صفحه 55 از 145 نخستنخست ... 5454647484950515253545556575859606162636465105 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 541 تا 550 , از مجموع 1447

موضوع: دکترای مدیریت - همه رشته ها

Banned

پیش فرض پاسخ : دکترای مدیریت - همه رشته ها

سلام دوستان

یک سوال داشتم . دانشگاه امیرکبیر داره یک دوره مدیریت به نام مدیریت پروژه برگزار میکنه برای ارشد ، که از لیسانس های مهندسی میگیره .
    من نام مدیریت پروژه رو که سرچ میکنم یه رشته میاد که انگاری فقط از لیسانس های عمران و معماری میگیرند ، اما این دوره امیرکبیر فرق نمیکنه چه مهندسی ای داشته باشید

به هر حال سوالم این هستش که من باتوجه به لیسانس کامپیوتر ، اگر وارد ارشد مدیریت پروژه بشم ، برای دکترا میتونم توی آمریکا پذیرش بگیرم؟ توی چه رشته و گرایشی؟ اصلا این دوره مدیریت پروژه در جهان موجود و بازار کار داره یا یک چیز من درآوردی هست و آخرشم پشیمون میشیم؟

پیشاپیش ممنون از راهنمایی دوستان

Member vahidM آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Marketing-Freie Universität Berlin

نقل قول نوشته اصلی توسط prince0fpersia نمایش پست ها
    سلام دوستان

یک سوال داشتم . دانشگاه امیرکبیر داره یک دوره مدیریت به نام مدیریت پروژه برگزار میکنه برای ارشد ، که از لیسانس های مهندسی میگیره .
    من نام مدیریت پروژه رو که سرچ میکنم یه رشته میاد که انگاری فقط از لیسانس های عمران و معماری میگیرند ، اما این دوره امیرکبیر فرق نمیکنه چه مهندسی ای داشته باشید

به هر حال سوالم این هستش که من باتوجه به لیسانس کامپیوتر ، اگر وارد ارشد مدیریت پروژه بشم ، برای دکترا میتونم توی آمریکا پذیرش بگیرم؟ توی چه رشته و گرایشی؟ اصلا این دوره مدیریت پروژه در جهان موجود و بازار کار داره یا یک چیز من درآوردی هست و آخرشم پشیمون میشیم؟

پیشاپیش ممنون از راهنمایی دوستان
    سلام دوست عزیز،
    مدیریت پروژه از گرایش های پر طرفدار مدیریته (بخصوص برای کار، حتما PMI رو ببینین) و فقط محدود به پروژه های عمرانی نمیشه و شما می تونین مثلاً در زمینه مدیریت پروژه های IT فعالیت کنین. هر چند که نقش پروژه های عمرانی در پیشرفت این رشته خیلی پر اهمیت تر بوده و حتی در بعضی دانشکده های عمران می بینیم که گرایش مدیریت ساخت ارائه میشه.
    فقط دقت کنین که این دوره معادل کارشناسی ارشد هست یا نه، در کدوم دانشکده است و از طریق کنکوره یا آزاد؟ چون برخی از دوره های مدیریتی امیرکبیر مدرک ارشد نمیدن و گواهینامه میدن.
    ..We shall meet in the place where there is no darkness

Banned

سلام دوست عزیز

ممنون از پاسخ شما . والا امتحان ورودی داره و شهریه هم داره اما اونطوری که من از مسئولش پرسیدم گفت مدرک رسمی ارشد مثل روزانه ها تعلق میگیره!
    بعدش قسمت دوم سوالم در مورد ادامه تحصیل در آمریکا و اینکه در چه رشته و گرایشی و اینکه آیا دانشگاه های طراز یک هم این رشته رو دارند و فول فاند میدند به خارجی ها هم میشه توضیح بدید؟

Member vahidM آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Marketing-Freie Universität Berlin

نقل قول نوشته اصلی توسط prince0fpersia نمایش پست ها
    بعدش قسمت دوم سوالم در مورد ادامه تحصیل در آمریکا و اینکه در چه رشته و گرایشی و اینکه آیا دانشگاه های طراز یک هم این رشته رو دارند و فول فاند میدند به خارجی ها هم میشه توضیح بدید؟
    در همون سایت PMI که عرض کردم می تونین دانشگاه ها و موسساتی که مورد تأیید PMI هستن برای تحصیلات تکمیلی و آموزش های حرفه ای مدیریت پروژه رو پیدا کنین (این لینک). غیر از اون هم می تونین PhD Programs in Pro. Mng یا عبارات مشابه رو سرچ کنین ببینین شرایط و فاند و غیره به چه صورته. البته بعضی جاها به صورت رشته مستقل ندارن و ممکنه گرایشی از رشته هایی مثل Operation Mng، Bus. Administration، Industrial Eng. ،Production Mng و غیره باشه.
    ویرایش توسط vahidM : June 30th, 2013 در ساعت 01:17 PM
    ..We shall meet in the place where there is no darkness

Banned

شما بین این رشته و رشته MBA یا جدیدن دیدم MBE هم اومده ، کدوم رو بهتر و آینده دار تر میدونید؟

Junior Member

سلام
    من لیسانسم صنایع از آزاد قزوینه با معدله 13.5 و ارشدم MBA دانشگاه تهران با معدله 17.20
    2 تا مقاله ی داخلی دارم و یه مقاله ISI
    یه کتاب هم همراه با استادم در حوزه مدیریت تالیف و ترجمه کردیم.
    واسه phd کجاها راحت میتونم پذیرش بگیرم؟

ApplyAbroad Superstar

نقل قول نوشته اصلی توسط majidatm نمایش پست ها
    سلام
    من لیسانسم صنایع از آزاد قزوینه با معدله 13.5 و ارشدم MBA دانشگاه تهران با معدله 17.20
    دوست خوبم بنظرم بخاطر معدل لیسانس خیلی کمی که داری دانشگاه های کشورای اسکاندیناوی که فقط مدرک فوق را برای اپلای از شما می خواهند و معدل شما خوبه اقدام کنید متاسفانه در رشته های مدیریت 50% مبنای ارزیابی داوطلبان بورسیه معدل لیسانس هست در اکثر کشورهای اروپایی و امریکا .
    An investment in knowledge used to pays the best interest
    لطفا سوالات خود را در فروم مطرح نمایید حتی شما دوست عزیز! لطفا بجای ارسال پست تشکر از گزینه "اضافه کردن به امتیاز کاربر". استفاده نمایید!

Senior Member
    رشته و دانشگاه
    Business- CBS

نقل قول نوشته اصلی توسط majidatm نمایش پست ها
    سلام
    سلام
    جی مت بالای 700 شدید، امریکا اپلای کنید. راحت فاند دادن معنی نداره چون به اپلیکنت های دیگه بر میگرده.

Junior Member

یعنی آمریکا فقط جی مت بالای 700؟؟؟
    چه رنک دانشگاه هایی؟ خیلی سخته که

نقل قول نوشته اصلی توسط farveh نمایش پست ها
    سلام
    جی مت بالای 700 شدید، امریکا اپلای کنید. راحت فاند دادن معنی نداره چون به اپلیکنت های دیگه بر میگرده.

Senior Member
    رشته و دانشگاه
    Business- CBS

نقل قول نوشته اصلی توسط sepidesut نمایش پست ها
    یعنی آمریکا فقط جی مت بالای 700؟؟؟
    چه رنک دانشگاه هایی؟ خیلی سخته که
    معدل لیسانس شما خیلی کمه کشورهایی که سیستم British دارند خیلی به معدل و تغداد مقالات وکیفیت آنها حساسند اما آمریکا تمرکزش روی دانش آنالیز و ریاضی میچرخه برای همین هم نمره جی مت بالای 700 ، معدل شما رو برای امریکا جبران می کنه. من جی مت 680 دیدم اما با معدل 17 امیرکبیر مثلا نه 13. کشورهای اسکاندیناوری هم غیر چند دونه دانشگاه هئبشون پذیرش گرفتن ازشون سخت نیست، اما سیستم بورسشون با باقی فرق می کنه باید پوزیشن باز بشه برای همین محدودیت داره ولی درعوض خیلی بیشتر از امریکا و کاناداو انگلیس و استرالیا پول می دهند. انقدر می دن که می تونید خرج تحصیل یکی دیگه رو هم بدید.

رنکینگ رو بریزید دور، برای رشته مدیریت انتظار گرفتن پذیرش از رنکینگهای بالا را اصلا نباید داشت مثل مهندسی نیست. روی رنکینگهای متوسط کار کنید. من بهترین رنکینگی که تاحالا در بین بچه هایی ایرانی که میشناسم دیدم برای رشته مدیریت از دانشگها تورنتو با رنک 44 بوده. اکثرا از 100-150 به بالا بودن تا افتضاح در حد 1000. بخصوص از امریکا که خیلی دانشگاههای رنگ پایین و متوسط در مدیریت زیاد داره. اما کسی تو سیستم دانشگاههی ایران دررشته مدیریت اینجور چیزها رو نمی فهمه ، همین که بگید امریکا درس خوندید و در لیست وزارت علوم در رتبه عالی باشه کافیه.

یک راه دیگه هم دارید یک دانشگاه هست در استرالیا به اسم موناش جز 100 تا دانشگاه اول دنیاست در استرالیا هم business school اش 4 یا 5 هست، این دانشگاه خیلی عشق مقاله ISI هست من مغدل 13 دیدم خیلی دانشگاههای بدتر با رتیه های 400-500 جهانی در استرالیا این رو رد کردند اما موناش بهش بورس و پذیرش داده جون 16 تا مقاله داشت البته رشته اش مدیریت نبود ولی کلا بچه هایی که در فکر استرالیا و اقامت و این چیزها هستند می دونند اگر معدل بد دارند و جی مت و جی ار ایی هم نمی خوان امتحان بدن ولی مقاله خوب دارند، موناش شانس بالایی دارند. در رشته مدیریت هم می شناسم یکی رو که گرفتن با 4 تا مقاله خیلی خوب البته isi هم نبودن اما معتبر بودن. البته مدیریتی معدلش پایین نبود.
    ویرایش توسط farveh : July 12th, 2013 در ساعت 10:22 AM

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)