صفحه 1 از 271 123456789101151101 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 2705

موضوع: آرشیو: ویزای تحصیلی برای دوره های انگلیسی زبان - کارشناسی ارشد

ApplyAbroad Guardian
    daniyal_arj آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Management Engineering - Polimi

پیش فرض آرشیو: ویزای تحصیلی برای دوره های انگلیسی زبان - کارشناسی ارشد

دوستان گرامی، از این پس در این تاپیک تنها در مورد مسائل پبرامون ویزای تحصیلی برای دوره های انگلیسی زبان بحث خواهد شد. فرقی در روند اقدام برای ویزا بین دانشگاه میلان و تورینو وجود ندارد، اما این تصمیم به دلیل متفاوت بودن ددلاینها برای تشکیل پرونده و تداخل های دیده شده در بین پستها گرفته شده است تا دوستانی که قصد گرفتن ویزا از طریق دانشگاه مربوطه را دارند، بتوانند در فضای اختصاصی خود به بحث و گفتگو بپردازند.

از این پس بحث های نامرتبط حذف خواهند گردید.

با تشکر

مدارک مورد نیاز برای تشکیل پرونده دانشجویی در مقطع فوق لیسانس به زبان انگلیسی برای ویزای تحصیلی در سال 2014

1- ترجمه مدرک د
    یپلم و مدرک پیش دانشگاهی به همراه ریز نمرات سه سال دبیرستان و یک سال پیش دانشگاهی به زبان ایتالیایی توسط مترجمین زبان ایتالیایی (تاییدات دادگستری و امور خارجه ضروری است)
    2- ترجمه مدرک لیسانس به همراه ریز نمرات چهار سال تحصیلی دانشگاه به زبان ایتالیایی توسط
    مترجمین زبان ایتالیایی (تاییدات دادگستری و امور خارجه ضروری است)
    3- ترجمه شناسنامه به زبان ایتالیایی (در صورت نیاز دانشگاه)
    توجه: ترجمه انگلیسی مدارک بالا به هیچ وجه قابل قبول نیست.

4- یک نسخه کپی از کلیه مدارک ترجمه شده و نیز از مدارک فارسی
    5- اصل و کپی مدرک زبان
    IELTS
    MCHE
    TOLIMO
    TOEFLE/PBT
    TOEFLE/IBT
    توجه: از سال 2014 سفارت شرط نمره زبان را با توجه به شرط دانشگاه تعیین میکند

6- شرح دروس دوره چهار ساله دانشگاه + یک نسخه کپی از آن (Course Description)
    7- سه قطعه عکس 3 در 4 پشت نویسی شده به انگلیسی
    8- دو نسخه کپی از صفحه اول پاسپورت
    9- دو نسخه پذیرش دانشگاه

مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزا در سال 2014

1- اصل گذرنامه و یک نسخه کپی از صفحه اول
    2- فرم پر شده درخواست روادید تحصیلی (با الصاق عکس)+یک عکس اضافه
    3- پرینت رزرو بلیط به ایتالیا (بین 16 آگوست تا 30 آگوست)
    4- رزرو هتل (حداقل 10 روز اول اقامت)
    5- مبلغ 4000
    یورو یا معادل 4000 یورو به حساب شخص دانشجو
    6- یک نسخه از پذیرش دانشگاه
    7- ترجمه ضمانت نامه مالی محضری به زبان ایتالیایی یا انگلیسی
    (در این ضمانت نامه شخص یا اشخاص ضامن باید کلیه هزینه های مالی دانشجو را اعم از تحصیل، مسکن، خوراک، پوشاک و غیره به عهده گیرد). به همراه ضمانت نامه، ضامن باید مدارک مالی ای را برای اثبات این ادعا ارائه دهد. این مدارک باید نشان دهنده ی درآمد ماهیانه معادل 1000 یورو یا سپرده مالی معادل 20000 یورو باشند (نیاز به تاییدات امور خارجه و دادگستری ندارد مهر مترجم کفایت میکند)
    8- یک نسخه کپی از ترجمه ضمانت نامه محضری و کلیه مدارک مالی

آدرس سفارت برای انجام امور مربوط به ویزای دانشجویی: بلوار آفریقا، خیابان مهیار، کنسولگری ایتالیا

زمان مراجعه برای تشکیل پرونده: دانشجویان موظفند مدارک فوق را تا تاریخ 30 جون 2014 (دوشنبه 9 تیر 1393) در روزهای سه شنبه و پنج شنبه از ساعت 9 تا 12 به بخش دانشجویی کنسولگری تحویل دهند

این پست به مرور زمان به روز میشود ...
    ویرایش توسط tommy angelo : May 18th, 2014 در ساعت 12:36 PM دلیل: بروز رسانی مدارک برای سال 2014 + تغییرات جدید
    در این درگه که گه گه که که که که شود ناگه **** مشو غره به امروزت که از فردا نه ای آگه

پیش فرض ویزای تحصیلی برای دانشجویان پلی تکنیک تورین

من به سفارت چند بار زنگ زدم ولی اپراتور جواب نداد.من واسه کار سربازیم نمیرسم تا آخر می پاسپورت بگیرم.کسی میدونه امکان داره یه 2 هفته دیرتر شه؟تازه دانشنامه هم ندارم فقط گواهی پایان تحصیلات دارم.لطفا کسی که میدونه جابمو بده

Junior Member shaahin_67 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Software Engineering

پیش فرض پاسخ : دانشگاه پلی تکنیک تورین (Politecnico di Torino)

نقل قول نوشته اصلی توسط saes نمایش پست ها
    من به سفارت چند بار زنگ زدم ولی اپراتور جواب نداد.من واسه کار سربازیم نمیرسم تا آخر می پاسپورت بگیرم.کسی میدونه امکان داره یه 2 هفته دیرتر شه؟تازه دانشنامه هم ندارم فقط گواهی پایان تحصیلات دارم.لطفا کسی که میدونه جابمو بده
    دوستان این مشکل من هم هست. به سفارت ایمیل هم زدم ولی هنوز جوابی ندادن. من تو همین فروم خونده بودم تا یه ماه قبل شروع ترم هم میشه از سفارت ویزا گرفت. این موضوع چقدر صحت داره؟
    "اگر ایمانی به کوچکی دانه خردل داشته باشید، می توانید به کوه بگویید از اینجا به آنجا منتقل شو و منتقل خواهد شد و هیچ امری برای شما ناممکن نخواهد بود!"(متّی 17:20)

Junior Member im_am آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Architettura

نقل قول نوشته اصلی توسط shaahin_67 نمایش پست ها
    دوستان این مشکل من هم هست. به سفارت ایمیل هم زدم ولی هنوز جوابی ندادن. من تو همین فروم خونده بودم تا یه ماه قبل شروع ترم هم میشه از سفارت ویزا گرفت. این موضوع چقدر صحت داره؟
    با زنگ و ایمیل من تا حال نشنیدم کسی جوابی گرفته باشه شما سه شنبه صبح حضوری تشریف ببرشرایط رو کامل توضیح بده و کامل جواب بگیر.
    تا 1 ماه قبل از شروع ترم ممکنه وقت بدن که دانشنامه رو ببری که اگر نبری ویزاتون رو باطل می کنن. ای چیزیه که شاید اینجا خوندید.
    جوابتون رو هم که گرفتید اینجا منتقل کن که دوستایی که شرایط همسان با شما دارن و امکان دسترسی به کنسول رو ندارن استفاده کنن!

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی نفت

دوستان من ترم آخر کارشناسیم. چی کار کنم واسه پاسپورت؟ تو رو خدا کمک کنید. هر کی یه چی میگه. در ضمن من معافیت سربازی ندارم.

ApplyAbroad Senior Veteran
    hatefrad آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Politecnico di Torino graduate in Networks Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط amirmirror نمایش پست ها
    دوستان من ترم آخر کارشناسیم. چی کار کنم واسه پاسپورت؟ تو رو خدا کمک کنید. هر کی یه چی میگه. در ضمن من معافیت سربازی ندارم.
    پروسه اینطوری هست که اول پذیرش میاد / بعد پذیرش رو پرینت میگیرین و میبرین تایید سفارت میکنید و بعد اون رو میبرید وزارت علوم به همراه مدارک دیگه (کارنامه زبان و کارت ملی و شناسنامه و عکس) تشکیل پرونده میدید / بعد از تایید پذیرش و تکمیل پرونده وزارت علوم بهتون نامه میده برای نظام وظیفه و بعد توی نظام وظیفه پرونده تشکیل میدید و با گذاشتن وثیقه معافیت تحصیلی میگیرید و اقدام می‌کنید برای گرفتن گذرنامه و در نهایت گذرنامه رو میبرید سفارت برای تکمیل پرونده جهت گرفتن ویزا.
    توصیه می‌کنم برای اطلاعت بیشتر به قسمت معافیت تحصیلی انجمن مراجعه کنید.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی نفت

نقل قول نوشته اصلی توسط hatefrad نمایش پست ها
    پروسه اینطوری هست که اول پذیرش میاد / بعد پذیرش رو پرینت میگیرین و میبرین تایید سفارت میکنید و بعد اون رو میبرید وزارت علوم به همراه مدارک دیگه (کارنامه زبان و کارت ملی و شناسنامه و عکس) تشکیل پرونده میدید / بعد از تایید پذیرش و تکمیل پرونده وزارت علوم بهتون نامه میده برای نظام وظیفه و بعد توی نظام وظیفه پرونده تشکیل میدید و با گذاشتن وثیقه معافیت تحصیلی میگیرید و اقدام می‌کنید برای گرفتن گذرنامه و در نهایت گذرنامه رو میبرید سفارت برای تکمیل پرونده جهت گرفتن ویزا.
    توصیه می‌کنم برای اطلاعت بیشتر به قسمت معافیت تحصیلی انجمن مراجعه کنید.
    شما درست میگین ولی من ترم آخرم هنوز فارغ التحصیل نشدم. وزارت علوم برای افراد شاغل تحصیل هم پرونده تشکیل می ده مگه؟

Junior Member im_am آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Architettura

نقل قول نوشته اصلی توسط amirmirror نمایش پست ها
    شما درست میگین ولی من ترم آخرم هنوز فارغ التحصیل نشدم. وزارت علوم برای افراد شاغل تحصیل هم پرونده تشکیل می ده مگه؟
    دانشنامه یا گواهی موقت الزامی بوده(البته هر روز 1 قانون جدید بوجود میاد)!
    یا 3 شنبه برو کنسول ببین با این شرایط بهت وقت میدن یا برو وزارت علوم بپرس با شرایطت شما چیکار میشه کرد

Member
    رشته و دانشگاه
    Telecommunication Eng MSc,Bologna university

پیش فرض ویزای تحصیلی برای دانشجویان پلی تکنیک تورین

دوستان اینا اگه بخوان همینجوری دیرتر منتشر کنن واسه کسایی که مشکل سربازی دارن و دانشنامه ندارن کلی مشکل درست میشه.سفات تا 31 می وقت ثبت نام گذاشته فقط.این احمقا هر چقدر بیشتر طول بدن شانس کسایی که دانشنامه و پاسپورت ندارن و باید تا 31 می هر دوی اینا رو داشته باشن کمتر میشه

اگه قبول هم بشم دیگه نمیتونم برم سفارت چون کلی وقت لازم دارم واسه پاسپورتم
    ویرایش توسط hatefrad : May 8th, 2012 در ساعت 01:31 PM دلیل: !

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)