صفحه 143 از 145 نخستنخست ... 4393133134135136137138139140141142143144145 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,421 تا 1,430 , از مجموع 1447

موضوع: دکترای مدیریت - همه رشته ها

Junior Member

پیش فرض پاسخ : دکترای مدیریت - همه رشته ها

نقل قول نوشته اصلی توسط KavehKaveh نمایش پست ها
    پاسخ کوتاهش میشه خیلی سخته!

پاسخ بلندش اینه که بستگی داره سطح زبانتون در چه حدی باشه.
    یه کسی که در حد آیلتس 6.5 زبان میدونه - میتونه
    کسی که در حد آیلتس 5 هست ، عملا نشدنی هست

با توجه به معدلتون ، من حدس میزنم که پشتکار خوبی دارین.

پیشنهاد: روی رشته های کمی که کمتر محبوب هستن تمرکز کنین. مثلا همین عملیات ، مدیریت تولید ، زنجیره تامین و یا Business Analytics
    تا مزیت رقابتی داشته باشین.
    مطمئنا تو آمریکا آپشن ها زیاد هستن ولی مسئله ویزا خیلی جدیه.
    کانادا دانشگاه های یکمی پرت و پلا داره که شانس شما تو اونها بیشتر هست ( نه خیلی زیاد ولی بهتر هست ) میتونین یه نگاهی به امضا من بندازین.

یادتون نره ، راه ساده ای نیست. شاخه های مدیریت خوندن خارج از ایران خیلی سخته. بچه های مهندسی و علوم پایه خیلی روال آروم تری رو طی میکنن - تو مدیریت باید دائم تلاش کنین.
    ممنون که توجه کردین و راهنمای فرمودین
    زبان و gre رو اگه زمان بیشتری داشتم با اطمینان بیشتری تصمیم میگرفتم. منتها نگران طولانی شدن گپم هستم

Senior Member KavehKaveh آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    MBA - University of Toronto

نقل قول نوشته اصلی توسط kimkim87 نمایش پست ها
    ممنون که توجه کردین و راهنمای فرمودین
    زبان و gre رو اگه زمان بیشتری داشتم با اطمینان بیشتری تصمیم میگرفتم. منتها نگران طولانی شدن گپم هستم
    من اینجا راه و چاه دروغ گفتن که به شما نمیتونم نشون بدم (یاد بدم) - یا ساختن یه پروفایل قابل قبول رو
    اما گپ بالاخره یه راه جلی داره - چیزی که راه نداره نمره پایین زبان و GRE هست
    تازه تصمیم گرفتین -کانادا- اپلای کنین؟ دوست دارین ببینین رشته شما در کدوم دانشگاه های -کانادا- ارائه میشه؟
    1. این پست برای شروع
    2. این سایت برای جستجو بین تمام دانشگاه ها

Junior Member itmmit آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط KavehKaveh نمایش پست ها
    پاسخ کوتاهش میشه خیلی سخته!

پاسخ بلندش اینه که بستگی داره سطح زبانتون در چه حدی باشه.
    یه کسی که در حد آیلتس 6.5 زبان میدونه - میتونه
    کسی که در حد آیلتس 5 هست ، عملا نشدنی هست

با توجه به معدلتون ، من حدس میزنم که پشتکار خوبی دارین.

پیشنهاد: روی رشته های کمی که کمتر محبوب هستن تمرکز کنین. مثلا همین عملیات ، مدیریت تولید ، زنجیره تامین و یا Business Analytics
    تا مزیت رقابتی داشته باشین.
    مطمئنا تو آمریکا آپشن ها زیاد هستن ولی مسئله ویزا خیلی جدیه.
    کانادا دانشگاه های یکمی پرت و پلا داره که شانس شما تو اونها بیشتر هست ( نه خیلی زیاد ولی بهتر هست ) میتونین یه نگاهی به امضا من بندازین.

یادتون نره ، راه ساده ای نیست. شاخه های مدیریت خوندن خارج از ایران خیلی سخته. بچه های مهندسی و علوم پایه خیلی روال آروم تری رو طی میکنن - تو مدیریت باید دائم تلاش کنین.
    چرا رشته های کمی کمتر محبوبه؟ چون چیزی که مشاهده میشه پوزیشن های شغلی مرتبط با Data Science که مرتبط با گرایش های کمی مدیریت هست خیلی زیاده و همیشه هم در حال افزایشه.

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط itmmit نمایش پست ها
    چرا رشته های کمی کمتر محبوبه؟ چون چیزی که مشاهده میشه پوزیشن های شغلی مرتبط با Data Science که مرتبط با گرایش های کمی مدیریت هست خیلی زیاده و همیشه هم در حال افزایشه.
    خوندن رشته هایی که نیاز به دانش ریاضی بالا داره سخته برای همین واردشون شدن به نسبت راحت تر هست.
    مثلا تو شاخه های مدیریت ، شاخه استرتژیک میتونه خیلی برای دانشجویی با پیش زمینه روانشناسی هم در ورود باشه ولی مثلا بحث همین Data Science اصلا مسئله ساده ای نیست.
    تازه تصمیم گرفتین -کانادا- اپلای کنین؟ دوست دارین ببینین رشته شما در کدوم دانشگاه های -کانادا- ارائه میشه؟
    1. این پست برای شروع

ApplyAbroad Superstar

سلام دوست عزیز

اولین گام به نظر من انتخاب دانشگاه و کشور هدف باید باشد چون مقررات در کشورهای محتلف متفاوت هستند. یک مثال ساده اینکه در امریکای شمالی به احتمال زیاد نیاز به نمره جی مت / جی آر ای - بسته به رشته هدف دارید - در حالیکه برای بسیاری از دانشگاههای اروپایی این نمره لازم نیست.

چون این سوال را در انجمن سن هم مطرح کرده اید اینجا اضافه کنم که برای عمده کشورهای غرب اروپا سن شما مانعی نیست و اگر دیگر شرایط یک پوزیشن یا بورسیه را داشته باشید تبعیضی بین شما و کاندیداهای جوانتر قایل نمیشوند.

پایدار باشید

سلام

من 38 سالمه و دکترای کارآفرینی از دانشگاه تهران با معدل 18.3 دارم و ارشد هم این رشته دانشگاه تهران با معدل 18.5 خوندم و لیسانس هم مهندسی دانشگاه صنعتی اصفهان بودم.7 تا مقاله علمی و پژوهشی و 12 تا مقاله کنفرانس بین الملی و داخلی دارم چند تا کتاب تالیفی و ترجمه هم دارم و چند سال سابقه تدریس و کارهای پژوهشی هم دارم و استاد نمونه هم انتخاب شدم .زبان انگلیسی هم خوبه. حالا میخواستم برای دکترای دوم یا ... خارج از کشور اقدام کنم تا بتونم اقامت و کار خارج از کشور داشته باشم دوستان با تجربه لطفا راهنمایی کنید که از چه مسیری امکان پذیره و شانس برای اخذ پذیرش چطوریه .ممنون

Keep Calm and APPLY ON

آیین "انجمن" پیام سپاس و قدردانی برنمیتابد. اگر ز مهر چنین اندیشه دارید "امتیاز مثبت" را برگزینید

Junior Member

سلام ممنون می شم در مورد شانس پذیرش من را راهنمایی کنید.
    لیسانس مدیریت صنعتی دانشگاه تهران 15.20
    فوق لیسانس مدیریت صنعتی دانشگاه تهران 18.80
    دانشجوی دکتری مدیریت فناوری اطلاعات دانشگاه علامه طباطبایی
    یک مقاله ISI با ایمپکت 3.2
    دو مقاله در ژورنال بین المللی ولی ISI نیست
    ایلتس 7
    جی آر ای ندارم ولی می خوام بدم
    لطفا شانس پذیرش من را در امریکا. استرالیا و کانادا بفرمایید. رشته مورد نظر Big Data Analytics هست.
    با تشکر فراوان

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط starmax نمایش پست ها
    سلام ممنون می شم در مورد شانس پذیرش من را راهنمایی کنید.
    لیسانس مدیریت صنعتی دانشگاه تهران 15.20
    فوق لیسانس مدیریت صنعتی دانشگاه تهران 18.80
    دانشجوی دکتری مدیریت فناوری اطلاعات دانشگاه علامه طباطبایی
    یک مقاله ISI با ایمپکت 3.2
    دو مقاله در ژورنال بین المللی ولی ISI نیست
    ایلتس 7
    جی آر ای ندارم ولی می خوام بدم
    لطفا شانس پذیرش من را در امریکا. استرالیا و کانادا بفرمایید. رشته مورد نظر Big Data Analytics هست.
    با تشکر فراوان
    چه مقطعی؟ فکر نمیکنم این رشته تو دکتری باشه.
    برای مستر به نظرم پروفایل بسیار خوبی دارین. شانس پذیرش شما بالاس ولی باز بستگی داره چقدر خوب یا بد جی آر ای بگیرین.
    1. این پست برای شروع

Junior Member

سلام
    ممنون از پاسخ کاملتون
    دکترای مجدد در این رشته یا سایر گرایشهای مدیریت بخوام بخونم بهتره یا یا برای پست داک اقدام کنم ؟
    من بیشتر دنبال پوزیشنی هستم که بعدا بتونم اقامت و کار داشته باشم .بنظر دوستان کدوم کشورها برای این موضوع بهتره ؟
    با تشکر
    نقل قول نوشته اصلی توسط susighton نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز

اولین گام به نظر من انتخاب دانشگاه و کشور هدف باید باشد چون مقررات در کشورهای محتلف متفاوت هستند. یک مثال ساده اینکه در امریکای شمالی به احتمال زیاد نیاز به نمره جی مت / جی آر ای - بسته به رشته هدف دارید - در حالیکه برای بسیاری از دانشگاههای اروپایی این نمره لازم نیست.

چون این سوال را در انجمن سن هم مطرح کرده اید اینجا اضافه کنم که برای عمده کشورهای غرب اروپا سن شما مانعی نیست و اگر دیگر شرایط یک پوزیشن یا بورسیه را داشته باشید تبعیضی بین شما و کاندیداهای جوانتر قایل نمیشوند.

پایدار باشید

سلام

من 38 سالمه و دکترای کارآفرینی از دانشگاه تهران با معدل 18.3 دارم و ارشد هم این رشته دانشگاه تهران با معدل 18.5 خوندم و لیسانس هم مهندسی دانشگاه صنعتی اصفهان بودم.7 تا مقاله علمی و پژوهشی و 12 تا مقاله کنفرانس بین الملی و داخلی دارم چند تا کتاب تالیفی و ترجمه هم دارم و چند سال سابقه تدریس و کارهای پژوهشی هم دارم و استاد نمونه هم انتخاب شدم .زبان انگلیسی هم خوبه. حالا میخواستم برای دکترای دوم یا ... خارج از کشور اقدام کنم تا بتونم اقامت و کار خارج از کشور داشته باشم دوستان با تجربه لطفا راهنمایی کنید که از چه مسیری امکان پذیره و شانس برای اخذ پذیرش چطوریه .ممنون

ApplyAbroad Superstar

سلام مجدد دوست عزیز

دکتری دوم و پست دکتری را دو مقوله مجزا باید دید. دکتری در خیلی کشور ها تحصیل است - مثل انگلستان - و پست دکتری در تمام کشورها شغل است البته شغلی با ماهیت اکادمیک.

برای تصمیم درست طبیعتا متغیرهای فراوانی وجود دارد که به غیر از خود شما کسی نمیداند و بنابراین نمیتواند توصیه ای داشته باشد. تصمیم برای مزایا و مضرات دکتری دوم را خود شما باید به نتیجه برسید ولی فارغ از این مساله در شکل کلی من منافاتی هم نمیبینم که هر دو را پیگیری بفرمایید.

اگر جایی پوزیشنی برای دکتری دیدید اقدام کنید و اگر فرصتی برای شروع پسا دکتر هم اپلای بفرمایید و اینها ناقض هم نیستند هر چند همانطور که بالاتر گفتم دو مسیر مختلف با اهداف متفاوت هستند.

امید که پایدار و موفق باشید

نقل قول نوشته اصلی توسط star79 نمایش پست ها
    سلام
    ممنون از پاسخ کاملتون
    دکترای مجدد در این رشته یا سایر گرایشهای مدیریت بخوام بخونم بهتره یا یا برای پست داک اقدام کنم ؟
    من بیشتر دنبال پوزیشنی هستم که بعدا بتونم اقامت و کار داشته باشم .بنظر دوستان کدوم کشورها برای این موضوع بهتره ؟
    با تشکر

Keep Calm and APPLY ON

آیین "انجمن" پیام سپاس و قدردانی برنمیتابد. اگر ز مهر چنین اندیشه دارید "امتیاز مثبت" را برگزینید

Junior Member

من برای مقطع دکتری می خوام اقدام کنم و اینکه این رشته ای که گفتم مرتبط با data science می شه. میشه بگید توی کدوم یک از کشورها (امریکا، استرالیا و کانادا) شانس پذیرشم بالاتره؟ سوال بعدیم اینه که آیا لازمه برای دانشگاه های هر سه کشور اقدام کنم؟ من شنیدم بعضی از دانشگاه های استرالیا جی مت/ جی آر ای نمی خوان تا چه حد صحت داره؟
    ممنونم

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)