صفحه 3 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 39

موضوع: نحوه شناسایی اسکناس تقلبی

Member dream_liner آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Sharif University of Technology, Aerospace

پیش فرض پاسخ : نحوه شناسایی اسکناس تقلبی

نگران نباش اون مهر اثری روی ارزش دلار شما نداره. در اکثر صرافی های معتبر این کار رواج داره (نه فقط ایران) و بسته به تقاضای شما مهر میزنن.
    با احترام به نظر M1KE که متین هم هست و نباید روی پول چیزی باشه اما باید بگم بر اثر تجربه خودم و سوالی که از کارمندای بانک اینجا (آمریکا) پرسیدم مشکلی نداره. حتی من خودم وقتی پولام رو تو حسابم میذاشتم کارمنده تعجب کرده بود که این همه دلار نو رو من از کجا آوردم! که براش جای تعجب داشت که تو ایران اینقدر دلار نو هست. یعنی میخوام بگم تو ایران مهمه و ازش پول کم میکنن اما اینجا خودشون مشکلی با این پولا ندارن.
    قوانین پول اینا تقریبا مثل ما هست و مادامی که شما بتونی به پول بگی پول (از لحاظ ظاهر) بانک و مراکز خرید ازت قبول میکنن (من حتی از خودپرداز پولی گرفتم که گوشه نداشت اما فروشنده حتی نگاه هم بهش نکرد، درحالی که انتظار داشتم بگه گوشه نداشته بید!!!)

نقل قول نوشته اصلی توسط simon نمایش پست ها
    با تشكر از M1KE عزيز
    دوستان ديگه كه با اين مورد روبرو شدن ممنون ميشم اگر اطلاعاتشون رو در اختيارم بزارن. مخصوصا درمورد اين مهر نامرئي كه دقيقا چيه و كاربردش فقط اينجاست و يك چيز من درآورديه و يا مربوط به صراف ها ميشه و معتبره. ممنون
    شادزي

رشته و دانشگاه

اتفاقا هفته پیش رفتم از بانک پول گرفتم و چون مبلغ بالا میخواستم بهش گفتم که اسکناس صد دلاری بهم بده. جالب اینجاست که بین اونا 4 یا 5 تا اسکناس بود که روش مهر زده بودن و هیچ کدوم از مهزها واسه یه صرافی نبود و جالبتر اینکه رو یکیشون دوتا مهر بود که البته یکیش به عربی بود. به خصوص اگر دارید داد و ستد ارزی رو خارج از کشور انجام میدین بهتره که حتما ازش بخواین براتون مهر بزنه. چون اگر خدای ناخواسته طرف ارز قلابی داشته باشه بهترین کار اینه که اونو به یک خارجی بفروشه که مطمئنه (یا لااقل با احتمال بالا میدونه) که دیگه دستش به اون نمیزسه.

رشته و دانشگاه

Photo-0028.jpg

یک اسکناس یک دلاری که زاویه نداشته بید! دیروز از آرایشگاه گرفتم امروز هم خرجش کردم! کسی هم نگفت این چرا اینجوریه!!!!!

ApplyAbroad Veteran
    vahid.chem آواتار ها

دوستان من این چند صفحه رو خوندم ولی هنوز قانع نشدم چون واسه یه تازه وارد واقعا سخته که کلی هزینه خرید دلار کنه و بعدش سرمایش بر باد بره. از اون بدتر، داشتن این دلار ها در خارج از کشوره که اگه دلار تقلبی ازت بگیرن واست خیلییییییییییی بد میشه.
    من چند وقت پیش شنیده بودم که یکی میگفت دلار هایی داره که شماره سریالش ثبت شده. این جریانش چیه؟چطور و از کجا میشه چنین دلارایی بدست آورد؟
    از راهنمایی شما ممنونم

.Success is to get what you want,Luck is to keep what you get

Junior Member Vazirnia آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط vahid.chem نمایش پست ها
    دوستان من این چند صفحه رو خوندم ولی هنوز قانع نشدم چون واسه یه تازه وارد واقعا سخته که کلی هزینه خرید دلار کنه و بعدش سرمایش بر باد بره. از اون بدتر، داشتن این دلار ها در خارج از کشوره که اگه دلار تقلبی ازت بگیرن واست خیلییییییییییی بد میشه.
    من چند وقت پیش شنیده بودم که یکی میگفت دلار هایی داره که شماره سریالش ثبت شده. این جریانش چیه؟چطور و از کجا میشه چنین دلارایی بدست آورد؟
    از راهنمایی شما ممنونم
    راحت ترین کار اینه از صرافی معتبر بگیری و بگی روش مهر بزنه .

سلام،
    نخواستم تاپیک جدید باز کنم، یک مقدار دلار داشتم که برای فروش به صرافی بردم، یکی از 100 دلاری ها رو بهم برگردوند! روش اندازه یک مستطیل 0.5x1.5 سانت رو با خودکار سیاه کردند و ضمنا یک سوراخ خیلی ریز هم وسط اسکناس وجود داره. البته چند صرافی دیگه هم که بردم گفتند خود دلار اصله و مشکلی نداره ولی ما ور نمی داریم! دوستان جایی توی تهران هست که با کسر هزینه آن این اسکناس رو از من بگیره. نمی دونم چند سال پیش بگوشم خورده بود که یک صرافی اگر اشتباه نکرده باشم طرف های نیاوران اسکناسهای مشکل دار و تاریخ پایین تر از 2000 و .... بر میداره.

چون این روزها مسافر خارج کشور هم ندارم ممنون میشم راهنمائیم کنید.

وضعیت دلار کانادا چطوره از نظر تقلب؟ هزار دلاری هم داره؟
    recv 13 Dec. 2009
    FN 20 Jan. 2010
    interview 29 july 2010
    فایل نامبر فدرال 1 اگوست 2010ویکی مهاجرت به کبک

Senior Member hooran آواتار ها

از 2011 بجای کاغذی اسکناس پلیمیری چاپ می کنه از سال 2000 هم اعلام کرده اسکناسهای هزار دلاری دیگه چاپ نمی کنه و وبه تدریج قبلی ها رو هم با 100 دلاری جایگزین می کنه
    نقل قول نوشته اصلی توسط hamid928 نمایش پست ها
    وضعیت دلار کانادا چطوره از نظر تقلب؟ هزار دلاری هم داره؟

Member khatamifar آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering - James Cook University

Question آیا دلار استرلیا تقلبی در بازار وجود دارد؟

من یکی از همکارام مقداری دلار استرالیا قراره بهم بفروشه. قیمتش خوبه. 10-20 تومن زیر قیمت بازار. چطوری باید چکش کنم که اصله ؟ میترسم تقلبی باشه. شما بلدین چطوری باید چک کنم؟
    Subclass 574 - lodged on 01/04/2013 - Medical 17/04/2013 - Visa Grant 09/05/2013hhnhh

برای کشف اقیانوس های جدید باید شهامت ترک ساحل آرام خود را داشته باشید. جهان ما، جهان تغییر است نه تقدیر.

پیش فرض پاسخ : آیا دلار استرلیا تقلبی در بازار وجود دارد؟

نقل قول نوشته اصلی توسط khatamifar نمایش پست ها
    من یکی از همکارام مقداری دلار استرالیا قراره بهم بفروشه. قیمتش خوبه. 10-20 تومن زیر قیمت بازار. چطوری باید چکش کنم که اصله ؟ میترسم تقلبی باشه. شما بلدین چطوری باید چک کنم؟
    تو گوگل بزن fake australian dollars

صفحه 3 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین