صفحه 121 از 145 نخستنخست ... 2171111112113114115116117118119120121122123124125126127128129130131 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,201 تا 1,210 , از مجموع 1447

موضوع: دکترای مدیریت - همه رشته ها

Senior Member

پیش فرض پاسخ : دکترای مدیریت - همه رشته ها

نقل قول نوشته اصلی توسط Tandis27 نمایش پست ها
    ممنونم که جواب دادید. چشم سوالم رو دیگه تکراری نمی نویسم . صحبت شما در این باره کاملا درسته. ضمنا ممنون می شم بفرمایید دانشگاهی می شناسید در کانادا که برای ترم زمستان نه پاییز برا یدکتری مدیریت پذیرش داشته باشه؟
    من الان جایی رو نمی شناسم که برای ترم زمستون پذیرش بده، دانشگاه کنکوردیا که پارسال استثنا توی یکی دو تا از گرایشها به چند نفر پذیرش زمستون داده بود، دو سال پیش هم HEC مونترال دیدم که پذیرش زمستون به یکی از بچه های ایرانی برای دکتری مدیریت داده بود. اما فعلا از این دو تا دانشگاه خبری نیست. کلا برای دکتری رشته های مدیریت به طور معمول دانشجو برای همون پاییز جذب میشه، ممکنه یک سال بنا به دلایلی دانشجو رو برای زمستان بگیرند این رو دیگه خودتون وقت بذارین تک تک دانشگاه ها رو چک کنید و ایمیل هم بزنید بپرسید چون گاهی وب سایت دانشگاه ها دیر آپدیت میشه و ممکنه شما چک بکنید ببینید که چیزی برای پذیرش زمستان ننوشته و بعد از اینکه شما وبسایت دانشگاه رو چک کردید آپدیت کنند.
    خیلی خیلی به ندرت به اینجا میام

What are the most important criteria in getting into PhD programs in finance??
    I have heard high GPA's, PAPERS,AND QUANTITATIVE SKILLS ARE THOSE CRITERIA.

Junior Member

ممنونم از راهنمایی خوبتون ...همین کار را انجام می دم که گفتید و یک خواهش دارم ...اگر از طریقی متوجه پذیرش زمستان برای دکتری مدیریت با هرگرایشی شدید ممنون می شم به من هم خبر بدهید..
    نقل قول نوشته اصلی توسط AFTER نمایش پست ها
    من الان جایی رو نمی شناسم که برای ترم زمستون پذیرش بده، دانشگاه کنکوردیا که پارسال استثنا توی یکی دو تا از گرایشها به چند نفر پذیرش زمستون داده بود، دو سال پیش هم HEC مونترال دیدم که پذیرش زمستون به یکی از بچه های ایرانی برای دکتری مدیریت داده بود. اما فعلا از این دو تا دانشگاه خبری نیست. کلا برای دکتری رشته های مدیریت به طور معمول دانشجو برای همون پاییز جذب میشه، ممکنه یک سال بنا به دلایلی دانشجو رو برای زمستان بگیرند این رو دیگه خودتون وقت بذارین تک تک دانشگاه ها رو چک کنید و ایمیل هم بزنید بپرسید چون گاهی وب سایت دانشگاه ها دیر آپدیت میشه و ممکنه شما چک بکنید ببینید که چیزی برای پذیرش زمستان ننوشته و بعد از اینکه شما وبسایت دانشگاه رو چک کردید آپدیت کنند.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    finance, BI Norwegian Business School

سلام دوستان
    من امسال دارم برای PhD finance اپلای میکنم، اما با توجه به رزومم یه مقدار تو انتخاب دانشگاه و شانسم شک دارم...
    لطفا اگر دوستان اطلاع دارن راهنمایی کنن که چطور انتخاب کنم

رزومم:
    کارشناسی: مدیریت صنعتی، دانشگاه صنعت نفت، معدل 19.26، نفر اول رشته
    کارشناسی ارشد: BI Norwegian Business School، فایننس، معدل 3.5/4
    موضوع تز ارشد: مرتبط با corporate governance هست و خیلی هم جدیده ولی تزم تموم نشده یعنی نمونه ی writing ندارم.
    جی آر ای: q170,v148,w3.5
    تافل برای کانادا و اروپا نیاز ندارم
    سوابق: تی ای ریاضی در نروژ، تی ای دروس حسابداری در ایران، نفر اول کارشناسی، پرزیدشال اسکالرشیپ ار نروژ که فول هست.

دانشگاه های مورد نظر: Toronto, Mcgill, Alberta, Queens (business econ.), Ryerson(econ), Simon Fraser (Msc econ.), Stockholm School of Economics, NHH

نگرانیم از بابت معدل ارشد و نداشتنه مقاله هست. البته تسلط به یزنامه نویسی و نرم افزارهای آماری دارم. اینجام کلا با real data کار کردم تو درسا.
    لطفا اگر برحسب تجربه پیشنهادی دارید بگید و راهنمایی کنید.
    ممنون.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    finance, BI Norwegian Business School

پیش فرض پاسخ : نکات کلی برای پذیرش دکترا در بیزنس اسکول های آمریکا و کانادا

سلام دوستان
    من امسال دارم برای PhD finance اپلای میکنم، اما با توجه به رزومم یه مقدار تو انتخاب دانشگاه و شانسم شک دارم...

رزومم:
    موضوع تز ارشد: مرتبط با corporate governance هست و خیلی هم جدیده ولی تزم تموم نشده یعنی نمونه ی writing ندارم.
    سوابق: تی ای ریاضی در نروژ، تی ای دروس حسابداری در ایران، نفر اول کارشناسی، پرزیدشال اسکالرشیپ ار نروژ که فول هست.

دانشگاه های مورد نظر: Toronto, Mcgill, Alberta, Queens (business econ.), Ryerson(econ), Simon Fraser (Msc econ.), Stockholm School of Economics, NHH

نگرانیم از بابت معدل ارشد و نداشتنه مقاله هست. البته تسلط به یزنامه نویسی و نرم افزارهای آماری دارم. اینجام کلا با real data کار کردم تو درسا.
    ممنون.

Junior Member

سلام دوستان خسته نباشید یه سوال و درواقع یه راهنمایی کلی از دوستان می خوام
    من داوطلب کنکور کارشناسی ارشد مدیریت در داخل کشور هستم و رشته های مدنظر بنده
    مدیریت بازرگانی مدیریت فناوری اطلاعات مدیریت کارافرینی
    ولی در انتخاب این 3 رشته مردد هستم

اما موضوع اصلی که به این تاپیک هم برمیگرده ادامه تحصیل در مقطع دکتری بعد از اتمام مقطع ارشد (اگه زنده بودیم)

سوال بنده اینم کدام یک از رشته های نامبرده برای ادامه تحصیل در مقطع دکتری در خارج از کشور شناخته شده و مناسب تر هست و تسهیلات مناسبی به دانشجویان اون داده میشه و در کدام کشورها پذیرش انجام میشه ؟
    در واقع دنبال چشم انداز مناسب هستم قبل از اینکه وارد دانشگاه شم مسیر آیندمو مشخص کنم

از دوستانی که درحال حاضر اطلاعات بروزی در این زمینه دارن تقاضای راهنمایی دارم

متشکرم

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط siavash4 نمایش پست ها

اما موضوع اصلی که به این تاپیک هم برمیگرده ادامه تحصیل در مقطع دکتری بعد از اتمام مقطع ارشد (اگه زنده بودیم)

سوال بنده اینم کدام یک از رشته های نامبرده برای ادامه تحصیل در مقطع دکتری در خارج از کشور شناخته شده و مناسب تر هست و تسهیلات مناسبی به دانشجویان اون داده میشه و در کدام کشورها پذیرش انجام میشه ؟
    در واقع دنبال چشم انداز مناسب هستم قبل از اینکه وارد دانشگاه شم مسیر آیندمو مشخص کنم

متشکرم
    توی آمریکا و کانادا دکتری بیزنس (یا به عنوان مدیریت) داریم که زیرگرایشهای خودش رو داره، مدیریت استراتژیک، فاینانس، حسابداری، supply chain، بازاریابی و... بقیه جاهای دیگه دنیا هم تا جایی که من دیدم همین هست.
    مدیریت بازرگانی: همون طور که گفتم توی مقطع دکتری، دکتری بازرگانی (بیزینس) گرایشهای خودش رو داره و به صورت جنرال نیست یا حداقل تا الان من ندیدم که باشه، شما اگه فوق مدیریت بازرگانی در ایران بگیرین خوب امکانش رو دارین و دستتون باز هست که گرایش دلخواه خودتون رو در مقطع دکتری انتخاب کنید مثلا برین مارکتینگ بخونید
    مدیریت سیستم های اطلاعاتی: بله رشته ای هست که خیلی جاها در مقطع دکتری ارائه میشه، پذیرش درش نسبت به سایرگرایشهای بیزینس به علت رقابت کمتر، نسبتا راحتتر هست ولی من در آمریکای شمالی شنیدم که بازار کار خوبی نسبت به سایرگرایشهای بیزینس نداره. باز خودتون کسی رو پیدا کنید که این رشته رو در خارج از کشور می خونه و قطعا راهنمایی دقیق و درست تری بهتون خواهد داد.
    مدیریت کارآفرینی: در مورد این رشته قبلا توی این پست نوشتم
    کشوری که پیشرو در زمینه بیزینس هست آمریکاست، البته شرایط در سایر کشورهای پیشرفته دنیا هم خوبه:کانادا، اروپای غربی، استرالیا..
    خیلی خیلی به ندرت به اینجا میام

Member hipax آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    PhD Student of Marketing - Monash University

نقل قول نوشته اصلی توسط mahDie123 نمایش پست ها
    سلام دوستان

رزومم:

ممنون.
    به نظر من نگران نباشید خیلی . چون توی جی آر ای نمره خوبی توی کوانت دارین و رزومه و جوایز خوبی هم دارین قطعا پذیرش می گیرین. دانشگاه ارشدتون هم یکی از بیزینس اسکول های خیلی خوب اروپاست که خودش یه مزیت محسوب میشه. ولی اگر بتونین یه مثاله هم چاپ بکنین اوضاعتون خیلی بهتره میشه.

Member hipax آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    PhD Student of Marketing - Monash University

نقل قول نوشته اصلی توسط siavash4 نمایش پست ها

متشکرم
    اگر دنبال دکتری هستین باید کلا بیخیال کار بیرون بشین چون overqualify محسوب میشین. اگر مقاله خیلی خوبی از توی دکتری تون بتونین استخراج کنین، بدون در نظر گرفتن رشته تون می تونین خیلی راحت به عنوان یه استاد دانشگاه کار کنین. این رو در نظر داشته باشید که دانشکده های بیزینس توی تمام کشورها هرساله تعداد خیلی کمی رو به عنوان دانشجوی دکتری بر میدارن و معمولا هم همشون رو بورس کامل می کنن. به خصوص امریکا، استرالیا و کانادا و کشورهای اسکاندیناوی، فرانسه و اسپانیا ولی رقابت خیلی شدید هست چون تقریبا همه میدونن که بعد از فارغ التحصیل شدن توی یکی از دانشگاه های خوب این کشورها حداقل یه جایی هیات علمی میشن یا مشاور یه شرکت رو به عهده می گیرن. من بهتون توصیه می کنم که اول ببینید که علاقه تون چی هست و بعد انتخاب کنید. کلا کارآفرینی رو بیخیال بشین بهتره چون خیلی به درد نمیخوره. الان بیشتر فاینانس، بازاریابی و استراتژیک بازارکار خیلی خوبی دارن. فاینانس پذیرشش خیلی سخته و ریاضی خیلی قوی می خواد ولی بازار کارش خیلی بهتره بعد بازاریابی و استراتژیک.
    در کل همه چی دست خودتونه. اگر بعد از دکتری مقاله خوب داشته باشید که لازمه اش یه تز خوبه، کارتون خیلی راحت میشه ولی اگر نداشته باشین یه ذره کارتون سخت میشه. سعی کنین هم دنبال دانشگاه های خوب باشین چون هرجقدر همه که توی دانشگاه های متوسط دانشجوی قوی باشین موقع هیات علمی شدن سخت بتونین که برین به دانشگاه های خوب. منظورم از دانشگاه های خوب هم بیزینس اسکول های خوب هست مثلا توی اروپا مدرسه بازرگانی لندن، دانشگاه بوکونی ایتالیا، مدرسه بازرگانی BI نروژ، مدرسه بازرگانی استکهلم، INSEAD، HEC Paris، دانشگاه وارویک، دانشگاه سنت گالن سوئیس، دانشگاه اراسموس و دانشگاه ماستریخت و دانشگاه آمستردام هلند، دانشگاه منهایم آلمان، مدرسه بازرگانی کپنهاگ، دانشگاه منچستر، دانشگاه ادینبرو، KU Leavun بلژیک و ... از دانشگاه های خیلی خوب هستن که ارزش سرمایه گذاری دارن. یا توی استرالیا، دانشگاه های مبلورن و موناش و سیدنی و UNSW و دانشگاه ملی استرالیا خوب هستن. توی آسیا هم فقط دانشگاه های سنگاپور بیزینس اسکول های قوی دارن و یکی دو تا دانشگاه توی هنگ کنگ و توی امریکا و کانادا هم دانشگاه های رنک زیر 200 تا 250 خوب هستن ولی استثنائاتی هم مثل دانشگاه یورک کانادا یا دانشگاه ایالتی آریزونا وجود داره که بیزینس اسکول های خیلی خیلی قوی دارن. بقیه دانشگاه ها هم خوب هستن ولی نه به اندازه اینا و اگر بتونین از این دانشگاه ها پذیرش بگیرین آینده خوبی از نظر کاری براتون در انتظاره. اینم بدونین که اگر میخواین توی امریکا استاد باشین فقط باید توی امریکا یا دانشگاه های تاپ کانادا درس بخونین وگرنه شانستون خیلی خیلی کمه. ارزیابی هم بر اساس نمره جی آر ای و نمرات لیسانس و کارشناسی ارشد توی امریکا و اروپا و تعداد مقالات خوب (ژورنال های معتبر) به خصوص توی استرالیا و انگلیس هست. کلا نباید همایش های داخلی یا ژورنال های پولی یا با اعتبار کم چاپ کنین.

Senior Member MAHAN7 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط mahDie123 نمایش پست ها
    سلام دوستان

رزومم:

ممنون.
    وضعیتتون تقریبا عالیه.
    رویه دانشگاههایی که در حوزه تون کار میکنن، بیشتر اپلای کنید. موضوعتون بیشتر حسابداری هستش. گرچه خیلی از فایننسی ها هم روش کار میکنند.
    چیزی که الان خاطرم هست، این هستش که اروپایی ها در مجموع بیشتر روی مالی شرکتی کار میکنند و بودجه میزارن.

جولویه یه سری دانشگاه نشوتید فوق، یا اقتصاد، یا اقصتاد بازرگانی. مگه نمیخاید برای فایننس اپلای کنید؟
    اون nhh هم شما نمیتونید براش اپلای کنید، 5 صفحه کامل پروپوزال میخاد.
    من جاتون بودم، دانشگاه آلتو (فنلاند) هم اپلای میکردم. و البته swiss finance institute ها. فک کنم ددلاین جفتشونم یا 15ژانویه بود 1 فوریه.
    استکهلم جایه خوبیه!
    Stand on the shoulders of giants
    Life is like riding a bicycle, To keep your balance, you must keep moving
    بسیار سفر باید تا پخته شود خامی
    پستهای قبلیم رو برای درک عمیق از تفاوت امریکا و اروپا بخون

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)