صفحه 2 از 12 نخستنخست 1234567891011 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 120

موضوع: استادی در آمریکا بعد از پایان دکتری

ApplyAbroad Hero moonlight آواتار ها

پیش فرض پاسخ : استادیدر آمریکا بعد از پایان دکتری

دوستان بعد گرفتن دکتری در آمریکا چقدر احتمال داره بشه همون همونجا؟ میخوام بدونم اصولا میسر هست این کار یا مجبوریم برگردیم ایران بعدش؟

Member tesoke آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Computer & Information Sciences at the University of Delaware

نقل قول نوشته اصلی توسط ghlobe نمایش پست ها
    عموما باید چند سالی بعنوان postdoc کار کنید تا بعد کار استادی بگیرید.
    یعنی با مدرک دکترا نمیشه استاد دانشگاه شد؟ قبلا افراد دیگه ای گفته بودند که میشه. بالاخره کی درست میگه؟

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط tesoke نمایش پست ها
    یعنی با مدرک دکترا نمیشه استاد دانشگاه شد؟ قبلا افراد دیگه ای گفته بودند که میشه. بالاخره کی درست میگه؟
    منظورتون چیه؟ مدرکی بالاتر از دکترا که وجود نداره، در نتیجه همه کسانی که استاد میشوند مدرک دکترا دارند. کار کردن بعنوان پست داک صرفا برای تجربه کاری و بالابردن سابقه پژوهشی و تعداد مقاله است. ممکن است شانس بیاورید و بدون این تجربه هم بتونید کار استادی پیدا کنید ولی بخصوص در رشته های علوم معمولا رقابت بالاست و از این رو کسانی که علاوه بر مدرک دکترا سابقه کاری پست داک کافی هم دارند شانس بالاتری خواهند داشت. در رشته های مهندسی و بیزینس معمولا گرفتن کار استادی بدون انجام پست داک هم راحت تر امکان پذیر است چون موقعیت های شغلی استادی برای این رشته ها بیشتر است.

Member tesoke آواتار ها
    رشته و دانشگاه

پیش فرض پاسخ : استادی در آمریکا بعد از پایان دکتری

قبلا تو این فروم خونده بودم که حقوق پایه برای استاد دانشگاه 80 هزار دلار در سال است. حالا سوالم این است که

1) برای این حقوق چند ساعت موظفیم کار در دانشگاه انجام بدیم؟ فصل تابستان چقدر تعطیلی داریم. یک ماه آزاد میشه وقتمون که بتونیم برگردیم خانواده را ببینیم؟ (کمتر از یه ماه که نمی صرفه آدم بیاد)

2) بعدش این که با کارهای مشاوره ای و پروژه های پژوهشی چقدر میتونیم حقوق خودمان را افزایش بدیم؟ مثلا در ایران میدونید که بیشتر حقوق یه استاد از پروژه های تحقیقاتیشه و حقوق استادی چیزی نیست. توی آمریکا میشه در کنار استادی، پروژه هایی با صنعت هم گرفت؟ با این پروژه ها، یه استاد چقدر میتونه به درآمد خودش اضافه کنه؟

ApplyAbroad Guru

قبلا تو این فروم خونده بودم که حقوق پایه برای استاد دانشگاه 80 هزار دلار در سال است. حالا سوالم این است که

1) برای این حقوق چند ساعت موظفیم کار در دانشگاه انجام بدیم؟ فصل تابستان چقدر تعطیلی داریم. یک ماه آزاد میشه وقتمون که بتونیم برگردیم خانواده را ببینیم؟ (کمتر از یه ماه که نمی صرفه آدم بیاد)

2) بعدش این که با کارهای مشاوره ای و پروژه های پژوهشی چقدر میتونیم حقوق خودمان را افزایش بدیم؟ مثلا در ایران میدونید که بیشتر حقوق یه استاد از پروژه های تحقیقاتیشه و حقوق استادی چیزی نیست. توی آمریکا میشه در کنار استادی، پروژه هایی با صنعت هم گرفت؟ با این پروژه ها، یه استاد چقدر میتونه به درآمد خودش اضافه کنه؟
    حقوق پایه برای رشته های مختلف متقاوت است. برای علوم انسانی پایین تر و برای رشته هایی مثل حقوق، بیزینس و پزشکی بالاتر. مهندسی و علوم هم بینابین.

1) کار استادی دانشگاه بیشتر مثل گرداندن بیزینس شخصی خودتان است نه مثل کارمندی. ساعت که نمیزنید. طبعا ساعتهای تدریس و جلسات دانشکده و مشاوره دانشجویان ساعتهای موظف شماست ولی غیر از آن باید کار پژوهش خودتان را هم انجام بدهید و بخصوص سالهای اول که دنبال تنیور هستید هر چه بیشتر کار کنید بیشتر نتیجه میگیرید. تعطیلی هم بهمین ترتیب دست خودتان است گرچه دانشگاه مقدار معین تعیین میکند (جاهایی که من دیده ام 4-5 هفته در سال) ولی خیلی در این مورد سختگیری نمیکنند و عملا برنامه کاری تان بقدری سنگین است که باید خودتان ببینید کی میتوانید زمان مشخصی برای مسافرت خالی کنید.

2) من با کانادا بیشتر آشنا هستم که از پول گرنت چیزی به استاد نمیرسد و کارهای مشاوره صنعتی و بیزینس هم تا 25 درصد اضافه بر حقوق مجازست ولی امریکا تا جایی که شنیدم دست تان باز تر اسیت و طبعا هرچه بیشتر پروژه و گرنت بگیرید درآمدتان بالاتر میرود.

Member tesoke آواتار ها
    رشته و دانشگاه

مرسی. راستی

1) میشه بگین منظور از گرنت یعنی چی؟

2) یه استاد در ایران حقوقش 2.5 است! اگر این استاد در شهرستان باشد، عملا کار خارجی وجود ندارد که انجام بدهد و باید با همان 2.5 سر کند. اما در تهران میشه کار تحقیقاتی گرفت و حقوق را زیاد کرد. در تهران بالاخره استادها تا حدودی راحت میتونن کار تحقیقاتی پیدا کنند. حداقل دو سه برابر کردن این حقوق ناچیز، کار چندان سختی نیست. حالا میخوام کمی از امریکا بدانم. اولا برای این که کار ریسرچ و مشاوره صنعت بگیرند باید حتما در شهرهای بزرگ استاد باشند یا در شهرهای کوچیک هم میشه؟ بعدش این که واسه دو سه برابر کردن حقوق (مثلا تا مرز 150-200 تا) باید یه استاد، عموما چند سال تلاش کنه تا به یه همچین حقوقی برسه؟

ApplyAbroad Guru

مرسی. راستی

1) میشه بگین منظور از گرنت یعنی چی؟

2) یه استاد در ایران حقوقش 2.5 است! اگر این استاد در شهرستان باشد، عملا کار خارجی وجود ندارد که انجام بدهد و باید با همان 2.5 سر کند. اما در تهران میشه کار تحقیقاتی گرفت و حقوق را زیاد کرد. در تهران بالاخره استادها تا حدودی راحت میتونن کار تحقیقاتی پیدا کنند. حداقل دو سه برابر کردن این حقوق ناچیز، کار چندان سختی نیست. حالا میخوام کمی از امریکا بدانم. اولا برای این که کار ریسرچ و مشاوره صنعت بگیرند باید حتما در شهرهای بزرگ استاد باشند یا در شهرهای کوچیک هم میشه؟ بعدش این که واسه دو سه برابر کردن حقوق (مثلا تا مرز 150-200 تا) باید یه استاد، عموما چند سال تلاش کنه تا به یه همچین حقوقی برسه؟
    1) گرنت همون بودجه های تحقیقاتی است که اساتید و دانشگاههای از طریق مراکز دولتی یا صنایع و بیزینس ها میگیرند.
    2) امریکا خیلی گسترده تر از ایران است و مثل ایران متمرکز نیست. بیشتر شهرت و ارتباطات خودتان و اعتبار دانشگاهتان کمک میکند که پروژه و گرنت بگیرید. طبعا برای هر رشته ای هم در جاهای خاصی موقعیتهای بهتری وحود دارد ولی همه چیز متمرکز نیست. یک استاد دانشگاه وقتی به رده فول پروفسور برسد (حدود 10-15 سال بعد از شروع کار ومنوط به رزومه خوب) حقوقش در همین محدوده های 150-160 هزار دلار در میاید.
    از طرف دیگر اینجا احتیاج ندارید حقوقتان را دو سه برابر کنید. همان 80-100 هزار دلار هم برای یک زندگی متوسط و معقول کافی است. بالاترش هم تا هر حدی که بخواهید بسته به استعداد و توانایی خودتان دارد.

Junior Member

سلام
    من هم رشته م علوم انسانیه و باید بعد فارغ التحصیلی دانشگاه درس بدم. نگرانیم اینه که اونجا ایرانی-مسلمون-خارجی و... بودن تاثیر داشته باشه در گرفتن استاد. همش فکر می کنم مثل اینجا اونجا هم یه چیزی مثل صلاحیت عمومی دارن که اگه مثلا با یهودی ها نسبتی نداشته باشی رد می شی!!
    ممکنه تصورم اشتباه باشه؟
    ممنون

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط shadeshad نمایش پست ها
    سلام
    من هم رشته م علوم انسانیه و باید بعد فارغ التحصیلی دانشگاه درس بدم. نگرانیم اینه که اونجا ایرانی-مسلمون-خارجی و... بودن تاثیر داشته باشه در گرفتن استاد. همش فکر می کنم مثل اینجا اونجا هم یه چیزی مثل صلاحیت عمومی دارن که اگه مثلا با یهودی ها نسبتی نداشته باشی رد می شی!!
    ممکنه تصورم اشتباه باشه؟
    ممنون
    شما لیست اساتید دانشکده های رشته خودتون در امریکا رو نگاه کرده اید که ببینید چند نفر خارجی و از کجاها هستند؟

بجای نگرانی سعی کنید افکار یهودستیزانه و نژادپرستانه را از ذهن خودتان خارج کنید و بیشتر به تقویت رزومه خودتان بپردازید و ارتباطات آکادمیک خودتان را هم قوی کنید.

Member tesoke آواتار ها
    رشته و دانشگاه

از آقای حیدر 3 سوال دارم.

1) خواستم بدونم شما که الان استاد دانشگاه هستید، وقتتون به طور متوسط صرف چه کارهایی میشه؟ شما گفتید که از 7 صبح تا 7 شب در دانشگاه و آزمایشگاهتون هستید. خواستم بدونم که مثلا چند درصد وقتتون صرف تدریس و برگه صحیح کردن میشه؟ چند درصدش دنبال گرنت پیدا کردن و صحبت کردن با کمپانی ها و ...؟ چند درصد بررسی مقاله های دانشجوها و راهنمایی دانشجوها؟ چند درصدش هم میشینید خودتون روی ریسرچ وقت میزارید؟ (کلا این 12 ساعت در روز و 5 روز هفته را چطوری پر می کنید؟)

چون راستش به نظر من کلا همون بخشی که آدم خودش بشینه روی ریسرچ وقت بزاره جذابه. این که از خودش ایده بده یا یه طرحی را به جایی برسونه یا یه ایده ی خفنی بده. بقیه اش (تدریس و برگه صحیح کردن و ریوایز مقاله و ...) از نظر من کارهای جذابی نیستند. (البته می دونم که شما هم از صرف تدریس خوشتون نمیاد.)

2) خواستم بدونم که مسیر ایده ها و کارهای جدیدی که یه استاد انجام میده، چطوریه؟ یعنی مثلا شما اول یه ایده ی خفنی به ذهنتون می رسه و بعد می رید این ایده را به یه کمپانی ارائه میدین و یه پروژه و قرارداد می بندید یا این که کمپانی ها خودشون یه پروژه و ایده میدن و شما اون را می گیرید و انجام میدید؟

3) در پروژه هایی که انجام میشه، جای خلاقیت و نوآوری استاد کجاست؟ چون من فکر میکنم که استاد، دانشجو و پروژه می گیره و بعد هم دانشجو پروژه را انجام میده و استاد نظارت می کنه و عملا درگیر پروژه نمیشه (حداقل با تجربه ای که من از دانشگاه های ایران دارم این طور به نظر میرسه). خب پس استاد کجای کار یه گره را حل میکنه و مثلا یه ایده ی خفن میده؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)