صفحه 88 از 145 نخستنخست ... 38787980818283848586878889909192939495969798138 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 871 تا 880 , از مجموع 1447

موضوع: دکترای مدیریت - همه رشته ها

Senior Member MAHAN7 آواتار ها

پیش فرض پاسخ : دکترای مدیریت - همه رشته ها

نقل قول نوشته اصلی توسط iranmihaneman نمایش پست ها
    با سلام
    دوستان ممنون میشم راهنمایی برمایید
    بنده مدتی است سایت شمارا پیگیری می کنم و به این نتیجه رسیدم که برای پذیرش و اخذ فاند در مقطع دکترا نیاز به 6 عامل است( در رشته های مدیریتی)1_معدل لیسانش و ارشد 2-دانشگاهی که از ان فارغ التحصیل میشویم 3-مقاله معتبر 4- تافل بالای 90 5-نمره قابل قبول در ازمون gmat و 6- سابقه کار در رشته های مدیریتی.(اگه اشتباه فکر می کنم بفرمایید لطفا)
    بنده رشته لیسانسم برق بوده با معدل 15/5 و الانم مقطع ارشد میخونم دانشگاه تهران رشته mba بصورت مجازی معدل ارشدمم انشالا بالای 17 خواهد بود مقاله هم دارم یکی isi و 2 تا داخلی بیش از 7 سال سابقه مدیریتی و سرپرستی پروژه دارم. فقط مشکلم زبانه که الان مشغول به خوندن ان هستم.و یکم زبانم خوب بشه جیمت رو شروع میکنم.یک سری اطلاعات دارم و خیلی چیزهارو هم نمیدونم و برام گنگه. من با یه استاد ایرانی از امریکا مکاتبه کردم و گفتم که مجازی میخونم ایشون فرمودن نگرانی از این بابت نداشته باش اینجا(امریکا) هم خیلی ها بصورت مجازی درس میخونن و گفتن فقط نمره زبان و جیمتت رو برام بفرست.نظر شما در این مورد چیه؟ ببینید من باید حداقل 1/5 وقت بزارم برای خوندن زبان و جیمت در شرایطی که متاهل و شاغل هستم. این در حالیه که هیچ اشنایی با ازمون تافل و جی مت ندارم.من جیمت کنکور رو 30 درصد زدم اصلا سطح دشواری این ازمون چگونست؟ چقدر با ازمون جیمت داخل که توی کنکور میاد فرق میکنه؟لطفا نفرمایید که به ازموناش مراجعه کنید که مراجعه کردم و چون همش زبان اصلی بود چیزی نفهمیدم جونکه تازه شروع به خوندن زبان کردم.بعد1/5 سال من سنم35 سال شده و دارم به این فکر می کنم که اصلا ارزش داره یا نه من داخل بخونم بهتره؟ پس سوالاتمو اینطور هم بیان می کنم:
    1) ارزش داره من 1/5 سال بشینم خر بزنم و تافل و جیمت بخونم که ایا ببینم فاند میدن یا نمیدن؟
    2)ادامه تحصیل در مقطع دکترا با زندگی متاهلی و یه فرزند با فاندی که میدن امکان پذیر هست؟
    3)اصلا امکان ادامه تحصیل درمقطع دکترا دررشته مدیریتmis یا منابع انسانی یااستراتژیک بالیسانس برق و ارشد mbaممکنه اونا mba رو بعنوان ارشد قبول دارن؟
    4) اگه هست امکان جذب هیات علمی شدن در داخل وجود داره چون گرایشها در هر مقطعی فرق کرده؟
    5)من کسی رو ندیدم که کتابای جیمت زبان اصلی رو بخونه در واقع هرچی گشتم تو انقلاب پیدا نکردم پس اینایی که میخونن از روی چی میخونن؟
    6)با معدل لیسانس15/5 ارشد17/2 از دانشگاه تهران و یه مقاله isi و 2 تا داخلی و 7 سال سابقه با بیمه و زبان و جی مت هم که الان نمیدونم چند میشم میتونم روی فاند گرفتن امیدوار باشم؟
    7)اقا وضعیت من بعد پذیرش چطوره؟ چطور زندگی خواهم داشت یعنی از لحاظ مالی و روحی چطور خواهم بود؟ من بدنبال پول نیستم بدنبال ارامشم به زندگی خیلی معمولی تا انتهای دکتراهم قانعم فقط میخوام ببینم زندگیم میچرخه یا نه.نرم بیفتم به چکنم چکنم.والا هرکی رو که میبینم میگه برو برو برو.ولی خیلی هارو هم میبینم رفتن خارج از کشور خوندن ومثلا اطلاعیه اموزش جیمت رو اونروز رو دیوارای دانشگاه تهران دیدم یعنی من برم دکترا بخونم بیام ایران اعلامیه بزنم که جیمت درس میدم؟؟؟!!!!!!!
    8)سوال اخر اینکه چقدرباید روی این تصمیمم حساب کنم؟کل فکر و ذهنمو بزارم هزینه و وقت بزارم و سختی این راه رو به تنم بدم یا اینکه احتمالش 10درصده و بیخیالش بشم ؟
    ببخشید سریع و کلی وعامیانه نوشتم،ببخشید

طبق صحبت های دوستمون، اگر همه چیت اوکی شه و .... مطمنا فاندی که بهتون میدن کفاف سه نفرو نمیده!!! برای بررسی بیشتر میتونید خودتون بخش فاند دهی چند تا دانشگاهو(که تا اونجایی که من میدونم معمولا بین 18هزار دلار در آمریکا تا 26هزار تا هستش) ببینید و بخش هزینه ها رو هم که دانشگاه اراده میکنه با فاند مقایسه کنید. بعلاوه هزینه امتحانات و فی دانشگاهها(100 تا برای هر دانشگاه) و رفت آمد و هزینه مطالعه روهم بذارید کنارش.
    ولی یادتون باشه هیچ چیز غیر ممکن نیست!!!!
    در مورد کتابها هم هرچی لازمتون باشه تو بخش کتابخانه هست. اطلاعات آزموناهم تو بخش ویکی سایت میتونید پیدا کنید.

با سلام و عرض ادب
    ممنون که جواب دادین
    ببینید دوست عزیز فکر می کنم وضعیت من تابع زیادی از شرایط محیطی شده یعنی شرایط محیطی چنان اوضاع رو تغییر داده که الانه که ریدم به اینجا و فکر می کنم دو یا 3 راه بیشتر نداشته باشم. زمانیکه کنکور دادم بعد از دیپلم خب منم مثل خیلی ها به اسم و رم مهندس بودن فکر می کردم و اصلا آیندرو مثل خیلی از بچه ها که الان دارم تو انجمن میبینم پیش بینی نمیکردم و بقولی فقط میخوندیم.من فارغ التحصیل شدم و برای کار رفتیم عسلویه با اون شرایط سخت و طاقت فرسا 7 ساله اونجام ببینید باور نمیکنید مهندس میاد التماس میکنه برای کار با ماهی 600 تومن،شرکت ها دیگه مثل اون موقع پول نمیدن . پاس شدن صورت وضعیت های شرکت ها هم .....و پروژه ها هم خودتون بهتر میدونید.من الان دخلم با خرجم یکیه زندگیم در پایینترین حد هزینس و از خیلی چیزا زدم. و پس انداز تعطیل.اگه بیکار شدی دیگه پیدا کردن کار مکافاته (البته برای من که شهرستانم شاید تهران اوضاع بهتر باشه) خب حالا شما ببین من چی دارم؟؟؟یه چیز بهتر بگم فکر می کنی تا 6 سال دیگه به کجا میرسم اگه اپلای نکنم؟؟ اگه ادامه تحصیل ندم و دکترا نگیرم چکار کنم که اوضام بهتر بشه؟؟من استراتژیک خوندم بله مفهوم استراتژیک رو حداقل باید تو زندگی خودم بتونم اجرا کنم یا نه؟ استراتژی من رسیدن به ارامش باشه بلفرض مثال به نظرتون تا 6 سال دیگه میتونم به نسبتی برسم؟ نمیدونم والا من که فکر نمی کنم بنابراین من که دارم اینجا در ماه 20 روز غربت می کشم، تو بدترین شرایط آب و هوایی هستم، دوری رو تحمل می کنم، همون حقوق ناچیز و دیر دادنشو تحمل می کنم، و وووو خب حالا 6 سال برم اونور البته میدونم شرایط اونور زمین تا اسمون با ان حالات فرق می کنه ولی موندن چه دردی رو حل می کنه؟؟؟ من به جایی وابسته نیستم ارگانی پشتم نیست همین فردا ممکنه بگن برو بسلامت خوش اومدی چه دلخوشی دارم ؟چه امیدی مونده؟ وسلام این شرایط منه.
    راه دومم راستش اینه که بشینم دوباره کنکور بدم و دندانپزشکی قبول بشم میدونم که میتونم پشتکار من برای کسانیکه منو میشناسن مثال زدنیه.صد تومن هزینه دانشگاه بین الملله که میدمش .اونم بعد 6 سال فارغ التحصیل میشم میشم دکتر با ماهی مثلا 6 یا 7 تومن میشه یه جورایی خودتو گول زد که داری خوب زندگی میکنی.راه سوم هم همینجا دکترا بخونم که اونم فکر نمیکنم خیلی اسونتر باشه از دو مورد دیگه و خودتون که میدونین دکترا خوندن تو ایران چطوره.خب تو حالت اول 6 سال بعد من دکترا گرفتم از امریکا تو مدیریت دومی دندانپزشکم تو ایران ولی (یه ولی مهم) داره اینجا لامسب ،اینکه اولی با عشق و علاقست دومی صرفا در نظر گرفتن مادیاته و شروع کاری که مادیات شاکله استارتش باشه اصلا تو فلسفه من نیست.قبولیشم البته سخته اما با این حال با توکل بر خدا و تلاش خودم میتونم قبول بشم.اینا شرحی از وضعیت من بود که دوستان لطف کردن جواب دادن که به صلاح نیست برم اونور چون وضعیت تاهل من تصمیم من رو بایستی خیلی سخت تر کنه.تازه بعد از همه اینها میاد سر اون جیمت و تافل اصلی. مثل اینکه دوباره رفتم بالای منبر ببخشید دوستان گرامی و عزیز

راستی من الان 33 سالمه تا برم فرضا 2 سال دیگه میشم 35 نه 38. تو بعضی از کامنتها هم دیدم که نوشتن مثلا با 8 سال سابقه کار یا با 7 سال سابقه کاره فول تایم.خب اینا که از 20 سالگی شروع نکردن به کار کردن حسابش کنی تقریبا میشن34 سال و این حول و هوش.و برای دکترا اپلای گرفتن. بازم شما اساتید فن بهتر میدونید. راهنمایی بفرمایید

Senior Member KavehKaveh آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    MBA - University of Toronto

راستی من الان 33 سالمه تا برم فرضا 2 سال دیگه میشم 35 نه 38. تو بعضی از کامنتها هم دیدم که نوشتن مثلا با 8 سال سابقه کار یا با 7 سال سابقه کاره فول تایم.خب اینا که از 20 سالگی شروع نکردن به کار کردن حسابش کنی تقریبا میشن34 سال و این حول و هوش.و برای دکترا اپلای گرفتن. بازم شما اساتید فن بهتر میدونید. راهنمایی بفرمایید
    من کاملا شرایط شما رو درک میکنم و سعی میکنم هرچی اطلاعات دارم به شما بدم تا بهتر بتونین تصمیم بگیرین:

فرض کنین شما فردا از دانشگاه تورنتو تو کانادا پذیرش دکتری مدیریت بگیرین ، حقوق شما حدودا 18 - 20 هزار دلار در سال هست. مطمئن نیستم که آیا از روی این پول باید هزینه ای به دانشگاه بدین یا نه ، بیاین فعلا فرض بذاریم که هزینه ای نمیدین و خالص 20 هزار دلار به شما میرسه.
    میشه ماهی 1650 دلار.
    اجاره یه آرپاتمان یک خوابه (70-60 متری) تو تورنتو کمه کم 1000-1100 دلار هست.
    به این باید هزینه رفت و آمد رو اضافه کنین چون نمیشه نزدیک دانشگاه خونه گرفت که هزینه ها وحشتناکه ، میشه ماهی 140-150 دلار.
    تا اینجا شما بین 1150 تا 1300 دلار از 1650 دلار رو دادین.
    یکنفر اگه هیچ تفریحی نکنه ، فقط بره سوپرمارکت مایحتاج اولیه بخره و برگرده خونه درس بخونه و همین ، باید ماهانه حداقل 300 دلار هزینه خوراک بده.
    برق ماهی 50 دلار.
    تلفن هم کمه کم 30 دلار.
    اینترنت هم نمیگیرین !
    لذا شما صبح پا میشین یه چیزی میخورین میرین دانشگاه درس میخونین و یه راست برمیگردین خونه ، هیچ تفریح هیچ فعالیت فوق برنامه ای ندارین ، لذا جمع هزینه های شما میشه: 1500 - 1700

پس پولی که دانشگاه به شما خیلی لب مرز هست و هیچی اضافه نمیاد. حالا به این داستان هزینه پوشاک ، هزینه یه سینما رفتن ساده تو ماه ، هزینه یکبار شام بیرون رفتن تو ماه ، هزینه کتاب ها و هزینه های پیش بینی نشده دیگه رو باید اضافه کنین.
    شما تحت هیچ شرایطی نمیتونین با همسر و بچه با این درآمد زندگی کنین. شما ممکنه بیمه درمانی داشته باشین ولی همسر و بچه شما چی؟ این هزینه اس
    شما ممکنه بتونین بدون تفریح زندگی کنین ولی همسر و فرزند شما که صبح تا شب تو خونه هستن چی؟

فراموش نکنین ، درسته که شرایط شما سخته ولی وقتی تو جامعه ای بودین که هیچ تعلقی بهش ندارین و هیچ ارتباطی باهاش برقرار نمیکنین اونوقت شرایط روحیتون تو شرایط بد مالی بدتر و بدتر میشه.
    =======
    در خصوص دندانپزشکی من هیچ نظری نمیتونم بدم و خودتون میدونین.
    =======
    دکتری تو ایران خوندن (مدیریت) باز ممکنه این شانس رو به شما بده که تو یه دانشگاهی مشغول به تدریس بشین و حقوقی بگیرین.

به هرجهت ، خیلی وقتها واقعیت اون چیزی نیست که آدم دوست داره بشنوه ، من به شما مطمئن میگم که اگه 3 نفری برین خارج از ایران باید کلی سرمایه با خودتون ببرین که بشه زندگی کنین وگرنه حقوق دانشگاه کفاف یکنفر رو هم به زور میده.
    تازه تصمیم گرفتین -کانادا- اپلای کنین؟ دوست دارین ببینین رشته شما در کدوم دانشگاه های -کانادا- ارائه میشه؟
    1. این پست برای شروع
    2. این سایت برای جستجو بین تمام دانشگاه ها

Senior Member MAHAN7 آواتار ها

اگر بتونید از ایران چیزی در حدود 11-15 هزار دلار برای هر سال( 5*12=60هزار) با خودتون ببرید ممکنه مشکلتون حل شه.

Junior Member

دوستان عزیز سلام
    من کارشناسیمو مهندسی نفت با معدل ۱۵ شریف خوندم و الان mbaدانشگاه تهران می خونم که معدلم انشاالله بالای ۱۷ خواهد شد، میخوام واسه مارکتینگ اپلای کنم انشاالله یکی دوماه دیگه تافل میدم که به احتمال زیاد بالای صد میشم . طبیعتا مقاله ای ندارم و الان تو بخش فروش و مارکتینگ یه شرکت معتبر و نسبتا بزررگ(۱۰۰۰ کارمند) مشغول به کارم و مسوولیت مدیریت فروش یه سری از مناطق با من هست(پست سازمانیم مدیریت فروش نیس ولی بعد از یه مدت کار باهمون سمت قبلی(دستیار مدیر بازاریابی) مسوولیت مدیریت فروشو هم به من دادنکه حدودا ده نفر به طور مستقیم زیر نظر من کار می کنند.
    بیس زبانم خوبه و هفت الی هشت ماه دیگه جیمت میدم. شنیدم که مارکتینگ ادمیشن گرفتنش خیلی سخته با این شرایط که من زمان اپلای سه سال سابقه کار خواهم داشت آیا شانسی واسه ادمیشن دارم؟معدل کارشناسیم منو محدود می کنه به گزینه های نه چندان خوب؟ با چه نمره ای از جیمت یه اطمینان نسبی یا یه دلگرمی نسبت به ادامه مسیرم میتونم داشته باشم،ممنونم از دوستانی که تجربه دارن و راهنماییم میکنن.

Senior Member
    رشته و دانشگاه
    Business- CBS

نقل قول نوشته اصلی توسط azxs نمایش پست ها
    دوستان عزیز سلام
    من کارشناسیمو مهندسی نفت با معدل ۱۵ شریف خوندم و الان mbaدانشگاه تهران می خونم که معدلم انشاالله بالای ۱۷ خواهد شد، میخوام واسه مارکتینگ اپلای کنم انشاالله یکی دوماه دیگه تافل میدم که به احتمال زیاد بالای صد میشم . طبیعتا مقاله ای ندارم و الان تو بخش فروش و مارکتینگ یه شرکت معتبر و نسبتا بزررگ(۱۰۰۰ کارمند) مشغول به کارم و مسوولیت مدیریت فروش یه سری از مناطق با من هست(پست سازمانیم مدیریت فروش نیس ولی بعد از یه مدت کار باهمون سمت قبلی(دستیار مدیر بازاریابی) مسوولیت مدیریت فروشو هم به من دادنکه حدودا ده نفر به طور مستقیم زیر نظر من کار می کنند.
    بیس زبانم خوبه و هفت الی هشت ماه دیگه جیمت میدم. شنیدم که مارکتینگ ادمیشن گرفتنش خیلی سخته با این شرایط که من زمان اپلای سه سال سابقه کار خواهم داشت آیا شانسی واسه ادمیشن دارم؟معدل کارشناسیم منو محدود می کنه به گزینه های نه چندان خوب؟ با چه نمره ای از جیمت یه اطمینان نسبی یا یه دلگرمی نسبت به ادامه مسیرم میتونم داشته باشم،ممنونم از دوستانی که تجربه دارن و راهنماییم میکنن.
    سلام من نمی دونم کی گفته مارکنیمگ شرایط پذیرشش سخته! اصلا همچین جیزی نیست. فقط finance و economics طرفدار بیشتری داره و بچه های قویتر براشس اپلای می کنندئ برای همین رقابت جدی تر هست. همین
    جی مت 700 به بالا و برای دانشگاههای خیلی خوب جی مت 750 به بالا اما بازم برای دانشگاههای خیلی خوب جی مت خیلی بالا هم تضمین نمی کنه پذیرش شما را چون به هر حال مدرک های قبلی را از ایران گرفتید.

ApplyAbroad Hero

دوستان عزیز سلام
    مشخص نکردید که برای دکترا می خواهید پذیرش بگیرید یا برای MBA؟ چون خیلی روی سابقه کار زوم کردید، در حالیکه این برای پذیرش دکترا چندان عامل مهمی محسوب نمیشه (مگر اینکه مثلا در یک حوزه خاص، کارتون جنبه پژوهشی و کاربردی داشته باشه)، بر خلاف پذیرش MBA که سابقه کار و نوع و ماهیت کار و اهمیت شرکت و ... عامل مهمی محسوب میشه.
    با فرض اینکه برای دکترا می خواهید پذیرش بگیرید، بله چرا شانس ندارید. معدل لیسانستون هم با توجه به اینکه شریف بودید، معدل پایینی محسوب نمیشه (تا جایی که من می دونم) دست کم متوسطه، دست کم. معدل فوق خیلی مهم نیست، و معدل شما هم در فوق خیلی رقابتی نیست، مثلا بالای 19. تز نداشته MBA؟
    GMAT هر چی بیشتر بهتر، هر چی بیشتر، شانس پذیرش (از دانشگاه های بهتر) بیشتر.
    میگن برای دانشگاه های خوب 700 حداقل لازمه، یا مثلا 750 برای top50 آمریکا. ولی GMAT فقط یک عنصر (اگر چه مهم) در فرایند پذیرش دکتراست و برای همین نه با یک نمره مثلا 750 لزوما پذیرش میگیرید نه با یک نمره مثلا 680 لزوما پذیرش نمیگیرید.
    بقیه رزومه شما، مثل نمره تافل، SoP و مناسب بودن شرایط شما برای خوندن دکترا مهمه.
    اگر مشکل مالی نداشتید من توصیه می کردم اول از یک MBA پذیرش بگیرید و بعد بروید سراغ بقیه مسیر تحصیلی تون ...
    inactive account

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط sysco نمایش پست ها
    مشخص نکردید که برای دکترا می خواهید پذیرش بگیرید یا برای MBA؟ چون خیلی روی سابقه کار زوم کردید، در حالیکه این برای پذیرش دکترا چندان عامل مهمی محسوب نمیشه (مگر اینکه مثلا در یک حوزه خاص، کارتون جنبه پژوهشی و کاربردی داشته باشه)، بر خلاف پذیرش MBA که سابقه کار و نوع و ماهیت کار و اهمیت شرکت و ... عامل مهمی محسوب میشه.
    با فرض اینکه برای دکترا می خواهید پذیرش بگیرید، بله چرا شانس ندارید. معدل لیسانستون هم با توجه به اینکه شریف بودید، معدل پایینی محسوب نمیشه (تا جایی که من می دونم) دست کم متوسطه، دست کم. معدل فوق خیلی مهم نیست، و معدل شما هم در فوق خیلی رقابتی نیست، مثلا بالای 19. تز نداشته MBA؟
    GMAT هر چی بیشتر بهتر، هر چی بیشتر، شانس پذیرش (از دانشگاه های بهتر) بیشتر.
    میگن برای دانشگاه های خوب 700 حداقل لازمه، یا مثلا 750 برای top50 آمریکا. ولی GMAT فقط یک عنصر (اگر چه مهم) در فرایند پذیرش دکتراست و برای همین نه با یک نمره مثلا 750 لزوما پذیرش میگیرید نه با یک نمره مثلا 680 لزوما پذیرش نمیگیرید.
    بقیه رزومه شما، مثل نمره تافل، SoP و مناسب بودن شرایط شما برای خوندن دکترا مهمه.
    اگر مشکل مالی نداشتید من توصیه می کردم اول از یک MBA پذیرش بگیرید و بعد بروید سراغ بقیه مسیر تحصیلی تون ...
    ممنون از راهنماییتون، من میخوام واسه دکترا اقدام کنم و راسش پول و انرژی خوندن یه MBA دیگه رو ندارم،یکی دیگه از سوالام که شما هم اشاره کردین تز ارشده، راسش تز اختیاری شده و من نمی دونم که واقعا اونقد تاثیر گذار هست که بخوام براش وقت و انرژی بذارم یا نه،مخصوصا ایینکه زمان دفاع و فرآیند اپلای من باهم تداخل پیدا می کنند و من در زمان اپلای نه مقاله ای خواهم داشت و نه نمره ای، سوال بعدیم اینه که تا اونجایی که من میدونم MBA اساسا تز نداره،اگه من تز نداشته باشم به نظرتون خیلی عجیبه و شانس منو کم می کنه؟ زمینه کاری من کاملا مرتبط با مارکتینگ هست درسته که پژوهشی نیس اما کاملا مارکتینگ عملی هست هرچند تو زمینه هایی مثل رفتار مصرف کننده یا crm پژوهش هم انجام میشه ولی نتایجش مستند یا بهتر بگم پیپر نمیشه چون کاملا مربوط به شرکت هست و ازش درون سازمان استفاده میشه. بازم ممنونم از راهنماییتون

ApplyAbroad Hero

ممنون از راهنماییتون، من میخوام واسه دکترا اقدام کنم و راسش پول و انرژی خوندن یه MBA دیگه رو ندارم،یکی دیگه از سوالام که شما هم اشاره کردین تز ارشده، راسش تز اختیاری شده و من نمی دونم که واقعا اونقد تاثیر گذار هست که بخوام براش وقت و انرژی بذارم یا نه،مخصوصا ایینکه زمان دفاع و فرآیند اپلای من باهم تداخل پیدا می کنند و من در زمان اپلای نه مقاله ای خواهم داشت و نه نمره ای، سوال بعدیم اینه که تا اونجایی که من میدونم MBA اساسا تز نداره،اگه من تز نداشته باشم به نظرتون خیلی عجیبه و شانس منو کم می کنه؟ زمینه کاری من کاملا مرتبط با مارکتینگ هست درسته که پژوهشی نیس اما کاملا مارکتینگ عملی هست هرچند تو زمینه هایی مثل رفتار مصرف کننده یا crm پژوهش هم انجام میشه ولی نتایجش مستند یا بهتر بگم پیپر نمیشه چون کاملا مربوط به شرکت هست و ازش درون سازمان استفاده میشه. بازم ممنونم از راهنماییتون
    - راستش با سابقه تحصیلی و شغلی شما، حیفم اومد که این همه از دست بره به خاطر یک دکترای مدیریت: چون زمینه کاری شما با لیسانستون هم مرتبطه و شاید بعد از خوندن یک MBA در خارج، بتونید تو همین بخش نفت و شرکت های نفتی کار کنید، یعنی ترکیبی از سابقه تحصیلی مرتبط + سابقه کاری مرتبط + MBA

- پول به کنار که درد مشترکه!، ولی خوندن دکترا که از MBA خیلی بیشتر انرژی می خواد

- اگر تا الان روی مقاله ای کار نکردید بعید می دونم برای امسال برسید کار درست حسابی انجام بدید؛ فکر هم نمی کنم اونطورف روی پایان نامه های ما حساب باز کنند، و اصولا به ندرت کسی قبل از دکترا پژوهشی درست و حسابی (به اون معنا که اونها بهش میگن پژوهش، نه کار الکی) در مدیریت انجام میده یا چاپ می کنه.

- مهم اینه که چطور خودتون را مناسب برای این مسیر تحصیلی نشون بدید. مثلا سابقه شغلی شما می تونه هم بی ارتباط باشه هم ممکنه بتونه نشون بده چرا اومدید دنبال این راه و ...
    این دیگه به خودتون و نوشتن SoP و نشون دادن آشنایی با یک یا چندین حوزه ای که براتون جالب هست (و احتمالا کمی هم در موردش می دونید و در موردش علایق پژوهشی دارید) و ... بر می گرده. نمرات تست ها هم البته مهم هستند در کنار سایر عوامل. بعضی ها مثلا مقاله میدن، یا سمینار رفتن مقاله present کردن و ... از این طریق نشون میدن که مثلا سابقه و دانش لازم برای پژوهش را دارند. بعضی هم بدون اینها پذیرش گرفتند!

- البته بیشتر این حرفها برای آمریکا و کانادا و بعضی دانشگاه های اروپاست. چون دانشگاه های استرالیا (تا جایی که می دونم) و بعضی دیگه از دانشگاه های اروپایی از شما Research proposal می خوان برای پذیرش دکترا.

- کلا پذیرش مدیریت سخت تر از فیلد های مهندسی هست. از بین اینها، رقایت در Finance شدید تره ولی بقیه رشته ها هم به این معنا نیست که آسون پذیرش می گیرید.

به امید موفقیت
    inactive account

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)