برای اینکه مدرکت رو هم بگیری باید اون ریسرچ اصلی رو هم به اتمام برسونی با این اوصاف بستگی داره به خودت که میتونی اینکارارو بکنی یا نه- ولی کار نشد نداره. امیدوارم تونسته باشم کمکی کنم. موفق باشین
    ویرایش توسط sera26 : July 16th, 2012 در ساعت 10:03 PM

Junior Member

سلام، ییخشید من در رشته نورو ساینس پذیرش گرفتم در مقطع master ولی لیسانسم ریاضی محضه و فکر میکنم خیلی اطلاعاتم کمه ولی میخوام به هر حال نوروساینس رو بخونم. کسی میتونه به من کمک کنه و بگه چه منابعی رو میتونم مطالعه کنم که کمی به اطلاعاتم اضافه شه و اصطلاح وقتی رفتم سر کلاس خیلی از مرحله پرت نباشم؟؟

Member Salahpsycho آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    PhD, Uni of Wisconsin, Psychology

همانطور که دوستان گفتند این رشته در دنیا زیر شاخه خاصی نداره. بین رشته ای است. اما به طور کلی در آمریکا یا کانادا در 2 دپارتمان وجود داره. یکی نورولوژی و مدیکال و یکی روانشناسی. بر اساس تحقیقات من نزدیک 60 الی 70 درصد هم در دپارتمان روانشناسی است و یکی از پروگرمهای روانشناسی آزمایشگاهی (Experimental Psychology) . امروزه هم یکی از جذابترین رشته های دانشگاهی شناخته شده. به علت پیچیده گی مغز.
    البته خود این رشته گرایش های بسیار زیادی داره مثل : Behavioral, Genetic, Cognition, EEG-ERP based research, Social-Cognitive, Mental Processing, Human-Computer Interface , Brain Surgery Robotics and so on.
    نکات کلی موثر در پذیرش رشته روانشناسی. چه مواردی رو در نظر میگرفتم اگر بر میگشتم به دوران لیسانسم.http://www.applyabroad.org/forum/sho...=1#post2212943

Member Salahpsycho آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    PhD, Uni of Wisconsin, Psychology

نقل قول نوشته اصلی توسط Eniac نمایش پست ها
    سلام، ییخشید من در رشته نورو ساینس پذیرش گرفتم در مقطع master ولی لیسانسم ریاضی محضه و فکر میکنم خیلی اطلاعاتم کمه ولی میخوام به هر حال نوروساینس رو بخونم. کسی میتونه به من کمک کنه و بگه چه منابعی رو میتونم مطالعه کنم که کمی به اطلاعاتم اضافه شه و اصطلاح وقتی رفتم سر کلاس خیلی از مرحله پرت نباشم؟؟
    رشته شما خوراکه سیگنال پراسسینگ هست که توش الگوریتم های ریاضی حرف اول را میزنند. EEG and ERPs
    فکر کنم در زمینه Neural Network و Computational Modelling of Brain بسیار خواهان داشته باشید. تجربه من میگه در این گرایش ها دنبال بچه هایی اند که ریاضی قوی ای خونده باشند. مثل راضی محض و مهندسی پژشکی. خیلی وقتها دیدم از 7 نفر دانشجوی دکترا یه Lab، حداقل 4 نفر ریاضی یا مرتبط با ریاضی خوندند.
    حوزه های رفتاری و نورولوژی براتون خیلی سنگینه و حتی برای مهندسین پژشکی و بچه های زیست و روانشناسی در این گرایشاش موفق ترند.
    موفق باشید--سسلی
    نکات کلی موثر در پذیرش رشته روانشناسی. چه مواردی رو در نظر میگرفتم اگر بر میگشتم به دوران لیسانسم.http://www.applyabroad.org/forum/sho...=1#post2212943

صفحه 1 از 4 1234 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)