صفحه 34 از 34 نخستنخست ... 2425262728293031323334
نمایش نتایج: از شماره 331 تا 335 , از مجموع 335

موضوع: Technische Universität Chemnitz

ApplyAbroad Veteran
    Fnsn آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Materialwissenschaften

پیش فرض پاسخ : Technische Universität Chemnitz

نقل قول نوشته اصلی توسط KingBet نمایش پست ها
    سلام دوستان من رشتم مهندسی مکانیکه و بتازگی میخوام برای پذیرش در آلمان در مقطع ارشد اقدام کنم،با توجه به فرآیند پذیرش و فاند گرفتن بنظرتون آلمانی رو بخونم و مدرک بگیرم یا انگلیسی؟مشکلی با سخت بودن آلمانی هم ندارم و هدفم ارشد گرفتن از آلمان و چندسالی کارکردن در این کشور هستش ممنون میشم راهنمایی کنید
    جای دیگه جوابتون رو دادم ...
    اما در کل :
    بهترین راه یاد گرفتن زبان آلمانی و درس خوندن در دانشگاه به آلمانیه . بعدش با خیال راحت کار پیدا میکنید (اگه درستون خوب بوده باشه و زرنگ باشید و ... ) . زندگیتون هم راحتتره.
    اما اگه راه سریع تر و آسون تر رو میخواهید که بعدا سختی هاش بیشتر میشه اینه که به انگلیسی درس بخونید تو المان. شرایط زندگیتون سخت تر میشه و بعد درس تازه باید شروع کنید آلمانی بخونید و نگرانی ویزا و پول و ....

نقل قول نوشته اصلی توسط pedramab نمایش پست ها
    1- کلاس ها رو تا اون موقع از دست میدین ولی اگه کار عملی نداشته باشه میتونید برای امتحان ثبت نام کنید
    2- اگه نخوان همون اول مشکلی نداره ولی فک کنم برای رشته شما باید تا ترم 3 A2 ارائه کنید
    3- کار میشه پیدا کرد ولی آلمانی خیلی مهمه نمیشهبه قطعیت چیزی گفت
    4- بلاک نمیشه
    5- فک کنم بعد اومدن کارت اقامت دقیق نمیدونم
    دوست عزیز میتونم ایمیل یا شماره تلفنی ازتون داشته باشم برای راهنمایی گرفتن؟.واقعا به کمک احتیاج دارم

سلام
    من برای ارشد فناوری اطلاعات تو دانشگاه chemnitz اقدام کردم
    معدل دیپلمم 19.20 پیش دانشگاهی حدود 14 و لیسانسم 15.16 شده
    مدرک ایلتس 7 هم دارم
    شانسی برای گرفتن پذیرش دارم ؟
    اگه کسی می دونه خواهشا جواب بده دارم می میرم از استرس

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Embedded systems, Chemnitz

نقل قول نوشته اصلی توسط PeymanAtaei نمایش پست ها
    سلام
    من برای ارشد فناوری اطلاعات تو دانشگاه chemnitz اقدام کردم
    معدل دیپلمم 19.20 پیش دانشگاهی حدود 14 و لیسانسم 15.16 شده
    مدرک ایلتس 7 هم دارم
    شانسی برای گرفتن پذیرش دارم ؟
    اگه کسی می دونه خواهشا جواب بده دارم می میرم از استرس
    سلام به نظرم شانس بالای دارید ولی برا بقیه دانشگاه ها هم اقدام کنید.

Member lllvlllehriyar آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    TU Chemnitz - MSc ICS

نقل قول نوشته اصلی توسط applyaria نمایش پست ها
    دوستانی که تو این شهر هستن

وضعیت خوابگاه چطور هست یعنی میشه گرفت؟
    به این
    سایت میشه امید داشت البته wg ها منظورم هست؟
    با 100 تا 160 یورو میشه جایی پیدا کرد؟ اگه شهرهای اطرافم باشه مهم نیست(منظورم خونه های اشتراکی تو این رنج قیمت هست)
    با 450 یورو تو ماه میشه زندگی کرد البته برای سال اول 500 یورو دارم؟
    چند نفر دیدین که گرفته باشن؟

تجربه خودتون چیه از این نوع خونه ها؟
    در ضمن من آلمانی بلدم و می خوام برای سال آینده شایدم بیشتر طول بکشه اقدام کنم

پیشاپیش ممنون
    سلام

شرمنده بخاطر این پاسخ فوق العاده با تاخیر
    نخست اینکه ظرفیت صندوق پیام های خصوصی شما به اتمام است و تا زمانی که اقدام به خالی کردن صندوق نکنبد نمیتواند پیام خصوصی جدید بپذیرید.
    درکل یافتن محل اسکان ثابت که بتونید باهاش سریع آدرس در شهرداری ثبت کنید و پیرو اون اخذ برگه تایید ثبت آدرس (Anmeldebestätigung) یکی از مدارک لازم برای ثبت نام در دانشگاه و تمدید ویزای 3 ماهه ورودی به بلند مدت یکساله.

1. مکاتبه با Studentenwerk بعد از اخذ پذیرش و قبل از ورود به کمنیتز؛ ثبت نام در لیست خوابگاه ها جهت رزرو اتاق با توجه به مشخصات و بودجه شما در یکی از خوابگاه های 10 گانه در کمپ دانشگاه:
      V70-V72-V62-V64-V54-V52-RH51-RH35-RH35-TW3
      #خوابگاه های RH35(بالکن دار)-RH37(بدون بالکن) متشکل از community های 6 نفره و آشپزخونه مشترک و 2 تا سرویس بهداشتی مشترک مناسب برای اتمسفر های اینترنشنال ولی تا حدی گرونه 220 یورو + هزینه پرداخت تلویزیون ZDF + امکانات سرگرمی/ ورزشی. مزیت دیگه نزدیکی و دسترسی بهتر به کتابخونه و کلوپ سینما هست نسبت به خوابگاه های سری V واقع در خیابان Vettersstr. عیب: کمبود حریم خصوصی در مقایسه با خوابگاه های دیگه از لحاظ آرامش و آسایش. البته واحد های گوشواره ای متشکل از community های 3 نفره و آشپزخونه مشترک و 2 تا سرویس بهداشتی مشترک مناسب دارند و اتاق های دو برابر بزرگتر یرای زوجین! دسترسی فوق العاده به ایستگاه ترم شهری و مسافت بیشتر جهت دسترسی آسان به سوپرمارکت های PENNY , EDEKA در خیابون Bernsdorfstr. داشتن
      #خوابگاه های V70-(بالکن دار)-V72(بدون بالکن) , V54-(بالکن دار)-V52(بدون بالکن) در یک سطح هستند و اتاق های با ابعاد کوچک با سرویس های بهداشتی و آشپزخونه شخصی و مشترک بستگی داره! هزینه کرایه مناسب حدود 200 یورو ولی امکانات سرگرمی بهتر(پارکینگ سربسته برای دوچرخه - اتاق بیلیارد - اتاق تنیس روی میز) , دسترسی آسان به سوپرمارکت های PENNY , EDEKA در خیابون Bernsdorfstr.
      #خوابگاه های V64-V62(هر دو بدون بالکن) با نوسازی اخیر دارای وضعیت مطلوبتری نسبت به گذشته هستش و در کل کیفیت دانشجویان بهتری داره اکثرا خود دانشجویان آلمانی ولی کمی گرونه 220 برای فضای مساحت که ارائه میده و امکانات اتاق ورزش, اتاق تولد, اتاق پیانو, اتاق بیلیارد , اتاق تنیس روی میز , دسترسی آسان به سوپرمارکت های PENNY , EDEKA در خیابون Bernsdorfstr.
      #خوابگاه TW3 که همون ساختمان Studentenwerk هست که طبقات دوم به بالا در اختیار دانشجویان هستش با سرویس آشپزخونه و بهداشتی شخصی و نزدیکترین بنا به واحد های دانشگاهی و غذاخوری بدون امکانات سرگرمی و دسترسی آسون به کلوپ فرهنگی (CDK) مزیت: شیک و جمع و جور, دسترسی فوق العاده به ایستگاه ترم شهری ولی عیب: گرون و کوچیک
      #خوابگاه RH51 که بعلت اسکان بیش از حد دانشجویان هندی و پاکستانی که به زندان آلکاتراز معروفه دارای قدیمی ترین ساختمان یکی از نزدیکترین خوابگاه ها در جوار دانشگاه هستش که یه قسمت از طبفه همکف به مسجد کوچیکی که اکثرا دانشجویان مسلمان اونجا عبادت می کنند. مزیت: ارزونترین کرایه شاید حدود 170 یورو و با فضای اتاق مشابه خوابگاه, دسترس ترین واحد به دانشگاه و فضای های باز ورزشی در کمپ عیب: فضای نامطلوب و کهنه
      ** همه خوابگاه ها اتاق ماشین لباسشویی و خشک اکثرا نو دارند.
      ** همه خوابگاه ها کلوپ و بار مستقل دسترسی دارند که محل event های مختلف هستش
      ** هزینه آب گرم, برق, اینترنت جزئی از کرایه هستش و از این لحاظ خوابگاه خوبه.
      ** داشتن هم آپارتمان های خوب و همسایه های خوب کیفیت بهتری در زندگی در خوابگاه داره. ملاحظه کنید که هر کسی ممکن مهمان داشته باشه یا دوست دختر/پسر یا خانواده برای بازدید فرزندشون مدت کوتاهی مهمان بشند.
    2. یافتن اتاق در آپارتمان های مشترک (WG) در سطح شهر بعد از مراجعه به کمنیتز از طریق:

• جستجو در سایت های WG-gesucht.de و ggg.de در محدوده شهر کمنیتز ترجحا نزدیک کمپ اصلی دانشگاه یا شهر های اطراف بسته به استایل زندگی
    • جستجو میدانی در سطح شهر و مکاتبه با متصدی آپارتمان / شرکت مسئول جهت تعیین روز بازدید / ارسال مدارک/ تنظیم قرداد/ تحویل اتاق
    • جستجو در فضای مجازی و صفحه فیس بوک دانشگاه با ارسال پست در این صفحه
    • جستجو در آگهی های الساقی روی تابلو بولتن در فضای دانشگاه بویژه تابلو روبروی درب محل ثبت نام دانشگاه (Studentensekretariat) و تابلو بولتن کنار سرویس بهداشتی واحد غذاخوری (Mensa) واقع در RH55 بعد از بازگشایی بخاطر کرونا

چناچه لیست انتظار خوابگاه ها پر بود راه حل جایگزین اسکان موقت:
    1. هاستل هست برای مثال Wohnhotel Kappel که با برگه پذیرش دانشگاه و پاسپورت با قیمت قابل قبولی اتاق روزانه یا ماهانه اجاره میدهد البته کیقیت و جاهای مشابه رو از review در google میتونید آگاه بشید.
    2. couch surfing در کمنیتز با App یا صفحه FB
    3. تماس با دوستان ایرانی یا دانشجویان از طریق صفحات مجازی مرتبط (خیلی از دانشجویان آلمانی بصورت مهمان/کارآموزی به دانشگاه های دیگه میرند و اتاق خودشون اجاره ثانویه(ُُSublease) میدهند)

تجربه شخصی: خیلی از دانشجویان بعد از استقرار و تثبیت در خوابگاه با 450 یورو مدیریت میکنند ولی بستگی به استایل زندگی و مسایلی نظیر سن در قرداد بیمه دولتی میتونه این رو دستخوش تغییر بکنه.
    واقعیت این هست که در کمنیتز شما می تونید یک آپارتمان با مساحت مناسب شامل یک اتاق بزرگ به انضمام آشپزخونه (که تجهیز شده باشه) با سرویس بهداشتی و بالکن در نقاط دورتر از مرکز شهر و دانشگاه با مبلغ حتی 200 یورو یافت (البته بسته به ساختمان هزینه های
    آب گرم, برق, اینترنت, تلویزیون
    ) در کل اگر بگردید نسبت به داشته خود یک محل اقامت خوب میشه در فصول جابجایی پیدا کرد.
    -خیلی ها که بستگی به مدت زمان اقامت و تحصیل در Chemnitz تصمیم میگیرند چه کنند.

امیدوارم تا الان پاسخ این سوال کسب کرده باشید.
    با آرزوی موفقیت و سلامتی در بحران اخیر کرونا

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)