صفحه 136 از 145 نخستنخست ... 3686126127128129130131132133134135136137138139140141142143144145 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,351 تا 1,360 , از مجموع 1447

موضوع: دکترای مدیریت - همه رشته ها

Senior Member MAHAN7 آواتار ها

پیش فرض پاسخ : دکترای مدیریت - همه رشته ها

نقل قول نوشته اصلی توسط miss_ana نمایش پست ها
    سلام . شما در مورد این رشته تو اروپا اطلاعاتی دارید؟
    واقعا درامد خوبی دارن؟
    پیش زمینه ی ویژه ای لازم دارن؟
    دوست عزیز،
    شما به نظرم میاد، کلا میخای از ایران بیای بیرون ک ایرادیم نداره!
    اینو بهت بگم ک اینور، یعنی کشورهای درست حسابی اروپا یا امریکای شمالی،
    زندگی جنسش یه جورایی فرق داره، و اگر ک بتونی یه فاند نصفه نیمه جور کنی برات خودت، و خودتو برسونی این ور
    خیلی موقعیتها و شانسها برات ایجاد میشه ک از ایران نمیشد بهش برسی.

این رشته ی خدمات درمانی، از لحاظ کار خیالت راحت باشه.
    یعنی این چیزی ک الان من دیدم و شنیدم، در حال حاضر و باتوجه با پیش بینی الانم؛ ایندش روشنه!
    حالا من هی میگم، شما شک میکنی.
    ولی این نظر من هستش، نظر بنده!
    شما باید خودت بگردی و ببینی.
    دکتری خدمات درمانی، اگه استاد نشه، معمولا مشاور میشه تو خیلی از جاها.
    اتفاقا چون قبلا هم در مورد دکتری بیمه، سوال کردی، دکتری مدیریت خدمات درمانی ، خیلیهاشون تو شرکتهای بیمه و دارویی کار میکنن!
    کلا رشته هایی نظیر
    pharmaceutical economics
    health economics
    healthcare management
    healthcare policy
    بطور تخصیصی و نیمه تخصصی کارشون اینه.
    وگرنه ممکنه یه نفر از رشته های ریاضی و اقتصااد و مالی و آمار ... و ... بیاد کار اینارو انجام بده.
    Stand on the shoulders of giants
    Life is like riding a bicycle, To keep your balance, you must keep moving
    بسیار سفر باید تا پخته شود خامی
    پستهای قبلیم رو برای درک عمیق از تفاوت امریکا و اروپا بخون

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    business administration

سلام دوستان .... بنده دانشجو ترم 4 مدیریت بازرگانی هستم و با توجه به اطلاعاتی که کسب کردم ارشد خوندن چه تو اروپا چه امریکا فاند خیلی کمی براش موجوده و یه جورایی فروم رو که میخوندم بیخیال ارشد شدم و تمرکزم رو بیشتر برای دکتری میخوام بزارم.... علاقه بنده هم بیشتر به گرایش بازاریابی هست و در وهله بعدی استراتژیک ..... زبان رو هم تقریبا از الان برای gre و مسایل مربوط به اون شروع کردم المانی هم سطح a1 رو تازه تموم کردم ... خیلی دوست دارم بدونم باید از کجا شروع کنم و اینکه اولویتم بیشتر رو چه مسایلی باشه برای اینکه بتونم 4 سال بعد از یه دانشگاه خوب پذیرش بگیرم اولویتم هم بیشتر روی امریکا ، کانادا و استرالیا هست و در اخر اگه هیچ کدوم نشد آلمان ..... و سوال اخرم اینکه این گرایش ها از نظر بازار کار به چه صورته و اینکه بعد فارغ التحصیلی بیشتر در کجاها مشغول به کار هستن ؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط MAHAN7 نمایش پست ها
    دوست عزیز،
    شما به نظرم میاد، کلا میخای از ایران بیای بیرون ک ایرادیم نداره!
    اینو بهت بگم ک اینور، یعنی کشورهای درست حسابی اروپا یا امریکای شمالی،
    زندگی جنسش یه جورایی فرق داره، و اگر ک بتونی یه فاند نصفه نیمه جور کنی برات خودت، و خودتو برسونی این ور
    خیلی موقعیتها و شانسها برات ایجاد میشه ک از ایران نمیشد بهش برسی.

این رشته ی خدمات درمانی، از لحاظ کار خیالت راحت باشه.
    یعنی این چیزی ک الان من دیدم و شنیدم، در حال حاضر و باتوجه با پیش بینی الانم؛ ایندش روشنه!
    حالا من هی میگم، شما شک میکنی.
    ولی این نظر من هستش، نظر بنده!
    شما باید خودت بگردی و ببینی.
    دکتری خدمات درمانی، اگه استاد نشه، معمولا مشاور میشه تو خیلی از جاها.
    اتفاقا چون قبلا هم در مورد دکتری بیمه، سوال کردی، دکتری مدیریت خدمات درمانی ، خیلیهاشون تو شرکتهای بیمه و دارویی کار میکنن!
    کلا رشته هایی نظیر
    pharmaceutical economics
    health economics
    healthcare management
    healthcare policy
    بطور تخصیصی و نیمه تخصصی کارشون اینه.
    وگرنه ممکنه یه نفر از رشته های ریاضی و اقتصااد و مالی و آمار ... و ... بیاد کار اینارو انجام بده.
    نه اینطور نیست که فقط بخوام بیام . دلیل اینکه سوال زیاد میپرسم و حساسیت زیادی بخرخ میدم اینه که نمیخوام بی گدار به اب بزنم . از شما و همه دوستانی هم که لطف میکنید و تجربه هاتونو به اشتراک میزارید خیلی خیلی ممنونم .

Senior Member KavehKaveh آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    MBA - University of Toronto

نه اینطور نیست که فقط بخوام بیام . دلیل اینکه سوال زیاد میپرسم و حساسیت زیادی بخرخ میدم اینه که نمیخوام بی گدار به اب بزنم . از شما و همه دوستانی هم که لطف میکنید و تجربه هاتونو به اشتراک میزارید خیلی خیلی ممنونم .
    شما سوالهای خیلی کلی میپرسین که اصلا نشون دهنده این نیست که نخواین بی گدار به آب بزنین!
    هر فردی تو این فروم اطلاعات و تجربه بسیار محدودی داره و نهایتا بتونه در مورد 4-5 تا دانشگاه کشوری که توش تحصیل میکنه و یکمی هم بازار کارش حرف بزنه ، اینکه شما انتظار دارین یه حکم عمومی در خصوص کل اروپا به شما بدن بیشتر شبیه این میمونه که دنبال یه روزنه امید هستین. (حق میدم و حق دارین ولی دوست عزیز اینجوری با آینده و سرمایه اتون بازی میکنین)
    بیشتر سوال هایی که شما و بقیه عزیزان تو این فروم میپرسن با 3-4 ساعت سرچ میشه جواب های قانع کننده و بهتری براشون پیدا کرد. من بهتون پیشنهاد میکنم که خودتون چند روز وقت بذارین و دنبال جواب بگردین ، ممطئنا اگه 10 تا سوال دارین جواب 4 تاش رو پیدا میکنین بعد بیاین سوال در مورد 6 تای دیگه بکنین. اینجوری هم میتونین صحت پاسخ های ما رو بسنجین و هم با گذر از سوالهای کلی دقیقا اون مسئله ای که مبهم هست رو مطرح کنین.

بذارین یه مثال بزنم براتون:
    تابستون سال 2011 بود ، امتحان جیمت رو دادم و نمره ام خیلی پایین تر از انتظارم بود. قشنگ نا امید بودم. یکروز نشستم و تک تک ایالت های آمریکا و کانادا رو ردیف کردم ، تو هر ایالت 20-30 (کانادا شاید 5-6 تا) تا دانشگاه معقولش رو پیدا کردم و شروع کردم سرچ کردن ببینم آیا من میتونم پذیرش بدون نمره جیمت بگیرم؟
    این سوالی بود که هیچ کسی جوابی براش نداشت و همین الان هم نداره !
    من به شما با قطعیت میگم ، به جز 2 تا دانشگاه خصوصی درب داغون تمام دانشگاه های معقول صد در صد نمره جیمت میخوان.

وقتی به جوابم رسیدم دیدم هیچ راهی ندارم جز اینکه مجدد جیمت بدم!

حالا من میومدم اینجا میپرسیدم ، هرکسی قد دانشگاهی که توش درس میخونه یه حرفی میزد - اصلا مگه چندتا دانشجو دکتری / فوق مدیریت تو این فروم فعال هستن که جامعه آماری خوبی به من بده؟

مطمئن باشین ، هیچ کسی بهتر از خود شما بهتون کمک نمیتونه بکنه (حتی اگه بخواد کمک بکنه هم نمیتونه)
    تازه تصمیم گرفتین -کانادا- اپلای کنین؟ دوست دارین ببینین رشته شما در کدوم دانشگاه های -کانادا- ارائه میشه؟
    1. این پست برای شروع
    2. این سایت برای جستجو بین تمام دانشگاه ها

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط KavehKaveh نمایش پست ها
    شما سوالهای خیلی کلی میپرسین که اصلا نشون دهنده این نیست که نخواین بی گدار به آب بزنین!
    هر فردی تو این فروم اطلاعات و تجربه بسیار محدودی داره و نهایتا بتونه در مورد 4-5 تا دانشگاه کشوری که توش تحصیل میکنه و یکمی هم بازار کارش حرف بزنه ، اینکه شما انتظار دارین یه حکم عمومی در خصوص کل اروپا به شما بدن بیشتر شبیه این میمونه که دنبال یه روزنه امید هستین. (حق میدم و حق دارین ولی دوست عزیز اینجوری با آینده و سرمایه اتون بازی میکنین)
    بیشتر سوال هایی که شما و بقیه عزیزان تو این فروم میپرسن با 3-4 ساعت سرچ میشه جواب های قانع کننده و بهتری براشون پیدا کرد. من بهتون پیشنهاد میکنم که خودتون چند روز وقت بذارین و دنبال جواب بگردین ، ممطئنا اگه 10 تا سوال دارین جواب 4 تاش رو پیدا میکنین بعد بیاین سوال در مورد 6 تای دیگه بکنین. اینجوری هم میتونین صحت پاسخ های ما رو بسنجین و هم با گذر از سوالهای کلی دقیقا اون مسئله ای که مبهم هست رو مطرح کنین.

بذارین یه مثال بزنم براتون:
    تابستون سال 2011 بود ، امتحان جیمت رو دادم و نمره ام خیلی پایین تر از انتظارم بود. قشنگ نا امید بودم. یکروز نشستم و تک تک ایالت های آمریکا و کانادا رو ردیف کردم ، تو هر ایالت 20-30 (کانادا شاید 5-6 تا) تا دانشگاه معقولش رو پیدا کردم و شروع کردم سرچ کردن ببینم آیا من میتونم پذیرش بدون نمره جیمت بگیرم؟
    این سوالی بود که هیچ کسی جوابی براش نداشت و همین الان هم نداره !
    من به شما با قطعیت میگم ، به جز 2 تا دانشگاه خصوصی درب داغون تمام دانشگاه های معقول صد در صد نمره جیمت میخوان.

وقتی به جوابم رسیدم دیدم هیچ راهی ندارم جز اینکه مجدد جیمت بدم!

حالا من میومدم اینجا میپرسیدم ، هرکسی قد دانشگاهی که توش درس میخونه یه حرفی میزد - اصلا مگه چندتا دانشجو دکتری / فوق مدیریت تو این فروم فعال هستن که جامعه آماری خوبی به من بده؟

مطمئن باشین ، هیچ کسی بهتر از خود شما بهتون کمک نمیتونه بکنه (حتی اگه بخواد کمک بکنه هم نمیتونه)
    سلام . صحبت شما درسته اما دلیل این سوالات اینه که متاسفانه نظرات متضاد خیلی زیاده . وقتی از صفحات قبل شروع میکنی به خوندن خیلی جاها میبینی که یه صحبتی شده چند صفحه بعد کلا برعکسش رو گفتن . اینجور ادم به شک میفته . یه سری از اعضا هم هستن (درک خودم رو میگم و اصلا قضاوت نمیکنم لطفا جبهه نگیرید)که اطلاعات و صحبت هاشون فیکه . الکی رو رشته ها تعصب دارن و اطلاعات غلطی رو در اون مورد میگن صرفا بخاطر اینکه بگن ما بهتریم و الیم و بلیم . این مسیله تعصب خیلی جاها باعث اطلاعات اشتباه میشه . به خاطر همین سعی میکنم مشخصا از افراد مطمن که با سابقه هستن و مورد تایید بقیه هستن سوال هام رو بپرسم. از همه اعضا بابت همکاریشون سپاسگزارم.

Member hipax آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    PhD Student of Marketing - Monash University

نقل قول نوشته اصلی توسط mohammadmj نمایش پست ها
    سلام دوستان .... بنده دانشجو ترم 4 مدیریت بازرگانی هستم و با توجه به اطلاعاتی که کسب کردم ارشد خوندن چه تو اروپا چه امریکا فاند خیلی کمی براش موجوده و یه جورایی فروم رو که میخوندم بیخیال ارشد شدم و تمرکزم رو بیشتر برای دکتری میخوام بزارم.... علاقه بنده هم بیشتر به گرایش بازاریابی هست و در وهله بعدی استراتژیک ..... زبان رو هم تقریبا از الان برای gre و مسایل مربوط به اون شروع کردم المانی هم سطح a1 رو تازه تموم کردم ... خیلی دوست دارم بدونم باید از کجا شروع کنم و اینکه اولویتم بیشتر رو چه مسایلی باشه برای اینکه بتونم 4 سال بعد از یه دانشگاه خوب پذیرش بگیرم اولویتم هم بیشتر روی امریکا ، کانادا و استرالیا هست و در اخر اگه هیچ کدوم نشد آلمان ..... و سوال اخرم اینکه این گرایش ها از نظر بازار کار به چه صورته و اینکه بعد فارغ التحصیلی بیشتر در کجاها مشغول به کار هستن ؟
    سلام، برای استرالیا مقاله داشته باشین شانس زیادی دارین. برای امریکا (که به خاطر ویزای سینگل اصلا توصیه نمی کنم) نمره جی آر ای یا جیمت و معدل خوب لیسانس از یه دانشگاه خوب لازمه. کانادا هم بهتره که بقیه دوستان نظر بدن. برای بازاریابی، اینجا توی استرالیا اکثر بچه ها بعد از فارغ التحصیلی کار پیدا می کنن به شرطی که بتونن اقامت رو هم بگیرن. البته اگه جذب بخش آکادمیک بشین که اوضاعتون خیلی خوب میشه.
    The future is already here – it's just not evenly distributed

Member hipax آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    PhD Student of Marketing - Monash University

سلام . ممنون که جواب دادید . این کشورهایی که شما گفتین درسته ریسرچ محوره و میشه راحتتر پذیرش گرفت اما برای مالی دوستان تو پست هاشون اشاره کردن که قلب و مرکز مالی امریکاس . پستی رو دیدم که گفتن حتی خوندن تو دانشگاه درجه 3 امریکا بهتره از درجه 1 مثلا استرالیا . نظر شما در این مورد چیه ؟
    برای بیمه اما فک کنم خیلی فرق نداشته باشه . چون تو رنک چنتا دانشگاه از المان و انگلستان و نروژ و چین توی رنک بالا هستن
    چیزی که یاادم رفت جی ار ای دارم 320 اما جیمت نه
    شما دکتری مالی بگیرین از یه دانشگاه خوب دنیا، مطمئن باشین که بیکار نمی مونین و کار گیرتون میاد. ضمنا، نحوه اقامت رو هم در نظر بگیرین حین اپلای کردن. الان استرالیا یه ذره سخت شده اقامت گرفتن.
    The future is already here – it's just not evenly distributed

دوستان من یه سوال خیلی کلی دارم. چون اطلاغ تذارم میخوام بپرسم. من لیسانس نرم افزار دارم و ارشد مدیریت منابع انسانی. الان برای دکترا میتونم برای چه رشته هایی تلاش کنم؟ چون مثلا تو ایران فقط همون رشته مدیریت رو میشه ادامه داد و عملا شانسی برای کامپیوتر ندارم. چون رشته ها خیلی فرق دارن با رشته های اینجا و میشه مباحث جدیدی رو دنبال کرد . مثلا میتونم برای این رشته هایی که اینجا صحبت شده مثل
    pharmaceutical economics و health economics و healthcare management و healthcare policy یا رشته حتی کامپیوتر درخواست بدم؟ چون پایان نامه ام هم مربوط به سیستم اطلاعات مدیریت و فناوری بوده.

ممنون از دوستان که وقت میذارن

Senior Member MAHAN7 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط shadow6622 نمایش پست ها
    دوستان من یه سوال خیلی کلی دارم. چون اطلاغ تذارم میخوام بپرسم. من لیسانس نرم افزار دارم و ارشد مدیریت منابع انسانی. الان برای دکترا میتونم برای چه رشته هایی تلاش کنم؟ چون مثلا تو ایران فقط همون رشته مدیریت رو میشه ادامه داد و عملا شانسی برای کامپیوتر ندارم. چون رشته ها خیلی فرق دارن با رشته های اینجا و میشه مباحث جدیدی رو دنبال کرد . مثلا میتونم برای این رشته هایی که اینجا صحبت شده مثل
    pharmaceutical economics و health economics و healthcare management و healthcare policy یا رشته حتی کامپیوتر درخواست بدم؟ چون پایان نامه ام هم مربوط به سیستم اطلاعات مدیریت و فناوری بوده.

ممنون از دوستان که وقت میذارن
    سلام
    تو سیستم امریکایی ک نمره جیمت جی ار ای، لازمه، شما هر گرایشی از مدیریت ک بخاید میتونید برید، با نوشتن یه هدف نامه SOP. ولی خوب مشخصا
    چون نرم افزار و منابع انسنانی رو خوندید، شانستون تو mis، منابع انسانی، مدیریت، بازاریابی، مدیریت بین الملل، کارافرینی بیشتر خواهد بود تا گرایشات نامرتبط تر مثل مالی، OR، ساخت ساز و ...
    اون رشته هایی ک بنده گفتم، بله مشخصا شانس دارید و اتفاقا یه دانشگاهی بود تو امریکا ک اسمش فکر کنم مینسوتا بود، رشته ی
    healthcare informatics داشت ک خوب کسایی مثل شما فیت هستن براش. ولی اگر ک اقتصادی گرایش یا درصد اقتصاد توش بالا باشه، "من" فکر نمیکنم ک شانستون بالا باشه
    حتی با وجود نمرات زبان استثنایی. افرادی ک سالهای گذشته اپلای کردن مثالش هستن.
    این رشته ی خدمات درمانی ک گفتم، تو امریکا معمولا توسط یه سیستم مرکزی اپلای میکنن براش ک اسمش دقیق خاطرم نیست سمپا، ساما یه همچین چیزی بود!
    ولی اون دوسه دانشگاهی ک گفتم، داخل اون سیستم نیستن و اپلای کم دردسری دارن.
    دانشگاه saint louise امریکا روهم یه نگاهی بنداز در مورد این رشته.

شما رشته ی صنایع هم فکرر نمیکنم مشکلی برای اپلای داشته باشید.
    جند وقت پیش یکی از دوستان ایرانی، با لیسانس مواد و فوق mba رفت مالی تو یه دانشگاه المانی.
    ولی در مورد کشورهای ریسرچ بیس، بعید میدونم جز اون دو حوزه بشه گرایش های نامرتبط رفت! حتی اگرم بخاید نوشتن یه پروپوزال درست حسابی ک
    براتون بورسیه بگیره خیلی سختتون میشه، فارع از کمیته ک ممکنه بگه شما نامرتبط داری اپلای میکنی و/یا استاد ...
    Stand on the shoulders of giants
    Life is like riding a bicycle, To keep your balance, you must keep moving
    بسیار سفر باید تا پخته شود خامی
    پستهای قبلیم رو برای درک عمیق از تفاوت امریکا و اروپا بخون

Junior Member

سلام دوستان
    من در بین دو گزینه مردمم اینکه ارشد مالی رو در ایران بخونم یا اینکه برم خدمت سربازی و بعد اپلای کنم اقتصاد یا فایناس اروپا به طور مشخص ایتالیا چون بورس ارشد داره . تا بتونم بعذا راحت تر از امریکا پذیرش بگیرم وضعیت الانم هم به این صورت هست لیسانس حسابداری با معدل ۱۷ و ایتلس ۶.۵ . اگه میشه در زمینه بنده رو راهنمایی کنید .

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)