صفحه 7 از 145 نخستنخست 123456789101112131415161757107 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 61 تا 70 , از مجموع 1447

موضوع: دکترای مدیریت - همه رشته ها

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    financce

پیش فرض راهنمایی

سلام
    من لیسانس ریاضی کاربردی با معدل 13.80 از دانشگاه پیام نو و فوق لیسانس مدیریت بازرگانی با گرایش مالی با معدل 17.94 هستم . علاقه مندم برای ادامه تحصیل در مقطع دکتری مالی از دانشگاه های خوب اپلای کنم. مقالات داخلی و خارجی زیادی دارم ولی مدرک زبان ندارم. 2 سوال داشتم از شما
    الف) من برای مالزی شنیدم اپلای راحته و بدون زبان، در کل کشوری پر از ایرانی!به نظر شما اینجا اقدام کنم و یا تلاش کنم و زبانم رو تقویت کنم برای اپلای به جایی بهتر؟
    ب) من برای زبان آیلس بخونم راحتتره یا تافل؟ اکثر جاهای که دیدم هر دو رو میخواست/.

ApplyAbroad Veteran
    tahahavakhor آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    PhD in ISYS-Walton college of business- university of Arkansas

پیش فرض پاسخ : راهنمایی

نقل قول نوشته اصلی توسط ghayekhloo نمایش پست ها
    سلام
    من لیسانس ریاضی کاربردی با معدل 13.80 از دانشگاه پیام نو و فوق لیسانس مدیریت بازرگانی با گرایش مالی با معدل 17.94 هستم . علاقه مندم برای ادامه تحصیل در مقطع دکتری مالی از دانشگاه های خوب اپلای کنم. مقالات داخلی و خارجی زیادی دارم ولی مدرک زبان ندارم. 2 سوال داشتم از شما
    الف) من برای مالزی شنیدم اپلای راحته و بدون زبان، در کل کشوری پر از ایرانی!به نظر شما اینجا اقدام کنم و یا تلاش کنم و زبانم رو تقویت کنم برای اپلای به جایی بهتر؟
    ب) من برای زبان آیلس بخونم راحتتره یا تافل؟ اکثر جاهای که دیدم هر دو رو میخواست/.
    شما برای مالزی هم باید مدرک زبان داشته باشید. اکثر جاها هر دو رو قبول دارن ولی هر دو رو با هم نمیخوان! ضمنا سوالات در مورد زبان رو در انجمن امتحانات مطرح کن که کدوم آسونتره.
    اینکه مالزی خوبه یا نه به هدفت بستگی داره، اگه قصدت ادامه کار اکادمیک به نظر من یه تجدید نظری بکنی بد نیست.

پیش فرض پاسخ : گرایشهای مختلف مدیریت

من یه سوالی داشتم نمیدونم به اینجا مربوط میشه یا نه! اینکه ایا اگر کسی در رشته ای در مدیریت مثلا finance از یکی از دانشگاه های آمریکا یا کانادا دکتری بگیرد باید حتما استاد دانشگاه بشه یا نه میتونه یه راست وارذ بازار کار بشه؟ یعنی کلا هر کسی که در آمریکا یا کانادا دکتری بگیرد در مدیریت finance باید حتما استاد بشه؟ آخه من زیاد از درس دادن خوشم نمیاد و کارهای عملی رو بیشتر دوست دارم. با تشکر.

ApplyAbroad Veteran
    tahahavakhor آواتار ها
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط bernasha نمایش پست ها
    من یه سوالی داشتم نمیدونم به اینجا مربوط میشه یا نه! اینکه ایا اگر کسی در رشته ای در مدیریت مثلا finance از یکی از دانشگاه های آمریکا یا کانادا دکتری بگیرد باید حتما استاد دانشگاه بشه یا نه میتونه یه راست وارذ بازار کار بشه؟ یعنی کلا هر کسی که در آمریکا یا کانادا دکتری بگیرد در مدیریت finance باید حتما استاد بشه؟ آخه من زیاد از درس دادن خوشم نمیاد و کارهای عملی رو بیشتر دوست دارم. با تشکر.
    کسایی که قصد دارن بعد از دکتری وارد بازار کار حرفه ای بشن بهتره دوره دکتری DBA رو بگذرونن که مختص کار مشاوره و عملیاتی هستش. اما تحصیل در برنامه های PhD صرفا برای محیط اکادمیک دانش به شخص میده. کار اکادمیک میتونه تدریس همراه با پژوهش و یا کار پژوهشی صرف باشه. کسایی که با مدرک PhD قصد دارن کار در فضای غیر اکادمیک رو انتخاب کنن یا به موسسات R&D میتونن کمک کنن و یا برنامه های پژوهشی صنعتی رو دنبال کنن. در غیر اینصورت Overqualify هستن برای کارهای دیگه و این مسئله overqualification چیزیه که ممکنه پیدا کردن اون ردیف از موقعیت شغلی رو دشوار کنه

نقل قول نوشته اصلی توسط tahahavakhor نمایش پست ها
    کسایی که قصد دارن بعد از دکتری وارد بازار کار حرفه ای بشن بهتره دوره دکتری DBA رو بگذرونن که مختص کار مشاوره و عملیاتی هستش. اما تحصیل در برنامه های PhD صرفا برای محیط اکادمیک دانش به شخص میده. کار اکادمیک میتونه تدریس همراه با پژوهش و یا کار پژوهشی صرف باشه. کسایی که با مدرک PhD قصد دارن کار در فضای غیر اکادمیک رو انتخاب کنن یا به موسسات R&D میتونن کمک کنن و یا برنامه های پژوهشی صنعتی رو دنبال کنن. در غیر اینصورت Overqualify هستن برای کارهای دیگه و این مسئله overqualification چیزیه که ممکنه پیدا کردن اون ردیف از موقعیت شغلی رو دشوار کنه
    حالا این DBAدقیقا چی هست؟ فکر میکنم دکتری MBAباشه نه؟ با فوق لیسانس آمار میتونم برم DBAبخونم؟ فاند برایDBA میدن؟ درباره موسسات R&Dبیشتر توضیح میدین؟

ApplyAbroad Veteran
    tahahavakhor آواتار ها
    رشته و دانشگاه

حالا این DBAدقیقا چی هست؟ فکر میکنم دکتری MBAباشه نه؟ با فوق لیسانس آمار میتونم برم DBAبخونم؟ فاند چی میدن؟
    doctorate of business administration . این برنامه متمرکز بر پژوهشهای عملیاتیه و برای تحصیل در اون معمولا به سابقه کار مدیریتی نیاز هستش. از اونجایی که کار حرفه ای این برنامه بسیار درامد زا هستش معمولا دوره پر خرجی هم به حساب میاد و منابع فاندینگش هم خیلی محدود و رقابتیه. دانشگاههای زیادی هم این برنامه رو ارائه نمیدن در امریکای شمالی اما در اروپا بسیار رایجه ، مثلا در انگلیس. در پاسخ ارتباط رشتتون هم باید بگم بله میتونید اقدام کنید اما ممکنه قبل از اون لازم باشه یه دوره مستر یکساله مدیریتی(MBA) بگذرونید و حتی خیلی از جاها ملزم کردن که فقط دارندگان مدرک MBA میتونن در این برنامه شرکت کنن.

پیش فرض پاسخ : دکترای مدیریت - همه رشته ها

اگر از دانشگاه های آمریکا یا کانادا فاند بگیریم در مقابل TAیا RA انجام میدهیم برایشان دیگه نه؟ منظورم اینه که آیا بعد از فارغ التحصیلی باید آن مقدار فاند را بصورت بدهی به آنها بپردازیم یا نه؟
    با تشکر

ApplyAbroad Veteran
    tahahavakhor آواتار ها
    رشته و دانشگاه

اگر از دانشگاه های آمریکا یا کانادا فاند بگیریم در مقابل TAیا RA انجام میدهیم برایشان دیگه نه؟ منظورم اینه که آیا بعد از فارغ التحصیلی باید آن مقدار فاند را بصورت بدهی به آنها بپردازیم یا نه؟
    با تشکر
    اگر فاند award باشه که بصورت جایزست و در غیر اینصورت شما در واقع به ازای انجام فعالیت خاصی اون فاند رو میگیرد و نیازی به تسویه حساب در خاتمه نیست.

خوب اما در مورد من
    /لیسانس صنایع آزاد تهران جنوب معدل 17.49
    /فوق MBA تهران گروه صنایع معدل 17.85
    /فوق Business engineering and computer science فنی وین تزم مونده اما تا اینجا 1.75 و امیدوارم بهتر شه... بهترین 1 , بدترین 5
    /GMAT 650 49,29,5
    /تافلم هفته دیگه میاد
    /2 تا مقاله جورنال غیر ای اس ای اما اینترنشنال
    /2 سال بیزنس اکسپرت زیمنس تهران
    /2 ترم سابقه تدریس کورس مبانی ای تی دوره لیسانس... دانشگاه وین
    علاقه مند به ادامه تحصیل در ای اس کانادا یا امریکا...
    چه کنم؟ کجاها افدام کنم؟ جیمت دوباره بدم...حالش نیس نکنه بدتر شم؟ ممنون از راهنمایی

ApplyAbroad Veteran
    tahahavakhor آواتار ها
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط haniehmoshki نمایش پست ها
    خوب اما در مورد من
    /لیسانس صنایع آزاد تهران جنوب معدل 17.49
    /فوق MBA تهران گروه صنایع معدل 17.85
    /فوق Business engineering and computer science فنی وین تزم مونده اما تا اینجا 1.75 و امیدوارم بهتر شه... بهترین 1 , بدترین 5
    /GMAT 650 49,29,5
    /تافلم هفته دیگه میاد
    /2 تا مقاله جورنال غیر ای اس ای اما اینترنشنال
    /2 سال بیزنس اکسپرت زیمنس تهران
    /2 ترم سابقه تدریس کورس مبانی ای تی دوره لیسانس... دانشگاه وین
    علاقه مند به ادامه تحصیل در ای اس کانادا یا امریکا...
    چه کنم؟ کجاها افدام کنم؟ جیمت دوباره بدم...حالش نیس نکنه بدتر شم؟ ممنون از راهنمایی
    شرایططتون خوبه به نظرم. کانادا چون دانشگاههاش کم هستن برای IS ممکنه یکم شرایط براتون سخت بشه اما امریکا از رنک 70 به بعد فک میکنم شرایطتتون خیلی مساعده.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)