صفحه 101 از 145 نخستنخست ... 51919293949596979899100101102103104105106107108109110111 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,001 تا 1,010 , از مجموع 1447

موضوع: دکترای مدیریت - همه رشته ها

Junior Member

پیش فرض پاسخ : دکترای مدیریت - همه رشته ها

با سلام

من لیسانیس کامپیوتر و فوق بیوانفورماتیک دارم. جهت فوق فاینانس در اروپا به مصاحبه اسکایپ دعوت شده ام. در ایمیل اش نوشته سوالاتی راجع به motivation and quantitative می خواهد بپرسد.
    به نظر تون من چه مطالبی را باید اماده کنم و توقع چه نوع سوالاتی را باید داشته باشم. ممنون میشم اگر کسی تجربه ای در این زمینه داره راهنمایی کنه

Senior Member KavehKaveh آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    MBA - University of Toronto

نقل قول نوشته اصلی توسط crazy123 نمایش پست ها
    با سلام

من لیسانیس کامپیوتر و فوق بیوانفورماتیک دارم. جهت فوق فاینانس در اروپا به مصاحبه اسکایپ دعوت شده ام. در ایمیل اش نوشته سوالاتی راجع به motivation and quantitative می خواهد بپرسد.
    به نظر تون من چه مطالبی را باید اماده کنم و توقع چه نوع سوالاتی را باید داشته باشم. ممنون میشم اگر کسی تجربه ای در این زمینه داره راهنمایی کنه
    شما فیلد تحصیلیتون متفاوت هست ، بیشتر این دانشگاه ها دوست دارن بدونن چرا یهو از بحث تکنولوژی میخواین بیان تو فاینانس؟ یه قصه خوب باید داشته باشین که اینجور به نظر نرسه که از سر بیچارگی و درآمد کم گفتین میخوام فاینانس بخونم. این خیلی نکته مهمی هست چون خیلی ها چون فکر میکنن فاینانس درآمد عالی داره میان سراغ این رشته.
    آماده باشین که در خصوص گذشته و برنامه آینده اتون صحبت کنین ، اهدافتون و ...
    بحث کوانت فاینانس خیلی پیچیده نیست (مادامی که رشته اسمش باشه Finance و نه Quantitative Finance , Computational FInance , Mathematical Finance
    لذا ریاضیات و آمار در حد سال اول ، دوم لیسانس کفایت میکنه ، ولی اگه تو فیلد های کوانت فاینانس میخواین پذیرش بگیرین دیگه بحث های آماری پیشرفته ، مدل سازی ریاضی و ... هم مهم میشه
    تازه تصمیم گرفتین -کانادا- اپلای کنین؟ دوست دارین ببینین رشته شما در کدوم دانشگاه های -کانادا- ارائه میشه؟
    1. این پست برای شروع
    2. این سایت برای جستجو بین تمام دانشگاه ها

سلام دوستان، من از یه دانشجوی دکترای مک گیل که فوقشو از دانشگاه کویینز گرفته در مورد حجم درس و کار دوره دکترا پرسیدم. ترجمه جوابشو اینجا می نویسم، امیدوارم به دردتون بخوره:
    حجم درس ها برای پی اچ دی از دانشگاه به دانشگاه فرق می کنه، مخصوصا در آمریکای شمالی. اما به شکل کلی انتظار داشته باش که بین ۱۵ تا ۲۰ درس رو در دو سال اول بگذرونی. معمولا دوره ها یه مینیمم تعداد کورس مورد نیاز دارن (مثلا ۱۲ تا برای مک گیل و فکر کنم کویینز هم همین باشه) اما کمیته پایان نامه ات بسته به بکگروند و موضوع تزت ممکن ازت بخواد درس های دیگه ای رو هم بگذرونی. درس ها ترکیبی از روش تحقیق (۴۰٪)، سمینار در فیلد تحقیقاتیت (۴۰٪) و سمینار در فیلد مرتبط (۲۰٪) هستند. یک درس سمینار در دوره دکترا شامل مقدار زیادی خواندن و نوشتن در مجموعه ای از تاپیک های مرتبط با درسه. برای سمینارهای سیستم های اطلاعاتی، انتظار داشته باش بین ۵ تا ۸ مقاله (و گاهی فصل کتاب) رو برای هر درس بخونی و خلاصه یا سنتزی از اونا رو هم بنویسی. اگه لیسانس یا فوق لیسانستو در آمریکای شمالی و در زمینه علوم اجتماعی نگرفته باشی، این یکی از چالش هاییه که باهاش رو به رو میشی. از نظر وقتی که باید اختصاص بدی، هر سمینار دکترا معمولا ۳ ساعت در هفته است و به ازای هر ساعت کلاس باید حدود ۳ ساعت صرف آماده سازی مطالب بکنی. پس در هفته ۱۲ ساعت صرف هر درس میشه. به احتمال زیاد ظرف دو سال اول در هر ترم ۳ تا درس بر می داری که در مجموع حدود ۴۰ ساعت در هفته میشه. همون طور که می بینی دکترا در فاز درسیش یک کار تمام وقته. خبر خوب اینه که به مرور زمان کاراییت بالار می ره و می تونی زمان بیشتری رو به بقیه امور زندگی ات اختصاص بدی، بنابراین نگران نباش. معمولا از ترم دوم به بعد کاملا در اجرای این روش مهارت پیدا می کنی. حرف آخرم اینه که پاس کردن درس ها در دوره دکترا کار خسته کننده ایه، مخصوصا در آمریکای شمالی، اما این همون چیزیه که باعث میشه پژوهشگرانی که در آمریکای شمالی تربیت شدن بسیار قوی تر از سایر نقاط دنیا باشن چون در معرض مطالب بیشتری قرار می گیرن و تحلیل هاشون عمیق تر، دقیق تر و به روزتره.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Industrial ENG, IUST

نقل قول نوشته اصلی توسط apocalypse2022 نمایش پست ها
    به به عجب رزومه ای خدایی کیف کردم ... به این میگن یه رزومه بی نقص و بسیار امیدوار کننده برای فایننس. هم معدلهای بسیار عالی، دانشگاههای بسیار خوب و نمرات تافل و جی ارای عالی. رزمه شما هیچی کم نداره فقط کاش چند نمره وربال بالاتر میرفتین به معادل 720-730 میرسیدین هرچند الان هم نمره تون معادل 710 جیمت هست که نمره خیلی خوبیه. به نظر من و برخلاف نظر دوستانم برای همه دانشگاهها شانس بالایی دارین. ارتباط با دانشگاههای کانادا رو فراموش نکنید. یورک و آلبرتا شانستون بسیار زیاده، برای تورنتو و یوبی سی هم شاستون خوبه چون دانشجوی دکترای فایننس ایرانی چند نفر دارن و با ایرانیها آشنا هستن، رزومه کلی این دوستان از شما بهتر نبوده، اگه خواستین به من پیام بدین که باهاشون ارتباطتون بدم. برای مک گیل هم کاش اپلای میکردین. تو آمریکا هم بجز بوستون کالج که یه مقدار رنکش زیادی تو فایننس خوبه (رنک 13 یواس نیوز 2016 تو فایننس) بقیه جاها شانستون بسیار زیاده ... تو صنایع که به نظرم برای تاپ 10 آمریکا هم شانس دارین. انشاالله موفق باشید و لطفا در مورد نتایج پذیرشتون به ما هم خبر بدین.
    Hi friends,
    ! There is no score of 25 in the Speaking

Senior Member MAHAN7 آواتار ها

بچه ها یه سوال!
    دانشگاه فاند بدن بهمون، پول پرواز به آمریکا رو هم بهمون میدن؟ یا ممکنه بدن؟
    اگه مثلا بگی یه همچین چیزیو، خیلی بده؟ بگی من پول پرواز ندارم!
    ویرایش توسط MAHAN7 : February 13th, 2016 در ساعت 12:54 AM
    Stand on the shoulders of giants
    Life is like riding a bicycle, To keep your balance, you must keep moving
    بسیار سفر باید تا پخته شود خامی
    پستهای قبلیم رو برای درک عمیق از تفاوت امریکا و اروپا بخون

آیا داشتن مدرک CFA سطح 1 یا 2 در گرفتن پذیرش دکترای finance اثری داره؟ و اگر بله تا چه حد؟
    بر قله‌هاي دور ....، جايي نوشته‌اند: "اينجا سراي توست....."

Junior Member

با سلام و عرض ادب و خسته نباشید خدمت شما

میخواستم بدونم برای پذیرش گرفتن در آمریکا در رشته مدیریت در مقطع دکترا اولا شانس ما ایرانی ها در کدوم گرایش ها بیشتره
    از این جهت می پرسم که بدونم بهتره در دوران ارشد تو چه زمینه هایی مقاله بدیم که مورد توجه اساتید اون رشته مورد نظر قرار بگیره

دومین سوال هم اینکه از نظر اونا (آمریکا) مدیریت یا MBA دانشگاه شریف و امیرکبیر و تهران و خواجه نصیر و خوارزمی با هم فرقی هم میکنه یا تو رشته های مدیریت و MBA این تفاوت ها فقط بین ما ایرانیا متصور هست و از نظر اونا فرق زیادی با هم ندارن ؟
    اینم از این جهت میپرسم که میخوام بدونم مئلا اگر کسی MBA شریف یا تهران بخونه از کسی که MBA بین المللی امام خمینی قزوین یا خوارزمی میخونه شانس بیشتری برای پذیرش داره با فرض سطح برابر در زبان و GMAT و مقاله و... ؟

ممنون میشم پاسخ بدین

ApplyAbroad Veteran

نقل قول نوشته اصلی توسط MAHAN7 نمایش پست ها
    بچه ها یه سوال!
    دانشگاه فاند بدن بهمون، پول پرواز به آمریکا رو هم بهمون میدن؟ یا ممکنه بدن؟
    اگه مثلا بگی یه همچین چیزیو، خیلی بده؟ بگی من پول پرواز ندارم!
    طبق اطلاعات اندکی دارم تا حالا چنین چیزی را ندیدم. اما دیدم بعضی از افراد در ابتدای ورودشون یک Fellowship حدود 2000 دلار گرفتن. بازم اگر دوستان تجربه ای دارن می تونن اضافه کنن.
    Where there is a WILL, there is a WAY

لطفا قوانین فروم را مطالعه فرمایید.

ApplyAbroad Veteran

نقل قول نوشته اصلی توسط alireza2000ha نمایش پست ها

میخواستم بدونم برای پذیرش گرفتن در آمریکا در رشته مدیریت در مقطع دکترا اولا شانس ما ایرانی ها در کدوم گرایش ها بیشتره
    از این جهت می پرسم که بدونم بهتره در دوران ارشد تو چه زمینه هایی مقاله بدیم که مورد توجه اساتید اون رشته مورد نظر قرار بگیره

دومین سوال هم اینکه از نظر اونا (آمریکا) مدیریت یا MBA دانشگاه شریف و امیرکبیر و تهران و خواجه نصیر و خوارزمی با هم فرقی هم میکنه یا تو رشته های مدیریت و MBA این تفاوت ها فقط بین ما ایرانیا متصور هست و از نظر اونا فرق زیادی با هم ندارن ؟
    اینم از این جهت میپرسم که میخوام بدونم مئلا اگر کسی MBA شریف یا تهران بخونه از کسی که MBA بین المللی امام خمینی قزوین یا خوارزمی میخونه شانس بیشتری برای پذیرش داره با فرض سطح برابر در زبان و GMAT و مقاله و... ؟

ممنون میشم پاسخ بدین
    سلام

در پاسخ قسمت اول سوالتون باید بگم که طبق مشاهداتی که داشتم تعداد ایرانی هایی که در رشته هایی مثل Operations Management، Operations Research, Operations and Information Management, Supply chain Management, Decision Sciences, logistics بیشتر هست تا بقیه گرایش ها. نه اینکه نباشه ولی خیلی کمترن نسبت به این رشته ها که نام بردم.
    Where there is a WILL, there is a WAY

لطفا قوانین فروم را مطالعه فرمایید.

Junior Member itmmit آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط alireza2000ha نمایش پست ها

ممنون میشم پاسخ بدین
    بهترین کار اینه که روی فیلد هایی متمرکز بشید که بیشتر به مهندسی نزدیک باشن که بتونید از دپارتمان های مهندسی هم پذیرش بگیرید.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)