صفحه 3 از 12 نخستنخست 123456789101112 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 120

موضوع: استادی در آمریکا بعد از پایان دکتری

Senior Member

پیش فرض پاسخ : استادی در آمریکا بعد از پایان دکتری

نقل قول نوشته اصلی توسط shadeshad نمایش پست ها
    سلام
    من هم رشته م علوم انسانیه و باید بعد فارغ التحصیلی دانشگاه درس بدم. نگرانیم اینه که اونجا ایرانی-مسلمون-خارجی و... بودن تاثیر داشته باشه در گرفتن استاد. همش فکر می کنم مثل اینجا اونجا هم یه چیزی مثل صلاحیت عمومی دارن که اگه مثلا با یهودی ها نسبتی نداشته باشی رد می شی!!
    ممکنه تصورم اشتباه باشه؟
    ممنون
    سلام دوست عزیز
    خیر اینجوریا هم نیست که نشه ، اساتید بسیار زیادی از بین ایرانی ها و شرق آسیایی ها در بین هیئت علمی ها هستند ...
    معمولاً این مصاحبه ها وجود داره و برای اساتیدی که گرایش سیاسی یا بهتر بگم سیاسی افراطی (دردسر ساز) نداشته باشند مشکلی به وجود نمیاد ...
    فقط تلاشتون رو برای بهبود رزومه بکنید ...
    موفق باشید
    گر مرد رهی غم مخور از دوری و دیری
    دانی که رسیدن هنر گام زمان است

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط tesoke نمایش پست ها
    از آقای حیدر 3 سوال دارم.

1) خواستم بدونم شما که الان استاد دانشگاه هستید، وقتتون به طور متوسط صرف چه کارهایی میشه؟ شما گفتید که از 7 صبح تا 7 شب در دانشگاه و آزمایشگاهتون هستید. خواستم بدونم که مثلا چند درصد وقتتون صرف تدریس و برگه صحیح کردن میشه؟ چند درصدش دنبال گرنت پیدا کردن و صحبت کردن با کمپانی ها و ...؟ چند درصد بررسی مقاله های دانشجوها و راهنمایی دانشجوها؟ چند درصدش هم میشینید خودتون روی ریسرچ وقت میزارید؟ (کلا این 12 ساعت در روز و 5 روز هفته را چطوری پر می کنید؟)

چون راستش به نظر من کلا همون بخشی که آدم خودش بشینه روی ریسرچ وقت بزاره جذابه. این که از خودش ایده بده یا یه طرحی را به جایی برسونه یا یه ایده ی خفنی بده. بقیه اش (تدریس و برگه صحیح کردن و ریوایز مقاله و ...) از نظر من کارهای جذابی نیستند. (البته می دونم که شما هم از صرف تدریس خوشتون نمیاد.)

2) خواستم بدونم که مسیر ایده ها و کارهای جدیدی که یه استاد انجام میده، چطوریه؟ یعنی مثلا شما اول یه ایده ی خفنی به ذهنتون می رسه و بعد می رید این ایده را به یه کمپانی ارائه میدین و یه پروژه و قرارداد می بندید یا این که کمپانی ها خودشون یه پروژه و ایده میدن و شما اون را می گیرید و انجام میدید؟

3) در پروژه هایی که انجام میشه، جای خلاقیت و نوآوری استاد کجاست؟ چون من فکر میکنم که استاد، دانشجو و پروژه می گیره و بعد هم دانشجو پروژه را انجام میده و استاد نظارت می کنه و عملا درگیر پروژه نمیشه (حداقل با تجربه ای که من از دانشگاه های ایران دارم این طور به نظر میرسه). خب پس استاد کجای کار یه گره را حل میکنه و مثلا یه ایده ی خفن میده؟
    سلام دوست عزیز
    من ساعت 5:30 از خونه میام بیرون و از ساعت 6 شروع به کار میکنم ...
    خوب ببینید کار استاد که نه ریسرچ محضه و نه تیچینگ محض ، معمولاً اساتید در طول روز یک جلسه تدریس رو دارند ، من هم مثل بقیه ، تقریباً 4 ساعت از روزم به کلاس هام تعلق میگیره ، حدود 3-4 ساعت در هفته به بررسی مقالات مرتبط به هر تیم تعلق میگیره و در صورت نیاز بررسی و اصلاح در کار ها صورت میگیره ، تقریباً میشه گفت که در طول روز 5 ساعت رو به چک کردن کار ها و همکاری با تیم ها میگذره و حدود 1 الی دو ساعت به ریسرچ های شخصی و بقیه هم زمان پرته که گاهی به استراحت و گاهی به سر زدن به این فروم و یا صحبت با نماینده شرکت ها میگذره ...
    در این بین جلسات دپارتمان و صحبت با اپلیکنت ها و بررسی رزومه های گلچین شده توسط منشی و ... هم جای میگیره ...

من به شخصه اظهار نظر نمی کنم در مورد پروژه های پی اچ دی ها ، سال اولشون زیر دست من ، ریسرچ اسیستنت ها و پست داک ها ریسرچ یاد میگیرند و در ادامه بهشون ابزار و رفرنس ها و حمایت های لازم داده میشه و البته کنترلشون توسط من و ریسرچ اسیستنت ها صورت میگیره و در انتهای هر ماه گزارش پیشرفت دریافت میشه و در انتهای هر ترم هدفی که تعیین شده باید کسب بشه ، اگر زودتر به این هدف برسند که پاداش هایی مثل گیفت کارت ، مرخصی و حتی میهمان شدن به یک آخر هفته در تنیس استادیوم منطقه در انتظارشونه ؛ اگر هم نتونند به خوبی پیش برند باید آخر هفته رو هم روی پروژه کار کنند ...
    پروژه های من و پی اچ دی هام اصلاً ربطی به کار های درخواستی کمپانی ها نداره ، این پروژه های دریافتی عموماً توسط مستر ها و پست داک ها اجرا میشن ، ولی پروژه های پی اچ دی ها در صورت تولیدی بودن به کمپانی ها فروخته میشه (تقریباً هر دو حالت هست) ، پروژه های شخصی خودم هم فروشی نیستند و پس از کسب مجوز ها و استاندارد ها مستقیماً پابلیش میشه ...

ببینید در یک تیم یک دانشجوی پی اچ دی به عنوان پایه کار فعالیت می کنه و دلیلش هم اینه که این ثمره زندگیشه و همیشه این دستاورد رو با خودش جابجا میکنه ، و مشاوران و راهنمایی داره که کمکش کنند و به راه بیارندش و دستیارانی داره که بخشی از کارش رو انجام بدند که عموماً مستر و لیسانسه هستند ، استاد در واقع استاد راهنماست نه اینکه مدیر پروژه که هر تمایلی داشت به دانشجوش دیکته کنه ، استاد تجربیاتش رو در اختیار دانشجو میگذاره و در صورت نیاز مشاوره و یا تذکر میده ولی این دانشجوست که باید مسئله رو حل کنه ؛ اگر استاد می خواست بیاد و مداوم در یک پروژه باشه که نمیتونه بیش از یک دانشجو داشته باشه و دیگه وجود دانشجو بی معنی میشه ، استاد همزمان چند دانشجوی لیسانس ، مستر ، پی اچ دی و در صورت تمایل پست داک داره و عملاً نمی تونه بیش از 10 درصد وقتشو به هر کدام اختصاص بده (خیلی خوب حساب کردم ، من که فکر نمی کنم بیش از 5 درصد به کسی بتونم تخصیص بدم!) ...
    استاد اسمش روشه ، "استاد راهنما" نه حل المسائل ...

موفق باشید

Member tesoke آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Computer & Information Sciences at the University of Delaware

نقل قول نوشته اصلی توسط haydar نمایش پست ها
    پروژه های من و PHDهام اصلاً ربطی به کارهای درخواستی کمپانی ها نداره، این پروژه های دریافتی عموماً توسط مستر ها و پست داک ها اجرا میشن ، ولی پروژه های پی اچ دی ها در صورت تولیدی بودن به کمپانی ها فروخته میشه (تقریباً هر دو حالت هست) ،
    گفتید که پروژه هایی که از شرکت ها می گیرید را مسترها و پست داک ها انجام میدن. اکی. خب سوال اینجاست که اگر پروژه ی phdها از شرکت ها نیست، پس این پروژه ها را شما قبلا خودتون تعریف کردید؟ دانشجو دکتراها خودشون تعریف می کنند؟ ساپورت مالی این پروژه ها را کی تامین می کنه؟

پروژه های شخصی خودم هم فروشی نیستند و پس از کسب مجوز ها و استاندارد ها مستقیماً پابلیش میشه ...
    منظور از پروژه های شخصی، یعنی کارهایی که خودتون به تنهایی واسه خودتون انجام دادین؟ خب چرا فروشی نیستند؟ یعنی بعد از کسب مجوز و استاندارد که پابلیش شد بیشتر سود دارن واسه تون که نمی فروشیدشون؟

بازم مرسی

Senior Member

گفتید که پروژه هایی که از شرکت ها می گیرید را مسترها و پست داک ها انجام میدن. اکی. خب سوال اینجاست که اگر پروژه ی phdها از شرکت ها نیست، پس این پروژه ها را شما قبلا خودتون تعریف کردید؟ دانشجو دکتراها خودشون تعریف می کنند؟ ساپورت مالی این پروژه ها را کی تامین می کنه؟

منظور از پروژه های شخصی، یعنی کارهایی که خودتون به تنهایی واسه خودتون انجام دادین؟ خب چرا فروشی نیستند؟ یعنی بعد از کسب مجوز و استاندارد که پابلیش شد بیشتر سود دارن واسه تون که نمی فروشیدشون؟

بازم مرسی
    سلام دوست عزیز
    بله این پروژه ها رو خودم تعریف می کنم و دانشجو باید با توانایی خودش و ابزاری که در اختیارش قرار میگیره (معمولاً خیلی بیشتر از نیازش هستند) پروژه رو تمام کنه ...
    تامین مالی هم توسط اعتبارات دانشگاه صورت میگیره (یه چیزی مثل وام) ...

فکر نمی کنم پروژه خودم معنی دیگه ای داشته باشه ...
    من در حد نیازم به پول فکر میکنم ، به همون اندازه هم بدست میارم ...
    خیر بطور مجانی منتشر میشه (بطور کامل در مقالات ارائه میشه و فقط هزینه خرید مقاله رو باید پردخت کرد) ...

در ضمن این روش منه و دلیلی نداره که همه همین کار رو بکنند ...
    موفق باشید

Junior Member

امنیت شغلی یک استاد دانشگاه در آمریکاچقدره؟ اگه یه روزی بخوان تعدیل نیرو کنن حالا به هر دلیلی،کمبود بودجه و چیزای دیگه، راه دیگه ای برای آدم میمونه؟

Member tesoke آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Computer & Information Sciences at the University of Delaware

پیش فرض پاسخ : اوضاع واقعی کار و روش‌های سرمایه‌گذاری به روایت دوستان ساکن آمریکا

گیر آوردن یک پروژه در میسوری برای استاد یو میسوری خیلی راحت­تر از گیر آوردن پروژه در کالیفرنیا برای من و امثال منه ...
    وقتی تشریف آوردید این مطلب براتون کاملاً جا می­افته که بسیاری از کارها درون ایالتی انجام میشه، به دلایلی مثل روابط بیشتر، بحث مالیات و ...، این درسته که ایالت کالیفرنیا یه وزنه بسیار سنگینه به لحاظ علمی در آمریکا و حتی دنیا ولی باید به این هم توجه کرد که شاید بیش از 100 تا استاد باتجربه­تر، شناخته­شده­تر و با تخصص بیشتر نسبت به من در ایالت وجود داره، اینجا حتی دانشجوها هم برای اساتید رقیب به حساب میان! من هفته گذشته یک پروژه 1.5 میلیونی رو به یکی از دانشجوهام که چند ماه پیش مسترش رو تمام کرد در رقابت باختم.
    با توجه به این که میگید که در میسوری یه نفر راحت تر میتونه پروژه پیدا کنه اما خب کالیفرنیا هم خودش بهترین جا واسه زندگیه، میشه بگین که کسانی که قصد دارن استاد دانشگاه بشن، کدام ایالت را ترجیح میدن؟ سطح رزومه استادها را هم میشه یه مقایسه کنید. مثلا استادی که در دانشگاه رنک 100 کالیفرنیا استاد میشه با کسی که در رنک 100 میسوری استاد میشه، رزومه شون چقدر فرق داره؟

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط mahnajon نمایش پست ها
    امنیت شغلی یک استاد دانشگاه در آمریکاچقدره؟ اگه یه روزی بخوان تعدیل نیرو کنن حالا به هر دلیلی،کمبود بودجه و چیزای دیگه، راه دیگه ای برای آدم میمونه؟
    سلام دوست عزیز
    اگر شما مراحل اولیه رو با موفقیت بگذرونید و به لول دانشیاری (Associate Professor) برسید دیگه هیچ کس توانایی اخراج کردن شما رو نداره ، البته به دلایل علمی و یا اقتصادی ، به دلایل امنیتی میشه حتی یک پروفسور رو اخراج کرد ولی خوب این یک در 10 هزاره ...
    تعدیل نیرو شامل هیئت علمی و یا اساتید لکچر نمیشه ...
    موفق باشید
    ویرایش توسط haydar : January 24th, 2014 در ساعت 12:25 AM

Junior Member

سلام دوست عزیز
    اگر شما مراحل اولیه رو با موفقیت بگذرونید و به لول استادیاری برسید دیگه هیچ کس توانایی اخراج کردن شما رو نداره ، البته به دلایل علمی و یا اقتصادی ، به دلایل امنیتی میشه حتی یک پروفسور رو اخراج کرد ولی خوب این یک در 10 هزاره ...
    تعدیل نیرو شامل هیئت علمی و یا اساتید لکچر نمیشه ...
    موفق باشید
    سلام. ممنون که هم وطنانتون رو راهنمایی می فرمایید.
    استاد لکچر دقیقا چه تفاوتی در وظایف و مزایا داره؟
    و سوال دیگه اینکه با مدرک دکتری از ایران و پست داک امریکا، چقدر احتمال استاد شدن وجود داره؟ تعداد مقالات حدودا چقدر باید باشد برای کسب لول استادیاری؟

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط mahnajon نمایش پست ها
    در ابتدای کار بعنوان tenure-track استخدام میشوید که مثل رسمی آزمایشی ایران است. بعد از یک دوره معمولا 5 تا شش ساله برای tenure اپلای میکنید که در این مرحله یک کمیته (وگاهی چند کمیته در مراحل مختلف) صلاحیتهای علمی و کارنامه پژوهشی و تدریس و فعالیتهای شما رو بررسی میکنند. اگر tenure شما تصویب بشه به درجه Associate Professor ارتقا پیدا میکنید و به اصطلاح tenured میشوید که دیگر مشمول تعدیل و اخراج نمیشوید (مگر در صورتی که قوانین دانشگاه را نقض کنید یا جرم جنایی انجام بدهید و نظیر آن).

اگر تقاضای شما رد بشود فقط تا پایان قرارداد tenure-track تان ادامه میدهید و قراردادتان قابل تمدید نخواهد بود و باید دنبال کار دیگری بروید.

Senior Member

پیش فرض پاسخ : اوضاع واقعی کار و روش‌های سرمایه‌گذاری به روایت دوستان ساکن آمریکا

با توجه به این که میگید که در میسوری یه نفر راحت تر میتونه پروژه پیدا کنه اما خب کالیفرنیا هم خودش بهترین جا واسه زندگیه، میشه بگین که کسانی که قصد دارن استاد دانشگاه بشن، کدام ایالت را ترجیح میدن؟ سطح رزومه استادها را هم میشه یه مقایسه کنید. مثلا استادی که در دانشگاه رنک 100 کالیفرنیا استاد میشه با کسی که در رنک 100 میسوری استاد میشه، رزومه شون چقدر فرق داره؟
    سلام دوست عزیز
    ببینید این جمله من فقط بیان ساده رقابت بود و ممکنه در بعضی رشته ها این جمله بطور کامل صدق نکنه ...
    این که در کدام ایالت تمایل بیشتره ، بر می گرده به رزومه استاد ؛ کسی که توانایی رقابت با درخواست های هاروارد و ام آی تی رو داره که نمیره به اورگونی ها در خواست بده ! اما در کل بیشترین رقابت بین دانشگاه های نیویورک ، کالیفرنیا ، ماساچوست ، پنسیلوانیا و تگزاسه که دلیلش هم کاملاً معلومه ، تعداد دانشگاه خوب و معتبر در این ایالت ها زیاده ...
    در مورد رنک که بار ها گفتم من به این اعداد اعتقادی ندارم ، عضو کمیته پذیرش و تایید صلاحیت هم نبودم ولی رزومه بعضی از اساتید تازه استخدام شده UIC ، UCR و U of Missouri رو که دیدم تفاوت خیلی زیادی نداشتند ولی گذشتن از مرحله تنور و دانشیار شدن در ریورساید و ایلینویز شیکاگو خیلی سخت تر از یو آف میسوریه ...
    در کل برای این سطح دانشگاه ها باید در یک دانشگاه معتبر دکتری بگیرید (به زبان ارقام میشه زیر رنک 60) ، پست داک رو هم در دانشگاه بهتری گذرونده باشید و در یک یا دو زمینه حداقل 10-12 مقاله معتبر به چاپ رسونده باشید (در ژورنال های معتبر هر رشته) ، داشتن کنفرانس هم برگ برنده در مصاحبست ، هر چه بیشتر باشه شما رو شناخته شده تر میکنه و کمتر هیئت تایید صلاحیت میتونه بهتون ایراد بگیره ...
    موفق باشید
    ویرایش توسط haydar : January 24th, 2014 در ساعت 12:30 AM

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)