صفحه 67 از 145 نخستنخست ... 17575859606162636465666768697071727374757677117 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 661 تا 670 , از مجموع 1447

موضوع: دکترای مدیریت - همه رشته ها

Junior Member

پیش فرض پاسخ : دکترای مدیریت - همه رشته ها

سلام
    کارشناسی ارشد مدیریت فناوری اطلاعات ( IT) -
    اونطوری که من جستجو کردم تو دنیا کمتر به این اسم رشته ای وجود داره. ولی میخوام بپرسم دوستان این تاپیک اطلاعاتی در مورد دانشگاه های معتبر ( برای دکتری) در زمینه data mining,business intelligence,data science, data analysis دارند یا خیر؟ ممنون میشم راهنمایی کنید.
    باتشکر

سلام من واسه دکترای management science می خوام اپلای کنم. زمینه کاری من توی MCDM هست. من استادی رو نتونستم وی این زمینه پیدا کنم. دو ساله دارم میگردم. البته توی اروپا. میشه راهنمایی کنید بیشتر کجا میتوتن پیدا کنم؟با تشکر

سلام
    يه مقدار معدل ليسانستون كمه. اما معدل ارشدتون تا حدي جبرانش ميكنه. البته خوب دانشگاه به دانشگاه فرق داره، مثلا بعضي دانشگاهاي امريكا رو معدل ليسانس تاكيد بيشتري دارن. قويا توصيه ميكنم بجاي GRE به GMAT فكر كنيد. ميشه با تقريب خوبي گفت كه با GRE شانس بسيار كمي در دانشگاههاي تاپ، متوسط، و حتي پايينتر از متوسط امريكا و كانادا خواهيد داشت (البته مگر اينكه نمره بسيار بالايي توو GRE بياريد. مضافا بر اينكه گرايش مدنظرتون هم مهمه). مخصوصا كه شما نياز به نمره اي داريد كه معدل ليسانستون رو هم پوشش بده. در مجموع با سطح يكساني از تلاش، GMAT در مقايسه با GRE رزومه شما رو بسيار پربارتر خواهد كرد.
    در مجموع پذيرش دكتراي مديريت حاصل اتخاذ مجموعه اي از تصميمات و استراتژي هاي درست است. سوالي بود در خدمتم
    نقل قول نوشته اصلی توسط mo1365 نمایش پست ها
    سلام دوستان: من تازه وارد هستم-وبا این شرایط امکان گرفتن پذیرش با فاند دارم یانه: راستی رشته مورد نظرم برای دکترا مدیریت هست.
    رشته کارشناسی:عمران غیرانتفاعی(15.37) رشته ارشدمدیریت اجرایی دانشگاه بوعلی همدان(18.5)
    زبان: ibt98
    gre: دارم میخونم فکرکنم بتونم نمره نرمالی بدست بیارم.
    مقاله : 2تاisi
    سابقه کار : 5سال در زمینه عمران بوده.
    Difficult takes a day, impossible takes a week

Member apocalypse2022 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Finance

سلام دوستان ... من ارشد مدیریت صنعتی دارم لیسانس و ارشد رو هم دانشگاههای دولتی خوب بودم ... معدل لیسانس و ارشد به ترتیب 14 و 16.30. 6 مقاله ISI دارم و 4 تا علمی پژوهشی ... خلاصه 3تا از مقالاتم تو یه کتاب رفرنس به عنوان یه chapter کامل قراره توسط انتشارات امپریال کالج چاپ بشه و committee member چندتا کنفرانس بین المللی مدیریتی که تو آسیا و اروپا برگزار شده بودم... 4 سال سابقه کار مرتبط دارم و 3 سال هم سابقه تدریس و الان هم TA دانشجوهای فوق لیسانس یکی از دانشگاههای تاپ تهران هستم .... تافل 92 و GRE مجموع 305 دارم (163 کوانت و 142 وربال) ... از چندتا از استادای بیزینس اسکولهای آمریکا مثل دانشگاه پیتسبورگ، آیووا استیت، راتگرز، ایندیانا، ویرجینیاتک و... جوابای خیلی خوبی گرفتم اما خب میدونید پذیرش تو بیزینس خیلی دست یه استاد نیست ... به نظرتون برای کدوم دانشگاههای امریکا اپلای کنم (منظورم رنکینگ هست)؟ فقط از معدل لیسانسم یه خورده میترسم ... لطفا نظرتون رو بگید .. ممنون
    * و من یتوکل علی الله فهو حسبه *

The problem with the world is that the intelligent people are full of doubt while the stupid one's are full of confidence

Senior Member
    رشته و دانشگاه
    Business- CBS

نقل قول نوشته اصلی توسط apocalypse2022 نمایش پست ها
    سلام دوستان ... من ارشد مدیریت صنعتی دارم لیسانس و ارشد رو هم دانشگاههای دولتی خوب بودم ... معدل لیسانس و ارشد به ترتیب 14 و 16.30. 6 مقاله ISI دارم و 4 تا علمی پژوهشی ... خلاصه 3تا از مقالاتم تو یه کتاب رفرنس به عنوان یه chapter کامل قراره توسط انتشارات امپریال کالج چاپ بشه و committee member چندتا کنفرانس بین المللی مدیریتی که تو آسیا و اروپا برگزار شده بودم... 4 سال سابقه کار مرتبط دارم و 3 سال هم سابقه تدریس و الان هم TA دانشجوهای فوق لیسانس یکی از دانشگاههای تاپ تهران هستم .... تافل 92 و GRE مجموع 305 دارم (163 کوانت و 142 وربال) ... از چندتا از استادای بیزینس اسکولهای آمریکا مثل دانشگاه پیتسبورگ، آیووا استیت، راتگرز، ایندیانا، ویرجینیاتک و... جوابای خیلی خوبی گرفتم اما خب میدونید پذیرش تو بیزینس خیلی دست یه استاد نیست ... به نظرتون برای کدوم دانشگاههای امریکا اپلای کنم (منظورم رنکینگ هست)؟ فقط از معدل لیسانسم یه خورده میترسم ... لطفا نظرتون رو بگید .. ممنون
    سلام
    شما الان وضعیتون یک حالت خاص هست. به طور کلی در دانشگاههایی که تیمشون به سایقه پژوهشی و تحقیقاتی بها می دهند وضعیت خیلی خوبی دارید اما برای دانشگاههایی که همه فکر و تمرکزشون روی نمرات امتحانات و معدل هست، وضعیت متوسطی دارید.
    در کل می تونم بگم برای دانشگاههای خیلی خوب انگلستان شانستون بیشتر هست تا دانشگاههای خوب امریکا چون کلا انگلیسی ها سابقه پژوهشی براشون از نمرات امتحانان مهم تر هست. البته باید پروپوزال برای انگلستان بنویسید. یک مشکل کلی این وسط نمره تافل تون هست. خیلی از دانشگاه هها مینیمم رو نمره 100 گذاشتن و تا دانشجو 100 رو نگیره کاری به باقی جوانب ندارند. نمونه اش رو دیدم که به دانشجویی سر نمره تافل پذیرش مشروط دادند که برود و دوباره امتحان بدهد اگر 100 گرفت قبولش می کردند اما نتوانست 100 بگیرد و پذیرشش را از دست داد. همین می تونه براتون مشکل بشه. اگر می تونید یک امتحان دیگه بدید.

اما اگر می خواهید اپلای کنید، از دانشگاههایی خوب و متوسط انتخاب کنید و برای چند تا دانشگاه اپلای کنید. قبلش سایت دانشگاهها رو خوب بخونید تا دستتون بیاد چقدر رزومه براشون مهم هست. برخی دانشگاهها خیلی gmat محور هستند و کاری به باقی موارد ندارند. مثلا دانشگاه فلوریدا state اینطوریه. معدلهای پایین با مقاله های خیلی معمولی اما با نمرهgmat بالا ازش پذیرش گرفتند. شما باید برعکس دنبال دانشگاهی باشید که مقالاتتون و رزومه اتون باقی موارد رو کاور کنه.

اگر رنک دانشگاه براتون مهمتر از امریکا رفتن هست. دانشگاههای خیلی خوب انگلستان رو هدف قرار بدید، شانس خوبی براشون دارید. درس خوندن در دانشگاههای خیلی خوب انگلستان در رشته مدیریت مزیت خیلی بالایی برای استاد شدن در سراسر دنیا به شما می دهد تا درس خوندن در یک دانشگاه متوسط امریکایی مثلا.
    برای پیتسیورگ تلاش کنید ادنشگاه خیلی خوبیه

موفق باشید

نقاط ضعف شما تافل و معدل هست كه دوميش خيلي خيلي واسه دانشگاههاي امريكا مهمه. و خيلي جاها هم تافل زير ١٠٠ رو اصلا بررسي نميكنن. توجه هم داشته باشيد كه بسياري دانشگاهها افراد overqualified رو ريجكت ميكنن. من به شخصه هيچ دانشجوي دكترايي رو حتي توو دانشگاههاي درجه يك امريكا نديدم كه رزومش موقع پذيرش گرفتن (و حتي تا سالهاي اخر تحصيلش) مثل رزومه هاي خوفي باشه كه بعضي از ما ايرانيا درس ميكنيم. اغلب اونا فقط معدل بسيار بالا و نمره جيمت بسيار بالا دارن، همين. حتي بالاي ٩٥٪ مقاله هم ندارن موقع شروع دكتراشون. اينه كه ارائه رزومه اي كه بيشتر شبيه رزومه يك استاد دانشگاهه تا يك داوطلب دكترا، الزاما هم چيز خوبي نيست.
    خلاصه عرض كنم، اگر به فكر امريكا هستيد تافلتون رو ارتقا بديد و اگر امكانش رو داريد جيمت بديد. با شرايط فعلي من دانشگاههايي در سطح South Florida وNorth Texas رو پيشنهاد ميدم. در مورد دانشگاههاي سيستم انگليس هم من تخصصي ندارم متاسفانه.
    Difficult takes a day, impossible takes a week

دوستان من يك سوالي برام بوجود اومده، من حوزه ايي كه دارم كار مي كنم، مديريت استراتژيك پروژه هست، يعني يك چيزي بين مديريتي ها و مهندسي صنايع. الانم خودم دارم مصنايع- مديريت سيستم و بهره وري مي خونم.
    اكثر كسايي كه تو دنيا توي اين حوزه دارن كار مي كنن، معمولا جز دپارتمان مديريت هستن و خيلي هاشون دپارتمانشون، مديريت تكنولوژي هستش،
    كلا رشتشون اكثرا مديريت تكنولوژي هست،

من نظرم بيشتر روي آمريكا هستش.
    وضعيت پذيرش چطوريه توي اين رشته؟ منظورم مديريت تكنولوژي هستش؟ اين اسم مديريت كه مياد، آدم مي ترسه كه دانشگاه هاي اونور خيلي سخت گيرن،

بعدش توي رشته هاي mba و رشته هاي كامل مديريتي، خب gmat بهتره، كسي مي دونه توي مديريت تكنولوژي، كلا تفاوت خاصي بين gre و gmat ميزارن؟ اكثر دانشگاهاشون هر دو تا رو نوشتن البته.

ممنون

Member
    رشته و دانشگاه
    Business,Rutgers Uni

با درود
    دوست عزیزمن فکر میکنم به جای منتظر موندن برای جواب دوستان اینجا بهتره برین ایمیل بزنین به اساتید و ازشون بخواین صراحتن بگن مطمئنم باشین که میگن. اینجا گاها انقد جوابهای ناامید کننده می شنوین که اگه بخواین به حرفشون گوش کنین باید سالها بشینین امتحان جی ار ای و جیمت بدین!!!!اگه وقتشو دارین و مهمتر اینکه هزینشم براتون مشکلی نداره برین انقد امتحان بدین تا تافل 108 و جی ارای 320 بگیرین به مقاله و کار پژوهشی هم اصلن نگاه نکنین!!!!!!!!!!!احتمالن اساتید امریکایی به تنها چیزی که اهمیت نمیدن همین پژوهش شماست!اینا جوابیه که با یه کم انتظار در مورد راهنمایی خواهید شنید!منو ببخشید انقد صریح حرف میزنم چون اینجا یه وقتایی که جوابایی از بعضی دوستان میبینم خندم میگیره!
    شما رزومتون خیلی خوبه نمره های زبانتونم متوسطه درسته بیزنس اسکولها رقابت خیلی زیاده ولی ارتباط با اساتید رو نادیده نمیشه گرفت. تلاشتونو بکنین انشالا بهترینا براتون پیش بیاد.
    ما زنده به آنیم که آرام نگیریم>>>موچیم که آسودگی ما عدم ماست.

Senior Member
    رشته و دانشگاه
    Business- CBS

نقل قول نوشته اصلی توسط saeedzolf نمایش پست ها
    دوستان من يك سوالي برام بوجود اومده، من حوزه ايي كه دارم كار مي كنم، مديريت استراتژيك پروژه هست، يعني يك چيزي بين مديريتي ها و مهندسي صنايع. الانم خودم دارم مصنايع- مديريت سيستم و بهره وري مي خونم.
    اكثر كسايي كه تو دنيا توي اين حوزه دارن كار مي كنن، معمولا جز دپارتمان مديريت هستن و خيلي هاشون دپارتمانشون، مديريت تكنولوژي هستش،
    كلا رشتشون اكثرا مديريت تكنولوژي هست،

من نظرم بيشتر روي آمريكا هستش.
    وضعيت پذيرش چطوريه توي اين رشته؟ منظورم مديريت تكنولوژي هستش؟ اين اسم مديريت كه مياد، آدم مي ترسه كه دانشگاه هاي اونور خيلي سخت گيرن،

بعدش توي رشته هاي mba و رشته هاي كامل مديريتي، خب gmat بهتره، كسي مي دونه توي مديريت تكنولوژي، كلا تفاوت خاصي بين gre و gmat ميزارن؟ اكثر دانشگاهاشون هر دو تا رو نوشتن البته.

ممنون
    سلام
    یکی از فاکتورهای مهم در گرفتن پذیرش transcript شماست. نه فقط برای نمراتتون برای اینکه نشون می ده شما چی خوندید و background تون چیه. خیلی از دانشگاهها در سایت ها می نویسند که برای فلان دکتری باید چه background مشخصی داشته باشید. این مهم نیست اسم school چیه. اگر background شما به هر school می خوره برای همون می تونید اپلای کنید اما مهم اینه که باقی موارد مهم در پذیرش مثل نمرات زیان و نوع امتحاناتتون با همون school هماهنگ باشه. در مورد احتلاف بین gmat و gre هم یک قانون مشخص وجود ندارد. برخی school ها می نویستند کدوم یکی براشون preferred یا اجباری هست. اگر ننویستند نمی تونید با اطمینان بگید بین gmat و gre فرق می گذارند.
    مثلا در یکی از دانشگاههایی که قبلا بررسی می کردم نوشته بود برای گرایشهای OB ، جی ار ایی بهتر است و برای Marketing جی مت. پس دانشگاه به دانشگاه فرق می کنه. سایتها رو چک کنید قبل اپلای.

Member apocalypse2022 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Finance

بچه های به نظرتون با وضعیت بالا که گفتم برای دانشگاههای NUS و NTU سنگاپور شانسم چجوریه؟ کسی از سنگاپور اطلاعاتی داره راهنماییم کنه؟
    * و من یتوکل علی الله فهو حسبه *

The problem with the world is that the intelligent people are full of doubt while the stupid one's are full of confidence

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)