صفحه 1 از 12 1234567891011 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 120

موضوع: استادی در آمریکا بعد از پایان دکتری

پیش فرض استادی در آمریکا بعد از پایان دکتری

سلام
    آیا بعد ار اینکه دکتری تو یه دانشگاه امریکا رو تموم کردیم، میشه تو خود آمریکا استاد شد یا باید اجباراً برگشت؟
    مشکلی نست که آسان نشود     مرد آن است که هراسان نشود

پیش فرض پاسخ : استادیدر آمریکا بعد از پایان دکتری

نقل قول نوشته اصلی توسط Mostafa_IE
    سلام
    آیا بعد ار اینکه دکتری تو یه دانشگاه امریکا رو تموم کردیم، میشه تو خود آمریکا استاد شد یا باید اجباراً برگشت؟
    بله امکان داره. البته بستگی داره به عملکرد و سابقتون
    من آن خاكستر سردم كه در من شعله هم عصيان هاست
    من آن پروانه آرامم كه در من فرياد همه طوفان هاست
    من آن مجنون سردم كه در من آتش ليلي است

من می خواستم یه تاپیک باز کنم و در این مورد بحثی رو شروع کنیم ولی وقتی این تاپیک و دیدم گفتم شاید بهتر باشه همین جا مطرح بشه

درصد زیادی از بچه ها ً تو ایران لیسانس و فوق رو گرفتیم با یه سیستم آموزشی متفاوت با آمریکا
    احساس می کنم که سیستم آموزشی دانشگاهی ایران نسبت به آمریکا ناقص و یا شاید غلط باشه (کلی دارم می گم، بر اساس اون چیزی که در مورد همه دانشگاه ها و همه دانشجو ها هست)
    به نظر شما 5 سال دکترا خوندن تو آمریکا، فرصت مناسبی هست که ما با یه سیستم آموزشی متفاوت آشنا بشیم و بتونیم تو این سیستم کار کنیم (شاید بهتر بشه گفت که انتظارات رو بر آورده کنیم)
    مثالی میزنم، که ممکنه خیلی درست نباشه (ولی اون چیزی که من تا حالا دیدم این طوری بوده) نحوه تحقیق و پژوهش استادای اینجا طوریه که اغلب منجر به نتایج غلط میشه و دانشجو مجبور میشه که یه جورایی تو نتایج دست ببره (نمی خوام بگم کی مقصره ولی این طوری هست) و مثلاً اگه یه دانشجو ارشد نتونه از تزش نتایج قابل قبول بدست بیاره به مشکل بر می خوره. خلاصه اینکه من جایی ندیدم که کسی بگه من فلان کار رو برای فلان هدف انجام دادم و به نتیجه نرسید و همه ما این جمله رو زیاد شنیدیم که "در این بررسی نتایج تئوری و آزمایشگاهی توافق خوبی دارند"
    و از همه مهمتر نقش استاد تو پروژه های ایران خیلی کمتره تا آمریکا

حالا سوال من اینه که افرادی که می خوان استاد بشن، آیا تو مدتی که دارن دکترا می خونن، آیا فرصت دارن که خودشون با یه سیستم جدید وفق بدن یا نه؟
    و به نظر شما چه مشکلاتی ممکنه تو این زمینه پیش بیاد

نقل قول نوشته اصلی توسط soroosh7911 نمایش پست ها
    من می خواستم یه تاپیک باز کنم و در این مورد بحثی رو شروع کنیم ولی وقتی این تاپیک و دیدم گفتم شاید بهتر باشه همین جا مطرح بشه

درصد زیادی از بچه ها ً تو ایران لیسانس و فوق رو گرفتیم با یه سیستم آموزشی متفاوت با آمریکا
    احساس می کنم که سیستم آموزشی دانشگاهی ایران نسبت به آمریکا ناقص و یا شاید غلط باشه (کلی دارم می گم، بر اساس اون چیزی که در مورد همه دانشگاه ها و همه دانشجو ها هست)
    به نظر شما 5 سال دکترا خوندن تو آمریکا، فرصت مناسبی هست که ما با یه سیستم آموزشی متفاوت آشنا بشیم و بتونیم تو این سیستم کار کنیم (شاید بهتر بشه گفت که انتظارات رو بر آورده کنیم)
    مثالی میزنم، که ممکنه خیلی درست نباشه (ولی اون چیزی که من تا حالا دیدم این طوری بوده) نحوه تحقیق و پژوهش استادای اینجا طوریه که اغلب منجر به نتایج غلط میشه و دانشجو مجبور میشه که یه جورایی تو نتایج دست ببره (نمی خوام بگم کی مقصره ولی این طوری هست) و مثلاً اگه یه دانشجو ارشد نتونه از تزش نتایج قابل قبول بدست بیاره به مشکل بر می خوره. خلاصه اینکه من جایی ندیدم که کسی بگه من فلان کار رو برای فلان هدف انجام دادم و به نتیجه نرسید و همه ما این جمله رو زیاد شنیدیم که "در این بررسی نتایج تئوری و آزمایشگاهی توافق خوبی دارند"
    و از همه مهمتر نقش استاد تو پروژه های ایران خیلی کمتره تا آمریکا

حالا سوال من اینه که افرادی که می خوان استاد بشن، آیا تو مدتی که دارن دکترا می خونن، آیا فرصت دارن که خودشون با یه سیستم جدید وفق بدن یا نه؟
    و به نظر شما چه مشکلاتی ممکنه تو این زمینه پیش بیاد
    البته!!چرا که نه؟!! از دوستان خود من کسانی که هم لیسانس و هم فوق لیسانس در ایران بودند و برای دکتری به امریکا رفتند دونفرشان در رده های بالای ناسا استخدام شدند دوست عزیز شایسته سالاری و تفکر ارزش بسیار زیاد و بی نهایت مهمی در دولت امریکا داره....و اصلا و ابدا براشون نژاد وسن و ...بی معنی هست....فقط خلاقیت و استعداد همین و همین

با سلام دوستان
    آیا شما اطلاعی راجع به اینکه دکترای زبان انگلیسی چطور ازش استقبال میشه دارین؟

سلام دوستان من قصدم گرفتن مدرک دکترا (فیزیولوژی ورزش ) و کار و اقامت دائم در آمریکا یا آلمانه ولی نمی دونم دکترا رو ایران بگیرم و تقاضای کار و اقامت تو این کشورا بدم بهتره یا نه برم همون جا دکترا بخونم و در پی پیدا کردن کار بر بیام بهتره؟ یه سوال دیگه هم اینکه اگه کسی فول فاند بگیره چقدر احتمال داره که بتونه تو اون کشور استخدام و رزیدنت بشه؟
    با تشکر از همه

Junior Member

چند درصد احتمال داره بشه استاد دانشگاه شد اون هم تو زمان بسیار محدود بین فراقت از تحصیل و زمان ویزا؟
    من اطلاع خاصی ندارم ولی فکر کنم کار ساده ای نیست.

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط koohifar نمایش پست ها
    چند درصد احتمال داره بشه استاد دانشگاه شد اون هم تو زمان بسیار محدود بین فراقت از تحصیل و زمان ویزا؟
    من اطلاع خاصی ندارم ولی فکر کنم کار ساده ای نیست.
    عموما باید چند سالی بعنوان postdoc کار کنید تا بعد کار استادی بگیرید.

Member MortezaBermoda آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    ACCOUNTING - University of Tehran

نقل قول نوشته اصلی توسط Sara.Sh نمایش پست ها
    بله امکان داره. البته بستگی داره به عملکرد و سابقتون
    پس کلا یک چیز شدنی هست؟
    یعنی اگه سابقه خوبی داشته باشی (یعنی انگیزه داشته باشی) مثلا مقالات زیادی بدی و یا دوره ی پی اچ دی رو به شکل خوبی پشت سربزاری میتونی بلافاصله بعد از فارغ التحصیلی شروع به کار تدریس کنی؟
    چون کسی که پی اچ دی میگیره هدفش کار آکادمیک هست و اگه کسی بخواد کارکنه فقط همون مدرک MS کفایت میکنه.
    راستی اگه استاد دانشگاه بشی دیگه مشکل گرین کارت نداری؟
    اگه جواب بدین خیلی ممنون میشم؟؟؟؟؟؟
    واجب: معدل، TOEFL/IELTS ،GRE/GMAT مستحب: مقاله، سابقه کار، انتشار کتاب، رکمندیشن عالی مکروه: نبود تناسب بین عوامل (مثلا بالا بودن تعداد مقالات ولی پایین بودن نمره تافل) مباح: داشتن سوابق و انتشارات غیر مرتبط
    خواستن + برنامه ریزی = توانستن

Red face پاسخ : استادی در آمریکا بعد از پایان دکتری

با سلام
    من سووالی در مورد عنوان بالا دارم و بهتر دیدم که همینجا از شما دوستان بپرسم:
    حقیقتش من در سال 2009 دکترای خودم رو از یکی از دانشگاه های هلند گرفتم و بنا به عللی بعدش به ایران برگشتم و توی دانشگاه مشغول بکار شدم. اما حالا به فکر رفتن دائم به آمریکا و کار و اقامت در اونجا هستم. من میتونم برای یک دوره پست دکترا اقدام کنم و برم. منتها با توجه به شرایط خانواده ی پدری ام باید حتما بتونم سالی یکی دوبار اونا رو ببینم یا اونا بتونن بیان پیش من. میخواستم بدونم برای کسی که بعد از گرفتن دکترا توی آمریکا شاغل میه چه نوع ویزا و اقامتی میدن و اگه فرد وارد آمریکا بشه آیا میتونه از همون سال اول به ایران رفت و آمد کنه؟ در ضمن, شرایط گرفتن اقامت دائم در آمریکا چیه؟

ممنون میشم هرکسی بتونه راهنمایی کنه.

صفحه 1 از 12 1234567891011 ... آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)