صفحه 11 از 32 نخستنخست ... 23456789101112131415161718192021 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 101 تا 110 , از مجموع 314

موضوع: ثبت اختراع بین المللی Patent

Junior Member

پیش فرض پاسخ : ثبت اختراع بین المللی Patent

سلام. می خوام بدونم که تو ایران جایی هست که تو زمینه ی پتنت تو امریکا فعالیت کنه و کاملا معتبر باشه؟ به خصوص تو زمینه نساجی .اگه راهنمایی کنید ممنون می شم.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط moh111 نمایش پست ها
    سلام. می خوام بدونم که تو ایران جایی هست که تو زمینه ی پتنت تو امریکا فعالیت کنه و کاملا معتبر باشه؟ به خصوص تو زمینه نساجی .اگه راهنمایی کنید ممنون می شم.
    سلام
    اگه منظورت انجام فرایند ثبت اختراع در امریکاست. بله هست. البته بیشترشون اشخاص و وکلا هستن. ولی چند تا موسسه هم هست. ولی فکر کنم نمیشه اینجا اطلاعاتشون رو ارائه داد چون تبلیغ محسوب میشه.
    یک نکته رو هم خدمت دوستان عرض کنم. که ثبت اختراع یک کار ساده و بی برنامه نیست. به قول معروف برای این کار باید یه راهبرد داشته باشید. یعنی اینکه کشور هدفتون رو باید با برنامه انتخاب کنید. کشوری که اصلا به بازارش دسترسی ندارید و اگه احیانا کسی پتنت شما رو نقض کنه امکان پیگیری اون رو نداشته باشید، منطقی نیست که بخواین اونجا ثبت اختراع بکنید.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط trextur نمایش پست ها
    سلام ممنون از راهنماییتون ولی طرح جدیدیه فقط می خوام تو امریکا ثبت بشه که بتونم مه اونجا زندگی کنم و هم درسمو ادامه بدم مشکل من اینه که فرم هارو که یکی خبر داره و پر کرده به منم هم در پر کردنشون کمک کنه
    نقل قول نوشته اصلی توسط ghlobe نمایش پست ها
    ثبت اختراع که به شما اجازه اقامت یا تحصیل نمیده. اصلا تاثیری نداره.
    اقامت که داستانش جداست. اما در زمینه تحصیل بسیار موثره. بین تالیف کتاب، مقاله و اختراع، اختراع بیشترین امتیاز رو داره. حتی تو ایران هم تا اونجا که می دونم آیین نامه ارتقای هیات علمی به اختراع بیشترین امتیاز رو میده. یه مثالی می زنم تا تفاوتشون رو بیشتر درک کنید. ارزیابی یک مقاله در نشریات بین المللی به طور میانگین 6 ماه تا 1 سال طول میکشه. اما ثبت اختراع در امریکا به طور میانگین 3 سال زمان میبره. حتی اختراعاتی رو میشناسم که 7 سال یا بیشتر ارزیابیشون طول کشیده. این نشون دهنده سختگیری هایی که در زمینه ارزیابی اختراعات انجام میشه.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط trextur نمایش پست ها
    سلام خسته نباشید من یک اختراع در زمینه موتور ماشین داشتم می خواستم فرمهای مربوط به ثبت اختراع امریکا رو پر کنم ممنون میشم کمک کنید سایتشو پیدا کردم ولی اینکه اولش باید چیکار کنم مثلا design یا utility کدومو بزنم اگه شما اطلاعات کاملی دارید لطفا کمک کنید
    اینا تعاریفشونه. ببین اختراعت به کدومشون می خوره.

Utility patents may be granted to anyone who invents or discovers any new and useful process, machine, article of manufacture, or composition of matter, or any new and useful improvement thereof
    Design patents may be granted to anyone who invents a new, original, and ornamental design for an article of manufacture.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط richi نمایش پست ها
    سلام
    اگه منظورت انجام فرایند ثبت اختراع در امریکاست. بله هست. البته بیشترشون اشخاص و وکلا هستن. ولی چند تا موسسه هم هست. ولی فکر کنم نمیشه اینجا اطلاعاتشون رو ارائه داد چون تبلیغ محسوب میشه.
    یک نکته رو هم خدمت دوستان عرض کنم. که ثبت اختراع یک کار ساده و بی برنامه نیست. به قول معروف برای این کار باید یه راهبرد داشته باشید. یعنی اینکه کشور هدفتون رو باید با برنامه انتخاب کنید. کشوری که اصلا به بازارش دسترسی ندارید و اگه احیانا کسی پتنت شما رو نقض کنه امکان پیگیری اون رو نداشته باشید، منطقی نیست که بخواین اونجا ثبت اختراع بکنید.

منظور از claim چیه ؟ تو طراحی نقشه ها تو US patent از چه تکنیک یا نرم افزاری استفاده می شه ؟ممنون از پاسخ قبلی.

Junior Member

منظور از claim چیه ؟ تو طراحی نقشه ها تو US patent از چه تکنیک یا نرم افزاری استفاده می شه ؟ممنون از پاسخ قبلی.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط moh111 نمایش پست ها
    بخش «ادعا» یکی از بخش های یک سند پتنت هستش. همان طور که از عنوانش پیداست مخترع باید ادعاهای خودش رو به طور شفاف و دقیق در اون بخش بنویسه.
    در طراحی نقشه ها الزامی به استفاده از نرم افزار خاصی وجود نداره. حتی شما می تونید نقشه ها رو دستی بکشید. فقط یه سری الزامات شکلی داره. مثل چیزایی که اداره مالکیت صنعتی هم داره.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط richi نمایش پست ها
    بخش «ادعا» یکی از بخش های یک سند پتنت هستش. همان طور که از عنوانش پیداست مخترع باید ادعاهای خودش رو به طور شفاف و دقیق در اون بخش بنویسه.
    در طراحی نقشه ها الزامی به استفاده از نرم افزار خاصی وجود نداره. حتی شما می تونید نقشه ها رو دستی بکشید. فقط یه سری الزامات شکلی داره. مثل چیزایی که اداره مالکیت صنعتی هم داره.
    ممنون از جوابتون ولی چه ادعایی منظورمه ؟ اگه میشه یه مثال بزنید که مثلا چیو ادعا می کنن ؟این ادرس منه واگه می شه یه ایمیل بزنین که اونجا چند تا سوال بپرسم .چون می خوام یکی باشه که کار پتنت انجام داده باشه و یجورایی وارد باشه .ممنون.(درج ایمیل خلاف قوانین سایت است) البته نمی دونم که اینکار مطابق قانون این وبلاگ هست یا نه.
    ویرایش توسط studentz : June 27th, 2013 در ساعت 05:50 PM دلیل: حذف ایمیل

Junior Member

سلام دوستان. منم يه سوال داشتم البته ايده من مثل شما در زمينه هاي علمي و تحقيقات دانشجوئي نيست. من يه طرح كاربردي درباره پاكت سيگار دارم و فكر ميكنم بايد به كارخانه هاي سيگار سازي يا پاكت سازي ارائه بدم. نميدونم اصلا اختراع حساب ميشه يا نه. فقط ميخواستم بدونم كسي ميدونه بايد چي كار كنم؟ ممنون ميشم.

Junior Member

مثال ادعا:
    تله موشي كه در آن صفحه ضامن تله طوري تنظيم شده که بتواند "شي جذابی" را كه موش را به سمت خود مي‌كشاند و باعث فعال كردن مكانيزم فنري تله مي‌شود را درخود نگه دارد.
    در اینجا شما باید صرفا بخش نوآورانه کارتون رو بدون بحث اضافه توضیح بدین.

در رابطه با سوال parisali، در صفحات قبلی راجع به ویژگی های یک اختراع بحث شده. شما بهتر از هر کس دیگه ای می تونید بسنجید که طرح شما شرایط اختراع رو داره یا نه.