صفحه 20 از 32 نخستنخست ... 101112131415161718192021222324252627282930 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 191 تا 200 , از مجموع 314

موضوع: ثبت اختراع بین المللی Patent

ApplyAbroad Guru

پیش فرض پاسخ : ثبت اختراع بین المللی Patent

نقل قول نوشته اصلی توسط vahidsn نمایش پست ها
    ممنون ولی منظورت از تشکیل پرونده همون سایت uspto.gov هست؟من از کجای سایت باید فرم تهیه کنم و ب کجا بفرستم ؟تو فرم چ توضیحاتی میخواد؟درسته طرح من اختراع نشده ولی دور از ذهتن نیست و کاملا قابل اجراست هم اینکه تو مرحله آزمون و خطا نیست؛کارایی ک من کردم این فناوری جدید رو کامل نوع کارایی ویژگی ها مشکلاتی رو ک حل میکنم و یک دفاعیه کامل همراه با تصاویر ازش درست کردم ک کاملا واضح هست...دوستتان چین رو هم پیشنهاد دادم ؛من یک کار دیگه کردم از حدود ۳۰نفر دوس اشنا فامیل خواستم طرحمویک امتحان کنم طوری ک ب انها گفتم مثلا سامسونگ این طرح رو زده وقراره سال دیگه بیاد یک چندتا ویژگیش رو گفتم ک چکارمیتونه با گوشی بکنه باور کنین همه ی این ۳۰نفر شگفت زده شدن وگفتن عجب چیز جالبی میتونی باشه۱۳نفرشون تاریخ دقیق ازم خواستن ک کی این گوشی میاد؛توضیح دیگه ای نمیدم ولی این طرح یک انقلاب در صنعت گوشی هست؛فقط خدا یاری کنه و ب کمک دوستان بتونم ثبتش کنم ؛برای معرفیش خیلی اسونتر و با خیال راحت میتونم برم جلو...ممنون بازم
    بنظرم بعنوان اولین کار روی سایتهای سرچ پتنت (مثلا سرچ پتنت گوگل یا بخش سرچ همان سایتuspto.gov) بگردید ببینید مشابه ایده شما قبلا به ثبت رسیده یا بصورت مقاله ای ارائه شده. اگر پتنت هایی وجود دارند که ایده شما تکمیل کننده کار آنهاست حتما بعنوان مرجع در تقاضاتون ذکر کنید.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Hamid_110 نمایش پست ها
    دوست عزیز بفرض این که به شما ویزا هم میدادن اونجا هم میرفتید باید کارتون رو به وکیل میسپردین.
    من یه سرچ مختصر کردم خیلی از شرکت های مشاوره و ثبت پتنت در دوبی هم دفتر دستک! دارند. اطلاعات جفت شون رو براتون پخ میکنم. امیدوارم به دردتون بخوره.
    موفق باشید
    دوست عزیز کدوم سازمان ثبت در دوبی دفتر داره؟یعنی از طریق این مراجعه ب این دفترها هم میتونم طرحمو ب ثبت برسونم؟آدرس اونها رو هم دارین
    یک سوال دیگه هم دارم ؛اگه من بخوام ب یک وکیل سازمان ثبت امریکا مدارکمو بدم تا اونو ثبت کنه از کجا باید با یک وکیل تماس بگیرم و باهاش حرف بزنم هزینش حدودا چقدر میشه؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط MR1393 نمایش پست ها
    دوستان طبق تجربه عرض می کنم که در هنگام ثبت اظهارنامه اختراع؛ به هیچ وجه «سازمان پژوهشهای علمی و صنعتی» را به عنوان مرجع استعلام انتخاب نکنید چون به طور قطع و با بهانه هائی بدون دلیل و طبق یک قانون نانوشته، و با ارائه جملاتی مبهم و کلی، آن را تایید نمی کنند و کار چندانی هم از شما بر نمی آید و پول شما هم مفلس می شود. برای استعلام؛ پارکهای فن آوری و مراکز رشد و دانشگاهها بسیار بهترند اگرچه اندکی، درد سرهای اداری آنها بیشتر و طولانیتر است.
    متاسفانه اینجانب به هیچ عنوان این سازمان کذایی را بعنوان مرجع انتخاب نکرده بودم
    نه بار اول و نه بار دوم

اما کارشناس های اداره ثبت اختراعات به زور برایم این خراب شده را انتخاب کردند
    حتی اعتراض هم زدم اما جواب آمد که : اداره با مرجع پیشنهادی شما موافقت نکرد !!
    در حالیکه مرجع استعلامی که من زده بودم سازمان ارتباطات رادیویی بود و تا ماه پیش هم در لیست آن اداره وجود داشت . اما هیچ توجهی به آن نکردند

ظاهرا این اداره اختراعات و سازمان پژوهشها برای همدیگر نوشابه باز میکنند !

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط MR1393 نمایش پست ها
    اختراعی در زمینه سیستمهای حفاظتی و امنیتی دارم؛ آیا می توانم در ایران، همزمان با ثبت اظهارنامه، نامه درخواستی مبنی بر تقاضای عدم افشای عمومی اطلاعات اختراع به جهت ماهیت امنیتی آن، ارائه دهم؟
    طبق همون تعریفی که "MR1393" نوشتند و همون طور که از اسمش پیداست محور این موضوع تجارت و کسب منفعته. بنابراین موارد 1 و 2 شامل این موارد نمیشن. اختراعات نظامی به خاطر بحث امنیت ملی افشا نمیشن و شرایط خاصی داره که جزء اسرار تجاری نیست. در پاسخ به سوالتون باید عرض کنم که درقانون فعلی ثبت اختراع تنها می تونید درخواست عدم اطلاعات مخترع رو بدید. انتشار طرح صنعتی رو هم حداکثر می تونید تا 12 ماه بعد از تسلیم اظهارنامه به تاخیر بندازید.

نقل قول نوشته اصلی توسط Pasha نمایش پست ها
    چطور میشه اون ایده خودتون رو که در حقیقت ارتقا یک ایده هست رو ثبت کرد؟ و همزمان از گزند عواقب تداخل با پتنت های ثبت شده قبلی در امان بود؟
    اینکه چطور میشه طوری اختراع رو ثبت کرد که با بقیه تداخل نداشته باشه کاملن سادس: “اختراعتون نباید با قبلی ها تداخل داشته باشه" همون طور که قبلن هم تو همین تاپیک بحث شده اغلب اختراعات بهبود اختراعات قبلی هستند. و در بسیاری از موارد استفاده از اختراع بدون استفاده از اختراعات قبلی امکان پذیر نیست. مرز بین اختراعات بسیار باریکه و تنها زمانی می تونید پا روی اون مرزها نذارید که 1. اون مرزها رو خیلی خوب بشناسید. یعنی در واقع خود شما باید توی اون حوزه کاملن مسلط باشید. و 2. برای ثبت اختراع از کمک مشاوران بهره بگیرید. برای ثبت اختراع باید منابعتون رو کامل ذکر کنید اگر هم این کار رو نکنید ارزیاب این کار رو می کنه البته اگه این کارتون رو عمدی تلقی نکنه که اون موقع ردتون می کنه. در ضمن ادیسون هم نمی تونست مانع بهبود اختراع خودش بشه.

آیا پتنت تاریخ انقضا داره؟ تاریخی که بعد از اون استفاده از پتنت بلا مانع باشه؟
    عمر حقوق ناشی از ثبت اختراع 20 سال از زمان تشکیل پروندس.

آیا کسی میتونه شما رو از اجرای یک ایده همگانی باز بداره؟ مرز ایده همگانی با ایده خاص کجاست؟ و چه کسی این مرز رو مشخص میکنه؟
    اگه منظورتون از ایده همگانی ساده بودن ایده باشه جواب اینه که یکی از ویژگی های اختراع وجود گام ابتکاریه و تشخیص وجود ابتکار هم به عهده ارزیابه. مرز مشخصی هم نداره.

شما متخصص ایرانی در تهران میشناسید که تا حالا پتنت پرویژنال ثبت کرده باشه و حاضر باشه مشاوره بده؟
    تو صفحات قبلی دوستانی گفتند که این کار رو انجام دادن.

Junior Member

اگه یک قطعه الکترونیکی رو ک از قبل اختراع شده (البته ب معنای نوع کاربرد واستفاده ن سخت افزار)روی یک وسیله الکتریکی ک نوع کاربرد اون رو اسون تر و مشکلشو حل میکنه
    هم ایده یا اختراع محسوب میشه!؟

ApplyAbroad Guru

اگه یک قطعه الکترونیکی رو ک از قبل اختراع شده (البته ب معنای نوع کاربرد واستفاده ن سخت افزار)روی یک وسیله الکتریکی ک نوع کاربرد اون رو اسون تر و مشکلشو حل میکنه
    هم ایده یا اختراع محسوب میشه!؟
    این لینک رو ببینید:
    http://www.uspto.gov/patents/resourc....jsp#heading-4

بطور کلی میگه که صرف یک ایده قابل به ثبت رساندن نیست و باید یک طراحی قابل اجرا همراهش باشه. این ایده/طرح نباید قبلا هیچ جا بطور عمومی مطرح شده باشه (حتی اگر قبلا به ثبت نرسیده باشه) و نباید بدیهی هم باشه. .در این مورد شما اول باید سرچ کنید ببینید این ایده قبلا جایی ارائه شده یا نه. بسته به اینکه این طرح جدید چه تغییراتی در کاربرد قطعه مزبور و دستگاه الکتریکی موردنظر ایجاد میکنه ممکنه قابل ثبت باشه.

Junior Member

توضیح ثبت در صفحه ۱۵عملیه!؟؟؟کسی امتحان کرده؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط fouladvand نمایش پست ها
    این هزینه ها شامل پی سی تی هم هست ؟ یا بعد از ثبت چین هم مانند ایران باید بره پی سی تی ؟
    پی سی تی، نرخ هاش مشابه ایرانه. چند تا لینک میزارم شاید بدردت بخوره.
    http://www.sipo.gov.cn/ztzl/ywzt/pct...9_1002820.html

http://english.sipo.gov.cn/applicati...16_380500.html

اگه منظورت اینه که اول توچین ثبت بکنی بعد سایر کشورها. انتخاب با خودته میتونی جداگونه توکشورهای دیگه تشکیل پرونده بدی. میتونی از پی سی تی اقدام کنی.

نقل قول نوشته اصلی توسط fouladvand نمایش پست ها
    در ضمن ظاهرا این لینک مربوط به یک کارگزاری ثبت اختراع در شانگهای هست و از سال 2010 آپدیت نشده ! دلیل نرخ 6.71 دلار به یوان که الان 6.13 هست
    نرخ ها تقریبن همونه. جای دیگه هم تقریبن همون رو زده.
    http://www.chinatrademarkoffice.com/index.php/about/fee

http://www.asiapatent.net/fees-g-104.html

درسته طرح من اختراع نشده . . .
    فکر کنم منظورت اینه که ساخته نشده. برای ثبت اختراع الزامی برای ساخت نداره. کارت باید رو کاغذ جواب بده. اگه می بینی تو ایران میگن فیلم بیار یا چه می دونم نتایج تست . . . به خاطر اینه که طرف این کاره نیست. از ترس این که اشتباهی تایید کنه می گه که نمونه ساخته شده بیار. تو قانون هم چنین چیزی نداریم.

من یک کار دیگه کردم از حدود ۳۰نفر دوس اشنا فامیل خواستم طرحمویک امتحان کنم طوری ک ب انها گفتم مثلا سامسونگ این طرح رو زده وقراره سال دیگه بیاد یک چندتا ویژگیش رو گفتم ک چکارمیتونه با گوشی بکنه باور کنین همه ی این ۳۰نفر شگفت زده شدن وگفتن عجب چیز جالبی میتونی باشه۱۳نفرشون تاریخ دقیق ازم خواستن ک کی این گوشی میاد؛توضیح دیگه ای نمیدم ولی این طرح یک انقلاب در صنعت گوشی هست؛
    تاکتیک جالبی بود. ولی دوست عزیز اونی که اختراع شما رو ارزیابی می کنه مثل فامیلای شما نیست. نه اینکه بگم ایرانیا چیزی بارشون نیست. حتی تو امریکا هم عامه مردم از فناوری های پیشرفته که هیچ از ساده هاشم سر در نمیارن. کسی که صبح تا شب ادعانامه های سامسونگ، ال جی، اپل و ... رو ارزیابی می کنه به این راحتیا تحت تاثیر قرار نمی گیره. کاری نداره که مالک اختراع شمایی یا سامسونگ. مهم اینه که کار شما ویژگی های یه اختراع رو داشته باشه.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط richi نمایش پست ها
    تاکتیک جالبی بود. ولی دوست عزیز اونی که اختراع شما رو ارزیابی می کنه مثل فامیلای شما نیست. نه اینکه بگم ایرانیا چیزی بارشون نیست. حتی تو امریکا هم عامه مردم از فناوری های پیشرفته که هیچ از ساده هاشم سر در نمیارن. کسی که صبح تا شب ادعانامه های سامسونگ، ال جی، اپل و ... رو ارزیابی می کنه به این راحتیا تحت تاثیر قرار نمی گیره. کاری نداره که مالک اختراع شمایی یا سامسونگ. مهم اینه که کار شما ویژگی های یه اختراع رو داشته باشه.
    ولی شما حساب مردم عادی که چیز زیادی سر در نمیارن اینهمه استقبال میکنن اونوقت کارشناس که میفهمه استقبال نمیکنه!؟در نتیجه او شرکت یا هرچی اینو بسازه در نتیجه باید به معردم معرفی کنه؛استقبال مردم مساوی با فروش بیشتره درنتیجه یک منفعت بزرگ و رقابته؛الان سامسونگ میزنه رو گوشیش ضربان قلب؛یا الجی دو دکمه میذاره پشت گوشی یا اپل میزنه اثر انگشت!!اینا یعنی چند سال صنعت گوشی تکراری شده؛یعنی جهان نیازمند یک تحوله؛یک چیز جدید ...به نظر من طرح من یک انقلابه ...فعلا دوستی قول داده میره چین اونجا اگه راهی بود ؛اگه نه از طریق همین سایت uspto.govاقدام میکنم

ApplyAbroad Guru

ولی شما حساب مردم عادی که چیز زیادی سر در نمیارن اینهمه استقبال میکنن اونوقت کارشناس که میفهمه استقبال نمیکنه!؟در نتیجه او شرکت یا هرچی اینو بسازه در نتیجه باید به معردم معرفی کنه؛استقبال مردم مساوی با فروش بیشتره درنتیجه یک منفعت بزرگ و رقابته؛الان سامسونگ میزنه رو گوشیش ضربان قلب؛یا الجی دو دکمه میذاره پشت گوشی یا اپل میزنه اثر انگشت!!اینا یعنی چند سال صنعت گوشی تکراری شده؛یعنی جهان نیازمند یک تحوله؛یک چیز جدید ...به نظر من طرح من یک انقلابه ...فعلا دوستی قول داده میره چین اونجا اگه راهی بود ؛اگه نه از طریق همین سایت uspto.govاقدام میکنم
    قبل از هر نوع هزینه کردن در این راه فقط اول دیتابیس پتنت ها را چک کنید که ایده شما قبلا ثبت نشده باشد. خیلی وقتها شرکتها ایده هایی را از سال ها قبل به ثبت میرسانند و میگذارند باشد تا در موقع مناسب تولید شود. اینکه یک ایده بخصوص الان در بازار نیست به این معنی نیست که حتما قبلا ثبت نشده است.