صفحه 119 از 145 نخستنخست ... 1969109110111112113114115116117118119120121122123124125126127128129 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,181 تا 1,190 , از مجموع 1447

موضوع: دکترای مدیریت - همه رشته ها

Junior Member

پیش فرض پاسخ : دکترای مدیریت - همه رشته ها

سلام دوستان
    یه سوالی ذهنمو مشغول کرده
    برای پذیرش ارشد و دکترا بازرگانی کسی شانسش بالاتره که کارشناسی رو مهندسی خونده یا کسی که کارشناسی رو مدیریت خونده اما نمرات ریاضیش عالیه و معدلش بالاس و یه رزومه قوی داره؟؟
    آیا اینکه کارشناسی رو مهندسی بخونی خیلی سرنوشت سازه یا روزمه قوی با کارشناسی مدیریت؟؟

Junior Member

سلام ایا دکتری برای رشته ی مدیریت اجرایی وجود داره؟؟؟؟؟

Member
    رشته و دانشگاه
    UCLA: BA, Business Economics | Harvard: JD, Law

نقل قول نوشته اصلی توسط Mearaha نمایش پست ها
    سلام دوستان
    یه سوالی ذهنمو مشغول کرده
    برای پذیرش ارشد و دکترا بازرگانی کسی شانسش بالاتره که کارشناسی رو مهندسی خونده یا کسی که کارشناسی رو مدیریت خونده اما نمرات ریاضیش عالیه و معدلش بالاس و یه رزومه قوی داره؟؟
    آیا اینکه کارشناسی رو مهندسی بخونی خیلی سرنوشت سازه یا روزمه قوی با کارشناسی مدیریت؟؟
    برای ارشد (اگر منظور MBA هست) رشته لیسانس زیاد مهم نیست. نمره GMAT یا GRE, معدل لیسانس، و سابقه کاری بعد از لیسانس مهمه.

Junior Member

با سلام خدمت دوستان،
    میخواستم با خلاصه ای که در زیر آوردم برای بیزنس اسکول های آمریکا و کانادا شانسم رو بدونم.(برای رنک زیر 50 آیا شانسم خوب هست؟)
    1- رشتۀ لیسانس – نام دانشگاه – معدل نهایی
    --------->مدیریت صنعتی-دانشگاه شیراز-3.54
    2- رشتۀ فوق لیسانس – نام دانشگاه – معدل نهایی ---------> مدیریت تولید و عملیات-دانشگاه شهید بهشتی-3.62
    3- نمرۀ زبان (تافل/آیلتس) به تفکیک نمرات مهارت‌ها ---------> تافل : 111 (R:29-L:28-S:27-W:27)
    4- نمرۀ GRE یا GMAT به تفکیک نمرات مهارت‌ها ---------> GRE-317 (Q:163-V:154) دوباره دارم آزمون میدم
    5- تعداد مقالات ژورنالی (به تفکیک ISI یا غیر ISI) با ذکر نام ناشر ---------> یک مقاله سابمیت ژورنالی با ایمپکت 2.9 Journal of Decision Support Systems
    6- تعداد مقالات کنفرانسی ---------> 3 تا مقاله کنفرانس بین المللی به زبان فارسی
    7- رشته و مقطع مورد نظر برای اپلای ---------> دکتری بیزنس Operations management
    8- کشورهای (و یا دانشگاه های) مورد نظر برای اپلای به ترتیب اولویت ---------> آمریکا - کانادا
    9- نکات برجستۀ رزومه (سابقۀ TA/RA، مقام المپیاد/مسابقات بین‌المللی معتبر، رتبۀ برتر دانشکده/دانشگاه) ---------> سابقه TA در لیسانس- رتبه 4 در معدل لیسانس-رتبه 21 کنکور ارشد
    10- میزان فاند مورد انتظار (Full Fund/Partial Fund/Self-Funded)
    ---------> فول فاند

دوستان گرامی
    در مورد پوزیشن های دکتری در کشورهای اروپا، حداقل نمره ای که برای تافل خواسته میشه چه نمره ای است؟
    بعلاوه، در مورد این پوزیشنها، بنده متاسفانه به علت نداشتن کسی برای نگارش توصیه نامه، آیا میشه در این پوزیشنها پذیرفته شد بدون اینکه توصیه نامه ارائه کرد؟
    در واقع آیا معمولا در پوزیشنهای دکتری در اروپا، بطور معمول نیاز به توصیه نامه هست؟

Member
    رشته و دانشگاه
    UCLA: BA, Business Economics | Harvard: JD, Law

نقل قول نوشته اصلی توسط aminhaeri نمایش پست ها
    با سلام خدمت دوستان،
    میخواستم با خلاصه ای که در زیر آوردم برای بیزنس اسکول های آمریکا و کانادا شانسم رو بدونم.(برای رنک زیر 50 آیا شانسم خوب هست؟)
    1- رشتۀ لیسانس – نام دانشگاه – معدل نهایی
    --------->مدیریت صنعتی-دانشگاه شیراز-3.54
    2- رشتۀ فوق لیسانس – نام دانشگاه – معدل نهایی ---------> مدیریت تولید و عملیات-دانشگاه شهید بهشتی-3.62
    3- نمرۀ زبان (تافل/آیلتس) به تفکیک نمرات مهارت‌ها ---------> تافل : 111 (R:29-L:28-S:27-W:27)
    4- نمرۀ GRE یا GMAT به تفکیک نمرات مهارت‌ها ---------> GRE-317 (Q:163-V:154) دوباره دارم آزمون میدم
    5- تعداد مقالات ژورنالی (به تفکیک ISI یا غیر ISI) با ذکر نام ناشر ---------> یک مقاله سابمیت ژورنالی با ایمپکت 2.9 Journal of Decision Support Systems
    6- تعداد مقالات کنفرانسی ---------> 3 تا مقاله کنفرانس بین المللی به زبان فارسی
    7- رشته و مقطع مورد نظر برای اپلای ---------> دکتری بیزنس Operations management
    8- کشورهای (و یا دانشگاه های) مورد نظر برای اپلای به ترتیب اولویت ---------> آمریکا - کانادا
    9- نکات برجستۀ رزومه (سابقۀ TA/RA، مقام المپیاد/مسابقات بین‌المللی معتبر، رتبۀ برتر دانشکده/دانشگاه) ---------> سابقه TA در لیسانس- رتبه 4 در معدل لیسانس-رتبه 21 کنکور ارشد
    10- میزان فاند مورد انتظار (Full Fund/Partial Fund/Self-Funded)
    ---------> فول فاند
    شانست بد نیست اگر واقعاً تا ۵۰ رو قبول داری ولی‌ خیلی‌ هم خوب نیست. کلا رزومت متوسط رو به پایینه، مخصوصاً GRE. چیزی که الان میتون کمکت کنه نمره GRE بالاتره که خودتم ظاهراً میدونی‌.

یک توصیه هم که من به همه دانشجوهایه ایرانی‌ می‌کنم اینه که حسابی‌ فکر کن به اینکه هدفت از دکترا گرفتن چیه، چون برای بازار کار آمریکا اگر هدفت کار‌هایی‌ به غیر از استادی دانشگاه یا تحقیق باش دکترا شانستو حتا کاهش میده (در مقایسه با MBA).

اگر هم واقعاً هدفت استادی دانشگاهه باید به دانشگاه‌های حداکثر رتبه ۱۰-۱۵ فکر کنی‌، چون بازار کار آکادمیک به شدت رقابتیه، مخصوصاً تو رشته‌های حرفه یی که شامل مدیریت می‌شه. البته نمیگم اگر از دانشگاه رتبه ۲۰ م دکترا بگیری ممکن نیست کار آکادمیک گیرت بیاد، ولی‌ شانس خیلی‌ کمتری داری، مخصوصاً اگر ویزا کاری هم لازم داشته باشی‌.

Junior Member

با سلام خدمت دوستان. بنده در حال حاضر دانشجوی مقطع دکتری مدیریت منابع انسانی یه دانشگاه دولتی درجه 3 هستم که اون چیزی از دانشگاه انتظار داشتم رو نداره..میخوام برای دکتری اقدام کنم، معدل کارشناسیم پایینه، 13.90 از دانشگاه دولتی چابهار. ارشدم 16.90 از دانشگاه علامه شدم. یه برنامه دوساله ریختم برای اپلای کردنم که بتونم نمره آیلتس خوب بگیرم و دوتا مقاله isi با ایمپکت هم جمع کنم. سوالی که دارم از دوستان اینه که آیا شدنیه بتونم از دانشگاه اروپا یا کانادا برای دکتری فاند بگیرم؟یکی منو دریابه لطفأ!!!!

Senior Member MAHAN7 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط shahede نمایش پست ها
    با سلام خدمت دوستان. بنده در حال حاضر دانشجوی مقطع دکتری مدیریت منابع انسانی یه دانشگاه دولتی درجه 3 هستم که اون چیزی از دانشگاه انتظار داشتم رو نداره..میخوام برای دکتری اقدام کنم، معدل کارشناسیم پایینه، 13.90 از دانشگاه دولتی چابهار. ارشدم 16.90 از دانشگاه علامه شدم. یه برنامه دوساله ریختم برای اپلای کردنم که بتونم نمره آیلتس خوب بگیرم و دوتا مقاله isi با ایمپکت هم جمع کنم. سوالی که دارم از دوستان اینه که آیا شدنیه بتونم از دانشگاه اروپا یا کانادا برای دکتری فاند بگیرم؟یکی منو دریابه لطفأ!!!!
    ماهی رو هر موقع از آب بگیری تازست
    بله شدنی هستش.
    شما برو سراغ نمرات خوب زبان و با نگارش مقالاتت مناسب ایشال پذیرش میگیری.
    فقط یه مقدار مسیرت رو مشخص کن. کجا قصد اپلای داری؟
    سیستم اپلای در
    آمریکای شمالی: خیلی خیلی مبتنی بر نمرات زبانه و مقاله نبودش فرق آنچنانی نداره، ولی اگه باشه خیلی خوبه،، ولی اولویت نمرات زبانه.
    اروپا: همه مدلی توش هست ولی غالبا، مقاله هاتون و هم جهتیش با اون پوزیشن باعث گرفتن اون پوزیشن میشه. توصیه میکنم، مقالاتتون رو اولا در یک راستا یا با یک تم بنویسید، و در ضمن به جنس پروژه های روز در دنیا و اروپا موقع نوشتن مقالاتتون توجه کنید.
    در ضمن برخلاف اروپا؛ امریکای شمالی هزینه اپلای بالاست.
    Stand on the shoulders of giants
    Life is like riding a bicycle, To keep your balance, you must keep moving
    بسیار سفر باید تا پخته شود خامی
    پستهای قبلیم رو برای درک عمیق از تفاوت امریکا و اروپا بخون

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط MAHAN7 نمایش پست ها
    ماهی رو هر موقع از آب بگیری تازست
    بله شدنی هستش.
    شما برو سراغ نمرات خوب زبان و با نگارش مقالاتت مناسب ایشال پذیرش میگیری.
    فقط یه مقدار مسیرت رو مشخص کن. کجا قصد اپلای داری؟
    سیستم اپلای در
    آمریکای شمالی: خیلی خیلی مبتنی بر نمرات زبانه و مقاله نبودش فرق آنچنانی نداره، ولی اگه باشه خیلی خوبه،، ولی اولویت نمرات زبانه.
    اروپا: همه مدلی توش هست ولی غالبا، مقاله هاتون و هم جهتیش با اون پوزیشن باعث گرفتن اون پوزیشن میشه. توصیه میکنم، مقالاتتون رو اولا در یک راستا یا با یک تم بنویسید، و در ضمن به جنس پروژه های روز در دنیا و اروپا موقع نوشتن مقالاتتون توجه کنید.
    در ضمن برخلاف اروپا؛ امریکای شمالی هزینه اپلای بالاست.
    ممنونم ازجوابت..یه سوال...میتونم فاند بگیرم؟

Senior Member MAHAN7 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط shahede نمایش پست ها
    ممنونم ازجوابت..یه سوال...میتونم فاند بگیرم؟
    بله میتونید فاندم بگیرید.
    شما الان مثل یه زمین بزرگ میمونید، میشه توش یه ویلا ساخت، میشه یه برج، میشه باغ ... همه چی توش میشه ساخت.
    شما برید اول ایلتس بدید، بعد مقاله هاتونو شروع کنید، بعد ازمون جیمت و ... بعدش من میگم فاند میدن یا نمیدنو
    Stand on the shoulders of giants
    Life is like riding a bicycle, To keep your balance, you must keep moving
    بسیار سفر باید تا پخته شود خامی
    پستهای قبلیم رو برای درک عمیق از تفاوت امریکا و اروپا بخون

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)