صفحه 27 از 32 نخستنخست ... 17181920212223242526272829303132 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 261 تا 270 , از مجموع 314

موضوع: ثبت اختراع بین المللی Patent

Junior Member

پیش فرض پاسخ : ثبت اختراع بین المللی Patent

با سلام .واقعا جای تاسف داره که یکسری از دوستان به این شکل نمک نشناسی به خرج دادن امیدوارم از این پس هیچ یک از اعضا ارزش دوستان و پیام های این سایت رو نادیده نگیرند.
    بنده پاور شمارو دیدم.دستتون واقعا درد نکنه.تا حدود زیادی کمک کننده بود.فقط کاش با نوشتن چند خط بیشتر در مورد بعضی از مراحل توضیحات کامل تری می فرمودین بلاخص در مورد صفحات اخر، که کاملا با دید باز کار فایلینگ رو انجام بدیم.تشکر می کنم اگه این زحمت رو بکشین چون به شدت نیازمندش هستم.

نقل قول نوشته اصلی توسط richi نمایش پست ها
    پاسخ سوالاتون تو صفحه 17 پست های 161 و 167 داده شده. جواب پیغام خصوصیتوتن رو دادم ولی گویا صندوق دریافتتون پر شده و نامه ارسال نشد.
    اینم آدرس صندوق حمایت از پزوشگران که از ثبت اختراع در خارج از کشور حمایت می کنه:
    http://insf.gov.ir/
    سلام دوست عزیز
    این صندوق حمایت یه مطلب زده در مورد همکاری با بنیاد علم آلمان ، من میخوام یه utility models در آلمان ثبت کنم به نظرتان میتونم از صندوق حمایت کمک بگیرم یا کلا عملکرد این صندوق چیز دیگریست ؟

Junior Member mehdi1986 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    مهندسی صنایع

سلام
    صندوق حمایت خیلی اذیت می کند از معاونت کمک بگیر خیلی بهتره دوست من
    شاد باشی
    راهی که از رویاها به موفقیت می رود وجود دارد ، تنها باید با دیدی درونی آن را بیابیم ، با شهامت در آن پا بگذاریم و با پشتکار آن را دنبال کنیم . (کالپاناچاوالا K.C )(فضانورد کشته شده فاجعه کلمبیا)

Cool پاسخ : ثبت اختراع بین المللی Patent

آقا مهدی ممنون از راهنمایی

دوستان عزیز سلام
    من یه ایده دارم که میخوام ایده رو ثبت کنم و به یکی از شرکت های خودرو سازی آلمان بفروشم
    چند تا مشکل دارم که از دوستان خواهش میکنم اگر می تونن من رو راهنمایی کنند
    1 . ثبت ایده به صورت patent یا utility models ؟. من فقط میخوام ایده رو بفروشم و هدف از ثبت اون محافظت از حقوق مالکیت فکری هستش به نظرم utility models بهتر میاد ولی توی مطالب دوستان دیدم که ثبت پتنت به روش epct رو توصیه کردند که وقتی درباره این روش خوندم متوجه شدم که بازم نیازمند ترجمه و پرداخت هزینه های محلی هستش ترجمه به زبان آلمانی بسیار مشکل ساز خواهد شد و اینکه utility models مشمول epct نمیشه انگار نمیدونم به روش پتنت تشکیل پرونده بدم و بعد همینطور مذاکره کنم بگم بقیه کارا رو خودتون انجام بدین یا utility models انجام بدم ؟ خیلی سر در گم شدم
    2 . دوستان برای ترجمه به زبان آلمانی چه پیشنهاد ی دارند چقدر هزینه میبره تقریبا و اینکه چطور کاری که هنوز ثبت نشده رو می دین مترجم و بهش اعتماد می کنید ؟
    3 . چند جا در مطالب دوستان دیدم که درباره ادعا نویسی درخواست راهنمایی کرده بودن منم از دوستان خواهش میکنم اگر ممکنه راهنمایی بفرمائید
    4 . اگر از دوستان کسی قبلا با شرکت های خارجی تعامل داشتند بفرمائید که چطور باهاشون وارد مذاکره بشیم تا به بهترین قیمت ایده رو به فروش برسانیم و اگر کسی قبلا با شرکت های خارجی معامله کرده بفرمائید . در کل در مورد قیمت گذاری و نحوه فروش بفرمائید
    5 . اگر از دوستان کسی تا بحال از ادارات دولتی توانسته کمکی بگیره نوع و نحوه دریافت کمک رو بگه ممنونم
    6 . در مورد آلمان کسی از دوستان اگر اطلاعات تکمیلی داره که بتونه کمک کنه خیلی ممنون میشم با من درمیان بگذارد
    از دوستان بزرگواری که بی دریغ و با محبت به دوستانشان کمک کردند و کمک می‌کنند کمال تشکر رو دارم انشاء الله همیشه سلامت و موفق باشند

Junior Member

دوستان سلام، من سوالی برام پیش اومده.
    اگر ما یک اختراعی رو تو ایران ثبت کرده باشیم و بعد بخواهیم همون اختراع رو از طریق PCT ثبت بین المللی کنیم ولی نخواهیم که از حق تقدممون استفاده کنیم (یعنی تاریخ اظهارنامه ایرانمون رو بعنوان priority date در تقاضای ثبت بین المللی اعلام نکنیم) آیا مشکلی برامون ایجاد نمیشه؟
    ممنون از شما

Junior Member eebian آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Elektrotechnik - Universität Stuttgart

سلام دوستان

من یه پروژه ایی که بهمراه دوستم مدت دو سال طراحی و ساخت داشت رو الان به اتمام رسوندیم، موضوعش مهندسی پزشکی هستش

بنظرتون من این پروژه رو در ایران ثبت اختراعش کنم یا آلمان؟
    (دو ماه دیگه خودم میرم آلمان برای ادامه تحصیل)

و ممنون میشم مزایا یا معایب هر کدوم رو بفرمایین

و اینکه آیا میشه هم توی ایران ثبت کرد هم آلمان؟

بر در شاهم گدایی نکته‌ای در کار کرد
    گفت بر هر خوان که بنشستم خدا رزاق بود

Junior Member eebian آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Elektrotechnik - Universität Stuttgart

نقل قول نوشته اصلی توسط mrdarbandy نمایش پست ها
    تا اونجایی که من میدونم PCT ابزار سرچی در اختیار قرار میده که با استفاده از اون دیتا بیس تمام کشورهای عضو رو میتونی چک کنی. اما این سرچ هزینه داره.
    دوستان دیگه ابزار مجانی دیگه رو هم نام بردند که البته به دقت سرچ PCT نباید باشه. ساده ترینش این آدرسه:
    http://www.google.com/patents
    تو صفحات قبل اسم دو تا موتور جستجوی دیگه رو هم بچه ها آوردند میتونی سری بزنی.
    ممنون از توضیحات خوبتون
    اما
    e PCT چی هستش دقیقا؟
    و اینکه اگر در این سامانه ثبت نام کنیم نمیخواد در کشوری مثل آلمان یا آمریکا پتنت ثبت کنیم؟
    و اینکه میفرمایید در ایران کلا بحث ثبت اختراع رو انجام ندیم و حتما جایی غیر از ایران باشه برای ثبت و گرفتن حق مالکیتش؟
    و اینکه ببخشید من خیلی اطلاعاتم ابتدایی هستش ، اگر سوالم ساده و ابتداییه ببخشید

ممنون پیشاپیش

بر در شاهم گدایی نکته‌ای در کار کرد
    گفت بر هر خوان که بنشستم خدا رزاق بود

*نکته
    کسب درآمد از تولید یا فروش منتج از یک اختراع در کشور هدف، بدیهی‌ترین دلیل ثبت اختراع در آن کشور است. پس مخترع باید با برآورد کامل از پتانسیل بازار و ارزش مادی اختراع خود در کشورهای هدف، نتیجه بگیرد که ثبت اختراعش در کدام کشورها درآمدزا می‌شود و در کدام کشورها اتلاف وقت و پول خواهد بود و توجیه اقتصادی ندارد.

**نکته
    طبق اساسی‌ترین قانون یکسان در همه کشورهای دنیا، یک اظهارنامه زمانی یک اختراع و قابل ثبت خواهد بود که:
    1- پایه و مبنای علمی داشته باشد یعنی با یافته های علوم تا زمان ثبت اختراع قابل تبیین و تفسیر باشد.
    برای اثبات یا تفهیم اختراع به مرجع استعلام، باید با مستندات مکتوب علمی اختراع را توصیف و تشریح کرد. اکیدأ هیچ قانونی در هیچ یک از کشورهای دنیا مبنی بر ساخت نمونه ای از اختراع برای تایید آن اختراع وجود ندارد. متاسفانه برخی مراجع استعلام برای باجگیری از مخترع چنین دام های غیر قانونی پهن میکنند.
    2- تا لحظه فایل اظهارنامه در یک کشور در هیچ کشوری بعنوان اختراع ثبت نشده باشد و همچنین هیچگونه نمومه‌ای از آن در دنیا ساخته نشده باشد و در نهایت در هیچ کجای دنیا افشا نشده باشد.
    کسانیکه می خواهند اختراع خود را نیز در دیگر کشورهای عضو معاهده پاریس (مانند ایران) ثبت کنند، از لحظه ثبت اظهارنامه ملی برخوردار از یکسال حق تقدم در کشورهای عضو می شود.

Junior Member

پیش فرض فروش اختراعات شما در المان

[سلام

اگر مایل به فروش اختراع هستید میتونید در المان بفروشید
    من شرکتهای معتبری میشناسم البته یک فرد المانی این کار رو انجام میده و اول اختراع به نام خودش ثبت میکنه و بعدا میفروشه چون اکثر شرکتهای خارجی سر ایرانی جماعت کلاه میزارن
    البته اختراع شما باید خیلی خاص باشه مثلا در زمینه سختت افزار و نرم افزار ...
    چند تا از دوستان خودم هم اختراعات خوبی داشتن و چند سال تو ایران دنبال سرمایه گذار گشتند ولی هیچ کس حاضر نبود کمک کنه ..اخرش به شرکتهای المانی فروختند...
    اگر تمایل دارید من در خدمتم
    با سپاس
    علی