صفحه 3 از 145 نخستنخست 1234567891011121353103 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 1447

موضوع: دکترای مدیریت - همه رشته ها

پیش فرض پاسخ : دکترای مدیریت - همه رشته ها

چند تا سئوال:
    1- Engineering Managment چیه؟در مورد چیه؟ آیا کسایی که مدیریت خوندن میتونن واسه این رشته پذیرش بگیرند؟
    2- مدیریت صنعتی و مدیریت بازرگانی تحت چه عناوینی در دانشگاههای خارج از کشور معرفی میشه و در کدوم شاخه از رشته ها قرار دارند؟
    3-من یه کتابی میخوندم که نوشته بود Gmat برای دانشگاههاب خارج از کشور فقط برای MBA حتما نیاز هستش... اشتباهه؟ نمره GRE واسه مدیریت ارزشی نداره؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Isfahan university , MBA

پیش فرض امکان apply با این شرایط

سلام دوستان
    من لیسانس مکانیک با معدل 60/12 از دانشگاه آزاد دارم،امسال هم کنکور MBA دادم و با رتبه ای که آوردم احتمالا دانشگاه غیر انتفاعی مجازی قبول بشم،حالا سوال اینه که این شرایط (معدل کم دوره لیسانس و اعتبار کم هر دو دانشگاه) رو میشه با معدل خوب تو ارشد و GMAT و GRE و بالا و احتمالا مقاله، برای Phd اپلای کردن کاور کرد؟
    تشکر از اینکه وقت میذارین

پیش فرض پاسخ : امکان apply با این شرایط

سلام دوستان ،رنك دانشگاه هاي دنيا رو از 100 تا 1000 رو كسي داره بزاره اينجا،مخصوص مديريت باشه ترجيحا،حالا يا اقتصاد
    معمولا صد تاي اولش هست بازم بسيار تشكر

ApplyAbroad Veteran
    biscuitpolo آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Business Administration

نقل قول نوشته اصلی توسط Excalibur نمایش پست ها
    چند تا سئوال:
    1- Engineering Managment چیه؟در مورد چیه؟ آیا کسایی که مدیریت خوندن میتونن واسه این رشته پذیرش بگیرند؟
    2- مدیریت صنعتی و مدیریت بازرگانی تحت چه عناوینی در دانشگاههای خارج از کشور معرفی میشه و در کدوم شاخه از رشته ها قرار دارند؟
    3-من یه کتابی میخوندم که نوشته بود Gmat برای دانشگاههاب خارج از کشور فقط برای MBA حتما نیاز هستش... اشتباهه؟ نمره GRE واسه مدیریت ارزشی نداره؟
    -1
    engineering management رشته ایه که هدفش تقویت رشته های مهندسی با مهارت های مدیریتی هستش با هدف ورود به بازار کسب و کار. دروسش معمولاً بسیار نزدیک به دروس MBAهستش، البته بسته به دپارتمانی که ارائه میشه متفاوته. مثلاً در بعضی دانشگاهها در دپارتمان مکانیک، الکترونیک، کامپیوتر و دپارتمان عمومی مهندسی ارائه میشه، البته در بعضی از دانشگاهها هم دپارتمان جداگانه داره برای خودش. تا جایی که میدونم معمولاً اونایی که مدرک مهندسی دارن رو پذیرش می کنن
    2- در دانشگاههای آمریکا رشته ای تحت عنوان Industrial Management وجود داره ولی اون چیزی که در ایران تحت عنوان مدیریت صنعتی ارائه میشه معمولاً در آمریکا در قالب رشته Technology Management درس داده میشه.. در زمینه مدیریت بازرگانی تا جایی که من اطلاع دارم با ساختار درسی اینجا رشته خاصی ارائه نمیشه...
    3- تا حدی اطلاعات شما درسته... GMAT اکثراً برای MBA مورد نیاز هست ولی با این حال بسیاری از دانشگاهها یکی از معیارهای پذیرش دانشجویان در رشته های مدیریت در دوره فوق لیسانس و دکترا رو داشتن نمره GMAT قرار دادند. ولی از طرف دیگه برای رشته Engineering Management و اکثر برنامه های دکترای مستقیم مدیریت شما میتونید به جای GMAT، نمره ی GRE ارائه بدید... پیشنهاد میکنم سایت چند تا دانشگاه رو در این زمینه خودتون بررسی کنید تا با ماجرا بیشتر آشنا بشید
    Winners are simply willing to do what losers won't

سلام يه ليست رنكينگ اختصاصي مديريت از 100 تا 500 مي خواستم صد تاي اول سخته پذيرش
    اگر 100 تا 500 امريكا هم بود خوبه اگر كسي ليست مربوط با مديريت داره خواهشا ارائه بده

Junior Member

Red face پاسخ : دکترای مدیریت - همه رشته ها

سلام
    اگر کسي
    ليسانس دولتي مديريت معدل 17.5
    ارشد آزاد مديريت معدل 17.5
    5 سال سابقه ي کار در ادارات دولتي داره
    تافل 95
    حال اگر GMAT نداشته باسه و نده آيا مي تونه براي PHD حتي بدون فاند از آلمان يا هلند يا سوئد يا بلژيک يا انگليس بگيره؟
    ممنون مي شم کمکم کنيد

Junior Member

سلام دوستان عزیز

بنده کارشناسی مهندسی عمران - نقشه برداری از دانشگاه آزاد دارم و کارشناسی ارشد مدیریت - گرایش کارآفرینی از دانشگاه تهران...

می خواستم برای دکتری در آمریکا اقدام کنم

لطفا" بنده را بعنوان یک مبتدی راهنمایی کنید.

"با تشکر"

Member
    رشته و دانشگاه
    ...

با توجه به اینکه در مورد رشته مدیریت برای دکتری نتوانستم در اینترنت و داخل فروم، رنکینگ (امریکا و کانادا) بر مبنی گرایش پیدا کنم، از دوستانی که به رنکینگ های فوق دسترسی دارند، خواهش میکنم آنها را اینجا به اشتراک بگذارند.
    این مساله برای فردی مثل من که برای انتخاب رشته و دانشگاه دکتری پس از دوره فعلی ارشاد در مهندسی اش نیاز به دانستن ۵۰ دانشگاه اول دنیا در هر زمینه از مدیریت دارد تا با چک کردن سایت ان دانشکده ها و آشنایی با زمینه های تحقیقاتی فعلی استادهاشان برای آمادگی جی.ار.ای یا جی.مت اقدام کرده و رزومه خود را برای پذیرش گرفتن در مدیریت تقویت کند، بسیار مهم و الزامی است.
    البته الان لیست ۱۰ دانشگاه اول در هر گرایش را به طور رایگان بر روی سایتش قرار داده است اما رنکینگ موردی (با ذکر جزیات آمار پذیرش و ...) و همینطور دانشگاه های بعد از ۱۰ تا را فقط پولی عرضه میکند.

some14myself :
    در تاپیک مخصوص سوالات رنکینگ باید مطرح کنی !
    ویرایش توسط Some14Myself : April 24th, 2010 در ساعت 09:01 AM
    لطفا لینک سوال خود در فروم را با پیغام خصوصی برایم فرستاده تا در فروم به ان پاسخ دهم. ضمنا من از کسی که متن مفیدی در فروم نوشته یا پست هایش به دیگران کمک میکند، با زدن "اضافه کردن به امتیاز کاربر" تشکر میکنم.

Member
    رشته و دانشگاه
    ...

نقل قول نوشته اصلی توسط she نمایش پست ها
    با توجه به اینکه در مورد رشته مدیریت برای دکتری نتوانستم در اینترنت و داخل فروم، رنکینگ (امریکا و کانادا) بر مبنی گرایش پیدا کنم، از دوستانی که به رنکینگ های فوق دسترسی دارند، خواهش میکنم آنها را اینجا به اشتراک بگذارند.
    این مساله برای فردی مثل من که برای انتخاب رشته و دانشگاه دکتری پس از دوره فعلی ارشاد در مهندسی اش نیاز به دانستن ۵۰ دانشگاه اول دنیا در هر زمینه از مدیریت دارد تا با چک کردن سایت ان دانشکده ها و آشنایی با زمینه های تحقیقاتی فعلی استادهاشان برای آمادگی جی.ار.ای یا جی.مت اقدام کرده و رزومه خود را برای پذیرش گرفتن در مدیریت تقویت کند، بسیار مهم و الزامی است.
    البته الان لیست ۱۰ دانشگاه اول در هر گرایش را به طور رایگان بر روی سایتش قرار داده است اما رنکینگ موردی (با ذکر جزیات آمار پذیرش و ...) و همینطور دانشگاه های بعد از ۱۰ تا را فقط پولی عرضه میکند.

some14myself :
    در تاپیک مخصوص سوالات رنکینگ باید مطرح کنی !
    با تشکر از تذکر شما، با توجه به اینکه فرم رنکینگ در مورد مدیریت آپدیت نمیشود و سوال من رنک کلی نبوده و رنک بندی بر اساس گرایش و به همراه توضیحات مربوط به ان گرایش است، اگر امکان پاسخ به این موضوع در اینجا امکانپذیر نیست، لطفا سوال بنده را به تاپیکی که صلاح میدانید، منتقل کنید چون به نظرم در تاپیک رنکینگ دانشگاهها هم کسی در این زمینه توضیح نخواهد داد چون توضیحات مربوط به گرایش ها ورنکشان مخصوص این تاپیک است.
    لطفا لینک سوال خود در فروم را با پیغام خصوصی برایم فرستاده تا در فروم به ان پاسخ دهم. ضمنا من از کسی که متن مفیدی در فروم نوشته یا پست هایش به دیگران کمک میکند، با زدن "اضافه کردن به امتیاز کاربر" تشکر میکنم.

می خواستم ببینم کسی اینجا می تونه لیست دانشگاه هایی که در انگلیس و آمریکا گرایش استراتژی در دوره دکترا دارند را اعلام کنه، مثل اینکه گرایش استراتژی خیلی کمه و اکثرا گرایش های دیگه هست
    در ضمن می خواستم ببینم کسی از دوستان هست که MBA خونده باشه (با پایان نامه) و از دانشگاه های انگلیس یا آمریکا پذیرش واسه دکترا مدیریت (PhD) گرفته باشه؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)