صفحه 12 از 145 نخستنخست ... 234567891011121314151617181920212262112 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 111 تا 120 , از مجموع 1447

موضوع: دکترای مدیریت - همه رشته ها

پیش فرض پاسخ : دکترای مدیریت - همه رشته ها

سلام دوستان
    من لیسانس مهندسی صنایع از دانشگاه آزاد با معدل 16.5 و دانشجوی مدیریت صنعتی گرایش OR دانشگاه بهشتی هستم.
    دارم خودم را برای تافل آماده می کنم. و برنامه ی من اینه که سال دیگه که فارغ التحصیل می شم واسه کانادا یا آمریکا Apply کنم! حتما سعی میکنم که حداقل یه مقاله ISI داشته باشم. به نظر شما چه گرایشی مناسب منه و کدام دانشگاه ها این گرایش را ارائه می کنند؟ به نظر خودم Operation management , management Science با رشته من مرتبطه ولی فرق اینا را نمی دونم؟ طاهای عزیز و دیگر دوستان نظرشون را بیان کنند
    Thanks

ApplyAbroad Hero

نقل قول نوشته اصلی توسط sunshine_88 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من لیسانس مهندسی صنایع از دانشگاه آزاد با معدل 16.5 و دانشجوی مدیریت صنعتی گرایش OR دانشگاه بهشتی هستم.
    دارم خودم را برای تافل آماده می کنم. و برنامه ی من اینه که سال دیگه که فارغ التحصیل می شم واسه کانادا یا آمریکا Apply کنم! حتما سعی میکنم که حداقل یه مقاله ISI داشته باشم. به نظر شما چه گرایشی مناسب منه و کدام دانشگاه ها این گرایش را ارائه می کنند؟ به نظر خودم Operation management , management Science با رشته من مرتبطه ولی فرق اینا را نمی دونم؟ طاهای عزیز و دیگر دوستان نظرشون را بیان کنند
    Thanks
    سلام
    اگر اشکالی نداشته باشه من هم نظرم را بگم ،

1. گرایش های مناسب شما تا جایی که یادم میاد همین Management Science یا Operations Research هستند. من دقیقا فرق این دو تا را نمی دونم و شاید یک اسم باشند برای یک مسمی! مثلا در اروپا شاید بیشتر OR بهش گفته میشه و در آمریکا و کانادا، MS.
    2. فرق بین Management Science و Operation Managementبه خصوص با این فرض که MS مشابه OR هست، در اینه که در اولی ها، یعنی OR یا MS، ابزار های کمی برای حل مسائلی خاص مورد مطالعه قرار می گیرند مثل مثلا بهینه سازی یا ....، اما Operations Management بیشتر به بحث های کیفی و تخصصی تر مربوط به مدیریت تولید می پردازد، یعنی مثلا چگونگی انبار مواد یا ....،
    به بیان دیگر OM مسائل مطرح شده را از نظر کیفی بررسی ولی برای حل آنها از OR استفاده می شود، گو اینکه OR ممکن است مسائل خارج از این حیطه را نیز بررسی کند.
    3. در مورد دانشگاه ها، دقیقا یخاطرم نیست، ولی تا جایی که یادمه در کانادا مثلا Mcgill هست، و احتمالا سایر دانشگاه ها هم داشته باشند، در آمریکا هم فکر کنم(مطمئن نیستم) دانشگاه های نسبتا متعددی هستند که گرایش MS یا مشابه آن را دارند
    4. رشته مناسب شما به نظر من همین MS یا OR است.
    5. در مورد تمامی این مطالب(مثلا مضمون و تفاوت MS با OM) هم می توانید از wikipedia استفاده کنید و دید کلی نسبت به این عناوین پیدا کنید و هم از صفحات دانشگاه ها استفاده کنید.
    چند لینک مرتبط:

در مورد OR و MS این را ببینید: http://en.wikipedia.org/wiki/Operati...gement_science
    در مورد OM این لینک: http://en.wikipedia.org/wiki/Operations_management

با آرزوی موفقیت
    inactive account

ApplyAbroad Veteran
    tahahavakhor آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    PhD in ISYS-Walton college of business- university of Arkansas

نقل قول نوشته اصلی توسط sunshine_88 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    Thanks
    سلام، به طور کلی‌ به لحاظ تعریف رشته‌ای مدیریت عملیات شامل تمام مباحثی که به نحوی به بهینه کردن فرایند‌های جاری در سازمان میپردازه. به لحاظه موضوعی دروسی مثل مدیریت پروژه ، کنترل موجودی، زنجیرهٔ تامین ، طراحی واحدهای صنعتی و موضوعاتی از این دست رو شامل می‌شه. صد البته ابزار محبوب مطالعاتی تحقیق در عملیات هستش تو این موضوعات. اما به لحاظ اسم گذاری توی اسکول‌های بیزینس این مرز بندی لحاظ نمی‌شه، و اگر ریسرچ اینترست استادای این گرایشات رو نگاه کنید اورلپ زیادی می‌بینید. به همین خاطر بیشتر از اینکه که به اسم گذاری گرایش توجه کنید ببینید اونجا کسی‌ کار که شما میخواید انجام میده یا نه.برای گشتن هم به نظر من عجله نکنید. بذرید وضعیت نمرتتون معلوم بشه و اول تصمیم بگیرید تو چه رنجی میخواید اپلی‌ کنید بعد برید سراغ انتخاب دانشگاه.

ApplyAbroad Hero dexoey آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    HTW Berlin - Construction and Real Estate Management

سلام.ببخشید .یک سوال ازتون داشتم.من مهندس عمرانم.خیلی به کارهای مدیریتی در ابعاد کلان علاقه دارم.متاسفانه گرایش فوق لیسانس عمران که مدیریت پروژه و ساخت هستش در اکثر دانشگاه های اروپایی تدریس نمیشه مگر در انگلستان که اون هم خیلی گرونه.حالا تصمیم گرفتم که برای mba اقدام کنم.سوالم اینه که بعد از فوق لیسانس من میتونم برای دکترای mba در امریکا اقدام کنم؟

ApplyAbroad Hero

نقل قول نوشته اصلی توسط dexoey نمایش پست ها
    سلام.ببخشید .یک سوال ازتون داشتم.من مهندس عمرانم.خیلی به کارهای مدیریتی در ابعاد کلان علاقه دارم.متاسفانه گرایش فوق لیسانس عمران که مدیریت پروژه و ساخت هستش در اکثر دانشگاه های اروپایی تدریس نمیشه مگر در انگلستان که اون هم خیلی گرونه.حالا تصمیم گرفتم که برای mba اقدام کنم.سوالم اینه که بعد از فوق لیسانس من میتونم برای دکترای mba در امریکا اقدام کنم؟
    سلام

1. منظورتون زا کار های مديريتی کلان چیه دقیقا؟ یعنی می خواهم بگم حواستون باشه با اطلاعات کافی و دقیق تغییر رشته بدهید چون تغيير رشته خودش يک جور به هدر رفتن بخش زيادی از سابقه تحصيلی شماست و اگر نادرست هم انجام بشه صدمه زيادی ممکنه ايجاد کنه، مثلا ممکنه برداشت شما از این مدیریت با اون چیزی که واقعا در این رشته های مدیریت تدریس میشه فرق کنه. اين رشته در مدارس بازرگانی تدریس میشه و ....،

2. شما الان فوق می خونید؟ یا منظورتون اينه كه mba را برويد خارج و بعد اونجا dba بخونيد؟ چون MBA مستر و DBA دکترا محسوب میشه.
    inactive account

ApplyAbroad Superstar pimi810 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط sysco نمایش پست ها
    سلام

1. منظورتون زا کار های مديريتی کلان چیه دقیقا؟ یعنی می خواهم بگم حواستون باشه با اطلاعات کافی و دقیق تغییر رشته بدهید چون تغيير رشته خودش يک جور به هدر رفتن بخش زيادی از سابقه تحصيلی شماست و اگر نادرست هم انجام بشه صدمه زيادی ممکنه ايجاد کنه، مثلا ممکنه برداشت شما از این مدیریت با اون چیزی که واقعا در این رشته های مدیریت تدریس میشه فرق کنه. اين رشته در مدارس بازرگانی تدریس میشه و ....،

2. شما الان فوق می خونید؟ یا منظورتون اينه كه mba را برويد خارج و بعد اونجا dba بخونيد؟ چون MBA مستر و DBA دکترا محسوب میشه.
    ورود افراد با سابقه ی مهندسی به مدیریت بسیار بسیار ارزشمنده و تو خود آمریکا هم خیلی از مدیرهای موفق در زمینه ی صنعت و نکنولوژی سابقه ی مهندسی دارن.
    to dexoey:
    mba از مهندسی خیلی دوره و به درد یه اقتصاد شفاف، خصوصی، مدرن با قوانین مدون میخوره و اکثر متقاضی های این رشته سابقه کار دارن. من خودمم دارم از مهندسی به مدیریت میرم اما بعد از مدتها تحقیق mba رو رها کردم چون واقعا" اونی نیست که تو ذهن من و شماست! (با توجه به اینکه هردو مهندسیم تا حد زیادی می دونم که از مدیریت خوندن چی می خواین).
    ویرایش توسط pimi810 : April 28th, 2011 در ساعت 11:27 PM
    !One hundred sixty-three thousand sq mi of awesomeness

ApplyAbroad Hero

نقل قول نوشته اصلی توسط pimi810 نمایش پست ها
    ورود افراد با سابقه ی مهندسی به مدیریت بسیار بسیار ارزشمنده و تو خود آمریکا هم خیلی از مدیرهای موفق در زمینه ی صنعت و نکنولوژی سابقه ی مهندسی دارن.
    to dexoey:
    mba از مهندسی خیلی دوره و به درد یه اقتصاد شفاف، خصوصی، مدرن با قوانین مدون میخوره و اکثر متقاضی های این رشته سابقه کار دارن. من خودمم دارم از مهندسی به مدیریت میرم اما بعد از مدتها تحقیق mba رو رها کردم چون واقعا" اونی نیست که تو ذهن شماست! (با توجه به اینکه هردو مهندسیم تا حد زیادی می دونم که از مدیریت خوندن چی می خواین).
    اين درسته. حتی در ایران هم افرادی هستند که لیسانس و فوق را مهدسی خواندند و بعد از تجربیات کاری در زمینه مهندسی به مدریت روی آورند، و نمونه هایی هست از این افراد در بزرگترین شرکت های ایران، اما این افراد سابقه نسبتا زیادی قبل از ورود به مدیریت در زمینه تخصصی خودشون در پروژه ها و کاری های مرتبط داشتند، و از طریق آکادمیک وارد مدیریت نشدند، ولی این دوست ما می خواهند مستقیم وارد مدیریت شوند.

من می تونم بیشتر به شما اطلاعات بدهم اگر بخواهید.

من مهدسی عمذان خوندم و بعدش MBA، برای همین که این تجربه را داشتم خدمتتون عرض کردم که خوب تحقیق کنید!
    inactive account

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مدیریت بازرگانی

سلام

از پاسختون ممنونم،دو سواله دیگه برام پیش اومدکه ازتون خواهش میکنم جواب بدید:
    1. بافرض اینکه من نمرات تافل و gre ای رو که گفته بودید بیارم واقعا" شانسم خوبه؟
    2. من و همسرم هم رشته ای هستیم ،معدل لیسانس همسرم خیلی کمه 14 و فوقش 16.5 ،یه مقاله هم داره ،نمی دونم با این شرایطش امیدی هست بتونه از امریکا فاند بگیره ،البته تازه امتحان تافلو داده ،اگه بتونیم دوتایی پذیرش با فاند بگیریم که عالی میشه .خواهش می کنم دوستایی که می تونن راهنمایی کنن که چه طوری می تونیم این نقاط ضعیف رزوممونو بپوشونیم ،اگه نمره زبانمون خیلی خوب شه یعنی امیدی هست؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مدیریت بازرگانی

نقل قول نوشته اصلی توسط sysco نمایش پست ها
    Hi
    what you mean by good garde in TOEFL? over 100 or over 110?
    Your GPAs are very good, but admission of PhD in Business also heavily depends on GMAT/GRE score, and also in my opinion, publications in international journals, or atleast, proving that you have enough knowledge of your research interests, through a well-written SoP. Do not neglect the fit between your research interests and those of faculty memebres of a B-School.

If you get a GMAT score of 700 or so, I think you have high chances of admisson to a top 100 B-school in US, or even better ones,
    Btw, Getting admission in Finance PhD is highly competitive compared to other specializations,
    سلام

2. من و همسرم هم رشته ای هستیم ،معدل لیسانس همسرم خیلی کمه 14 و فوقش 16.5 ،یه مقاله هم داره ،نمی دونم با این شرایطش امیدی هست بتونه از امریکا فاند بگیره ،البته تازه امتحان تافلو داده ،اگه بتونیم دوتایی پذیرش با فاند بگیریم که عالی میشه .خواهش می کنم دوستایی که می تونن راهنمایی کنن که چه طوری می تونیم این نقاط ضعیف رزوممونو بپوشونیم ،اگه نمره زبانمون خیلی خوب شه یعنی امیدی هست؟

نقل قول نوشته اصلی توسط marzy نمایش پست ها
    سلام

سلام
    ببینید در مورد تافل شنا نیاز دارید که یه مقدار کمی بالاتر از نمره min دانشگاه رو بیارید و برای IBT بالای 100 کافیه. ولی با توجه به تجربه من و اکثر دوستان GMAT خیلی می تونه تعیین کننده باشه. یه GMAT بالای 700 می تونه تا حدود زیادی شما رو به هدفتون نزدیک کنه. از این مباحث که بگذریم به نظر من یکی از مسائل خیلی مهم که گاها مهجور مونده research interest هستش . شما مخصوصا برای PhD باید تجربه تحقیق داشه باشید و یه research interest مشخص که می خواهید توی دوره دکتری روش کار کنید. اکثر قریب به اتفاق دانشگاهها در آخرین مرحله با شما مصاحبه خواهندکرد و توی اون مصاحبه اونها می بایست بتونن که research interest شما رو با اساتید خودشون جور کنند.
    پس به صورت کلی خیلی نگران معدل نباشید (کاری هم نمی تونید انجام بدید براش) و به جای اون یه gmat عالی بیارید و تا وقت دارید روی مقاله به خصوص در ژورنالهای خارجی و معتبر کار کنید.
    موفق باشید.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)