صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 25

موضوع: دوراهی : لیسانس یا فوق لیسانس

پیش فرض پاسخ : دوراهی: لیسانس یا فوق لیسانس

نقل قول نوشته اصلی توسط october نمایش پست ها
    من هم موردم مشابه شماست
    من لیسانس مترجمی زبان انگلیسی دارم و دلم میخواد فنلاند طراحی یا آرت بخونم. اما میدونم که اونا لیسانس منو قبول نمی کنن مگه اینکه بخوام همون زبان رو ادامه بدم.
    به نظرتون چکار کنم؟
    1-همون زبان رو ادامه بدم و 2سال طول میکشه
    2- لیسانس طراحی بخونم و نمیدونم 4 یا 5 سال طول میکشه.

- اگر بخوای طراحی بخونی، باید طراحیت خوب باشه! من امسال دو جا برای طراحی امتحان دادم، هیچ کدوم قبول نشدم چون دستم توی طراحی قوی نبود. اگر از قبل طراحی و نقاشی کردی برو دنبالش وگر نه باید خیلی تمرین کنی.
    - برای لیسانس خوندن باید امتحان بدی و سفر کنی به یه کشور دیگه برای امتحانت که وقت و هزینه میبره. ولی برای فوق لیسانس فقط مدارکت رو ترجمه میکنی میفرستی و دیگه امتحان نداری.
    - به نظر من اگه هدفت رفتنه، جفتش رو اپلای کن.
    ترجیحا فقط به چیزایی اعتماد کنید که با سند و مدرک بهتون گفتم.

Junior Member october آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط ommmmid نمایش پست ها
    - اگر بخوای طراحی بخونی، باید طراحیت خوب باشه! من امسال دو جا برای طراحی امتحان دادم، هیچ کدوم قبول نشدم چون دستم توی طراحی قوی نبود. اگر از قبل طراحی و نقاشی کردی برو دنبالش وگر نه باید خیلی تمرین کنی.
    - برای لیسانس خوندن باید امتحان بدی و سفر کنی به یه کشور دیگه برای امتحانت که وقت و هزینه میبره. ولی برای فوق لیسانس فقط مدارکت رو ترجمه میکنی میفرستی و دیگه امتحان نداری.
    ممنون از جوابت
    منظورم طراحی داخلی ساختمان بود. دیزاین.
    کلاً حرفت درسته.
    من امسال مجاز شدم برای ارشد فعلاً انتخاب رشته کردم به احتمال زیاد ارشد زبان قبول میشم، توفیق اجباری میخونمش
    هیچوقت زبان دوست نداشتم اما جالب اینه که هیچ کار دیگه ای بلد نیستم جز زبان.
    امضات فوق العاده زیباست

نقل قول نوشته اصلی توسط october نمایش پست ها
    ممنون از جوابت
    منظورم طراحی داخلی ساختمان بود. دیزاین.
    کلاً حرفت درسته.
    من امسال مجاز شدم برای ارشد فعلاً انتخاب رشته کردم به احتمال زیاد ارشد زبان قبول میشم، توفیق اجباری میخونمش
    هیچوقت زبان دوست نداشتم اما جالب اینه که هیچ کار دیگه ای بلد نیستم جز زبان.
    امضات فوق العاده زیباست
    برای مقطع لیسانس به طور مستقیم فنلاند طراحی داخلی نداره. همون رشته طراحی یا "Design" رو که عمومیه باید در مقطع لیسانس خوند و برای فوق به سمت طراحی داخلی رفت. برای اون رشته طراحی هم در لیسانس باید یه امتحان بدی که توش ایده مهمه و قدرت اسکیس و راندو و نقاشی.

اگر خروج از ایران برات خیلی ضروری نیست، میتونی به جای این که بری ارشد رشته‌ای رو بخونی که دوست نداری، توی کلاسای جهاد دانشگاهی برای طراحی داخلی و .... شرکت کنی و همینجا کم کم وارد بازار کار بشی. من دوستایی داشتم که از کلاسای جهاد به جاهای خوبی رسیدن، مثل توی طراحی لباس الان طرف بره خودش حرفایی داره که بزنه، در حالی که رشته‌اش بهداشت محیط بوده قبلا.

مرسی.
    ترجیحا فقط به چیزایی اعتماد کنید که با سند و مدرک بهتون گفتم.

Junior Member

سلام
    اگر کسی لیسانس زبان انگلیسی داشته باشد می تواند ادامه تحصیل برای رشته MBA بدهد؟

نقل قول نوشته اصلی توسط snmz نمایش پست ها
    سلام
    اگر کسی لیسانس زبان انگلیسی داشته باشد می تواند ادامه تحصیل برای رشته MBA بدهد؟
    هر رشته ای دارای پیشنیازهای خاص خودش هست. مثال:

در اکثر دانشگاه ها برای فوق لیسانس IT معمولا میگن که شخص درخواست دهنده بایستی لیسانس IT یا مهندسی نرم افزار یا مدرک کارشناسی ای مرتبط با کامپیوتر داشته باشه!

دلیلش هم روشنه! وقتی که هیچ آزمون ورودی ای ندارند که دانش پایه شما نسبت به رشته رو ارزیابی کنند، پس همچین شرط هایی هم بایستی برای پذیرش داشته باشند.

در هر حال مایوس نشید! بهتره که پیشنیاز رشته مورد نظرتون رو در هر جایی نگاه کنید! امیدوارم این شرایطی که ذکر کردید مورد قبولشون باشه.
    ویرایش توسط Bsc : July 24th, 2012 در ساعت 06:17 PM
    چشات آرامشی داره که تو چشمای هیچکی نیست
    میدونم که توی قلبت به جز من جای هیچکی نیست
    چشات آرامشی داره که دورم میکنه از غم
    یه احساسی بهم میگه دارم عاشق میشم کم کم

Junior Member october آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط ommmmid نمایش پست ها
    نظر خوبی دادی اتفاقاً یکی از دوستای من که اونم لیسانس زبان بود رفت جهاد دانشگاهی طراحی داخلی خوند از کارشم راضیه. درکل ممنون دوست عزیز

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Bsc نمایش پست ها
    هر رشته ای دارای پیشنیازهای خاص خودش هست. مثال:

در اکثر دانشگاه ها برای فوق لیسانس IT معمولا میگن که شخص درخواست دهنده بایستی لیسانس IT یا مهندسی نرم افزار یا مدرک کارشناسی ای مرتبط با کامپیوتر داشته باشه!

دلیلش هم روشنه! وقتی که هیچ آزمون ورودی ای ندارند که دانش پایه شما نسبت به رشته رو ارزیابی کنند، پس همچین شرط هایی هم بایستی برای
    پذیرش داشته باشند.

در هر حال مایوس نشید! بهتره که پیشنیاز رشته مورد نظرتون رو در هر جایی نگاه کنید! امیدوارم این شرایطی که ذکر کردید مورد قبولشون باشه.

سلام دوست عزیز
    این رزومه منه
    معدل 13.20 از دانشگاه پیام نور- مدیریت دولتی
    4 سال سابقه کار مرتبط با برنامه نویسی کامپیوتر
    آیلتس 6.5 البته یکی از اسکیلهام 5 هستش
    یک مدرک کامپیوتر فنی حرفه ای

به نظر شما میتونم برای ارشد در فنلاند کامپیوتر شرکت کنم یا اینکه احتمال پذیرشم میاد پایین؟؟

Junior Member lmousavi آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    مهندسی کامپیوتر (نرم افزار)

پیش فرض پاسخ : دوراهی : لیسانس یا فوق لیسانس

سلام

من مهندسی کامپیوتر خوندم با معدل 15/5 از پیام نور ، 7 سال سابقه کار مرتبط دارم ولی الان خیلی مرددم که برای ادامه تحصیل چیکار کنم.
    1. برای فوق کامپیوتر اقدام کنم ؟
    2. یه رشته ای رو انتخاب کنم که شانس پذیرش خیلی بالا داشته باشه و از اول لیسانس بخونم !؟
    "دلاورترین کسان هم در میان ما ، کمتر دل ِ آن چیزی را دارد که براستی میداند . "

" نیـــچه "

Junior Member

سلام رشته های کامپیوتر اونجا به انگلیسیه یا فندلاندی؟؟؟

Member rebvar1 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Software Engineering, PhD, University of Oulu

ارشد انگلیسی. کارشناسیا فکر کنم خیلی جاها فنلاندی.

نقل قول نوشته اصلی توسط hecton888 نمایش پست ها
    سلام رشته های کامپیوتر اونجا به انگلیسیه یا فندلاندی؟؟؟
    Rebvar Hosseini
    PhD Researcher of Computer Software Engineering, Department of Information Processing Science
    University of Oulu, Oulu, Finland.

صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)