صفحه 10 از 32 نخستنخست 1234567891011121314151617181920 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 91 تا 100 , از مجموع 314

موضوع: ثبت اختراع بین المللی Patent

Junior Member

پیش فرض پاسخ : ثبت اختراع بین المللی Patent

نقل قول نوشته اصلی توسط Hamid_110 نمایش پست ها
    راه حل خاصی که نداره! اگر بعنوان مثال اخبار دعاوی اپل و سامسونگ و نوکیا و ... رو دنبال کنید می بینید که بحث روزه !
    بسته به این که اختراع چیه؛ یکی از راه ها میتونه فروش حق امتیاز اون به یکی از شرکت های بزرگ در اون زمینه باشه.
    مشکل من اینه که وسط ایران نشستم و طرح اختراع هم دارم
    کافیه که طرحم رو با یکی از شرکتهای مطرح مثلا همین سامسونگ مکاتبه و پیشنهاد مشارکت بهشون بدم
    چه تضمینیه که همینا منو دور نزنن و این اختراع رو درجا برای خودشون کپی نکنن ؟

راستی این اختراع من قبل از ثبت به سازمان پژوهشها ارجاع داده شده و اونا هم از من اظهار نامه و مدارک خواستن
    اما نمیدونم برای استعلام قبل از ثبت اختراع هم باید 200 هزار تومان به سازمان پژوهشها پول بدم ؟

Banned

به نظر من یه سایت با دامنه co. یا یه چیزی که مربوط به اختراع و شرکت و اینها بشه ثبت کن و همه اسناد و مدارکت رو بذار روش و فیلمی چیزی هم از اختراعت و مدارکت بذار (همچنین روی یوتوب و فیس بود و .... ) . شاید بتونه از دزدیده شدنش جلوگیری کنه و یا بعدا یه سندی برای شکایت شما باشه . شاید ثبت یه شرکت دانش بنیان از طریق دانشگاه هم خوب باشه

و یا شاید مصاحبه با نشریات معتبر ISI یا ارایه مقاله در مورد احتراع ، یا مکاتبه با حبرگزاری ها برای تهیه گزارش ازش و ........ هم کارساز باشه
    ویرایش توسط studentz : March 24th, 2013 در ساعت 01:08 PM دلیل: ترکیب پست ها

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط fouladvand نمایش پست ها
    مشکل اینجاست که من بعد از ثبت برم مثلا با یکی از شرکتهای سازنده هواپیما مکاتبه کنم
    این اختراع در ایران ثبت شده و فعلا بین المللی نیست
    چه تضمینی وجود دارد که شرکت فوق مرا دور نزند و خودش یک طرح از طرح من کپی و به نام خودش ثبت کند ؟
    طرحی که در ایران ثبت شده را چگونه حاضرند شراکتی به تولید برسانند ؟
    شما با اون شرکت مکاتبه کن.بگو اختراعت تو چه زمینه ای و چه مشکلی رو حل می کنه اما جزئیاتشو نگو.برای اعتبار کارت هم اسکن گواهی ثبت اختراعات رو هم براشون بفرست. بعد بهشون بگو حاضری که اختراع به نام اونا به عنوان مالک (نه مخترع) تو کشورشون ( مثلا امریکا ثبت بشه). اینایی که بهت گفتم اگه بخوای از یه وکیل بپرسی واست کلی خرج بر میداره. پس به جزئیات مطالب دقت کن.همین طور این رو هم بدون که این کار پیچیدگی های زیادی داره و چگونگی انجام کار به عوامل مختلفی بستگی داره.

نقل قول نوشته اصلی توسط transformer نمایش پست ها
    الان یک سوال برای من ایجاد شد.

با این حساب فرضا کسی توی ایران اختراعی بکنه و ثبت کنه (در ایران) و بعد شروع به تجاری سازی و تولید بکنه ، هرکسی در هرجای دنیا خیلی راحت میتونه این محصول رو کپی کنه و بسازه و تولید کننده و مخترع ایرانی از پتانسیل صادرات محروم میشه(در برابر غول های تجاری و سرمایه گذاری اونها) درسته؟
    بله همین طوره.چاره اینه که اختراعتون رو توکشورهایی که بازار داره به ثبت برسونید.

نقل قول نوشته اصلی توسط transformer نمایش پست ها
    اگرم بخواد اونهمه هرینه کنه و 2 سال دنبال ثبتش بدوه که بعدش تازه بخواد تولید کنه ، یکجورایی اختراع از دهن میفته و شاید تا اونموقع بشه بهترش رو ساخت و یا اصلا این اختراع قبلی صرفه اقتصادیش رو از دست بده!!

پس راه حل چیه؟!!
    بله هموراه اختراعات در حال بهبود هستند. درصد بالایی از اختراعات ثبت شده بهبود اختراعات قبلی هستند.اما یه چیزو باید بدونبد اگه شما یک اختراع رو تکمیل کرده باشید کسی که بخواد از اختراع شما استفاده کنه باید از هر دو مخترع مجوز بگیره.

نقل قول نوشته اصلی توسط fouladvand نمایش پست ها
    بدترش اینه که یه ایرانی دیگه بره کپی اون اختراع رو به چین سفارش بده بسازنش
    بعد همونو قاچاق بیارتش داخل ایران و جلو روی مخترع با قیمتی پایین تر به مصرف کننده بفروشه !
    بعدش اون مخترع فقط باید بشینه زار زار گریه کنه ! یا 6 ماه اینور اونور بدون نتیجه بدوه ! چون اینجا ایرانه !
    طبق قوانین ایران شما می تونید از واردکننده و فروشنده محصول شکایت کنید.

Junior Member

با سلام
    من می خوام یک طرح تئوری به صورت بین المللی ثبت کنم وکیل هم ندارم
    میشه راهنماییم کنید؟؟؟؟؟؟

Junior Member

"یک طرح تئوری" ؟
    میشه یکم شفاف تر بگید. نمی خواد کارتون رو لو بدید .بگید تو چه زمینه ایه. کلیاتش رو بگید.

Junior Member

سلام خسته نباشید من یک اختراع در زمینه موتور ماشین داشتم می خواستم فرمهای مربوط به ثبت اختراع امریکا رو پر کنم ممنون میشم کمک کنید سایتشو پیدا کردم ولی اینکه اولش باید چیکار کنم مثلا design یا utility کدومو بزنم اگه شما اطلاعات کاملی دارید لطفا کمک کنید

Junior Member

[QUOTE=trextur;1181739]سلام خسته نباشید من یک اختراع در زمینه موتور ماشین داشتم می خواستم فرمهای مربوط به ثبت اختراع امریکا رو پر کنم ممنون میشم کمک کنید سایتشو پیدا کردم ولی اینکه اولش باید چیکار کنم مثلا design یا utility کدومو بزنم اگه شما اطلاعات کاملی دارید لطفا کمک کنید[/QUOTE
    درود دوست عزیز
    در خصوص اختراعتون می خواستم بگم که من الن هشت ساله دارم رو موتور های گوناگون کار می کنم و چند نوعی طراحی کردم!
    پیشنهاد می دم که قبل از هر کاری برای سرچ اون تو گوگل پتنت آمریکا اقدام کنید و از جدید بودن قابلیت ثبت و همچنین صرف هزینه های بی مورد مطمئن بشید.

Junior Member

سلام ممنون از راهنماییتون ولی طرح جدیدیه فقط می خوام تو امریکا ثبت بشه که بتونم مه اونجا زندگی کنم و هم درسمو ادامه بدم مشکل من اینه که فرم هارو که یکی خبر داره و پر کرده به منم هم در پر کردنشون کمک کنه

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط trextur نمایش پست ها
    سلام ممنون از راهنماییتون ولی طرح جدیدیه فقط می خوام تو امریکا ثبت بشه که بتونم مه اونجا زندگی کنم و هم درسمو ادامه بدم مشکل من اینه که فرم هارو که یکی خبر داره و پر کرده به منم هم در پر کردنشون کمک کنه
    ثبت اختراع که به شما اجازه اقامت یا تحصیل نمیده. اصلا تاثیری نداره.

Junior Member

سلام
    گفته بودم یه اختراع در دست ثبت دارم مربوط به صنعت هواپیمایی
    حالا این سازمان کذایی پژوهشها ! واقع در زمینهای زراعی شهریار !!! بعد از چند ماه دوندگی و اخذ کلی فیلم و رزومه و غیره و 100 هزار تومان پول بی زبون که بابت کارشناسی اختراع از من خورد برداشته اختراع رو هم رد کرده !
    دلیلشونم اینه که این دستگاه قابل تولید نیست !
    دستگاهی که من ساختمش و هرچند با مقیاس کمتر چون پول ساختش میزد بالا اما داره کار میکنه
    اینا میگن کار نمیکنه و قابل تولید نیست !
    بهشون میگم آخه شماها تکنولوژی تولید هواپیما و قطعات هواپیمایی دارین که میگین قابل تولید نیست ؟ کسی به من هواپیما قرض نمیده که فیلم عملکرد اینو برای شما بگیرم پس مجبورم روی زمین تستش کنم !
    میگن کارشناس رد کرده و از این اراجیف
    اداره ثبت اختراع هم برداشته پرونده ما رو رد کرده و یه مهلت 30 روزه داده که اعتراض کنم

اعصابم خورده از این مسخره بازی اینا
    پشت بند این چند تا اختراع دیگه هم دارم که به نوبت دارم کارای ساخت فیزیکیشون رو انجام میدم اما حالا که اینطور شده همه رو دست نگه داشتم
    از اون طرف هم میترسم آخر سر تایید نکنن بعد از چند ماه دیگه بدزدنش و برای ایل و طایفه خودشون اینو ثبت کنن !

حالا نمیدونم اگر اعتراض جواب نداد و ثبت نشد درسته بزنم به سیم آخر و تمامی مدارک موجود رو برای یک شرکت تولید کننده خارجی ارسال کنم و بهشون پیشنهاد ثبت و بهره برداری مشترک بدم ؟
    یعنی اگر نهایتا ثبت نکردن با تولید کننده خارجی مکاتبه کنم و پیشنهاد ثبت و بهره برداری مشترک بهشون بدم
    بهشون هم میگم بعد از این طرح چند تا طرح دیگه هم در همین زمینه دارم و میخوام با کمک شماها دونه دونه اینا رو ثبت و اشتراکی بهره برداری کنیم که یه وقت فکر دور زدن نکنن ! جواب میده این کار ؟
    ویرایش توسط fouladvand : May 29th, 2013 در ساعت 01:14 PM