صفحه 83 از 145 نخستنخست ... 33737475767778798081828384858687888990919293133 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 821 تا 830 , از مجموع 1447

موضوع: دکترای مدیریت - همه رشته ها

پیش فرض پاسخ : دکترای مدیریت - همه رشته ها

نقل قول نوشته اصلی توسط apocalypse2022 نمایش پست ها
    دوست عزیز معدلهات خوبه و همچنین نمره زبان خوبی داری اما نمره جی آرایت و مخصوصا کوانتت یه خورده پایینه ... در ضمن رزومه پژوهشی خیلی قوی نداری و قابل اتکایی نداری ... کاش نمره جی ار ایت بالای 315 بود یا حداقل کوانتت بالای 165 چون تو فایننس واقعا رقابت وحشتناکه و خیلی اپلیکنتهای قوی اپلای میکنن ... در ضمن برخلاف رشته های مهندسی که دست استاد برای دادن فاند و پذیرش و چانه زنی خیلی بازه تو بیزینس اسکول استاد به تنهایی هیچ کاری نمیتونه بکنه و همه چی تو کمیته مشخص میشه و خیلی رو حرف استادا حساب باز نکنید! به صورت کلی به نظرم با توجه به رزومه تون شانس چندانی برای دو گزینه اول ندارین مخصوصا برای دانشگاه میشیگات که تو فایننس جزو تاپ 10 هست ... به نظرم برای دوتای آخر شانستون بهتره و اپلای بکنید ببینید چی میشه ولی به دوتا کفایت نکنید و سعی کنید حداقل برای 10 جا اپلای کنید و توصیه من اینه که این ده تا رو تو رنج 50 تا 100 رنکینگ USNEWS انتخاب کنید .... هرچند تو اپلای همه چی خیلی شانسی هست و هر اتفاقی میتونه بیفته اما شما معقولانه اپلای کنید... امیدوارم توضیحاتم به دردتون بخوره و موفق باشید ....
    نقل قول نوشته اصلی توسط apocalypse2022 نمایش پست ها
    دوست عزیز معدلهات خوبه و همچنین نمره زبان خوبی داری اما نمره جی آرایت و مخصوصا کوانتت یه خورده پایینه ... در ضمن رزومه پژوهشی خیلی قوی نداری و قابل اتکایی نداری ... کاش نمره جی ار ایت بالای 315 بود یا حداقل کوانتت بالای 165 چون تو فایننس واقعا رقابت وحشتناکه و خیلی اپلیکنتهای قوی اپلای میکنن ... در ضمن برخلاف رشته های مهندسی که دست استاد برای دادن فاند و پذیرش و چانه زنی خیلی بازه تو بیزینس اسکول استاد به تنهایی هیچ کاری نمیتونه بکنه و همه چی تو کمیته مشخص میشه و خیلی رو حرف استادا حساب باز نکنید! به صورت کلی به نظرم با توجه به رزومه تون شانس چندانی برای دو گزینه اول ندارین مخصوصا برای دانشگاه میشیگات که تو فایننس جزو تاپ 10 هست ... به نظرم برای دوتای آخر شانستون بهتره و اپلای بکنید ببینید چی میشه ولی به دوتا کفایت نکنید و سعی کنید حداقل برای 10 جا اپلای کنید و توصیه من اینه که این ده تا رو تو رنج 50 تا 100 رنکینگ USNEWS انتخاب کنید .... هرچند تو اپلای همه چی خیلی شانسی هست و هر اتفاقی میتونه بیفته اما شما معقولانه اپلای کنید... امیدوارم توضیحاتم به دردتون بخوره و موفق باشید ....
    مرسی از توضیحات کاملی که دادید. متاسفانه میدونم در زمینه کار تحقیقاتی یکم ضعیف هستم و نمره کوانت هم بالا نمیشه. هر کار کردم واقعا بیشتر از این نمیتونم واسه کوانت. چون واسه ریاضی من یک وسواس دارم که باید حتما سوال رو با دقت زیاد حل کنم و همش سر کوانت وقت کم میارم. یک بار دیگه هم امتحان دادم 160 شدم. واقعا دیگه نمیدونم با این جی آر ای چه کار میشه کرد.
    یک نکته ای که در رزومه من هست و اشاره نکردم اینه که من چون مهندسی مالی خوندم واحدهای ریاضی مرتبط با مالی رو خیلی بیشتر از کسانی که از اقتصاد یا مدیریت مالی میان پاس کردم. مثلا من فرآیندهای تصادفی و سری های زمانی رو گذروندم توی دو تا درس 3 واحدی یعنی فرآیند تصادفی 1 و فرآیند تصادفی پیشرفته که نمرات بالایی هم داشتم توی اون درسها. یکی رو 17 شدم و دیگری رو 19.5. یا مثلا اقتصادسنجی رو گذروندم یا واحدهای مرتبط با تصمیم گیری و بهینه سازی ریاضی مرتبط با مسائل سرمایه گذاری. واسه همین گفتم شاید همین ها نمره جی آر ای پایینم رو جبران کنه. باز خدا رو شکر آیلتسم بالا هستش.
    در ارتباط با دانشگاه هم من میخوام واقعا مرتبط با چیزی که علاقه ام هست باشه وگرنه دانشگاه در زمینه فایننس خیلی زیاد هستن. ولی واقعا نمیخوام برم اونجا و چیزی رو کار کنم که علاقه ندارم چون احساس میکنم شدیدا سرخورده میشم و توی یک کشور غریب خیلی خیلی بیشتر بهم سخت میگذره. اقلا اگر سختی وجود داره در زمینه رشته ام و کاری که انجام میدم علاقه داشته باشم. واسه همین فقط دانشگاههایی رو اپلای کردم که رشته من رو دارند و ریسرچ سنتر مرتبط با موضوع مورد علاقه ام رو دارند. نامه انگیزشی که نوشتم هم کاملا مرتبط با زمینه های کاری مورد علاقه خودم و موضوعات تحقیقی ریسرچ سنترها بوده و به صورت دقیق وارد جزئیات شدم که چه کاری میخوام انجام بدم. امیدوارم این مورد هم شانسم رو بیشتر کنه. گرچه که در ارتباط با دانشگاه میشیگان فکر کنم درست میگید اما دانشگاه کلرادو رو یکم امیدواری دارم.
    با توجه به این مواردی که گفتم نظرتون رو میشه بدونم؟

Senior Member
    رشته و دانشگاه
    Business- CBS

نقل قول نوشته اصلی توسط MAHAN7 نمایش پست ها
    دوستان با تجربه یک سوال!!
    تحصیل و درس خوندن در مقطع دکتری(حالا بخصوص مالی) چه جوریه؟ مثلا صبح تا شب درس بخونی و حفظ کنی و ۰۰۰۰؟
    مثل کشور خودمونه یا ۰۰۰۰؟
    نحوه کار کردن برای استاد یا دانشگاه چطور؟ مثل داخل ۸صبح تا مثلا۴ بعد از ظهر دانشگاه ؟
    یعنی بعد پذیرش چی میشه؟
    بستگی داره می خواهید واقعا درس بخونید یا نه و هدفتون از درس خوندن چی هست. اگر دنیال کار آکادمیک هستید که در نتبجه رزومه تحقیقاتی خیلی قوی می خواهید، مثل من و باقی بچه هایی که این هدف رو دارند، 7 صبح تا 9 شب در دانشگاه هستید. برخی ها هم جالبند 5 عصر می آیند تا 6 صبح. اگر درست برنامه ریزی کنید، 5 روز اینطوری درگیر درس هستید و 2 روز هم تفریح می کنید.

Junior Member

من برای سال آینده میخوام تو رشته فایننس پی اچ دی ، اپلای کنم. هدفم هم آمریکا و کانادا ست. سوالم در مورد اولویت مقاله و زبانه. من یه کاری رو دارم رو مقاله و پایان نامه م کار میکنم. ولی هنوز به جایی نرسیده. خواستم بدونم در مقایسه خوندن زبان (تافل و جی مث) ، آیا میرزه تمرکز اصلی م رو بذارم روی زبان و مقاله رو درنهایت به یه علمی پژوهشی داخلی بسنده کنم؟ (سطح زبانم هم خوبه.عالی نه. ولی خوبه)
    دوم هم اینکه آیا داشتن سابقه کار تاثیری داره؟ تو زمینه مرتبط با رشته م
    ممنون میشم دوستان

نقل قول نوشته اصلی توسط aghalandar نمایش پست ها
    من برای سال آینده میخوام تو رشته فایننس پی اچ دی ، اپلای کنم. هدفم هم آمریکا و کانادا ست. سوالم در مورد اولویت مقاله و زبانه. من یه کاری رو دارم رو مقاله و پایان نامه م کار میکنم. ولی هنوز به جایی نرسیده. خواستم بدونم در مقایسه خوندن زبان (تافل و جی مث) ، آیا میرزه تمرکز اصلی م رو بذارم روی زبان و مقاله رو درنهایت به یه علمی پژوهشی داخلی بسنده کنم؟ (سطح زبانم هم خوبه.عالی نه. ولی خوبه)
    ممنون میشم دوستان
    تا جایی که من اطلاع دارم شما فقط و فقط بچسب که GMAT بالا بگیری و یا GRE رو یک نمره کوانت بالای 165! اینها خیلی مهم تر از مقاله علمی پژوهشی داخلی هستش! منتها اگر میتونی خارجی خوب چاپ کنی بحثش جداست! سابقه کار هم داشته باشی خوبه بهتر از هیچیه!

ممنون میشم دوستان
    دوست عزیز فایننس خیلی رقابتیه و نمره جیمت یا جی آر ای و تافل خیلی خیلی موثرتره یا مقاله(مگرمقاله چاپ شده تو ژورنال خفن).
    تافل بالای 100 حداقل میخوای
    جیمت هم هرچقدر بیشتر بهتر.ایده آل هم اینه ک بتونی 700 ب بالا بشی و یا معادلش تو جی آرای

Senior Member
    رشته و دانشگاه
    Business- CBS

ممنون میشم دوستان
    مقاله رو فراموش کنید. دوستان درست می گن. اصلا مقاله در مقایسه یا نمرات زیان برای امریکا و کانادا هیچ ارزشس نداره حتی خارجی معتبرش. مقاله برای انگلیس و استرالیا حرف اول رو می زنه و از نمرات زبان مهمتر هست.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مدیریت فناوری اطلاعات

سلام
    وقتت دوستان بخیر.
    من می خواستم برای دکترا رشته مدیریت فناوری اطلاعات یا مدیریت سیستم های اطلاعاتی اپلای کنم.
    چه کارهایی باید انجام بدم. من هدفم کانادا و آمریکاست و اروپا در مرتبه بعدی قرار می گیره. دانشگاه های خوب این رشته کدومان.

ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.

Junior Member

پیش فرض پاسخ : نکات کلی برای پذیرش دکترا در بیزنس اسکول های آمریکا و کانادا

سلام. به نظر شما بهترین گرایشهای رشته مدیریت در دوره دکترا از نظر بازار کار و میزان درآمد در آمریکا و کانادا کدام گرایشها هستند؟( البته بعد از گرایش finance که بر اساس اطلاعات موجود بهترین گرایش از نظر میزان درآمد و بازار کار است). با سپاس از راهنمایی شما...

ApplyAbroad Hero

پیش فرض پاسخ : نکات کلی برای پذیرش دکترا در بیزنس اسکول های آمریکا و کانادا

نقل قول نوشته اصلی توسط aanitaa نمایش پست ها
    سلام. به نظر شما بهترین گرایشهای رشته مدیریت در دوره دکترا از نظر بازار کار و میزان درآمد در آمریکا و کانادا کدام گرایشها هستند؟( البته بعد از گرایش finance که بر اساس اطلاعات موجود بهترین گرایش از نظر میزان درآمد و بازار کار است). با سپاس از راهنمایی شما...
    این سوال شما مثل این می مونه که کسی بگه بهترین گرایش مثلا رشته عمران از نظر بازار کار و درآمد چی هست. خب خیلی پارامترها بر درآمد افراد اثر گذار هستند که اصولا ارتباطی به رشته ندارند: مثل عملکرد خود فرد، رتبه و اعتبار دانشگاهی که در اون در خونده و دانشگاه یا موسسه یا شرکتی که در اون کار پیدا خواهد کرد، موقیعت شغلی (یعنی پست سازمانی)، میزان تجربه مفید فرد در ارتباط با شغل، میزان فعالیت های مرتبط با کار در دوران تحصیل، شانس، ....
    برای همین شما ممکن هست گرایش Finance دکترا بخونید ولی از کسی با گرایش IS که به نظر رشته زیاد رقابتی نمیاد در مقایسه با finance وضعیت شغلی بدتری داشته باشید.
    از الان خیلی زوده بخواهید به اونجاها فکر کنید که مثلا حقوق کدوم رشته بیشتر یا کدوم کمتره. نکته مهم اینه که سعی کنید تا جای ممکن، دانشگاهی با موقعیت و شهرت بهتر پذیرش بگیرید و خوب درس بخونید و در کنارش از بعضی فعالیت های آکادمیک یا حرفه ای هم غافل نباشید.
    ضمن اینکه دوره دکترا، در دانشگاه های خوب، معمولا دوره ای نفسگیر و دشواره؛ برای همین علاقه خیلی مهمه. یعنی فقط تمرکز کردن بر آینده شغلی تنها فاکتور نباید باشه برای شما، بلکه باید به اون کاری کع انجام میدین در دوره دکترا هم علاقه مند باشید.
    به نظر من اگر به فکر جنبه عملی بیشتر هستید تا حدی مارکتینگ هم خوبه، چون نسبت به گرایش هایی مثل managemt یا strategy و ... در بعضی شاخه ها بیشتر به مسائل عملی تر نظر داره.
    هر چند کسی که دکترا می خونه، اصولا باید برای کاری اکادمیک یا پژهش محور (مثل کار در شرکت های مشاوره ای) خودش را آماده کنه، نه کارهای اجرایی مثل مثلا مدیر (عامل) اجرایی شدن.
    inactive account

Junior Member

sلام و خسته نباشید.
    بنده در کارشناسی مهندسی صنایع خوندم .و در ارشد هم مدیریت صنعتی.معدل کارشناسیم پایین هست 13.95 اما ریزنمرات تخصیصم خوبه و در کارشناس ارشد هم معدلم بالاست 18.90 .مقاله ای ندارم.البته همراه پایان نامه مقاله میدم که مقاله خوبی هست و امکانش هست که در جای معتبر ثبت بشه.البته مقالات دیگری هم تا یه سال دیگه ارائه میدم.در ضمن زبانم هم خوبه ولی مدرکی ندارم.دارم بای مدرک زبان اقدام میکنم.قصدم برای سال بعد هست برای دکتری مدیریت.شما کجا رو پیشنهاد میکنید؟اروپا یا آمریکا؟چه دانشگاهایی رو؟در کل اطلاعاتم در این زمینه ها خیلی پایینه لطفا کمک کنید.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)