صفحه 142 از 145 نخستنخست ... 4292132133134135136137138139140141142143144145 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,411 تا 1,420 , از مجموع 1447

موضوع: دکترای مدیریت - همه رشته ها

پیش فرض پاسخ : دکترای مدیریت - همه رشته ها

نقل قول نوشته اصلی توسط susighton نمایش پست ها
    سلام اگر مساله تنها پذیرش باشد یعنی فاند لزوما نباشد و پروپوزال خوب داشته باشید در انگلستان حتما در دانشگاههای رده حداقل متوسط تا خوب پذیرش میشوید.

موفق باشید
    سلام دوست عزیز ممنون از پاسختون / نه حتما فاند هم نیاز دارم / تشکر

Smile پاسخ : دکترای مدیریت - همه رشته ها

سلام به مدیر این گروه که همه سوال ها رو با حوصله جواب دادندو ممنون بخاطر وقتی که میگذارین.با این رزومه که میگم خدمتتون چند تا تا سوال داشتم ممنون میشم راهنمایی کنید شاید بدرد بقیه هم خورد

1-کدوم کشور اقدام کنم برای دکتری ترجیا حوزه بانک یا مدیریت اجرایی(از لحاظ کارکردن بعد فارغ التحصیلی،و شرایط مناسب زندگی و تسهیل در گرفتن ویزا)
    2-آیا لینکی رو یشناسید که زیر مجموعه های رشته مدیریت در کشورهای اروپایی یا امریکایی رو بده؟
    3-با توجه به اطلاعات کاملی که دیدم دارید ممنون میشم با توجه به رزومم راهنمایی کنید چه رشته ای رو انتخاب کنم و کجا؟میشه بورس هم شد با این رزومه؟ یک دنیاااااا ممنون
    4-رشته مدیریت بانکی مقطع دکتری کجاها داره و با توجه به بی ارتباطی مدرکم ولی ارتباط سابقه کارم شانس پذیرش دارم
    36سالمه-کارشناسی دانشگاه ازاد نراق معدل17.56مدیریت صنعتی-ارشد همان دانشگاه مدیریت بازرگانی معدل17.05 ارشدم مدیریت بازرگانی گرایش مالی بود ولی متاسفانه در مدرکم نزده--هفده سال سابقه کار حوزه پول و بانک (الانم رییس شعبه بانکم و مدتی هم مدیر ستادی)-یک کتاب تو حوزه مدیریت عمومی تالیف کردم و 1مقاله isi و خدا بخواد شاید بازم یک کتاب تو حوزه مدیریت تالیف کنم-چند تا گواهی نامه دوره های مالی هم دارم-پایان نامه ارشدم حوزه شاخصهای اقتصادی بورس بود- هفت سال هم هست دانشگاه علمی کاربردی پاره وقت در زیر مجموعه های بازرگانی و مدیریت تدریس میکنم به همراه قرارداد و کد مدرسی-دو تا ویزای توریستی شنگن هم دارم(آلمان و اسپانیا)-زبانم در حد ایلس5 هست ولی زیر یکسال به6.5تا7میرسونم-مجرد-تاریخ فارغ التحصیلی ارشدم 6سال قبل بوده ولی بینش تدریس و تالیف داشتم-
    خلاصه شرمنده میدونم یه چیزی بین مدیریت بازرگانی و بانک چرخیدم
    خیلی ممنونم

Junior Member

سلام و وقت بخیر.
    اگر امکانش هست راجع به پرونده من نظرتون رو بفرمایید که آیا شانس برای پذیرش دکتری کانادا همراه با فاند در رشته های مدیریت زنجیره تامین و ام آی اس دارم یا خیر؟اگرنه برای چه گرایش های دیگه ای شانسم بیشتره؟ یا کلا سال بعد اپلای کنم؟
    کارشناسی مهندسی کامپیوتر (نرم افزار) دانشگاه شهیدبهشتی، معدل 15.27
    کارشناسی ارشد مدیریت فناوری اطلاعات، دانشگاه تهران، معدل 18.67 (رتبه تک رقمی)
    نمره آیلتس 7
    نمره جی آر ای 313(155وربال، 158 کوانت)
    حدود 4سال سابقه کار در یکی از مراکز تحقیاتی برجسته ایران
    یک مقاله سابمیت شده خارجی
    سن 30 سال
    باتشکر.

Junior Member

سلام دوستان
    ممنون میشم وقت بذارید پیام منو بخونید جوابمو بدید
    من ۲۳ سالمه کارشناسی مهندسی مکانیک از دانشگاه تهران مرکز با معدل ۱۵.۲۱ دارم.
    درحال حاضر ترم دو مدیریت بازرگانی بین الملل دانشگاه خوارزمی تهران مشغول به تحصیل هستم.
    کانادا میخوام دکترا رشته international business management بخونم.
    سوالام اینه:۱-شرایط رشته مدیریت بازرگانی بین الملل برای دکترا در کانادا به چه صورت است؟به راحتی پذیرش میدن؟
    ۲-چون هزینه هم برام مهمه بورسیه دکترا مدیریت خوب میدن؟میتونم چندتا بورس بگیرم؟
    ۳-من بخوام اقدام کنم باید از کی شروع کنم برای پروسه گرفتن ویزا تحصیلی؟
    ۴-مدرک gmat/gre ایا حتما نیازه برای رشتم؟کدوم برای رشتم بهتره؟یا میتونم دانشگاهی که این مدرک رو نخواد پذیرش بگیرم؟(این سوالم رو بی زحمت حتما جواب بدید.میخوام بدونم الان که ترم دو هستم برم سراغ مقاله نوشتن یا برم gre/gmat بخونم؟)
    ۵-من میخوام بعد اینکه ارشدم تموم شد مستقیم برم کانادا برای دکترا و نمیخوام سربازی برم.ایا شرایط سربازی و مشمولیت این اجازه رو به من میده برای دکترا برم کشور دیگری؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    ٍEconomics

نقل قول نوشته اصلی توسط asemaniha نمایش پست ها
    سلام و وقت بخیر.
    اگر امکانش هست راجع به پرونده من نظرتون رو بفرمایید که آیا شانس برای پذیرش دکتری کانادا همراه با فاند در رشته های مدیریت زنجیره تامین و ام آی اس دارم یا خیر؟اگرنه برای چه گرایش های دیگه ای شانسم بیشتره؟ یا کلا سال بعد اپلای کنم؟
    کارشناسی مهندسی کامپیوتر (نرم افزار) دانشگاه شهیدبهشتی، معدل 15.27
    کارشناسی ارشد مدیریت فناوری اطلاعات، دانشگاه تهران، معدل 18.67 (رتبه تک رقمی)
    نمره آیلتس 7
    نمره جی آر ای 313(155وربال، 158 کوانت)
    حدود 4سال سابقه کار در یکی از مراکز تحقیاتی برجسته ایران
    یک مقاله سابمیت شده خارجی
    سن 30 سال
    باتشکر.
    رزومت همه چیش تقریبا خوبه به جز نمره کوانت جی آر ایت. واقعیت تلخ اینه که با این نمره کوانت هیچ شانس پذیرشی نداری. باید یه بار دیگه امتحان بدی. کوانتت رو برسونی به 164 یا بهتر برای دانشگاه های متوسط کانادا (رنک 200 به بعد سایت topuniversities) شانس داری.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    ٍEconomics

نقل قول نوشته اصلی توسط amid74 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    ممنون میشم وقت بذارید پیام منو بخونید جوابمو بدید
    من ۲۳ سالمه کارشناسی مهندسی مکانیک از دانشگاه تهران مرکز با معدل ۱۵.۲۱ دارم.
    درحال حاضر ترم دو مدیریت بازرگانی بین الملل دانشگاه خوارزمی تهران مشغول به تحصیل هستم.
    کانادا میخوام دکترا رشته international business management بخونم.
    سوالام اینه:۱-شرایط رشته مدیریت بازرگانی بین الملل برای دکترا در کانادا به چه صورت است؟به راحتی پذیرش میدن؟
    ۲-چون هزینه هم برام مهمه بورسیه دکترا مدیریت خوب میدن؟میتونم چندتا بورس بگیرم؟
    ۳-من بخوام اقدام کنم باید از کی شروع کنم برای پروسه گرفتن ویزا تحصیلی؟
    ۴-مدرک gmat/gre ایا حتما نیازه برای رشتم؟کدوم برای رشتم بهتره؟یا میتونم دانشگاهی که این مدرک رو نخواد پذیرش بگیرم؟(این سوالم رو بی زحمت حتما جواب بدید.میخوام بدونم الان که ترم دو هستم برم سراغ مقاله نوشتن یا برم gre/gmat بخونم؟)
    ۵-من میخوام بعد اینکه ارشدم تموم شد مستقیم برم کانادا برای دکترا و نمیخوام سربازی برم.ایا شرایط سربازی و مشمولیت این اجازه رو به من میده برای دکترا برم کشور دیگری؟
    سوال 1 رو اطلاعات خاصی ندارم
    سوال 2: کلا رشته مدیریت بورس خوبی میده البته منظورم از خوب این نیست که بتونی تو دوران دانشجویی پولدار شی. نه. ولی بورس مقطع دکترا در اکثر دانشگاه ها هزینه تحصیل و زندگی رو کامل پوشش میده. شما وقتی اپلای میکنی معمولا سال اول که تاره وارد دانشگاه شدی فقط برای یک بورسیه که اونم دپارتمان مربوطه بهت میده مجازی ولی اگه مثلا دانشجوی قوی باشی تو سالهای دوم به بعد ممکنه آوارد (جایزه) یا چیزای دیگه هم بتونی بگیری. دغدغه بورس نداشته باش.
    سوال 3: شما اول باید از یه دانشگاه پذیرش بگیری بعد به فکر ویزا باشی. تا پذیرش نباشه خبری از ویزا نیست
    سوال 4: به نظر من نمره GRE/GMAT از مقاله مهمتره. البته این نظر منه و حتما دوستانی هستن که ممکنه نظری متفاوت داشته باشن. من باشم میگم تمرکز اصلیت روی گرفتن یه نمره GRE یا GMAT خوب بذار. مقاله خوب دادن تو مدیریت واقعا سخته و مقاله آبکی دادن تو ژورنالهای ناشناخته هم مزیت خاصی نداره، مخصوصا در قیاس با اینکه وقت بذاری و یه نمره خوب GRE/GMAT بیاری. معمولا اکثر دانشکده های مدیریت و بیزنس هر دو این امتحانا رو قبول دارن. خوبی GRE اینه تو ایران برگزار میشه ولی GMAT تو ایران برگزار نمیشه باید بری مثلا ترکیه امتحان بدی. اینکه کدومیک از این دو امتحان ارجح تره واقعا سخته گفتنش. اما بازم اگه من باشم میگم GRE بده. GRE دستت رو باز میذاره. GRE رو هم دانشکده های مدیریت قبول دارن هم اقتصاد هم مهندسی ولی GMAT فقط و فقط به درد دانشکده های مدیریت میخوره. ضمن اینکه اگه امتحان اولت خوب نشد میتونی راحت دوباره امتحان بدی ولی GMAT باید پاشی بری یه کشور دیگه. برای GRE نمره کل 320 یا بالاتر که بخش کوانت رو 165 یا بهتر شی و برای GMAT نمره 680-690 نمره خوبیه. البته هرچی بالاتر بهتر.
    سوال 5: آره. بدون اینکه بری سربازی میتونی پاسپورت بگیری و برا ادامه تحصیل از کشور خارج شی. اینکه روندش چطوره من اطلاع خاصی ندارم

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    ٍEconomics

نقل قول نوشته اصلی توسط Kelahroodi نمایش پست ها
    سلام به مدیر این گروه که همه سوال ها رو با حوصله جواب دادندو ممنون بخاطر وقتی که میگذارین.با این رزومه که میگم خدمتتون چند تا تا سوال داشتم ممنون میشم راهنمایی کنید شاید بدرد بقیه هم خورد

1-کدوم کشور اقدام کنم برای دکتری ترجیا حوزه بانک یا مدیریت اجرایی(از لحاظ کارکردن بعد فارغ التحصیلی،و شرایط مناسب زندگی و تسهیل در گرفتن ویزا)
    2-آیا لینکی رو یشناسید که زیر مجموعه های رشته مدیریت در کشورهای اروپایی یا امریکایی رو بده؟
    3-با توجه به اطلاعات کاملی که دیدم دارید ممنون میشم با توجه به رزومم راهنمایی کنید چه رشته ای رو انتخاب کنم و کجا؟میشه بورس هم شد با این رزومه؟ یک دنیاااااا ممنون
    4-رشته مدیریت بانکی مقطع دکتری کجاها داره و با توجه به بی ارتباطی مدرکم ولی ارتباط سابقه کارم شانس پذیرش دارم
    36سالمه-کارشناسی دانشگاه ازاد نراق معدل17.56مدیریت صنعتی-ارشد همان دانشگاه مدیریت بازرگانی معدل17.05 ارشدم مدیریت بازرگانی گرایش مالی بود ولی متاسفانه در مدرکم نزده--هفده سال سابقه کار حوزه پول و بانک (الانم رییس شعبه بانکم و مدتی هم مدیر ستادی)-یک کتاب تو حوزه مدیریت عمومی تالیف کردم و 1مقاله isi و خدا بخواد شاید بازم یک کتاب تو حوزه مدیریت تالیف کنم-چند تا گواهی نامه دوره های مالی هم دارم-پایان نامه ارشدم حوزه شاخصهای اقتصادی بورس بود- هفت سال هم هست دانشگاه علمی کاربردی پاره وقت در زیر مجموعه های بازرگانی و مدیریت تدریس میکنم به همراه قرارداد و کد مدرسی-دو تا ویزای توریستی شنگن هم دارم(آلمان و اسپانیا)-زبانم در حد ایلس5 هست ولی زیر یکسال به6.5تا7میرسونم-مجرد-تاریخ فارغ التحصیلی ارشدم 6سال قبل بوده ولی بینش تدریس و تالیف داشتم-
    خیلی ممنونم
    من مدیر نیستم ولی در حد وسعم اطلاعاتی بهتون میدم.
    1- جواب به این سوال واقعا سخته. اول بگم که ماها باید یادمون باشه الان داریم کجا زندگی میکنیم: ایران. در نتیجه شما اگه حتی از جمهوری چک هم پذیرش بگیری و بری زندگی کنی (کشوری که خیلیا اصلا به چشمشون نمیاد) احتمالا کیفیت زندگیتون نسبت به ایران ارتقا پیدا میکنه. اما این کشورهای توسعه یافته رو وقتی با خودشون مقایسه میکنید هر کشوری یه سری مزیت داره یه سری معایب. آمریکا بهترین بازار کار رو داره با درآمد خوب ولی شرایط گرفتن اقامتش خیلی سخته. کانادا شرایط گرفتن اقامت خوبه ولی بازار کارش به خوبی آمریکا نیست. اروپا مشکل زبان هست. ماها اکثرا با انگلیسی آشنایی داریم. اگه هدف زندگی کردن تو اون جامعس، یاد گرفتن یه زبون جدید مثلا آلمانی یا فرانسه سخت و وقت گیره. اینکه تمرکزتون رو چه کشوری باشه گفتنش سخته. به نظرم برای ما ایرانیا کشورای انگلیسی زبون بهترن. استرالیا، نیوزیلند، کانادا و آمریکا.
    2. شما سایت topuniversities و times higher education رو چک کنید. اینا معتبرترین رنکینگهای موجود هستن. رنکینگ دانشگاه ها به تفکیک هر رشته رو دارن.
    3. اینکه چه رشته ای بری و کجا من نمیتونم بگم. باید کلی وقت بذاری دل و روده رشته ها در بیاری. اپلای همینش سخته. وقت گیره. باید وقت بذاری اطلاعات جمع کنی. یه قسمتاییش رو میتونی از بقیه نظر و کمک بگیری ولی بعضی جاهاش فقط نظر و تلاش خودت مطرحه. ولی در مورد بورس من میگم میتونی بورس شی. البته نه برای دانشگاه های رویایی. شما یه تافل بالای 100 یا آیلتس 7.5 بیار، و یه GRE نمره کل 320 که قسمت کوانتش 165 یا بهتر شده باشی برای رنک 200 به بعد شانس داری.
    4. اطلاعی ندارم

Member
    رشته و دانشگاه
    UCLA: BA, Business Economics | Harvard: JD, Law

نقل قول نوشته اصلی توسط Kelahroodi نمایش پست ها

خیلی ممنونم
    فقط در مورد امریکا: برای کار front یا mid-office در بانک یا موسسات مالی فقط دکترای رشته های quant کمک میکنه. توجه کن که تا به بازار کار برسی سنت ۴۰ به بالاست بدون تجربه کاری مستقیم که ممکنه کاریابی رو کمی سخت کنه یا محدودت کنه به بانک های کوچک تر. یک نکته دیگه هم اینه که احتمالا همکاران و بالا دست هات سنشون خیلی کمتر خواهد بود که البته این برای خیلی ها مشکلی نیست ولی خب برای بعضیا سخته که از کسی که خیلی ازشون کوچک تره دستور بگیرن.

در مورد کار بازار “مدیریت بانکی” هم کمی تحقیق کن چون مفهومش‌ اینجا با ایران خیلی فرق داره. مثلا کسی که دکترای مدیریت داره در front office بانک یا شعبه retail کار نمیکنه بلکه به عنوان مثال مدل سازی میکنه برای stress testing یا ریسک پورتفولیو های مختلف که معمولا کار های mid یا back office هستن. اگر خیلی خوب باشه کارت البته ممکنه کار های front office در قسمت های غیر retail بگیری که در امد هاشون بالاست ولی خوب احتمالش برای هر کسی پایینه.

روش دیگه کار اکادمیکه که گرفتنش سخت تره و در امدش محدود ولی با رشته های گسترده تری میشه رفت و ساختار کاریش کمتر از بانک پلکانیه که با توجه به سنت ممکنه جذاب تر باشه.

Junior Member

سلام دوستان
    ممنون میشم راهنماییم بفرمایین
    من 32 سالمه، رشته مدیریت صنعتی، دانشگاه گیلان
    کارشناسی سال 91 با معدل 17.55
    کارشناسی ارشد سال 97 با معدل 17.80 (گرایش تولید و عملیات)
    یک مقاله کنفرانسی دارم
    بین مقطع کارشناسی و ارشدم 4 سال فاصله افتاد که در این مدت سابقه کاری مرتبط و بدرد بخور نداشتم
    سطح زبان متوسط و تازه شروع کردم به خوندن جدی تر برای ایلتس یا تافل

توی یک دو راهی هستم
    میشه در یک سال آینده بشکل فشرده روی زبان و GRE کار کنم و امیدوار باشم به نمره قابل قبول برای پذیرش دانشگاههای کانادا یا امریکا
    راه دیگه اینکه همزمان با کار روی زبان، چندتا مقاله کار کنم و برای دانشگاههای کشورهای اروپایی اقدام کنم

اما نکته خیلی خیلی مهم اینه که پذیرشم باید به نحوی باشه که کلیه هزینه های تحصیل و زندگیم رو خودم از طریق فاند و کار دانشجویی پرداخت کنم، در واقع هیچ نوع ساپورت مالی برای زندگی در خارج از ایران نخواهم داشت.
    با توجه به این شرایط حس میکنم دانشگاههای امریکا و کانادا برای پذیرش مدیریت گزینه های بهتری هستن
    اما ایا میشه در عرض 1 سال نمره خوب زبان و GRE کسب کرد؟
    خواهش میکنم اگر تجربه یا اطلاعاتی در این زمینه دارین یا اگر نظری دارین بفرمایین
    ممنون

Senior Member KavehKaveh آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    MBA - University of Toronto

نقل قول نوشته اصلی توسط kimkim87 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    ممنون میشم راهنماییم بفرمایین
    من 32 سالمه، رشته مدیریت صنعتی، دانشگاه گیلان
    کارشناسی سال 91 با معدل 17.55
    کارشناسی ارشد سال 97 با معدل 17.80 (گرایش تولید و عملیات)
    یک مقاله کنفرانسی دارم
    بین مقطع کارشناسی و ارشدم 4 سال فاصله افتاد که در این مدت سابقه کاری مرتبط و بدرد بخور نداشتم
    سطح زبان متوسط و تازه شروع کردم به خوندن جدی تر برای ایلتس یا تافل

توی یک دو راهی هستم
    میشه در یک سال آینده بشکل فشرده روی زبان و GRE کار کنم و امیدوار باشم به نمره قابل قبول برای پذیرش دانشگاههای کانادا یا امریکا
    راه دیگه اینکه همزمان با کار روی زبان، چندتا مقاله کار کنم و برای دانشگاههای کشورهای اروپایی اقدام کنم

اما نکته خیلی خیلی مهم اینه که پذیرشم باید به نحوی باشه که کلیه هزینه های تحصیل و زندگیم رو خودم از طریق فاند و کار دانشجویی پرداخت کنم، در واقع هیچ نوع ساپورت مالی برای زندگی در خارج از ایران نخواهم داشت.
    با توجه به این شرایط حس میکنم دانشگاههای امریکا و کانادا برای پذیرش مدیریت گزینه های بهتری هستن
    اما ایا میشه در عرض 1 سال نمره خوب زبان و GRE کسب کرد؟
    خواهش میکنم اگر تجربه یا اطلاعاتی در این زمینه دارین یا اگر نظری دارین بفرمایین
    ممنون
    پاسخ کوتاهش میشه خیلی سخته!

پاسخ بلندش اینه که بستگی داره سطح زبانتون در چه حدی باشه.
    یه کسی که در حد آیلتس 6.5 زبان میدونه - میتونه
    کسی که در حد آیلتس 5 هست ، عملا نشدنی هست

با توجه به معدلتون ، من حدس میزنم که پشتکار خوبی دارین.

پیشنهاد: روی رشته های کمی که کمتر محبوب هستن تمرکز کنین. مثلا همین عملیات ، مدیریت تولید ، زنجیره تامین و یا Business Analytics
    تا مزیت رقابتی داشته باشین.
    مطمئنا تو آمریکا آپشن ها زیاد هستن ولی مسئله ویزا خیلی جدیه.
    کانادا دانشگاه های یکمی پرت و پلا داره که شانس شما تو اونها بیشتر هست ( نه خیلی زیاد ولی بهتر هست ) میتونین یه نگاهی به امضا من بندازین.

یادتون نره ، راه ساده ای نیست. شاخه های مدیریت خوندن خارج از ایران خیلی سخته. بچه های مهندسی و علوم پایه خیلی روال آروم تری رو طی میکنن - تو مدیریت باید دائم تلاش کنین.
    تازه تصمیم گرفتین -کانادا- اپلای کنین؟ دوست دارین ببینین رشته شما در کدوم دانشگاه های -کانادا- ارائه میشه؟
    1. این پست برای شروع
    2. این سایت برای جستجو بین تمام دانشگاه ها

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)