صفحه 86 از 145 نخستنخست ... 36767778798081828384858687888990919293949596136 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 851 تا 860 , از مجموع 1447

موضوع: دکترای مدیریت - همه رشته ها

پیش فرض پاسخ : دکترای مدیریت - همه رشته ها

نقل قول نوشته اصلی توسط sysco نمایش پست ها
    دانشگاه خیلی خوبیه. فکر می کنم به طور اتوماتیک پذیرش دکتراش با فاند همراهه، منظورم فاند کافی و مکفی. قاعدتا باید پذیرشش سخت باشه، چون دانشگاه خوبیه. ایرانی زیاد هست توی بچه های دکترای مدیریتش، لذا از روی رزومه اونها می تونید بررسی کنید سخت بودن پذیرشش را. یا از اونها ممکنه بتونید بیشتر اطلاعات بگیرید.
    مک گیل جزو رده 1 های کاناداست در حالیکه مک مستر جزو رده 2 ها.
    قاعدتا هر چی دانشگاه رنکش بهتر میشه منابع بهتری برای فاند داره.
    مکگیل جزو خیلی تاپهای کاناداس.پذیرشش با فانده کامله معمولا.ولی قبولیش نیاز به نمره جیمت بسیار بالایی داره و رزومه خوب!
    کسی بوده که پارسال با جیمت 740برای دکترای مارکتینگ از. Mbaدانشگاه تهران ریجکت شده!!!!
    به نظر میرسه نیاز به رزومه پر+نمره جیمت خیلی عالی و تافل قطعا 100به بالا داره!
    قطعا هم از مکمستر سره

ApplyAbroad Hero

نقل قول نوشته اصلی توسط Th_maghsoodi نمایش پست ها
    خیلی سپاسگزارم از پاسخ تون
    چطوری می تونم با ایرانی ها که تو مک گیل هستن تو فیلد مدیریت ارتباط داشته باشم.
    ممنون میشم راهنمایی کنید.
    سپاس
    این هم از اون سوال هاست ها! شما خودتون باید خبره و استاد search بشید اگر می خواهید واقعا در مورد دانشگاه ها اطلاعات به دست بیارید. بعضی دانشگاه ها و بعضی B-School ها مشخصات دانشجوبان فعلی را روی سایتشون قرار میدن. این هم مال مک گیل
    ضمن اینکه از غیر ایرانی ها هم می تونید اطلاعات بگیرید یا از خود دانشکده.
    inactive account

Junior Member

سلام دوستان. خیلی خوشحال میشم اگر بتونید منو توو بعضی از سوالهای مبتدی راهنمایی بکنید.
    با جستجویی که توو سایت دانشگاه McGill کانادا داشتم، از این لینک، برای دکترای مدیریت هزینه ای معادل حدودا 9000 دلار نوشته شده بود. (البته خواهشاً اگه امکانش باشه شما هم یه چکی انجام بدین) حالا سوالی که ازتون دارم اینه که:
    1. آیا این هزینه سالانه، و برای دو ترم هستش؟
    2. با توجه به 5 سال بودن دکترای مدیریت، این هزینه در ترم های بالاتر افزایش یا کاهشی به خودش میبینه؟
    3. امکان گرفتن RA یا TA در ترم های بالاتر با توجه به عملکرد فرد وجود داره؟
    4. آیا بعد از تحصیل میشه توو کانادا اقامت گرفت؟
    5. با هزینه ای در حدود 300 میلیون تومن میشه برای دکترا مدیریت اقدام کرد؟

ممنون.

Junior Member

سلام ب همه
    میخاستم بپرسم رشته مدیریت دانش که از زیرشاخهای رشته مدیریت ای تی هست و ی رشته کاملن جدیده ایا
    1.تاحالا پوزیشنی برادکترا شما بچشمتون خورده؟اگه اره کدوم کشوراو چه دانشگاهایی

ApplyAbroad Hero

Post پاسخ : دکترای مدیریت - همه رشته ها

نقل قول نوشته اصلی توسط KAKTOS نمایش پست ها
    سلام ب همه
    میخاستم بپرسم رشته مدیریت دانش که از زیرشاخهای رشته مدیریت ای تی هست و ی رشته کاملن جدیده ایا
    1.تاحالا پوزیشنی برادکترا شما بچشمتون خورده؟اگه اره کدوم کشوراو چه دانشگاهایی
    سلام
    من چندین بار پست های شما را در این مورد دیدم. منظور شما از پوزیشن چی هست؟ در کشورهایی مثل کانادا و آمریکا، پذیرش دکترا بر اساس اعلام پوزیشن خالی نیست.

مدیریت دانش رشته جدیدی هست، اما نه خیلی جدید. نمونه اش مقاله خانم Maryam Alavi که citation خیلی بالایی هم داره و الان در دانشگاه GeorgiaTech رییس B-School اش هستند.
    شما در مقالاتی که مرتبط با مدیریت دانش هستند، به خصوص مقالاتی که مرتبط باموضوعاتی که بهش علاقه دارید یا مد نظر دارید هستند، نویسندگانش را search کنید، ببینید در کدوم دانشگاه هستند. اینطوری محتمله که جاهایی که مد نظرتون هست را پیدا کنید. دقت کنید که حتما عنوان رشته knowledge management نخواهد بود، بلکه این می تونه فقط یکی از research interest ها یا حوزه های مورد مطالعه باشه.
    مثلا این استاد را ببینید: در دانشگاه کلورادو، B-School بودلر هست. KM جزو علایق پژوهشی ایشونه، و به قول خودش به طور خاصتر knowledge sharing processes.
    در همین B-School یکی از گرایش های دکترا، Information and Operations Management هست که ذیل همین رشته KM را هم به عنوان یکی از حوزه های کاری اعضای دانشکده فهرست کرده.
    حالا شما به همین صورت می تونید ببینید کجا با علایق پژوهشی شما اشتراک دارند، چون خود KM هم می تونه از زوایای گوناگون و قسمت های مختلفش بهش پرداخته بشه.
    خواستم بگم لازم نیست حتما عنوان رشته Knowledge Management باشه که من در دکترا یادم نمیاد جایی دیده باشم، البته ممکنه در جاهایی که پوزیشن اعلام می کنند باشه و ندیدن من، دلیل بر نبودن نیست!
    -----------------------------
    B-School= Business School
    KM= Knowledge Management
    ویرایش توسط sysco : May 2nd, 2015 در ساعت 09:27 PM
    inactive account

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    master of project management -amirkabir university

سلام دوستان
    من الان دانشجوی ارشد مدیریت پروژه دانشگاه امیر کبیر هستم(ورودی از کنکور صنایع-سیستم).معدلم بالای 18 است.پایان نامم در زمینه رهبریه و به احتمال زیاد یه مقاله خوب ازش در میاد. دارم خودمو واسه آیلتس آماده می کنم و فک میکنم بتونم 7 بگیرم.سابقه کار خاصی ندارم و دوست دارم واسه دکترا در زمینه HR یا خود رشته مدیریت پروژه اقدام کنم.(با فاند). دوس دارم جایی بتونم پذیرش بگیرم که هم اعنبار داشته باشه و همم اینکه بشه تو اون کشور کار پیدا کرد.به نظرتون واسه کجاها اقدام کنم بهتره؟و لازمه پذیرش در اون دانشگاه ها چیه؟(استرس دارم-دوس دارم حتما بتونم با فاند پذیرش بگیرم).
    ممنون میشم بتونین راهنماییم کنید

سلام به دوستان.
    من رشته کارشناسیم مهندسی عمران، نقشه برداری بوده و ارشدم کارآفرینی.. جفتش از دانشگاه تهران..
    میخواستم ببینم برای تحصیل در مقطع دکتری، چه رشته هایی رو میتونم انتخاب کنم... پایان نامه ارشدم هم به هر دو مربوطه و کمی هم از مباحث کشاورزی رو تو خودش داره.. کلا پایان نامه عجیبیه )
    منظورم رشته های مدیریتی و بیزنس هستش... به نظرتون کدوم یکی از این رشته ها رو میتونم زیر نظر داشته باشم:
    مدیریت یا کارآفرینی یا بیزینس ادمینستریشن یا رشته دیگه ای که به ذهنتون میرسه.
    دیگه اینکه برای تحصیل تو این رشته ها، باید توی آزمون GRE شرکت کنم یا GMat و TOEFL یا IELTS?
    GRE Subject یا GRE General?
    و سوال آخر اینکه کدوم یک از کشورهای اروپایی رو پیشنهاد میکنین؟ با توجه به اینکه معدلم تعریفی نداره و مقاله ی آنچنانی ای ندارم.
    خیلی خیلی شرمنده که این همه سوال پرسیدم و دستتون درد نکنه.
    موفق باشین.

Senior Member
    رشته و دانشگاه
    Business- CBS

نقل قول نوشته اصلی توسط persianmajid نمایش پست ها
    سلام به دوستان.
    من رشته کارشناسیم مهندسی عمران، نقشه برداری بوده و ارشدم کارآفرینی.. جفتش از دانشگاه تهران..
    میخواستم ببینم برای تحصیل در مقطع دکتری، چه رشته هایی رو میتونم انتخاب کنم... پایان نامه ارشدم هم به هر دو مربوطه و کمی هم از مباحث کشاورزی رو تو خودش داره.. کلا پایان نامه عجیبیه )
    منظورم رشته های مدیریتی و بیزنس هستش... به نظرتون کدوم یکی از این رشته ها رو میتونم زیر نظر داشته باشم:
    مدیریت یا کارآفرینی یا بیزینس ادمینستریشن یا رشته دیگه ای که به ذهنتون میرسه.
    دیگه اینکه برای تحصیل تو این رشته ها، باید توی آزمون GRE شرکت کنم یا GMat و TOEFL یا IELTS?
    GRE Subject یا GRE General?
    و سوال آخر اینکه کدوم یک از کشورهای اروپایی رو پیشنهاد میکنین؟ با توجه به اینکه معدلم تعریفی نداره و مقاله ی آنچنانی ای ندارم.
    خیلی خیلی شرمنده که این همه سوال پرسیدم و دستتون درد نکنه.
    موفق باشین.
    اگر مقاله ندارید ، اروپا مناسب نیست. دانشگاههای خوب اروپایی داشتن مقاله مهم هست. مورد دیکه اینکه اروپا proposal نیاز دارید بنوبسید ولی امریکا نیاز ندارید. باقی سوالاتتون هم به این بستگی داره که کجا بخواهید درس بخونید و چه رشته ایی. برخی رشته ها داشتن gre بهتر هست و برخی gmat مورد دیگه اینکه اصلا و ابدا به gre subject نیازی ندارید و general کافی هست، البته گفتم برخی رشته ها gmat می خواهند. برای تافل و ایلتس هم همینهو برهی کشورها بهتر هست ایلتس داشته باشید و برخی بهتر هست تافل. الیته اگر کلا زیانتون خوبه و نمره مقلا 7 و 7.5 ابلتس رو می تونید بگیرید یا نمره 100 به بالای تافل، اینها با هم فرقی ندارند معمولا. امریکا فقط تافل رو خیلی دوست داره.
    اینکه background شما چی هست مهمه اما نه خیلی خیلی زیاذ. این نیست که اگر مثلا کارافرینی خوندید محکوم هستید که دکتری هم entrepreneurship بخونید. یک رشته ایی که الان می دونم خوبه agrecultural business هست، اگر می تونید یک جوری خودتون رو به این رشته ربط بدید چون گفتید که موضوعتون به کشاورزی می خوره، رشته خوبیه، اگر دوست دارید. مثلا در استرالیا که من هستم این رشته grant و project زیاد داره اما مثلا HRM خیلی گرنت و پروژه نداره.

نقل قول نوشته اصلی توسط farveh نمایش پست ها
    اگر مقاله ندارید ، اروپا مناسب نیست. دانشگاههای خوب اروپایی داشتن مقاله مهم هست. مورد دیکه اینکه اروپا proposal نیاز دارید بنوبسید ولی امریکا نیاز ندارید. باقی سوالاتتون هم به این بستگی داره که کجا بخواهید درس بخونید و چه رشته ایی. برخی رشته ها داشتن gre بهتر هست و برخی gmat مورد دیگه اینکه اصلا و ابدا به gre subject نیازی ندارید و general کافی هست، البته گفتم برخی رشته ها gmat می خواهند. برای تافل و ایلتس هم همینهو برهی کشورها بهتر هست ایلتس داشته باشید و برخی بهتر هست تافل. الیته اگر کلا زیانتون خوبه و نمره مقلا 7 و 7.5 ابلتس رو می تونید بگیرید یا نمره 100 به بالای تافل، اینها با هم فرقی ندارند معمولا. امریکا فقط تافل رو خیلی دوست داره.
    اینکه background شما چی هست مهمه اما نه خیلی خیلی زیاذ. این نیست که اگر مثلا کارافرینی خوندید محکوم هستید که دکتری هم entrepreneurship بخونید. یک رشته ایی که الان می دونم خوبه agrecultural business هست، اگر می تونید یک جوری خودتون رو به این رشته ربط بدید چون گفتید که موضوعتون به کشاورزی می خوره، رشته خوبیه، اگر دوست دارید. مثلا در استرالیا که من هستم این رشته grant و project زیاد داره اما مثلا HRM خیلی گرنت و پروژه نداره.
    سلام، خیلی ممنون که جواب دادین.
    رشته ی اگریکاچرال بیزینس خیلی پیشنهاد خوبی بود... اگه سابقه کاری مرتبط نخواد، هم رشته ی دانشگاهیم بهش مربوط میشه (چون کارآفرینی گرایش خدمات کشاورزی خوندم) هم علاقه دارم بهش...
    یه سری چیزا برام روشن شد و البته هزار تا سوال دیگه برام پیش اومده : ))
    سوال اول اینکه من رشته ی خاصی رو مد نظر ندارم، چه طور میتونم به جمع بندی برسم و فقط روی یه رشته تمرکز کنم؟ چون همون طور که فرمودین یه رشته ممکنه جی آر ای بخواد و یکی دیگه جی مت.. و یا اصلا باید فقط روی یه رشته تمرکز کنم؟
    سوال دوم اینکه چه جوری کشور رو انتخاب کنم؟ مثلا شما چی شد که رشته بیزینس و کشور استرالیا رو انتخاب کردین؟ اینجا هم همون سوال قبلی... حتما باید فقط روی یه کشور تمرکز کنم؟ و مثل اکثر کسایی که میخوان برن خارج، قصدم موندن هست، چه کشورهایی این اجازه رو میدن و کلا راحتتر میگیرن؟
    سوال سوم اینکه من که الان اول کار هستم، چه جوری شروع کنم؟ الان روی چی تمرکز کنم؟
    کتابهای تافل لانگ من و بارونز و دلتا رو تهیه کردم و لانگ من رو شروع کردم.. الان راه رو دارم درست میرم؟
    جی مت و یا جی آر ای رو کی باید شروع کنم؟
    خیــــــــــــــــلی شرمنده که کلی و ابتدایی پرسیدم، امیدوارم سوالای مسخره ای نبوده باشه...
    موفق باشید.

Junior Member

سلام
    رشته کارشناسی ارشد من مدیریت امور شهری هست ، یه گرایش تازه هست که از مقطع ارشد تعریف شده و دکترا هم نداره ! الان من حدود 6 ماهه دارم رشته مو توی مقطع دکترا توی دانشگاه های آمریکا ، کانادا ، اروپا سرچ میکنم ولی هیچی پیدا نکردم !! (البته هدف اصلی ام آلمان هست ) . واقعا نمیدونم چه کار کنم ؟! این رشته ادغام شده رشته مدیریت +شهرسازی هست و بیشتر در مورد اداره کردن امور شهر تعریف شده نه مثل گرایش های شهرسازی به طراحی شهر می پردازه نه مثل گرایش های مدیریتی تئوری هست ! در واقع یه جور میان رشته هست . این توضیحات رو دادم که اگر کسی میتونه و اطلاعات داره کمکم کنه که چرا من نمیتونم رشته مو پیدا کنم ؟! یعنی ممکنه این رشته جز رشته های تعریفی وزارت علوم خودمون بوده باشه ! یا اسم رشته توی کشورهای دیگه urban (city) management نیست ؟
    کسی میتونه منو راهنمایی کنه که من الان چکار کنم ؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)