صفحه 12 از 12 نخستنخست ... 23456789101112
نمایش نتایج: از شماره 111 تا 120 , از مجموع 120

موضوع: استادی در آمریکا بعد از پایان دکتری

ApplyAbroad Veteran
    Souri_RS آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Atmospheric Physicist at Harvard-Smithsonian

پیش فرض پاسخ : استادی در آمریکا بعد از پایان دکتری

سلام دوستان عزیز

به طور اتفاقی این تاپیک رو دیدم و خواستم اطلاعاتی که تا امروز در موردش رسیدم رو شرح بدم، علت اینکه این تاپیک رو مناسبتر میدونم چون احساس میکنم دانشجوهای جدی تر (از نظر علمی) از این تاپیک بازدید میکنن. افرادی که دکترا رو برای دکترا میخونن، نه برای فاند داشتن و مهاجرت.

1- امریکا همه چیزش بر اساس Business هست. در سطح بالا، شما میتونین ببین که چطور با ایجاد جنگ و ترس، سلاح میفروشن. دانشگاه هم کاملا در این کشور "دکه" هست. خصوصا دانشگاههای برند با بودجه های هنگفت و endowmnent هایی که میگیرن حسابی تو این بازار فعال هستند. وقتی رقابت بیزینسی در دانشگاها هست برای جذب پول بیشتر، افراد تلاش میکنن اسم "برند" خودشون رو حفظ کنن. اینکار با هزینه های سنگین برای undergrad، رقابتی کردن ورودی ها، زوم کردن مدیا و ... ایجاد میشه. تو امریکا وقتی در دانشگاه درست و حسابی کسی رو میخوان جذب کنن (چه استاد و چه دانشجو) میخوان مطمئن بشن که اسم برند رو داره و پول خوبی براشون در میاد. لذا خیلی مسائل مهم میشه. فردی با داشتن اسم برند از دانشگاه تاپ، فاندهای زیاد به خاطر داشتن کانکشن و یا داشتن اسم گنده میتونه راه پیدا کنه یا حتی فردی با نداشتن تحصیلات (مثل انیشتین در پرینستون) میتونه راه پیدا کنه. اینکه صرفا چندتا مقاله داشته باشیم کافی نیست. اولین سوال اینه که از نظر بیزینس آیا سود میاریم برای دانشگاه یا نه؟
    لذا بعضی ها از دست دو شروع میکنن؛ چندسالی استاد دانشگاه متوسط میشن و خودشون رو ثابت میکنن تو جذب فاند و دانشجو و به دانشگاه بهتر منتقل میشن.

2- ریکام و کانکشن نقش بسیار کلیدی داره تو این کشور! من به خاطر موضوعاتی که کار کردم تو بعضی از گروههای شخصی هاروارد راه پیدا کردم و میبینم که چه راحت اونجا کار advertise میشه. شما حتما باید ریکام قوی از آدم شناخته شده داشته باشین که بتونین به جایی برسین تو این کشور. این مسئله تو گرفتن پذیرش دکترا از دانشگاهای تاپ هم واضحه. دوست من در مکانیک یو اچ، بیش از چهار مقاله ی معتبر+ Nature Com. داشت ولی بیشتر جاها ریجکت شد واسه دکتری چون استادش شناخته شده نبود. لذا خیلی از افراد واسه اینکه استاد بشن باید قدم به قدم برن جلو. ابتدا دانشگاه خوب یا متوسط، سپس پست داک جای برتر، ریسرچ ساینتیت بودن در جای قوی تر و سپس میتونن با کانکشن های زیاد و جمع ریکام های قوی اقدام کنند واسه پوزیشن تضمین شده.

3- باید قبول کنیم فرقه بین دانشگاهی که 35 میلیارد دلار بودجه داره با دانشگاهی که فقط 1 میلیارد دلار بودجه داره. کیفیت دروس، آزمایشگاه و از همه مهمتر زوم کردن مدیا در دانشگاه بهتر، قطعا شرایط رو برای پیشرفت میسر تر میکنه. این همون دلیلی هست که ما از ایران میریم. اما هستند افرادی که در دانشگاه تاپ هم نمیتونن خودشون رو ثابت کنن و سیستم حذفشون میکنه (امریکا میخواد ببینه سود مالی دارین براش یا نه، معرفتی در کار نیست!). و هستند افرادی که در همین ایران هم خوش میدرخشن. این کاملا وابسته به شخضیت طرفه. اما اگر بحث در مورد "محیط" باشه. قطعا باید به تاپ 10 رفت تا محیط واقعی آکادمیک رو از نزدیک دید.

ارادتمند
    امیر
    از هرگونه پاسخ گویی به سوالاتی که در سطح انجمن قابل پرسش‌اند به شکل پیام خصوصی معذورم.

Junior Member

سلام خدمت دوستان عزیز.
    بنده یک سوالی داشتم که خیلی ذهنمو درگیر خودش کرده.
    میخواستم ببینم که برای استاد شدن در امریکا محدودیت سنی وحود داره؟چون بنده به دلیل مشکلاتی که وحود داشت میخوام در سن 27سالگی در یکی از دانشگاه های دولتی
    دوره لیسانس در یکي از رشته هاي علوم پایه رو شروع کنم و برای ارشد یا دکترا برم امریکا.
    ایا برای استاد شدن محدودیت سنی وجود نداره؟چون بنده
    که بخوام دکترا رو تموم کنم و بعدش پست داک سنم میره بالای
    40.انگیزه دارم اما نگرانیم در مورد سن هست.
    و اینکه یک لکنت زبان کوچک محدودیتی برای استاد شدن پیش نمیاره؟

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Morteza95 نمایش پست ها
    سلام خدمت دوستان عزیز.
    بنده یک سوالی داشتم که خیلی ذهنمو درگیر خودش کرده.
    میخواستم ببینم که برای استاد شدن در امریکا محدودیت سنی وحود داره؟چون بنده به دلیل مشکلاتی که وحود داشت میخوام در سن 27سالگی در یکی از دانشگاه های دولتی
    دوره لیسانس در یکي از رشته هاي علوم پایه رو شروع کنم و برای ارشد یا دکترا برم امریکا.
    ایا برای استاد شدن محدودیت سنی وجود نداره؟چون بنده
    که بخوام دکترا رو تموم کنم و بعدش پست داک سنم میره بالای
    40.انگیزه دارم اما نگرانیم در مورد سن هست.
    و اینکه یک لکنت زبان کوچک محدودیتی برای استاد شدن پیش نمیاره؟
    هستند کسایی که توی سنهای بالای 35 سالگی در آمریکای شمالی استاد شدند، لکنت زبان کوچیک هم نباید چندان مشکل ساز باشه و البته تسلط به زبان انگلیسی مهمه و رزومه قوی پژوهشی هم که برای استاد شدن خیلی تعیین کننده است. حتی مواردی بوده که رزومه پژوهشی تا حد زیادی عدم تسلط به زبان رو هم جبران کرده.
    خیلی خیلی به ندرت به اینجا میام

Junior Member

سلام دوستان عزیز،

می خواستم ازتون راهنمایی بگیرم. ممنون می شم در خصوص وضعیت کار در آمریکا برای یک فارغ التحصیل دکترای مکانیک راهنمایی بدید. من زمینه ی تخصصیم کامپیوتیشنان مکانیکس هستش که دکترام رو از اروپا گرفته ام و الان چند ساله ایران تدریس می کنم و البته چند تایی هم مقاله دارم. شرایط کار و زندگی در ایران به شدت سخت و طاقت فرسا شده و امیدی به آینده نیست. قصد مهاجرت دارم و وکیل هم گفته به احتمال بالای 99 درصد می تونم برای گرفتن گرین کارت موفق بشم.
    الان بیشترین نگرانیم از پیدا کردن کار هستش. ممنون میشم اگر از تجارب خودتون برام بنویسید. چه مهارتهایی رو بیشتر نیاز دارند و چطور میشه از job advertise های پژوهش و یا تدریس در دانشگاه های سطح پایین و متوسط خبر دار شد و اقدام کرد. درآمد در اینگونه دانشگاه ها چطور خواهد بود؟

با تشکر فراوان از وقتی که میگذارید.

تندرست و سلامت باشید

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط abcdeng نمایش پست ها
    سلام دوستان عزیز،

می خواستم ازتون راهنمایی بگیرم. ممنون می شم در خصوص وضعیت کار در آمریکا برای یک فارغ التحصیل دکترای مکانیک راهنمایی بدید. من زمینه ی تخصصیم کامپیوتیشنان مکانیکس هستش که دکترام رو از اروپا گرفته ام و الان چند ساله ایران تدریس می کنم و البته چند تایی هم مقاله دارم. شرایط کار و زندگی در ایران به شدت سخت و طاقت فرسا شده و امیدی به آینده نیست. قصد مهاجرت دارم و وکیل هم گفته به احتمال بالای 99 درصد می تونم برای گرفتن گرین کارت موفق بشم.
    الان بیشترین نگرانیم از پیدا کردن کار هستش. ممنون میشم اگر از تجارب خودتون برام بنویسید. چه مهارتهایی رو بیشتر نیاز دارند و چطور میشه از job advertise های پژوهش و یا تدریس در دانشگاه های سطح پایین و متوسط خبر دار شد و اقدام کرد. درآمد در اینگونه دانشگاه ها چطور خواهد بود؟

تندرست و سلامت باشید
    تو سایت دانشگاهها آگهی زده میشه٬ یا تو سایت هایی مثل https://www.indeed.com/ یا LinkedIn. حقوق سالانه یا ماهانه هم معمولا تو آگهی ها هست. اگر نبود تو مصاحبه میگن.
    میتونید واسه پوزیشن های assistant professor یا Assistant Research Professor یا Research Associate بر اسا تخصص تون اپلای کنید٬ یا اگه پوزیشن استادی همون اول گیرتون نیومد٬ پوزیشن Lecturer معمولا راحت تر گیر میاد٬ از لکچری شروع کنید تا بعد برای استادی.
    امضا نامرئی

ApplyAbroad Hero nima56 آواتار ها

سلام دوستان عزیز،

تندرست و سلامت باشید
    از نظر ویزا برای مشاغل هیئت علمی، مطمئن نیستم که حتی اگر پیشنهاد کار هم دریافت کنید به این راحتی بتوانید وارد آمریکا شوید. مگر آنکه در دولت آینده آمریکا تغییراتی رخ دهد. البته با داشتن گرین کارت البته این مشکل مرتفع می شود.
    پیشنهاد من، گرفتن فرصت مطالعاتی یا (حتی پستداک در صورتیکه مدت زیادی از دکترا نگذشته باشد) وسپس ساختن لینک در محیط آکادمی آمریکاست.کار دشواریست ولی درنهایت راهی است که شاید به هدفتان برسید.
    اگر دانشگاهی که در اروپا فارغ‌التحصیل شده اید دارای اعتبار قابل توجه یا استاد راهنمایتان در رشته شما شناخته شده است، شانس شما را افزایش خواهد داد.
    روزگار است، آنكه گه عزت دهد گه خوار دارد. چرخ بازيگر از اين بازيچه ها بسيار دارد. "قائم مقام فراهانی"

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط candid نمایش پست ها
    تو سایت دانشگاهها آگهی زده میشه٬ یا تو سایت هایی مثل https://www.indeed.com/ یا LinkedIn. حقوق سالانه یا ماهانه هم معمولا تو آگهی ها هست. اگر نبود تو مصاحبه میگن.
    میتونید واسه پوزیشن های assistant professor یا Assistant Research Professor یا Research Associate بر اسا تخصص تون اپلای کنید٬ یا اگه پوزیشن استادی همون اول گیرتون نیومد٬ پوزیشن Lecturer معمولا راحت تر گیر میاد٬ از لکچری شروع کنید تا بعد برای استادی.
    همینجوریش هم گرین کارت رو به 10 سال میخوان افزایش بدن تو امریکا

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Interior & Environmental Design TTU

سلام دوستان عزیز،

تندرست و سلامت باشید

شانس خوبی برای گرین کارت دارید و حقوق هم برای دانشگاه سطح پایین و متوسط 50 تا 70 هزار تا در سال.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط sahand7x نمایش پست ها
    شانس خوبی برای گرین کارت دارید و حقوق هم برای دانشگاه سطح پایین و متوسط 50 تا 70 هزار تا در سال.
    ممنونم از پاسختون.
    طبق گفته ی وکیل پروسه گرفتن گرین کارت حدود دو تا سه سال طول میکشه (با فرض مثبت شدن نتیجه) و این زمان فرصت خوبیه برای بهبود مهارت ها. لذا ممنون میشم مهارتها و کارهایی که لازمه تا احتمال جذب در صنایع و شرکتهای آمریکایی رو برای یک فارغ التحصیل دکترای مکانیک جامدات بالاتر ببره عنوان کنید. برای مثال تقویت زبان انگلیسی، یادگیری زبانهای برنامه نویسی جدید، چاپ مقالات بیشتر(برای جذب در مراکز پژوهشی) و ... .
    ممنون از وقتی که میگذارید.

Junior Member

سلام دوستان

با اومدن بایدن آیا امکان گرفتن ویزای کاری بوجود اومده؟ خصوصا برای هسات علمی و یا پست داک؟ البته با فرض اینکه شخص داخل امریکا نیست و از اروپا دکتری گرفته باشه

ممنون از وقتتون

صفحه 12 از 12 نخستنخست ... 23456789101112

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)