صفحه 134 از 145 نخستنخست ... 3484124125126127128129130131132133134135136137138139140141142143144 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,331 تا 1,340 , از مجموع 1447

موضوع: دکترای مدیریت - همه رشته ها

Senior Member KavehKaveh آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    MBA - University of Toronto

پیش فرض پاسخ : دکترای مدیریت - همه رشته ها

نقل قول نوشته اصلی توسط paymansniper88 نمایش پست ها
    ممنونم جناب AFTER
    پس با این حساب نمیشه روGREحساب کرد و با توجه به اینکه GMAT تو ایران برگزار نمیشه 2-3 تومنم باید گذاشت واسه رفت امد واسه آزمون!
    دوست عزیز
    ببین ، خیلی از دانشگاه ها ترجیح میدن شما جیمت بدی. من هردو امتحان رو 2 بار دادم. ذات امتحان جیمت خیلی متفاوت از GRE هست. تو جیمت خیلی تاکید رو سطح زبان شما میشه ، باید بتونین سریع متن رو بخونین و متوجه بشین ، گرامر یکم پیچیده تر رو بدونین و استدلال های منطقی رو بررسی کنین و نقاط ضعفش رو پیدا کنین. یه جورایی امتحان انتظار داره از سطح معمولی یکمی زبانتون بهتر باشه. تو GRE همچین نگاهی نیست. لذا دانشگاه ها ترجیحشون جیمت هست. ولی خیلی از دانشگاه ها یه سری قوانینی دارن که GRE رو هم قبول میکنن. باید باهاشون مکاتبه کنین یا سایتشون رو ببینین چی نوشتن.
    تازه تصمیم گرفتین -کانادا- اپلای کنین؟ دوست دارین ببینین رشته شما در کدوم دانشگاه های -کانادا- ارائه میشه؟
    1. این پست برای شروع
    2. این سایت برای جستجو بین تمام دانشگاه ها

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط susighton نمایش پست ها
    سلام خیلی کوتاه خیلی کوتاه. اگر به هر دلیل تصمیم گرفتید یک ارشد دیگر بخوانید توصیه میکنم در رشته "روش تحقیق" بگذرانید. سه ۴ سالی است که اینجا تعدادی از دانشگاهها با کمک دولت یک گروهی را تشکیل داده اند که روش تحقیق را به عتوان رشته ارشد ارایه میدهند. مطمین نیستم ولی یو سی ال هم به نظرم یکی از آنها باشد. اگر تصمیم به یک ارشد دیگز گرفتید این توصیه را جدی بگیرید موفق باشید
    سلام . ممنون از توصیه خوبتون . ارشد مجدد خوندنم فقط در شرایطیه ه نتونم دکتری با فاند بگیرم . خودمم خیلی مایل بهش نیستم . بیشتر الان مسیله م پذیرش تو دکتری فاینانس یا بیمه و ریسکه . ایا با توجه به رزومه میتونم دکتری فاینانس پذیرش بگیرم ؟ از سمت دیگه اگر بیمه پذیرش بگیرم ایا اینده کاری داره یا نه ؟ الان اینجا موندم

ایمیل دوستتون رو هم اگر لطف کنید برام بفرستید . ممنون میشم

Senior Member MAHAN7 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط miss_ana نمایش پست ها
    سلام . ممنونم از همه دوستانی که جواب دادند . بله بررسی کردم دانشگاه خوبی به نظر میاد . یکم از ورود به رشته ش میترسم چون کمی ناشناخته و گمنام هستش برای اینده شغلی یه کم ریسک داره .

من رزومه م اینه دوستان لطف کنید نظر بدید
    کارشناسی : مدیریت مالی . دانشگاه تهران با معدل 17.60 . ارشد دانشگاه تهران مدیریت مالی معدل 18 . تافل 110 . جیمت هنوز ندادم . 4 تا مقاله با رنک متوسط و خوب دارم و یه همایش .
    به نظرتون میتونم برای دکتری مالی از یه دانشگاه متوسط یا خوب پذیرش با فاند بگیرم؟
    یا بهتره برای ارشد مجدد یا دکتری بیمه اقدام کنم ؟
    یکی از دوستان میگفت برای پذیرش راحتتر ارشد مجدد تو ایران یکی از گرایش های بازرگانی بخون بعد برای دکتری اقدام کن . به نظر شما کدوم یکی منطقی تره و بهتر جواب میده؟

سلام، در پاسخ به پیام خصوصی تون.

بله مشخصا شانس دارید! خیلی بالا!
    به نظرم برای کشورهای ریسرچ بیس اپلای کنید!
    اولویت اولتون، نیوزلند، استرالیا، بریتانیا، ایرلند باشه. یه سری کشورها هم ک نیاز به جیمت/جیارای ندارن هم شانستون باز بالاست.
    بیمه یه نوعی گرایش تحقیقاتی هست.
    یه سری رشته ها اصولا چون دیدن صنععتشون قویه، در مقطع لیسانس دوره براش نوشتن. مثل بانکداری یا بیمه یا ...
    این جور رشته های در دکتری حوزه ی تحقیقاتی محسوب میشن.
    شما ک 4تا مقاله داری، معدلتم خوبه، از همین حالا استارت بزن، یه پروپوزال بنویس و اپلای کن. دیگه وقت رو جی ار ای و جیمت نذار.
    شانس پذیرشت خیلی بالاست. استرالیا G8 شانست بالاست با بورس.
    بقیه کشورهای ریسرچ بیس رو هم بهت گفتم دیگه، مدرک بفرست، پذیرش میگیری.
    Stand on the shoulders of giants
    Life is like riding a bicycle, To keep your balance, you must keep moving
    بسیار سفر باید تا پخته شود خامی
    پستهای قبلیم رو برای درک عمیق از تفاوت امریکا و اروپا بخون

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط MAHAN7 نمایش پست ها
    سلام، در پاسخ به پیام خصوصی تون.

بله مشخصا شانس دارید! خیلی بالا!
    به نظرم برای کشورهای ریسرچ بیس اپلای کنید!
    اولویت اولتون، نیوزلند، استرالیا، بریتانیا، ایرلند باشه. یه سری کشورها هم ک نیاز به جیمت/جیارای ندارن هم شانستون باز بالاست.
    بیمه یه نوعی گرایش تحقیقاتی هست.
    یه سری رشته ها اصولا چون دیدن صنععتشون قویه، در مقطع لیسانس دوره براش نوشتن. مثل بانکداری یا بیمه یا ...
    این جور رشته های در دکتری حوزه ی تحقیقاتی محسوب میشن.
    شما ک 4تا مقاله داری، معدلتم خوبه، از همین حالا استارت بزن، یه پروپوزال بنویس و اپلای کن. دیگه وقت رو جی ار ای و جیمت نذار.
    شانس پذیرشت خیلی بالاست. استرالیا G8 شانست بالاست با بورس.
    بقیه کشورهای ریسرچ بیس رو هم بهت گفتم دیگه، مدرک بفرست، پذیرش میگیری.
    سلام . ممنون که جواب دادید . این کشورهایی که شما گفتین درسته ریسرچ محوره و میشه راحتتر پذیرش گرفت اما برای مالی دوستان تو پست هاشون اشاره کردن که قلب و مرکز مالی امریکاس . پستی رو دیدم که گفتن حتی خوندن تو دانشگاه درجه 3 امریکا بهتره از درجه 1 مثلا استرالیا . نظر شما در این مورد چیه ؟
    برای بیمه اما فک کنم خیلی فرق نداشته باشه . چون تو رنک چنتا دانشگاه از المان و انگلستان و نروژ و چین توی رنک بالا هستن
    چیزی که یاادم رفت جی ار ای دارم 320 اما جیمت نه

Senior Member MAHAN7 آواتار ها

سلام . ممنون که جواب دادید . این کشورهایی که شما گفتین درسته ریسرچ محوره و میشه راحتتر پذیرش گرفت اما برای مالی دوستان تو پست هاشون اشاره کردن که قلب و مرکز مالی امریکاس . پستی رو دیدم که گفتن حتی خوندن تو دانشگاه درجه 3 امریکا بهتره از درجه 1 مثلا استرالیا . نظر شما در این مورد چیه ؟
    برای بیمه اما فک کنم خیلی فرق نداشته باشه . چون تو رنک چنتا دانشگاه از المان و انگلستان و نروژ و چین توی رنک بالا هستن
    بله تا حدی درسته! از لحاظ علمی! نه از لحاظ کار!
    ولی میتونید برید امریکا با این ویزا دادن و ... ؟
    دانشگاههای درجه سه امریکا توانایی ساپورت مالی و ... رو ندارن! بنابراین شما باید شهریه (کلش یا بخشیش) رو بدید+ هزینه زندگی در ایالت!
    دانشگاههای امریکایی کیفیت تحصیل و اموزششون واقعا بالاست!

شما اگر، جشم انداز علمی 100 درصد دارید و به هیچ وجه به پول و محل زندگی کار ندارید، برای اون دانشگاهها اپلای کنید، بعد مسیرش مشخصه شاید، بهتون ویزا هم شاید بدن.
    من امسال دکتری مالی، تگزاس ارلینگتون پذیرش گرفتم با بورس 21 هزارتا نرفتم حتی دنبال ویزاش!

اگه اون جی ار ای رو دارید ک خیلی عالیه! و خیلی از دانشگاهای تاپ جهان رو میتونید پذیرش بگیرید.
    توصیه میکنم، تا جایه ممکن کشورهایی ک زبان اولشون/غالبشون انگلیسی نیست رو نرید! حتی اگر....

تو فرایند اپلای و مهاجرت، فاکتور علمی یه فاکتور هستش، کشوری ک شما میخاید برید، میزان مهاجر پذیری، زبان غالب ، ساپورت مالی و ... خیلی مهمه.

اگر شما برید دانشگاه جی 8 استرالیا، اولا بورسیه تون 100 اکیه! دردسر ویزا و ... رو ندارید، سفارتش ایرانه،
    بعد از تحصیل با احتمال بسیار بسیار بالا همون جا میتونید بمونید. و راحت کار پیدا میکنید!
    حتی امریکا هم میتونید اپلا ی کنید برای استاد شدن.
    مگر اینکه بگید من با خارج زندگی کردن نمیسازم و ...

از لحاظ علمی و اموزش بله، دانشگاه درجه سه از خیلی از دانشگاههای اروپایی سر هستش!
    یادتون باشه اینجور مقایسه ها کامل نیست! یعنی 100 درصد نیست، مثل قانون پارتو 80 به 20 درصد میگیره!
    یعنی شما میری NHH or BI or Bocconi میری میبینی اینا خیلی غولن مثلا و تو نروژ پولی ک به عنوان بورسیه بهت میدن سالیانه 50000 یورو هستش
    ک به پول ایران میشه مثلا 300 میلیون سالانه و مثلا تو فکرت میاد، ک این پولو نصفشو تو ایران سرمایه گذاری میکنم یا ...
    ولی اگه ک اهداف غیر علمی "هم" دارید، نروژ جایه عالی هستش! چون خیلی مهاجر پذیره، مردمشون مثل فرانسویا تعصب رو زبانشون ندارن، میزان نژاد پرستی در حد 0 هستش و ....
    شما حساب کن
    مثل از شهرهای پر جمعیت تهرانی!
    حالا میری دانشگاه کورنل امریکا، ک تو شهر 30000 هزار نفری هستش!
    باید 4-6 سال عمرتو ک هر روز بری دانشگاه تو اون شهر بمونی، حالا بخای بری بیرون یه چرخی بزنی جایی برای رفتن نیست!
    شاید اصلا سینما، شهربازی و ... هم نداشته باشه، و اون شهر جمعیت عالبشون یهودی باشن ...

نه یه موقع شما میری دانشگاه زوریخ سوئیس، همه چی خوب و با کلاس ولی بعد گرفتن مدرک، من 100 بهتون قول میدم، شما نه میتونی تو دانشگاه و نه دانشگاههای دیگه سوئیس
    استاد بشی و نه تو اون کشور کار کنی! احتمالش خیلی ضعیفه! حتی با دکتری زوریخ!

یه نکته ایم انتها بگم، به نظرم برای کسی مثل شما ک میگید مقاله زیاد دارید، دیگه رفتن و نشستن کنار بچه های فیزیک و مهندس سر کلاس ک با اقتصاد و نحوه ی ریسرچ اشنایی ندارن شاید منطقی به نظر نیاد. شما مزیت رقابتی تون دانشگاه ریسرچ هستش ک هرکسی نداره! ازون استفاده کنید، همونطوری ک بچه های مهندسی رو جی ار ای مانور میدن، و خیلی از پوزیشنا رو میبرن
    صرفا به خاظر کوانت 170شون.
    Stand on the shoulders of giants
    Life is like riding a bicycle, To keep your balance, you must keep moving
    بسیار سفر باید تا پخته شود خامی
    پستهای قبلیم رو برای درک عمیق از تفاوت امریکا و اروپا بخون

Member
    رشته و دانشگاه
    UCLA: BA, Business Economics | Harvard: JD, Law

اگر هدفت کار در آمریکاست شاید یک جورایی درست باشه.

کارهایی که می‌شه با دکترای مالی‌ تو بانک یا شرکت‌های سرمایه گذار گرفت معمولاً شغل‌های back office هستن که نقششون پشت صحنه و پشتیبانیه (مثل modeling, stress testing,...). این شغل‌ها پتانسیل حقوقشون خیلی‌ پایین تر از شغل‌های front office هست، ولی‌ نکته مثبتشون اینه که زیاد تمرکز رو پرستیژ و رتبه دانشگاه ندارن تا حدودی به این دلیل که ارتباطی‌ با مشتری ندارن. از این نظر می‌شه گفت اگر دانشگاه نه چندان خوبی هم فارغ‌التحصیل بشی‌ (مثلا دانشگاه ۱۰۰ آمریکا) باز هم میتونی‌ کار پیدا کنی‌، بر خلاف شغل‌های front office که تو بانک‌های بزرگ (bulge bracket) تقریبا همه استخدام‌های دانشگاهیشون از دانشگاه‌های رتبه بالاست (البته دکترا هم لازم ندارن).

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    marketing-university of tabriz

سلام دوستان
    یک سوال داشتم از خدمتتون شاید ی کم عجیب غریب باشه ولی بالاخره سواله دیگه
    من تو مقطعی که موضوع واسه پروپوزال انتخاب میکردم از نظر زمانی خیلی تحت فشار دانشکده بودم ی موضوع انتخاب کردم و تصویب شد و الان دارم پایان نامه مینویسم
    اما ترجیح و علایقم رو ی موضوع دیگه هست که از موضوع پایان نامه ام متفاوته
    حالا الان این سوال برام پیش اومده باتوجه به اینکه وقت اپلای تز و موضوعش رو نظر استاد و دپارتمان موثره
    اگه من تو موضوع مورد علاقم مقاله کار بکنم که متفاوت از تزم هست باید این تفاوت رو توضیح بدم یا نیازی نیست و مشکل ساز نمیشه؟
    ممنون

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط MAHAN7 نمایش پست ها
    بله تا حدی درسته! از لحاظ علمی! نه از لحاظ کار!
    ولی میتونید برید امریکا با این ویزا دادن و ... ؟
    دانشگاههای درجه سه امریکا توانایی ساپورت مالی و ... رو ندارن! بنابراین شما باید شهریه (کلش یا بخشیش) رو بدید+ هزینه زندگی در ایالت!
    دانشگاههای امریکایی کیفیت تحصیل و اموزششون واقعا بالاست!

شما اگر، جشم انداز علمی 100 درصد دارید و به هیچ وجه به پول و محل زندگی کار ندارید، برای اون دانشگاهها اپلای کنید، بعد مسیرش مشخصه شاید، بهتون ویزا هم شاید بدن.
    من امسال دکتری مالی، تگزاس ارلینگتون پذیرش گرفتم با بورس 21 هزارتا نرفتم حتی دنبال ویزاش!

اگه اون جی ار ای رو دارید ک خیلی عالیه! و خیلی از دانشگاهای تاپ جهان رو میتونید پذیرش بگیرید.
    توصیه میکنم، تا جایه ممکن کشورهایی ک زبان اولشون/غالبشون انگلیسی نیست رو نرید! حتی اگر....

تو فرایند اپلای و مهاجرت، فاکتور علمی یه فاکتور هستش، کشوری ک شما میخاید برید، میزان مهاجر پذیری، زبان غالب ، ساپورت مالی و ... خیلی مهمه.

اگر شما برید دانشگاه جی 8 استرالیا، اولا بورسیه تون 100 اکیه! دردسر ویزا و ... رو ندارید، سفارتش ایرانه،
    بعد از تحصیل با احتمال بسیار بسیار بالا همون جا میتونید بمونید. و راحت کار پیدا میکنید!
    حتی امریکا هم میتونید اپلا ی کنید برای استاد شدن.
    مگر اینکه بگید من با خارج زندگی کردن نمیسازم و ...

از لحاظ علمی و اموزش بله، دانشگاه درجه سه از خیلی از دانشگاههای اروپایی سر هستش!
    یادتون باشه اینجور مقایسه ها کامل نیست! یعنی 100 درصد نیست، مثل قانون پارتو 80 به 20 درصد میگیره!
    یعنی شما میری NHH or BI or Bocconi میری میبینی اینا خیلی غولن مثلا و تو نروژ پولی ک به عنوان بورسیه بهت میدن سالیانه 50000 یورو هستش
    ک به پول ایران میشه مثلا 300 میلیون سالانه و مثلا تو فکرت میاد، ک این پولو نصفشو تو ایران سرمایه گذاری میکنم یا ...
    ولی اگه ک اهداف غیر علمی "هم" دارید، نروژ جایه عالی هستش! چون خیلی مهاجر پذیره، مردمشون مثل فرانسویا تعصب رو زبانشون ندارن، میزان نژاد پرستی در حد 0 هستش و ....
    شما حساب کن
    مثل از شهرهای پر جمعیت تهرانی!
    حالا میری دانشگاه کورنل امریکا، ک تو شهر 30000 هزار نفری هستش!
    باید 4-6 سال عمرتو ک هر روز بری دانشگاه تو اون شهر بمونی، حالا بخای بری بیرون یه چرخی بزنی جایی برای رفتن نیست!
    شاید اصلا سینما، شهربازی و ... هم نداشته باشه، و اون شهر جمعیت عالبشون یهودی باشن ...

نه یه موقع شما میری دانشگاه زوریخ سوئیس، همه چی خوب و با کلاس ولی بعد گرفتن مدرک، من 100 بهتون قول میدم، شما نه میتونی تو دانشگاه و نه دانشگاههای دیگه سوئیس
    استاد بشی و نه تو اون کشور کار کنی! احتمالش خیلی ضعیفه! حتی با دکتری زوریخ!

یه نکته ایم انتها بگم، به نظرم برای کسی مثل شما ک میگید مقاله زیاد دارید، دیگه رفتن و نشستن کنار بچه های فیزیک و مهندس سر کلاس ک با اقتصاد و نحوه ی ریسرچ اشنایی ندارن شاید منطقی به نظر نیاد. شما مزیت رقابتی تون دانشگاه ریسرچ هستش ک هرکسی نداره! ازون استفاده کنید، همونطوری ک بچه های مهندسی رو جی ار ای مانور میدن، و خیلی از پوزیشنا رو میبرن
    صرفا به خاظر کوانت 170شون.
    کم و بیش با حرفهاتون موافق هستم و اینکه بحث علمی بودن و بحث زندگی رو باید جداگانه بررسی کرد
    اما یک نکته رو باید اضافه کنم و اون اینکه به جز کانادا، از هر کشور دیگه ای مدرک دکتری بگیرین کار گرفتن توی آمریکا خیلی سخته، نمیگم نمیشه ولی کلا به این راحتی ها اتفاق نمی افته مگه کسایی که از بیزینس اسکولهای خاص که به سبک بیزینس اسکولهای آمریکایی فارغ التحصیل میشن، یا کسایی که رزومه فوق العاده جمع کردن، البته بدون اینها هم غیر ممکن نیست، اما باید دونست که اگه هدف یک نفر بنا به هر دلیلی آمریکاست، اگه آمریکا نمیتونه بره بهتره بیاد کانادا.
    بحث دیگه اینکه تا جایی که دیده و شنیده های من نشون میده حتی ضعیف ترین دانشگاه های آمریکا هم دکتری رشته های مدیریت رو فول فاند می کنند، پذیرش بدون فاند یا نصفه نیمه فاند خیلی نادره ، ولی خوب نسبت به پوزیشن های خاص اروپا مبالغ کمتره.
    در حال حاضر در آمریکا وضعیت بازار کار برای دکتری رشته های بیزینس خیلی خوبه، همه بالاخره یه جا کار پیدا می کنند و استاد میشن، ولی شرایط آمریکا برای ما ایرانی ها و ویزای سینگل دانشجویی که نصیب خیلی ها میشه، خیلی کار رو سخت کرده.
    کلا ما ایرانی ها و چینی ها خیلی دنبال آمریکا هستیم، بعضی ملتها چندان به آمریکا فکر نمی کنند، مثلا دوست الجزایری دارم که می گفت اکثریت هموطنهاش به فرانسه فکر می کنند که به لحاظ زبان هم راحت هستن.
    خیلی خیلی به ندرت به اینجا میام

ApplyAbroad Superstar

سلام چقدر در کارتان پیشرفت کرده اید؟ چند سال است دکتری را شروع کرده اید؟
    نقل قول نوشته اصلی توسط paymansniper88 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    یک سوال داشتم از خدمتتون شاید ی کم عجیب غریب باشه ولی بالاخره سواله دیگه
    من تو مقطعی که موضوع واسه پروپوزال انتخاب میکردم از نظر زمانی خیلی تحت فشار دانشکده بودم ی موضوع انتخاب کردم و تصویب شد و الان دارم پایان نامه مینویسم
    اما ترجیح و علایقم رو ی موضوع دیگه هست که از موضوع پایان نامه ام متفاوته
    حالا الان این سوال برام پیش اومده باتوجه به اینکه وقت اپلای تز و موضوعش رو نظر استاد و دپارتمان موثره
    اگه من تو موضوع مورد علاقم مقاله کار بکنم که متفاوت از تزم هست باید این تفاوت رو توضیح بدم یا نیازی نیست و مشکل ساز نمیشه؟
    ممنون

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    marketing-university of tabriz

سلام دوست عزیز منظورم پروپوزال ارشد بود
    و سوالم هم اینکه من اگه بخام تو حوزه ای متفاوت با پایان نامم کار کنم بر حسب علاقه
    و باتوجه به تاثیری که موضوع پایان نامه ارشد میتونه تو تصمیم گیری دپارتمان و استاد در هنگام اپلای داشته باشه
    اینکه من تو حوزه متفاوت از موضوع پایان نامه ام بخام کار کنم مشکلی پیش نمیاد؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)