صفحه 1 از 32 1234567891011 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 314

موضوع: ثبت اختراع بین المللی Patent

Member
    رشته و دانشگاه
    کارشناس برق-الکترونیک دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر

پیش فرض ثبت اختراع بین المللی Patent

درود،

از دوستانی که ثبت اختراع جهانی داشتند و یا اطلاعاتی در این زمینه دارند خواهش می کنم در این قسمت توضیحات خودشان را وارد کنند.
    موضوعات بحث:
    1. کدام کشور برای ثبت اختراع بهتر است؟ آمریکا ، آلمان، اروپا، ایران ...
    2. نحوه اقدام برای ثبت جهانی اختراع
    3. آیا لازم است که برای ثبت اختراع به کشور مربوطه مراجعه کرد و یا مخترع می تواند بدون وکیل در کشور خودش ثبت اختراع داشته باشد؟
    4. آیا لازم است که آدرس یکی از بستگان در کشور خارجی را در فرم درخواست ثبت اختراع وارد کنیم یا آدرس شخص مخترع در ایران هم مورد قبول است؟
    5. چگونه می توان صاحب یک آدرس قانونی در کشور مورد نظر برای ثبت اختراع شد؟
    6. فرق Patent و Utility Sample در چیست؟
    7. تاثیر ثبت اختراع در پذیرش دانشگاه ها
    8. یافتن حامی مالی برای اختراع ثبت جهانی شده
    9. سایر موارد

با تشکر از همه دوستانی که در بحث شرکت می کنند.

Member
    رشته و دانشگاه

پیش فرض پاسخ : ثبت اختراع بین المللی Patent

دوستان من برای ثبت اختراعم در خارج از کشور به مشکل برخورده ام.
    یکم اینکه نمی توانم هزینه بالای وکیل را پرداخت کنم.(هزینه حدود 12 میلیون تومان سال 91)
    دو نمی دانم چه کشوری برای ثبت اختراع مناسب است.
    سه یکی از بستگان من آلمان است و نمی دانم آیا از طریق او می توانم ثبت اختراع در آلمان داشته باشم؟
    چهارم آدرسی که باید در فرم نوشته شود ، آدرس همان فامیلم در آلمان را بنویسم یا آدرس خودم در ایران را وارد کنم؟
    پنجم یکی از دوستان من در آلمان به من گفتند که باید درخواست آدرس قانونی (Legal Address) بدهم یعنی یکی از بستگان یا دوستانم در آلمان به شهرداری برود و فرم مربوط به آن را پر کند.(فکر می کنم یعنی به شهرداری آلمان اعلام کند که من با او زندگی می کنم تا آدرس او آدرس قانونی من بشود) آیا همچین چیزی درست است؟ و آیا فامیل من باید بابت این قضیه به دولت مالیات پرداخت کند؟چون به تعداد افراد ساکن در منزل یک نفر اضافه شده است؟
    پنجم اگر من مستقیم آدرس خویشاوند خودم را در فرم بنویسم(بدون این که به شهرداری آلمان اعلام کنم) چه اتفاقی می افتد؟
    ششم آیا لازم است که (مثل ثبت اختراع ایران که یک بار برای تحویل مدارک به اداره ثبت اختراع مراجعه می کنیم و یک بار برای بازرسی چشمی! و یک بار برای بررسی فنی اختراع !) چند بار به کشور مربوطه مراجعه کرد یا اصلا حضور مخترع لازم نیست؟
    هفتم چه گونه می توان یک حامی مالی مناسب در آمریکا و اروپا پیدا کرد؟

سپاس
    ویرایش توسط Sofi : May 12th, 2012 در ساعت 10:44 PM

Member
    رشته و دانشگاه

این آدرس اداره ثبت اختراع آلمان است امیدوارم که به کار دوستان بیاید:

http://www.dpma.de/english/index.html

Junior Member

Cool پاسخ : ثبت اختراع بین المللی Patent

نقل قول نوشته اصلی توسط Sofi نمایش پست ها
    درود،

از دوستانی که ثبت اختراع جهانی داشتند و یا اطلاعاتی در این زمینه دارند خواهش می کنم در این قسمت توضیحات خودشان را وارد کنند.
    موضوعات بحث:
    1. کدام کشور برای ثبت اختراع بهتر است؟ آمریکا ، آلمان، اروپا، ایران ...
    2. نحوه اقدام برای ثبت جهانی اختراع
    3. آیا لازم است که برای ثبت اختراع به کشور مربوطه مراجعه کرد و یا مخترع می تواند بدون وکیل در کشور خودش ثبت اختراع داشته باشد؟
    4. آیا لازم است که آدرس یکی از بستگان در کشور خارجی را در فرم درخواست ثبت اختراع وارد کنیم یا آدرس شخص مخترع در ایران هم مورد قبول است؟
    5. چگونه می توان صاحب یک آدرس قانونی در کشور مورد نظر برای ثبت اختراع شد؟
    6. فرق Patent و Utility Sample در چیست؟
    7. تاثیر ثبت اختراع در پذیرش دانشگاه ها
    8. یافتن حامی مالی برای اختراع ثبت جهانی شده
    9. سایر موارد

با تشکر از همه دوستانی که در بحث شرکت می کنند.
    با سلام
    1. این سوال به صورت کلی سوال درستی نیست، برای اینکه اختراع را باید در کشوری ثبت کرد که مخنرع از ثبت در آن کشور دنبال منفعتی می گردد حتی اگر آن کشور در شاخ افریقا و یا افغانستان باشد ولی به طور کل ثبت پتنت در امریکا به دلیل ساختار منسجم و سیستم پاسخگویی سریع تر آن راحت تر است و بعد از آن هم اداره ثبت اختراع اروپا
    2. نحوه اقدام به این صورت است که شما می توانید به طور مستقیم و یا با گرفتن وکیل اقدان به پرکردن فرمها و نوشتن محتوای اختراع مبتنی بر سیستم آن سازمان(اعم از خلاصه، شرح اختراع, ادعا ها, و اشکال ) نماید گرچه نوشتن انفرادی بدون وکیل به هیچ وجه توصیه نمی شود.
    3.نیازی به مراجعه نیست و تمامی کارها بر اساس سیستم ای آنلاین صورت می گیرد.
    4. نیازی به آدرس خارجی نیست، شما می توانید آدرس خود را در ایران وارد کنید
    5. نمی دانم
    6. utility model یک نوع پتنت است که در اصطلاح به آن پتنت کوچک می گویند و در آمریکا به آن Design patent می گویند و پتنت هایی را شامل می شود که بر اساس شکل آن دستگاه و یا ... آن اختراع یا فرآیند شکل می گیرد، یعنی نوآوری آن در شکل خاص آن است مثلا پره های کشتی و .... و البته هزینه آن هم کمتر از پتنت معمولی است.
    7. پتنت و بویژه پتنت کشورهای صنعتی(امریکا، اروپا، ژاپن) تاثیر بسزایی دارد.
    8. برای پیدا کردن یک شرکت و یا شخص که بتوانید لیسانس اختراع خود را به آن واگذار کنید شرکت های بروکر وجود دارند و راه های دیگر، توضیح در ارتباط با این بخش بسیار زیاد است.
    9. می توانید جهت اطلاع بیشتر در زمینه پتنت به لینک زیر مراجعه نمایید و مقاله ها و اخبار حوزه پتنت را پیگیری نمایید.
    http://www.nano.ir/sub_s.php?page=pa...h=%81%CA%E4%CA

Junior Member

با توجه به تجربه خودم در زمینه بررسی پرونده های زیادی جهت ثبت در اداره ثبت اختراع امریکا و اروپا از دوستان خواهش می کنم قبل از هر گونه اقدام به ثبت اختراع بین المللی نسبت به جستجو آن اختراع در سایت های رایگان اقدام نمایند
    راحت ترین سایت همان گوگل پتنت
    و بهترین سایت رایگان: www.freepatentsonline.com

همان طوری که دوست عزیزمان mz999 گفتند نیازی به مراجعه نبوده و کارها بصورت آنلاین انجام می گیرد علاوه بر این زمانی که وکیل داشته باشید در موارد معدودی نیز که نیاز به مراجعه باشد اینکار را وکیل انجام خواهد داد، به طور کلی وکیل شما در پتنت کلیه کارها را انجام می دهد.در مورد هزینه پتنت در USPTO با وکیل دو سال پیش حدود 15 میلیون تومان بود که ظاهرا جدیدا 18 تومان شده است اما راجع به هزینه پتنت در سایر کشورها یا بدون وکیل من متاسفانه اطلاعی ندارم.

Junior Member

درباره هزینه ثبت اختراع در امریکا تا قبل از گرانی دلار این کار با رقمی بین 9 میلیون تا 15 میلیون انجام می شد ولی الان کمتر از 12000 دلار بعیده کسی انجام بده
    درباره اروپا یا همون EPO این هزینه به مراتب بیشتر است به خاطر اینکه در ایران دو نفر (یک نفر وکیل و یک نفر هم agent) وجود دارد که مستقسما در اداره ثبت اختراع امریکا فایل می کنند ولی برای اروپا اینها مجبورند بدهند یک وکیل اروپایی کار را فایل کند که هزینه به مراتب افزایش پیدا می کند یعنی حداقل 15000 یورو
    و نکته دیگر اینکه هزینه ها یک دفعه شارژ نمی شود
    مثلا اگر کسی گفت 12000 دلار برای نوشتن منظورش فقط نوشتن و فایل کردن است و برای Office action ها دوباره شما را شارژ می کند که حداقل 3000 تا 5000 یورو می شود

Member
    رشته و دانشگاه

درود،
    سپاس از دوستانی که در بحث ها شرکت داشتند.
    من نمی توانم هزینه بالای وکیل ثبت اختراع خارجی را پرداخت کنم. بنابراین کارهایم را میبایست خودم انجام بدهم. از نوشتن ادعا و ... تا ترجمه به زبان آلمانی.
    من فکر می کنم بتوانم با کمتر از 1000 یورو تو آلمان کارم رو ثبت کنم.
    البته باید یکی از دوستان یا بستگانم را به عنوان وکیل بفرستم دفتر ثبت اختراعات آلمان.
    آیا می بایست اون شخص حتما از طرف من وکالت نامه رسمی داشته باشد یا همین که مدارکم را ببرد کافی است؟
    اگر وکالت نامه لازم است چگونه باید آن را تهیه کنم؟

سپاس
    ویرایش توسط Sofi : May 16th, 2012 در ساعت 09:56 PM

Member
    رشته و دانشگاه

درود،

من قصد دارم (اگر بتوانم) مراحل ثبت اختراع خودم را در آلمان را که در حال انجام آن هستم برای شما شرح بدهم، و در این مورد از راهنمایی ها و کمک های دوستانی که در بحث شرکت می کنند استفاده نمایم.
    من فایل های ثبت اختراع آلمان را برایتان ضمیمه می کنم دقت کنید که این فایل ها حتما باید به زبان آلمانی پر شوند و یا اینکه اگر به زبان انگلیسی پر می شوند حتما می بایست ظرف مدت زمان تعیین شده (فکر می کنم حدود سه ماه) نسبت به ترجمه رسمی آن ها به زبان آلمانی اقدام کرد.
    من در حال پر کردن فرم مربوط به ثبت اختراع (patent) هستم. و بعد از تکمیل آن دوستم در مونیخ آن را تحویل اداره ثبت اختراع مونیخ می دهد. البته ایشان به من گفتند که می توان مدارک را دورنگار (Fax) هم کرد، و نمی دانم توسط نامه الکترونیکی (Email) هم می توان مدارک را ارسال کرد یا خیر.

فایل پیوست 9325
    فایل پیوست 9326
    Utility sample guide line.pdf
    patents_engl.pdf

این هم فرق بین Patent و Utility Sample :

Patent = idea not depending how to realize it
    utility sample = already known idea but new instrument
    ویرایش توسط Sofi : May 16th, 2012 در ساعت 10:31 PM

Member
    رشته و دانشگاه

یکی از دوستان من زحمت کشیده اند و فرم های ثبت اختراع آمریکا (US Patent) را برایم ارسال نموده اند که خدمت دوستان تقدیم می کنم:
    sb0002_fill.pdf
    sb00011.pdf

این دوست من وکیل گرفتند و هزینه بالایی پرداخت کرده اند و این فرم ها فرم هایی است که برای وکیل پر کرده اند.

صفحه 1 از 32 1234567891011 ... آخرینآخرین