صفحه 13 از 32 نخستنخست ... 34567891011121314151617181920212223 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 121 تا 130 , از مجموع 314

موضوع: ثبت اختراع بین المللی Patent

Junior Member

پیش فرض پاسخ : ثبت اختراع بین المللی Patent

در مورد اجرای PCT حرف هایی زده میشه مبنی بر اینکه ایران می تونه تسهیلاتی رو از وایپو دریافت کنه که به اجرای اون در ایران کمک می کنه. همچنین اینکه میشه اجرای معاهده رو با کشورهای کمتری شروع کرد و اجباری نیست که از همون اول با 147 تا کشور کار کنید. که اگه اینطور باشه جای امیدوای هست. گرچه با توجه به سابقه کوتاهی که اداره مالکیت صنعتی در زمینه پیاده سازی نظام امتحانی داشته که به نظر بنده چندان هم سابقه درخشانی نیست خیلی نمیشه به اجرای موفق اون دل خوش بود. اما تنها چیزی که با اطمینان میشه در موردش صحبت کرد ایجاد فشار به این اداره برای سرو سامان دادن به کارشون و نزدیکتر کردن فرایندهاشون به استاندارد های جهانی به واسطه اجرای این معاهده است.
    خبری هم به دوستان بدم راجع به قانون ثبت اختراع:
    بعد از تمدید دو ساله قانون فعلی ثبت اختراع که پارسال باید اصلاح و تصویب می شد زمزمه هایی از راهروهای مجلش شنیده میشه که طرح های ارائه شده توسط بعضی کارشناسان مبنی بر ایجاد سازمانی مستقل زیر نظر رئیس جمهور مورد توجه قرار گرفته، همین طور گفته میشه قراره فرایندها طوری اصلاح بشه که مانند بعضی کشورها مثل اداره ثبت اختراع اروپا ثبت اختراع فقط از طریق دفاتر خصوصی وکلا و مشاورین قابل انجام باشه و احتمالش هست طی چند سال آینده یک دفعه خبرش منتشر بشه و همین طوری یک دفعه بشیم مثل اروپا. کلن تو مملکت ما همه چی یهویی میشه. یا یهویی میریم بالا یا یهویی می خوریم زمین.
    در مورد سوال Mosighi هم باید خدمتتون بگم که جواب سوال اولتون منفیه یعنی نیازی نیست. جواب بقیه سوالاتون هم تو پست های قبلی داده شده. لطفا صفحات قبلی رو یه مرور بکنید.

Junior Member

با سلام خدمت دوستان من اختراعی دارم در زمینه تولید برق دستگاه وسیستمی است که برق در مقیاس هزاران میگاوات تولید میکند ومن نمونه کوچک انرا ساخته ام که موجود است ودرگوگل پتینت سرچ انرا جستجو کردم قبلا کسی نساخته ومن روی این سیستم 15 سال کارکرده ام هزینه ساخت ان کم است وهیچ نوع الودگی زیست محیطی ایجاد نمیکند .به هیچ نوع سوخت وباد واب وحرارت خورشید وسایر منابع متداول انرجینیاز ندارد .وانرا میتوان در هرموقعیت جغرافیایی ساخت ومن یقین دارم که این اختراع نه تنهاصنعت برق بلکه صنعت انرجی را در جهان متحول خواهد کرد وروی ان سرمایه گذاری زیادی خواهد شد . من در دبی زندگیمیکنم وچندی قبل برای اینکه انرا در uspto ثبت کنم جهت ویزای امریکا اقدام کردم که ویزا ندادند و من الحمدلله توانایی پرداخت تمام هزینه های ثبت ووکیل وسفر به امریکا وثبت در سایر کشور ها وسرمایه اولیه جهت راه اندازی شرکت تولید برق را دارم ومن یقین دارم که بعد از پتینت در uspto شرکت های زیادی خواهان سرمایه گذاری روی این اختراع خواهد بود از دوستان خواهشمندم مرا جهت گرفتن ویزای امریکا وثبت ان رهنمایی وهمکاری کنند وخواهش ام این است که اگر خلاف مقررات سایت نیست به ای میل ادرس ام که ... است رهنمایی ام کنید واگر خلاف مقررات سایت است به طور عمومی واز طریق سایت .
    ویرایش توسط shasa : August 11th, 2013 در ساعت 03:58 PM دلیل: پست الکترونیکی

نقل قول نوشته اصلی توسط mhba نمایش پست ها
    با سلام خدمت دوستان من اختراعی دارم در زمینه تولید برق دستگاه وسیستمی است که برق در مقیاس هزاران میگاوات تولید میکند ومن نمونه کوچک انرا ساخته ام که موجود است ودرگوگل پتینت سرچ انرا جستجو کردم قبلا کسی نساخته ومن روی این سیستم 15 سال کارکرده ام هزینه ساخت ان کم است وهیچ نوع الودگی زیست محیطی ایجاد نمیکند .به هیچ نوع سوخت وباد واب وحرارت خورشید وسایر منابع متداول انرجینیاز ندارد .وانرا میتوان در هرموقعیت جغرافیایی ساخت ومن یقین دارم که این اختراع نه تنهاصنعت برق بلکه صنعت انرجی را در جهان متحول خواهد کرد وروی ان سرمایه گذاری زیادی خواهد شد . من در دبی زندگیمیکنم وچندی قبل برای اینکه انرا در uspto ثبت کنم جهت ویزای امریکا اقدام کردم که ویزا ندادند و من الحمدلله توانایی پرداخت تمام هزینه های ثبت ووکیل وسفر به امریکا وثبت در سایر کشور ها وسرمایه اولیه جهت راه اندازی شرکت تولید برق را دارم ومن یقین دارم که بعد از پتینت در uspto شرکت های زیادی خواهان سرمایه گذاری روی این اختراع خواهد بود از دوستان خواهشمندم مرا جهت گرفتن ویزای امریکا وثبت ان رهنمایی وهمکاری کنند وخواهش ام این است که اگر خلاف مقررات سایت نیست به ای میل ادرس ام که ... است رهنمایی ام کنید واگر خلاف مقررات سایت است به طور عمومی واز طریق سایت .
    دوست عزیز یعنی دستگاه شما انرژی ورودی نمی خواد که به برق تبدیل کنه بالاخره نور خورشیدی، بادی، سوختی چیزی نمی خواد؟ اگه این طوری باشه که قانون بقای انرژی رو می بره زیر سوال.
    ویرایش توسط shasa : August 11th, 2013 در ساعت 03:58 PM
    HOPE, GIVES YOU WINGS

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط mhba نمایش پست ها
    شما که الحمدالله اینقدر توانایی مالی و علمی دارید باید این را هم بدانید که برای ثبت پتنت به ویزا و حضور در امریکا احتیاج ندارید.چند ده هزار دلاری به یک وکیل امور ثبت اختراع در امریکا بدهید که اختراعتان را به اداره ثبت عرضه کند.

Junior Member

دوست عزیزmay2go من عرض کردم به منابع متداول منابع انرجی نیاز ندارد . نه اینکه به هیچ منبعی نیاز نداشته باشد .باز هم از ابراز نظر تان ممنون... mhba

ApplyAbroad Hero Hamid_110 آواتار ها

دوست عزیز بفرض این که به شما ویزا هم میدادن اونجا هم میرفتید باید کارتون رو به وکیل میسپردین.
    من یه سرچ مختصر کردم خیلی از شرکت های مشاوره و ثبت پتنت در دوبی هم دفتر دستک! دارند. اطلاعات جفت شون رو براتون پخ میکنم. امیدوارم به دردتون بخوره.
    موفق باشید
    ناخواناترین نوشته ها از قویترین حافظه ها ماندگارترند

Junior Member

سلام دوستان
    ثبت پتنت یه کار تخصصی و حقوقیه و شما حتما به یه وکیل نیاز دارید.. هزینه های ثبت در آمریکا و کشورهای دیگه خیلی بالاست چیزی نزدیک به 15000 دلار..
    اینکه ما به معاهده PCT الحاق شدیم تازه اول کاره..دفاتر پتنت در کشورهای توسعه یافته Examiner هایی دارن که تقاضانامه های ثبت اختراع رو مرور می کنن و این افراد با تخصص و دسترسی هایی که به بانک پتنت های ثبت شده قبلی دارن مهارت لازم برای بررسی ماهوی تقاضانامه ها و مستندات ضمیمه رو دارند.
    ما برای اینکه از لحاظ اجرایی مطابق با اهداف PCT عمل کنیم باید حداقل 100 نفر Examiner داشته باشیم که مورد تایید سازمان ثبت اختراعات باشند و این 100 نفر آموزش های لازم رو با توجه به استانداردهای بین المللی باید ببینند.
    پس الحاق به منزله اجرایی شدن نیست..
    این موضوع خیلی زمان بره..

Junior Member

سلام خدمت عزیزان به خصوص mehos2007..تشکر میکنم از مطالبی که نوشتید راجع به معاهده pct والحاق ایران به ان . اما من افغانستانی هستم ومطمین هستم که افغانستان به این معاهده ملحق نشده .وآیا اصلا اتباع افغانستان میتوانند در uspto پتینت کنند یانه با توجه به اینکه افغانستان سازمان ثبت اختراع ندارد لطفا کسی ااگر معلومات داره رهنمایی کند خصوصا درامارات متحده عربی اگر دفاتر ثبت اختراع بین المللی رامیشناسید در این کشور تشکر از رهنمایی تان ..mhba

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط mehos2007 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    ثبت پتنت یه کار تخصصی و حقوقیه و شما حتما به یه وکیل نیاز دارید.. هزینه های ثبت در آمریکا و کشورهای دیگه خیلی بالاست چیزی نزدیک به 15000 دلار..
    اینکه ما به معاهده PCT الحاق شدیم تازه اول کاره..دفاتر پتنت در کشورهای توسعه یافته Examiner هایی دارن که تقاضانامه های ثبت اختراع رو مرور می کنن و این افراد با تخصص و دسترسی هایی که به بانک پتنت های ثبت شده قبلی دارن مهارت لازم برای بررسی ماهوی تقاضانامه ها و مستندات ضمیمه رو دارند.
    ما برای اینکه از لحاظ اجرایی مطابق با اهداف PCT عمل کنیم باید حداقل 100 نفر Examiner داشته باشیم که مورد تایید سازمان ثبت اختراعات باشند و این 100 نفر آموزش های لازم رو با توجه به استانداردهای بین المللی باید ببینند.
    پس الحاق به منزله اجرایی شدن نیست..
    این موضوع خیلی زمان بره..
    بله دوست عزیز الحاق به معنای اجرایی شدن نیست. اما این خبری که منتشر شده به اجرایی شدن PCT در کشور ماست نه الحاق. طبق قوانین بین المللی اجرایی کردن معاهدات بین المللی مراحلی داره که باید به طور کامل رعایت بشه. اول امضا کردن و اعلام پیوستن به معاهده. دوم تصویب معاهده در مجلس ملی کشور و سوم ارائه اسناد تصویب شده به مرجع ناظر معاهده است. ایران مراحل اول و دوم را تا سال 86 طی کرد اما به دلیل آماده نبودن زیرساخت ها مرحله سوم را تا امسال به تاخیر انداخت. الان که اداره مالکیت صنعتی برای اجرای معاهده اعلام آمادگی کرده و به قول معروف سند الحاق را تودیع کرده موظفه که اجراش کنه گرچه همان طوری که در پست قبلی به نقل از برخی دوستان گفتم شاید یک سری ملاحظاتی برای کشورهای تازه عضو شده داشته باشند. خودشون هم میگن 20 نفر را تو این زمینه آموزش دادیم. تا ببینیم . . .
    در مورد سوال mhba، باید بگم که ثبت اختراع ربطی به تابعیت افراد نداره. همچنین طبق کنوانسیون پاریس، کشورهای عضو موظف به رعایت اصل انصاف و عدالت نسبت به اتباع خارجی هستند و باید در فرایند ثبت و محاکم قضایی با اون ها مانند اتباع کشور خودشون برخورد کنند. برای پیدا کردن افراد مورد نظرتون می تونید کلماتی مانند uae patent attorney رو تو گوگل جستجو کنید.

اگر پتنت فردی توسط نهادی حمایت مالی بشود و در واقع قرارداد بین شما و وکیل هم توسط همین نهاد منعقد شده باشد ولی در مراحل پایانی کار بین وکیل و نهاد مربوطه اختلاف پیش بیاید ، بطوریکه قرارداد را فسخ کرده و حاضر به پرداخت پول وکیل نگردد چکار باید کرد.
    از دوستان کسی هست که به مشکل مشابهی برخورد کرده باشه، کار پتنت من در مراحل پایانی بود و الان واقعا نمی دونم چیکار باید بکنم.