صفحه 12 از 32 نخستنخست ... 2345678910111213141516171819202122 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 111 تا 120 , از مجموع 314

موضوع: ثبت اختراع بین المللی Patent

پیش فرض پاسخ : ثبت اختراع بین المللی Patent

سلام دوستان، اگه یک اختراع از پایان نامه استخراج بشه آیا باید اسم دانشگاه رو بزنیم و یا نه و یا کلا دانشگاه می تونه ادعایی داشته باشه؟ من یک روش حل جدید ارائه کردم که مستقیما از پایان نامه ارشد نیست ولی یه جورایی نتیجه گیری میشه کرد حالا می خوام به عنوان اختراع ثبتش کنم موندم آیا دانشگاه محق هست و یا اصلا می تونه ادعایی داشته باشه یا نه؟ ثبت اختراع ارزان در چه کشورهایی هست؟

Member
    رشته و دانشگاه
    Power Electrical Engineering

آیا میشه از یه کار تحقیقاتی که عملی هم ساخته شده همزمان هم برای ثبت در US Patent اقدام کرد و هم برای مقاله نوشتن از روی این کار که چه تو کنفرانس یا تو ژورنال چاپش کرد؟
    من یه نمونه از دانشجوهای قبلی استادم دیدم که قبل از اینکه patent چاپ بشه هم کنفرانس و هم ژورنال از اون کار توسط خودش چاپ شد. اما حالا از استادم پرسیدم که میشه قبل از فرستادن برای patent تو کنفرانس یا ژورنال چاپش کرد، میگه نه امکان نداره.
    یکی در این زمینه کامل راهنمایی کنه لطفا

Junior Member

یکی از دوستان در مورد فرم های ثبت اختراع در امریکا پرسیده بود. مطالب رو اینجا می نویسم تا بقیه هم استفاده کنن. اظهارنامه ثبت اختراع در ایالات متحده باید به ترتیب زیر تحویل داده بشه:
    1.فرم ارسال درخواست
    2. فرم ارسال هزینه
    3. فرم اطلاعات اظهارنامه
    4.شرح اختراع (شامل عنوان، اطلاعات اظهارنامه های مرتبط، پیشینه اختراع، خلاصه اختراع، توضیحات مختصر درباره نماهای مختلف شکل ها، شرح دقیق اختراع ، ادعا، چکیده)
    5. نقشه ها
    6. سوگندنامه
    موارد 1، 2، 3 و 6 فرم های از پیش تعریف شده ای هستند که باید تکمیل بشن. لینکاشون رو گذاشتم. موارد 4 و 5 فرم نداره بلکه خودتون باید به ترتیب تو یک برگه A4 سفید به صورت تایپ شده تحویل بدین. البته این ها حداقل موارد و در حالت عادی هستند. تو شرایط مختلف ممکنه که لازم باشه فرم های دیگه ای رو تکمیل کنید.
    تصاویر پیوست فایل‌های پیوست

Member
    رشته و دانشگاه

آیا میشه از یه کار تحقیقاتی که عملی هم ساخته شده همزمان هم برای ثبت در US Patent اقدام کرد و هم برای مقاله نوشتن از روی این کار که چه تو کنفرانس یا تو ژورنال چاپش کرد؟
    من یه نمونه از دانشجوهای قبلی استادم دیدم که قبل از اینکه patent چاپ بشه هم کنفرانس و هم ژورنال از اون کار توسط خودش چاپ شد. اما حالا از استادم پرسیدم که میشه قبل از فرستادن برای patent تو کنفرانس یا ژورنال چاپش کرد، میگه نه امکان نداره.

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط haaaaaaniiiiii نمایش پست ها
    در امریکا و کانادا شما از بعد از زمان انتشار مقاله تون یکسال وقت دارید که برای patent اپلای کنید. ولی در بعضی جاهای دیگر منجمله اروپا بمحض انتشار حق اپلای برای patent رو از دست میدید.

Member
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط ghlobe نمایش پست ها
    در امریکا و کانادا شما از بعد از زمان انتشار مقاله تون یکسال وقت دارید که برای patent اپلای کنید. ولی در بعضی جاهای دیگر منجمله اروپا بمحض انتشار حق اپلای برای patent رو از دست میدید.
    مرسی از راهنمایی کاملتون. لینک یا سندی واسه این موضوع تو سایتشون هست که بشه به استاد نشون داد خیالش راحت شه؟

Member
    رشته و دانشگاه

با تشکر از ghlobe این رو هم اضافه کنم کلا این مسئله به نام public disclosure حتی تو wikipedia هم اومده. امیدوارم به درد بقیه هم بخوره.
    باز هم ممنون از راهنمایی های ghlobe

Junior Member

پيوستن ايران به معاهده همکاری در ثبت اختراعات (PCT)

سازمان ثبت اسناد و املاک کشور سند الحاق دولت جمهوری اسلامی ایران به معاهده PCT (مصوب 24 مهر 1386 مجلس) را در تاریخ 13 تیر به سازمان جهانی مالکیت فکری تحویل داد و به این ترتیب این معاهده از تاریخ 4 اکتبر 2013 برابر با 12 مهر 92 در ایران اجرایی خواهد شد. از این تاریخ به بعد مخترعان ساکن ایران می توانند از طریق اداره مالکیت صنعتی برای تشکیل پرونده در 147 کشور دیگر اقدام کنند. همچنین حق تقدم 12 ماهه به 30 ماه افزایش خواهد یافت.

البته من به شخصه هنوز نمی دونم این اداره با چه امکاناتی می خواد این معاهده را در ایران اجرایی کنه.

http://www.wipo.int/pct/en/newslett/2013/article_0001.html

Junior Member

سلام من دوم دبيرستانم و يه اختراع دارم ميخواستم بدونم كه براي ثبت اختراع بين المللي نياز به گواهي ثبت اختراع داخلي هست؟؟؟؟و به نظرتون كجا براي ثبت اختراع بهتره؟؟؟؟واينكه اگه بخواهم از ايران برم و تو دنشگاهي اپلاي بگيرم كمك ميكنه يا نه؟؟؟ و ميخواستم ادرس يا تلفن اون شركت هايي رو كه اختراع رو جست و جو ميكنند به من بديد لطفا
    ویرایش توسط Mosighi : July 24th, 2013 در ساعت 02:59 PM

Member
    رشته و دانشگاه
    کارشناس برق-الکترونیک دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر

حمايت از حقوق مخترعان ايراني در 147 کشور امکان پذير شد

http://inventor.ir/fa/%D8%AD%D9%85%D...A7%D9%86%D9%8A

من هم نمی دونم چطور قرار هست این معاهده اجرا بشود!
    جهت بحث درباره ثبت اختراع جهانی می توانید به آدرس زیر مراجعه کنید:ثبت اختراع بین المللی Patent
    طبق قوانین انجمن: برای تشکر از ارسال یک پست،می توانید امتیاز مثبت بدهید. امتیازدهی سمت راست پایین هر پست قرار دارد.