صفحه 71 از 145 نخستنخست ... 21616263646566676869707172737475767778798081121 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 701 تا 710 , از مجموع 1447

موضوع: دکترای مدیریت - همه رشته ها

پیش فرض پاسخ : دکترای مدیریت - همه رشته ها

نقل قول نوشته اصلی توسط apocalypse2022 نمایش پست ها
    ببین اروپا به جز چند بیزینس اسکول تاپ که تو انگلستان، فرانسه و اسپانیا هستن بقیه جیمت و جی آر ای نمیخوان و الزامی نیست اما بقیه جاها خیلی از اپلیکنتها جیمت و جی آر ای رو دارن و یه مزیت و نقطه مثبت خیلی قوی تو رزومشون هست ... به نظرم چون جیمت تو ایران بزگراز نمیشه سعی کن یه نمره جی آر ای داشته باشی که دستت واسه آمریکا هم باز باشه .. کلا فرآیند پذیرش تو اروپا برای بیزینس خیلی زوال منطقی و استانداردی نداره و آمریکا از این نطر خیلی بهتره فقط سختیش داشتن نمره جیمت و جی آر ای و تافل هست .... البته همون طور که گفتم 7-8 تا بیزینس اسکول خیلی خوب تو اروپا هست که در حد بیزینس اسکولهای خوب آمریکا هستن که اینا هستن و میتونی رو اینا هم سرمایه گذاری کنی:

1- INSEAD
    2- HEC
    3- London Business School
    4- Manchester Business School
    5- IE Busienss School
    6- IESE Business School
    7- ESADE Business School
    8- Rotterdam School of Management, Erasmus University

همه این بیزینس اسکولها، جی آر ای یا جیمت + تافل/آیلتس رو هم میخوان اما خب از لحاظ فاند تضمینی هستن و بعد پذیرش بدون هیچ دغدغه ای فاند بهت میدن ... به جز اینا بیزینس اسکولهای دیگه تو اروپا هستن که میتونی از لیست رنکینگ فایننشال تایمز (اینجا) یا اکونومیست ببینی اما این 8تای بالا قویترین ها تو اروپا هستن و فارغ التحصیلاشون تو بیزینس اسکولهای خوب آمریکا و کانادا هم تونستن هیئت علمی بشن ... و همون طوزی که گفتم سایز جاها تو اروپا جیمت و جی ارای و حتی تافل الزامی نیست اما برای فاند و مسائل مرتبط ممکنه به مشکل بخوری ...
    خیلی ممنون که با حوصله پاسخ میدی.
    اینا خیلی سختگیر هستند. من علوم تحقیقات درس میخونم و معدلم 18.5 هست. میخوام برم یه جای راحت که مثلا" فوق ِ فوقش یه ISI بخواد واسه فاند گرفتن. خیلی خیلی تنبل هستم. پیشنهادی داری در مورد شرایطم.

ببین اروپا به جز چند بیزینس اسکول تاپ که تو انگلستان، فرانسه و اسپانیا هستن بقیه جیمت و جی آر ای نمیخوان و الزامی نیست اما بقیه جاها خیلی از اپلیکنتها جیمت و جی آر ای رو دارن و یه مزیت و نقطه مثبت خیلی قوی تو رزومشون هست ... به نظرم چون جیمت تو ایران بزگراز نمیشه سعی کن یه نمره جی آر ای داشته باشی که دستت واسه آمریکا هم باز باشه .. کلا فرآیند پذیرش تو اروپا برای بیزینس خیلی زوال منطقی و استانداردی نداره و آمریکا از این نطر خیلی بهتره فقط سختیش داشتن نمره جیمت و جی آر ای و تافل هست .... البته همون طور که گفتم 7-8 تا بیزینس اسکول خیلی خوب تو اروپا هست که در حد بیزینس اسکولهای خوب آمریکا هستن که اینا هستن و میتونی رو اینا هم سرمایه گذاری کنی:

1- INSEAD
    2- HEC
    3- London Business School
    4- Manchester Business School
    5- IE Busienss School
    6- IESE Business School
    7- ESADE Business School
    8- Rotterdam School of Management, Erasmus University

همه این بیزینس اسکولها، جی آر ای یا جیمت + تافل/آیلتس رو هم میخوان اما خب از لحاظ فاند تضمینی هستن و بعد پذیرش بدون هیچ دغدغه ای فاند بهت میدن ... به جز اینا بیزینس اسکولهای دیگه تو اروپا هستن که میتونی از لیست رنکینگ فایننشال تایمز (اینجا) یا اکونومیست ببینی اما این 8تای بالا قویترین ها تو اروپا هستن و فارغ التحصیلاشون تو بیزینس اسکولهای خوب آمریکا و کانادا هم تونستن هیئت علمی بشن ... و همون طوزی که گفتم سایز جاها تو اروپا جیمت و جی ارای و حتی تافل الزامی نیست اما برای فاند و مسائل مرتبط ممکنه به مشکل بخوری ...
    اینا خیلی سختگیر هستند. من علوم تحقیقات درس میخونم و معدلم 18.5 هست. میخوام برم یه جای راحت که مثلا" فوق ِ فوقش یه ISI بخواد واسه فاند گرفتن. خیلی خیلی تنبل هستم. پیشنهادی داری در مورد شرایطم.
    بیشتر توی فکرم بود برم یه جاهایی مث ِ سوئد و نروژ که از لحاظ انگلیسی خیلی تاپ نیستند و دانشگاه هاش آسونتره. این چندتایی که اسم بردی ( و من با توجه به همون مسئله ای که گفتم نظرم روی اسپانیا بود ) از اینان که مثلا از امریکا و انگلیس پا میشن میرن اونجا :| سخت میشه!

Member apocalypse2022 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Finance

نقل قول نوشته اصلی توسط manuelcalavera نمایش پست ها
    بیشتر توی فکرم بود برم یه جاهایی مث ِ سوئد و نروژ که از لحاظ انگلیسی خیلی تاپ نیستند و دانشگاه هاش آسونتره. این چندتایی که اسم بردی ( و من با توجه به همون مسئله ای که گفتم نظرم روی اسپانیا بود ) از اینان که مثلا از امریکا و انگلیس پا میشن میرن اونجا :| سخت میشه!
    دوست عزیز دانشگاهی که فاند میده رقابت توش زیاده و باید رزومه خوبی داشته باشی که مخصوصا تو اروپا مقاله و نمره های زبان خیلی مهم میشن ... در غیر این صورت و بدون داشتن این آیتم ها میتونی دست بکنی تو جیب مبارک و هزینه فاند رو بدی ... با این وصف تا دلت بخواد دانشگاه درب و داغون تو اروپا و هند و مالزی هست که میتونی پول بدی و یه دکترا هم بگیری مثل خیلی از دوستانی که الان دارن این کارو میکنن .... نتیجه اینکه برای پذیرش تو دانشگاههای خوب که فاند میدن معمولا داشتن این آیتم ها بسیار ضروری هست و اگه شما تنبل هستی برای اونا مهم نیست و تو کسری از زمان nتا اپلیکنت اون پوزیشن رو رو هوا میزنن ;-) ....
    * و من یتوکل علی الله فهو حسبه *

The problem with the world is that the intelligent people are full of doubt while the stupid one's are full of confidence

دوست عزیز دانشگاهی که فاند میده رقابت توش زیاده و باید رزومه خوبی داشته باشی که مخصوصا تو اروپا مقاله و نمره های زبان خیلی مهم میشن ... در غیر این صورت و بدون داشتن این آیتم ها میتونی دست بکنی تو جیب مبارک و هزینه فاند رو بدی ... با این وصف تا دلت بخواد دانشگاه درب و داغون تو اروپا و هند و مالزی هست که میتونی پول بدی و یه دکترا هم بگیری مثل خیلی از دوستانی که الان دارن این کارو میکنن .... نتیجه اینکه برای پذیرش تو دانشگاههای خوب که فاند میدن معمولا داشتن این آیتم ها بسیار ضروری هست و اگه شما تنبل هستی برای اونا مهم نیست و تو کسری از زمان nتا اپلیکنت اون پوزیشن رو رو هوا میزنن ;-) ....
    من مشکلی با IELTS بالای 7 و همینطور مقاله ندارم. اما نمیخوام توی خود ِ دانشگاه "آسفالت" بشم. یعنی حتی اگه GRE/GMAT و اینا هم اضافه بشه من میگیرم ، ولی نمیتونم چهارسال مثل ِ اسب درس بخونم. اونم وسط اونایی که مث ِ بلبل انگلیسی حرف میزنن و یارو از Cali زده بیرون Surf boarding و این چیزا خسته شده از دَدی خواسته بره اسپانیا تحصیل و دیگه حوصله ی دانشگاه های تاپ ولی "بورینگ" ِ امریکا رو نداره ! :| آدم احساس ِ افغانیا رو میکنه وسط ِ اونا. واسه همین گفتم یه جایی برم همه لوزِر باشن )

Junior Member

سلام دوستان. من بعضی از مطالب رو خوندم. می خواستم یه تاکیدی کنم که به نظرم جاش وسط این همه حرف خالیه: جی مت و زبان خیلی مهمه. اما نه اونقدر که بعضیا روش تاکید می کنن که مثلا جی مت زیر ۷۰۰ رو هیچ کس در نظر نمی گیره و حتما بعد از بالای ۷۰۰ آوردن بیا حرف بزنیم و... . و نه اونقدر که بخوای همه توانت رو بذاری و هی جی مت بدی و اصلا تلاشی برای قوی کردن بقیه قسمت های پروفایلت نکنی. چیزی که اون طرف خیلی بهش اهمیت می دن و متاسفانه مدرک گرایی و خارج رفتن گرایی (!!!) تو ایران باعث میشه که ما اصلا بهش فکر نکنیم «انگیزه شما از ادامه تحصیل» هست که در اس او پی یا Essay یا هر اسم دیگه ای که دانشگاه روش میذاره مطرح میشه. یه اس او پی عالی که خیلی خوب بیان کرده باشه چرا این رو می خوام و چرا توش موفق خواهم بود، در کنار یه جی مت متوسط (بالای ۶۵۰) هم می تونه پذیرش خوبی به شما بده. یه جی مت بالای ۷۲۰ هم که هنوز دقیقا نمی دونه چرا می خواد دکترا و ریسرچ رو با اون همه سختیاش در یه کشور بیگانه دنبال کنه و نمی تونه کمیته پذیرش رو قانع کنه که انگیزه خیلی بالایی داره و توانایی موفق شدن در اون پروگرام رو داره، به هیچ دردی نمی خوره و احتمالا پذیرش نمی تونه بگیره. البته من در مورد کانادا زیاد اطلاع ندارم، چون شنیده ام که به اعداد و ارقام پروفایل شما و نمرات بیشتر از متن ها و اس او پی دقت دارند و خودم هم اونجا اپلای نکردم. اما در مورد آمریکا و دانشگاه های خوب اروپا مطمینم که تنها ملاک نمرات نیست و تاکید روی نمرات به اندازه ای نیست که از خوندن این صفحات دست آدم میاد. از اون طرف تاکید خیلی بیشتری روی اس او پی و نحوه بیان انگیزه ها و قابلیت های شماست که بین ماها کمتر تاکید میشه. همش تلاش می کنیم نتایج پذیرش آدم ها رو با نمره هاشون تفسیر کنیم. مثلا بگیم فلانی با جی مت ۷۵۰ نتونست از فلان دانشگاه بگیره، پس دانشگاه خیلی تاپیه یا قطعا تویی که جی متت زیر ۷۰۰ هست، فکر اون دانشگاه رو هم نکن. یا هی می یایم می پرسیم چه گرایش هایی احتمال پذیرش دارم؟!!!!! شما اول برو ببین تو هر گرایش الان استادای خوب دارن رو چه موضوعاتی کار می کنن و چیا الان به اصطلاح روی بورسه، بعد هر موضوعی رو که علاقه داشتی بگرد ببین کدوم استادا در کدوم دانشگاه ها دارن روش کار می کنن. تو این فرآیند گشتن و پیدا کردن علاقه انگیزه ات انقدر قوی می شه برای ادامه کار، که تازه می شی یه آدمی که اونا دنبالشن.
    بقیه راه از این به بعد خیلی راحت تر میشه. برای انتخاب دانشگاه، برای نوشتن اس او پی، برای...
    اگه نمرات بالا با این انگیزه ای که گفتم همراه بشه یه چیزی از آب در میاد که خیلی خاص میشه دیگه. دوستم امسال تونست از ام آی تی بوستون در sloan پذیرش بگیره. جی مت او اونقدرا هم خفن نبود. ۷۰۰ . قبلا خیلی از دوستای دیگه ام نمره جی مت بالاتر از او (یعنی حدود ۷۵۰ به بالا) داشتن، ولی جاهایی که رفتن اصلا در حد ام آی تی نبود. خلاصه اینکه از اس او پی خوب که از یک ذهن خوب و با یک رویکرد درست نشات می گیره، غافل نشید.
    موفق باشید

Junior Member

موضوع : گرفتن بورسیه دکترا از خارج از کشور
    با سلام و خسته نباشید
    من اولین باره به این سایت مراجعه می کنم و امیدوارم به جواب سوالاتم برسم
    من الان دارم برای ارشد مدیریت اجرایی می خونم ولی درست نمی دونم قبولی تو چه دانشگاهی از ایران به گرفتن بورسیه دکترا از خارج از کشور کمک می کنه

Junior Member

پیش فرض پاسخ : مشاوره برای انتخاب بین گرایشهای مختلف مدیریت

سلام می شه لطفا راهنمایی کنید که با شرایط من ایا می تونم جایی پذیرش بگیرم؟
    1.لیسانس دانشگاه شیراز/فوق لیسانس دانشگاه یو پی ام مالزی (معدل 3.869 از 4 یا تقریبا 19.5 از 20)
    2.رشته مدیریت منابع انسانی
    3.ایلتس 6 (و گرداندن فوق در دانشگاه انگلیسی زبان)
    4. یک (1) مقاله ای اس ای
    5. یک بورسیه کوتاه مدت از اتحادیه اروپا به مدت یک سال بعد از لیسانس
    6. سابقه کار :2 سال بدون بیمه

Member apocalypse2022 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Finance

نقل قول نوشته اصلی توسط fanavar نمایش پست ها
    موضوع : گرفتن بورسیه دکترا از خارج از کشور
    با سلام و خسته نباشید
    من اولین باره به این سایت مراجعه می کنم و امیدوارم به جواب سوالاتم برسم
    من الان دارم برای ارشد مدیریت اجرایی می خونم ولی درست نمی دونم قبولی تو چه دانشگاهی از ایران به گرفتن بورسیه دکترا از خارج از کشور کمک می کنه
    سلام ... ... به اپلای ابرود خوش آمدی ... در جوابتون باید بگم هیچ دانشگاهی در ایران هیچ کمک خاصی به شما برای بالابردن شانستون تو پذیرش نمیکنه چون رنکینگ دانشگاههای ایران تو مدیریت تقریبا صفره ... مهم برای شما نمرات زبان، جیمت/جی آرای، معدل و مقالات شما خواهد بود ... من از دوستام دانشگاه آزاد شهرستان خوندن اما چون رزومه خوبی داشتن تو دانشگاههای خیلی خوب آمریکا مثل دانشگاه میشیگان پذیرش گرفتن .... بعدش هم باید کشوری رو که میخواید برید مشخص کنید که بهتر بشه راهنماییتون کرد ...
    * و من یتوکل علی الله فهو حسبه *

The problem with the world is that the intelligent people are full of doubt while the stupid one's are full of confidence

Junior Member

من لیسانس و و فوق لیسانس پلیمر دارم. دوره یکساله MBA موسسه آموزشی آزاد رفتم. سابقه کار اجرایی و مدیریتی هم کم ندارم. امکان فاند گرفتن تو امریکا واسه دکترا یا فوق مدیریت هست؟

Senior Member KavehKaveh آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    MBA - University of Toronto

نقل قول نوشته اصلی توسط lollypop نمایش پست ها
    من لیسانس و و فوق لیسانس پلیمر دارم. دوره یکساله MBA موسسه آموزشی آزاد رفتم. سابقه کار اجرایی و مدیریتی هم کم ندارم. امکان فاند گرفتن تو امریکا واسه دکترا یا فوق مدیریت هست؟
    بله امكانش هست
    تازه تصمیم گرفتین -کانادا- اپلای کنین؟ دوست دارین ببینین رشته شما در کدوم دانشگاه های -کانادا- ارائه میشه؟
    1. این پست برای شروع
    2. این سایت برای جستجو بین تمام دانشگاه ها

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)