صفحه 30 از 32 نخستنخست ... 20212223242526272829303132 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 291 تا 300 , از مجموع 314

موضوع: ثبت اختراع بین المللی Patent

پیش فرض پاسخ : ثبت اختراع بین المللی Patent

سلام
    فرض کنید پتنتی دارای یه ویژگی X باشه، حالا اگر من طرح رو بهبود ببخشم (با حفظ ظاهر اولیه) و ویژگی X+Y رو داشته باشه میتونم ثبت یا مقاله ش کنم؟

Junior Member

دوستان کسایی که میخوان تو نمایشگاهای بین المللی اختراعات شرکت کنن، باید حتما ثبت اختراعشون بین المللی باشه؟ ثبت اختراعم من داخلی هستش و میخام تو نمایشگاه بین المللی اختراعات سئول شرکت کنم.
    کسی میتونه راهنماییم کنه از کجا باید شروع کنم؟
    ارگان خاصی هستش که بخاد حمایت کنه؟

Junior Member

با عرض سلام خدمت دوستان. خيلی این تایپيک کمک کرد بهم واقعا ممنون. فقط چند تا سوال داشتم ممنون ميشم راهنمایی کنيد:
    من احساس ميکنم E-PCT رو با PCT مفهوم شون رو و کارایی شون درست متوجه نشدم. شرمنده سوالم زیاد شده

1 _درسته که PCT ابزار سرچی در اختيار قرار ميده که با استفاده از اون دیتا بيس تمام کشورهای عضو رو ميتونی چک کنی. اما این سرچ هزینه داره(پس بهتره از قبلش بيام از طریق لينک هایی که دوستان گذاشتن به طور رایگان بررسی کنيم که البته کامل و کامل نيستن دیتا شون) ؟

2 _
    الف)اون پاورپوینتی که دوستان واقعا محبت کردن گذاشتن برای E-PCT هست و هيچ ربطی به PCT نداره درسته؟
    ب) آیا سامانه PCT در داخل خوده سامانه E-PCT هست؟
    ج)در واقع E-PCT سامانه ای که ما واسه اون کشور اظهار نامه اختراع مون رو میفرستیم. درسته؟
    د)اما PCT یه چیز دیگه هست ما زمان میخریم بیشتر و میتونیم سرچ کنیم؟

ه) ایا یا وارد شدن به سامانه E-PCT اون 30 ماه فزصت زمانی رو کسب خواهیم کرد؟

3 _حال سوال نهایی: اگر ما فقط وارد سامانه E-PCT بشيم و هزینه ادعا نامه و توصيف و... و به فرض مثال هزینه داوری در اتحادیه اروپا رو انتخاب کنیم، پرداخت کنيم و بفرستيم.آیا خوده کشورهای اتحادیه اروپا بررسی میکنن پرونده رو که آیا حاضر به حمایت هستند یا نه؟

سپاس فراوان
    ویرایش توسط habibmoha : June 7th, 2017 در ساعت 03:44 PM

Junior Member

توضیحی درباره معاهده همکاری برای ثبت اختراع (PCT)
    سال ها است که سازمان جهانی مالکیت فکری به دنبال همگرایی میان کشورها در حوزه مالکیت فکری است. طبیعی است هر شوری بر اساس منافع خودش واکنش متفاوتی نسبت به این رویکرد داشته باشد. خلاصه بگم در نهایت بعد از سال های بحث و بررسی معاهده ای تنظیم شد که بر اساس اون بخشی از فرایند ثبت اختراع به طور متمرکز طی می شود تا کار مالکان اختراعات برای ثبت اختراع در چند کشور تسهیل شود. اسم اون معاهده شد PCT و بر اساس اون نهادی به نام اداره بین المللی مستقر در سوییس به عنوان یک واسطه بخشی از فرایند ثبت اختراع را بر عهده می گیرد. و مالکان اختراعات به جای مراجعه جداگانه به ادارات مختلف کار تشکیل پرونده را از یک نهاد شروع می کنند. با توضیحات دوستان به نظر می رسد که می توان شخصا و به طور مستقیم در اداره بین المللی برای شروع فرایند ثبت اختراع تشکیل پرونده داد این بخش را من تجربه شخصی ندارم اما توصیه بنده به دوستان این که فرایند ثبت اختراع در کشورهای خارجی را با کمک افراد متخصص جلو ببرند. از بعد هزینه ای هم تا جایی که بنده می دانم علاوه بر تخفیف هایی که برای ایران در نظر گرفته شده، جایی هست به نام کانون پتنت ایران که بخشی زیادی از هزینه ثبت اختراع را از معاونت علمی می گیرد. جزئیات را از خودشون بپرسید. توصیه بنده این که سعی کنید با همکاری همچین جاهایی هزینه ها و ریسک کر را پایین بیارید. انتخاب نهایی با خودتان.

نقل قول نوشته اصلی توسط habibmoha نمایش پست ها
    1 _درسته که PCT ابزار سرچی در اختيار قرار ميده که با استفاده از اون دیتا بيس تمام کشورهای عضو رو ميتونی چک کنی. اما این سرچ هزینه داره(پس بهتره از قبلش بيام از طریق لينک هایی که دوستان گذاشتن به طور رایگان بررسی کنيم که البته کامل و کامل نيستن دیتا شون) ؟
    همچین چیزی نشنیدم. شایدم من بی خبرم. این ابزار رایگان است. هیچ دیتابیسی تو دنیا وجود ندارد که همه کشورها را پوشش دهد. هر دیتابیسی بخشی از کشورهای را پوشش میدهد یکی کمتر یکی بیشتر. اما دیتابیس های معروف معمولا کشورهای مهم را پوشش میدهند.

2 _
    الف)اون پاورپوینتی که دوستان واقعا محبت کردن گذاشتن برای E-PCT هست و هيچ ربطی به PCT نداره درسته؟
    ب) آیا سامانه PCT در داخل خوده سامانه E-PCT هست؟
    ج)در واقع E-PCT سامانه ای که ما واسه اون کشور اظهار نامه اختراع مون رو میفرستیم. درسته؟
    د)اما PCT یه چیز دیگه هست ما زمان میخریم بیشتر و میتونیم سرچ کنیم؟
    ه) ایا یا وارد شدن به سامانه E-PCT اون 30 ماه فزصت زمانی رو کسب خواهیم کرد؟
    الف و ب) e-pctهمان فرایند ثبت اختراع pct است که بر بستر اینترنت و به صورت الکترونیکی انجام می شود.
    ج) تا اونجایی که می دونم اداره بین المللی وایپو مثل یک ترمینال عمل می کند که مستندات شما را به ادارات ثبت اختراع انتخابی شما ارسال می کند. یک جور واسطه است برای تسهیل ثبت اختراع در چند کشور.
    د) «یه چیز دیگه» رو نمی فهمم یعنی چی.
    ه) بله.

3 _حال سوال نهایی: اگر ما فقط وارد سامانه E-PCT بشيم و هزینه ادعا نامه و توصيف و... و به فرض مثال هزینه داوری در اتحادیه اروپا رو انتخاب کنیم، پرداخت کنيم و بفرستيم.آیا خوده کشورهای اتحادیه اروپا بررسی میکنن پرونده رو که آیا حاضر به حمایت هستند یا نه؟
    قاعدتا آره.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط small_joe نمایش پست ها
    سلام
    فرض کنید پتنتی دارای یه ویژگی X باشه، حالا اگر من طرح رو بهبود ببخشم (با حفظ ظاهر اولیه) و ویژگی X+Y رو داشته باشه میتونم ثبت یا مقاله ش کنم؟
    آره.....................

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط shadiDOA نمایش پست ها
    دوستان کسایی که میخوان تو نمایشگاهای بین المللی اختراعات شرکت کنن، باید حتما ثبت اختراعشون بین المللی باشه؟ ثبت اختراعم من داخلی هستش و میخام تو نمایشگاه بین المللی اختراعات سئول شرکت کنم.
    کسی میتونه راهنماییم کنه از کجا باید شروع کنم؟
    ارگان خاصی هستش که بخاد حمایت کنه؟
    فکر کنم معاونت علمی و صندوق حمایت از پژوهشگران

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط NELDA نمایش پست ها
    کسی اینجا پتنت بین اللملی ثبت کرده؟ من چندتا سوال دارم

من چند اختراع ثبت شده دارم در ایران می خواهم بین المللی ثبت کنم یا باشرکت ها مکاتبه کنم چطور میتونم این کار رو انجام بدم؟ شنیدم هزینه هاش بالاست درسته ؟ چطور هزینه ها رو میشه کاهش داد ؟

لطفا من رو راهنمایی کنید
    ممنون
    یک سری به سایت های معاونت علمی، صندوق حمایت از پژوهشگران و کانون پتنت ایران بزنید.

Junior Member

کسی اینجا پتنت بین اللملی ثبت کرده؟ من چندتا سوال دارم

من چند اختراع ثبت شده دارم در ایران می خواهم بین المللی ثبت کنم یا باشرکت ها مکاتبه کنم چطور میتونم این کار رو انجام بدم؟ شنیدم هزینه هاش بالاست درسته ؟ چطور هزینه ها رو میشه کاهش داد ؟

لطفا من رو راهنمایی کنید
    ممنون
    سلام هزینه یک ثبت اختراع در آمریکا به پارامترهای زیادی بستگی دارد ولی به طور متوسط 8000 الی 14000 برآورد میشه. از کانون پتنت ایران (http://patentoffice.ir/)کمک بگیرید که 90% هزینه های ثبت رو پرداخت میکنه.
    در ضمن در صورتی که اختراع تایید شده در مرحله انتشار(publish) قرار بگیره کانون پتنت ایران مبلغ 30.000.000 ریال به عنوان تشویقی به حساب مخترعین پرداخت می کنه.
    در صورتی هم که اختراع تایید شده در مرحله تایید نهایی(grant) قرار بگیره مبلغ 30.000.000 ریال دیگه هم به عنوان تشویقی به حساب مخترعین پرداخت می کنه.

نقل قول نوشته اصلی توسط mehos2007 نمایش پست ها
    سلام هزینه یک ثبت اختراع در آمریکا به پارامترهای زیادی بستگی دارد ولی به طور متوسط 8000 الی 14000 برآورد میشه. از کانون پتنت ایران (http://patentoffice.ir/)کمک بگیرید که 90% هزینه های ثبت رو پرداخت میکنه.
    در ضمن در صورتی که اختراع تایید شده در مرحله انتشار(publish) قرار بگیره کانون پتنت ایران مبلغ 30.000.000 ریال به عنوان تشویقی به حساب مخترعین پرداخت می کنه.
    در صورتی هم که اختراع تایید شده در مرحله تایید نهایی(grant) قرار بگیره مبلغ 30.000.000 ریال دیگه هم به عنوان تشویقی به حساب مخترعین پرداخت می کنه.
    سلام ممنون از پاسختون این کانون خودش هم شریک اختراع میشه ؟ و سهم میبره؟

Junior Member

سلام ممنون از پاسختون این کانون خودش هم شریک اختراع میشه ؟ و سهم میبره؟
    نه. دلیلی برای این کار وجود نداره. برای اطمینان می تونید ازشون بپرسید