صفحه 5 از 12 نخستنخست 123456789101112 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 41 تا 50 , از مجموع 120

موضوع: استادی در آمریکا بعد از پایان دکتری

Senior Member

پیش فرض پاسخ : استادی در آمریکا بعد از پایان دکتری

نقل قول نوشته اصلی توسط hockey نمایش پست ها
    دوستان میشه در مورد حقوق و دریافتی اساتید در امریکا هم اطلاعات بدید؟ حقوق پایه برای یک استاد در امریکا چقدرهست؟ جناب haydar فرمودند که یک پروژه 1.5 میلیون دلاری رو از دست دادند. حالا اگر این پروژه رو میبردید چقدرش برای خودتون میموند؟ البته من سوالم رو به مدل ایرانی پرسیدم. ممنون میشم دوستان اطلاعاتشون رو در اختیار ماها قرار بدن. سپاس
    سلام دوست عزیز
    پایه حقوق اساتید رابطه کاملاً مستقیم و خطی با رتبه و ایالت دانشگاه داره ، دوست صمیمیم در ام آی تی پایه حقوقش 160 هزارتاست و یکی دیگه از دوستانم در تگزاس دالاس 72 هزارتا بود موقع استخدام ...
    ولی این اعداد با ارائه مقاله بصورت روتین (در حد سالی 2-3 پیپر و همین حدود کنفرانس) و 5-6 سالی یک کتاب میتونید تا 20-25 درصد هم به حقوقتون اضافه کنید ، حق مشاوره به شرکت ها و انستیتو های خصوصی هم در حد 20-25 افزایش درآمد داره براتون ، پروژه های جانب و خارج از برنامه هم قابل گفتن نیست که چه مقدار درآمد میسازه ، ممکنه 10-15درصد حقوقتون یا ممکنه 2-3 برابر پایه حقوقتون براتون بسازه ...
    ببینید این پروژه ها بصورت نقدی پرداخت نمیشه ، مثلاً میگن 3 بیولوژیست 6ماه در اختیارتونه که هر کدام در این 6 ماه 50 هزار تا حقوقشون (میشه 150 هزارتا از یک و نیم میلیون) ، یک سال حق استفده از امکانات فلان بیمارستان یا انستیتو استفاده کنید که هزینش 300 هزار دلاره ، استفده از ابزار های آزمایشگاه های خودمون هم مثلاً 200 هزار تا ، تا اینجا میشه 650 هزار تا از 1.5 میلیون ، بقیش هم میشه حق پژوهش و حق دانشگاه و ... ، در کل از این 1.5 میشه روی 600 تاش بصورت نقدی حساب کرد که اگر فاند دو دانشجو رو برای 4 سال حساب کنیم میشه حدود 250 هزار تا ، هزینه تحقیقات و اگر نیاز بیشتر به اون ریسرچر ها باشه ، حقوق اونها ، آخرش میشه در مدت 4سال روی سالی 20-30 هزار تا حساب کرد ، که بد هم نیست ...
    موفق باشید
    ویرایش توسط haydar : January 26th, 2014 در ساعت 01:22 AM
    گر مرد رهی غم مخور از دوری و دیری
    دانی که رسیدن هنر گام زمان است

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط haydar نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز
    کار آکادمیک و خصوصاً استادی زیاد راحت گیر نمیاد و رقابت بسیار زیادی برای کسب اون هست ، اما کار صنعتی هم راحت تر گیر میاد و هم به نسبت حجم کار درآمد بهتری داره ، پست داک هم لازم ندارند...
    عموماً ایرانی هایی که میان و مدرک دکتری میگیرند ، عموماً دارای سنی حدود 30-32 هستند و ترجیحشون بر اینه کاری با درآمد خوب گیر بیارند که زندگیشون رو اینجا بسازند و کم پیش میاد که کسی با صبر و حوصله زیاد مراحل اولیه بعد از دکتری رو طی کنه ، به عبارتی صبر حلوا ساختن از غوره رو ندارند (البته ایرادی هم بهش وارد نیست ) ، ممکنه به لحاظ سلیقه ای هم رابطه خوبی با کار آکادمیک نداشته باشند ...
    به لحاظ امنیت هم که در کارهای صنعتی باید کارایی داشته باشید ، کسی نیروی غیر مفید رو نگه نمیداره ...
    موفق باشید
    سلام ممنون.از ghlobe عزیز هم تشکر میکنم.حالا چیزی که موندن شما رو تو اون حرفه تضمین میکنه چیه؟ چه طوری باید اون میخ رو کوبید و به بالا دستی نشون داد که بله نگه داشتن من هنوز براتون مقرون یه صرفه است؟ می خوام بگم این که میگین" کارایی باید داشته باشین" منظورتون چیه. به روز بودن به لحاظ علمی هست؟ یا دادن ایده های نو و صد البته پول ساز، غر نزدن بابت افزایش حقوق وچه میدونم مرخصی و مزایا و این چیزاست؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط pimi810 نمایش پست ها
    کلا استادی دانشگاه تو آمریکا کار خیلی سخت و طاقت فرسایی هستش. خصوصا وقتی tenure track هستید. یکی از مشکلات کار آکادمیک اینه که *ر کاری یا همان workaholic بودن با پیشرفت شما رابطه ی مستقیم داره! در حالی که تو بیزینس اینطوری نیست و سر و زبون داشتن و لینک زدن ممکنه بیشتر شما رو جلو میندازه.
    فقط سرو زبون؟!! شناخت بازار و مارکتینگ آمریکا و تجربه کاری گذشته چی؟

ApplyAbroad Hero robotic آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    مهندسی

آقای haydar

آیا شما می توانید از موارد زیر پروژه بگیرید؟

کد:
    Defense Advanced Research Projects Agency (DARPA)
    Department of Defense (DoD)
    Air Force Office of Scientic Research (AFOSR)
    Air Force Research Laboratory (AFRL)
    Army Research Development and Engineering Command (RDECOM)
    Army Research Laboratory
    NASA Kennedy Space Center
    Lockheed Martin Corporation
    آیا به علت ایرانی بودن برای شما مشکل ساز نمی شود؟
    هرکه را اسرار حق آموختند
    مهر کردند و دهانش دوختند

ApplyAbroad Superstar pimi810 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط mahnajon نمایش پست ها
    فقط سرو زبون؟!! شناخت بازار و مارکتینگ آمریکا و تجربه کاری گذشته چی؟
    با بودن تو مارکت و سر و زبون داشتن حاصل میشه. خصوصا تو فیلد مشاوره. من سرو کار دارم با این تیپ آدمها و کاملا می دونم سیستم چیه پوشیدن کت شلوار 3000 دلاری و خوب حرف زدن کاملا مهمتر از GPA 4 هستش!
    !One hundred sixty-three thousand sq mi of awesomeness

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط pimi810 نمایش پست ها
    با بودن تو مارکت و سر و زبون داشتن حاصل میشه. خصوصا تو فیلد مشاوره. من سرو کار دارم با این تیپ آدمها و کاملا می دونم سیستم چیه پوشیدن کت شلوار 3000 دلاری و خوب حرف زدن کاملا مهمتر از GPA 4 هستش!
    اشنایی به مسائل حقوقی و مالیاتی هم هست. که اینا دیگه به این آسونی نیست.هست؟
    ویرایش توسط mahnajon : January 27th, 2014 در ساعت 11:43 PM

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط robotic نمایش پست ها
    آقای haydar

آیا شما می توانید از موارد زیر پروژه بگیرید؟

کد:
    Defense Advanced Research Projects Agency (DARPA)
    Department of Defense (DoD)
    Air Force Office of Scientic Research (AFOSR)
    Air Force Research Laboratory (AFRL)
    Army Research Development and Engineering Command (RDECOM)
    Army Research Laboratory
    NASA Kennedy Space Center
    Lockheed Martin Corporation
    آیا به علت ایرانی بودن برای شما مشکل ساز نمی شود؟
    سلام دوست عزیز
    بله چرا نتونم بگیرم ؟ این قدر پروژ های مطرح شده از یو اس ایر فورس و یو اس آرمی در دپارتمان خاک می خوره و کسی نمی گیره که شاید بتونه یک دانشکده رو بطور کامل ساپورت کنه ...
    خیر این پروژه ها نه به لحاظ امنیتی اینجا مشکل ساز میشه و نه امنیتی ایران ، ولی خودم تمایلم به اجرای پروژه های مورد نیاز وزارت بهداشت و بیمارستان هاست ...
    موفق باشید

ApplyAbroad Hero dexoey آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    HTW Berlin - Construction and Real Estate Management

نقل قول نوشته اصلی توسط haydar نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز
    بله چرا نتونم بگیرم ؟ این قدر پروژ های مطرح شده از یو اس ایر فورس و یو اس آرمی در دپارتمان خاک می خوره و کسی نمی گیره که شاید بتونه یک دانشکده رو بطور کامل ساپورت کنه ...
    خیر این پروژه ها نه به لحاظ امنیتی اینجا مشکل ساز میشه و نه امنیتی ایران ، ولی خودم تمایلم به اجرای پروژه های مورد نیاز وزارت بهداشت و بیمارستان هاست ...
    موفق باشید
    ایا اصلا موارد ممنوعه ای برای شما وجود داره؟ اگر بله، میشه لطفا توضیح بدید؟
    از ایرانی بودنم بسیار متنفرم.
    به علت جو حاکم بر این سایت، حضور من بسیار کمرنگ می باشد.

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط dexoey نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز
    من که بلک لیست نیستم که کسی بخواد ممنوعم کنه ، ولی بله یک سری پروژه ها هستند که به همه داده نمیشن ، در برخی دپارتمان ها هستند که استاد مجری پروژه های یک سازمان وجود داره ، در پروفایلشون نوشته شده که فیلد کاری من در راستای پروژه های فلان سازمانه ...
    البته این پروژه هایی که که شما میگید بیشتر در دپارتمان های برق و کامپیوتر ، صنایع ، متریال ساینس ، مکانیک و اگر در در بعضی دانشگاه ها هوافضا جدا باشه در این دپارتمان دیده میشه ، در جایی که من کار می کنم (دانشکده مهندسی پزشکی و بایوساینس) اصلاً تعداد و جنس کارها با این دپارتمان ها قابل مقایسه نیست ...
    موفق باشید

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط dexoey نمایش پست ها
    بعضی پروژه های تحقیقاتی وجود دارند که باید برایشان security clearence گرفت. مثلا پروژه های آزمایشگاه پژوهشی لینکلن دانشگاه ام آی تی اکثرا از این قبیل هستند.
    http://www.ll.mit.edu/employment/

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)