صفحه 16 از 32 نخستنخست ... 67891011121314151617181920212223242526 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 151 تا 160 , از مجموع 314

موضوع: ثبت اختراع بین المللی Patent

Junior Member

پیش فرض پاسخ : ثبت اختراع بین المللی Patent

در مورد ترجمه متن قانون ترجیح میدم که این کار رو نکنم. ترجمه اشتباه حتی یک کلمه ممکن موجب گمراهی دوستان بشه. بنابراین تفسیر این بخش رو براساس تجربیات خودم می نویسیم:
    مواردی که موجب نقض ویژگی تازگی اختراع می شود (طبق قوانین ایالات متحده):
    اختراع مورد ادعا پیش از تاریخ تشکیل پرونده ثبت شده باشد، یا به عنوان اظهارنامه اختراع منتشر شده باشد، یا توصیف آن منتشر شده باشد یا در ملا عام استفاده شده باشد، یا برای فروش عرضه شده باشد، یا در دسترس عموم قرار داشته باشد.
    استسناء:
    انتشار اطلاعات اختراع حداکثر تا یکسال پیش از تاریخ تشکیل پرونده ناقض ویژگی تازگی اختراع نیست، اگر:
    انتشار توسط مخترع، یا مخترع همکار، یا شخصی که به طور مستقیم یا غیر مستقیم از هریک از این دو اطلاعات را دریافت کرده،انجام شده باشد.

در مورد ثبت اختراع تو چند کشور که دوستمون پرسیدن باید عرض کنم که شما تا یکسال بعد از تشکیل پرونده در ایالات متحده فرصت دارید تو آلمان تشکیل پرونده بدید ولی بعد از یکسال دیگه امکان ثبت اختراع ندارید. این مدت زمان در صورتیکه از طریق pct تشکیل پرونده داده باشید به 30 ماه افزایش پیدا میکنه.

در مورد سوالی که در رابطه با همکاری با یک شرکت پرسیدن، فکر می کنم تو صفحات قبلی به اندازه کافی در این مورد بحث شده. پیشنهاد می کنم اول صفحات قبلی رو مطالعه کنید بعد اگر ابهامی بود اون رو مطرح کنید. در مورد افشای جزئیات اختراع تقریبا در همه کشورها باید جزئیات به گونه ای افشا بشه که که یک فرد متخصص تو اون حوزه بتونه از روی اون اطلاعات اون اختراع رو بسازه. اما اینکه میزان اطلاعات دقیقا چقدر باشه استاندارد مشخصی وجود نداره. هر چی کشور انتخابی شما پیشرفته تر باشه اطلاعات کمتری میگیرن چون کارشناساشون متخصص ترن. اما برای تاییدیه علمی تو ایران که فکر می کنم دیگه اجباری شده و هر کی میخواد اختراع ثبت کنه باید این مرحله رو بگذرونه از صفر تا صد اختراع رو از مخترع می گیرن. از بس که دکتر مهندسای ما با سوادن.
    در مجموع ما فقط رو کاغذ کارمون خوبه اما در عمل حرفی برای گفتن نداریم و دلیل اصلی عقب موندگی صنعتی مون هم همینه. تراژدیه بزرگیه که یه کشور از لحاظ تعداد مقاله جزء چند کشور اول دنیا باشه ولی فناوری خاصی رو در اختیار نداشته باشه.
    برای ثبت اختراع در اغلب کشورها داشتن وکیل اجباری نیست اما ادارات اون رو توصیه می کنن. اما در اروپا اجباریه.

Junior Member

سلام
    تازگی کتابی منتشر شده با عنوان «جستجوی پتنت، ابزارها و روش ها» که فکر کنم به درد اکثر دوستان بخوره. لینک اطلاعات کتاب رو براتون میذارم:

http://opac.nlai.ir/opac-prod/search...sortkey_author

به نظرم اولین کتاب فارسی که تو بعد فنی حوزه مالکیت فکری تو ایران منتشر شده. کتاب خوبیه گرچه بحث جستجوی پتنت اونقد پیچیدس که نمیشه توقع داشت همه چیز تو این کتاب گفته شده باشه اما به نظرم واسه کسی که تو این کار بخواد وارد باشه منبع خوبیه. چون ناشرش یه نهاد دولتیه و تازه هم منتشر شده شاید گیر آوردنش سخت باشه. اما فکر کنم تو نمایشگاه کتاب بتونید مستقیم ازشون بخرید.

بچه ها میشه بگین پتنتی رو که پیدا میکنیم چه جوری میشه کاملش رو بدست اورد؟
    اخه ناقصه و شکلا و نموداراش رو برامون نمایش نمیده.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط mmaryam1020 نمایش پست ها
    بچه ها میشه بگین پتنتی رو که پیدا میکنیم چه جوری میشه کاملش رو بدست اورد؟
    اخه ناقصه و شکلا و نموداراش رو برامون نمایش نمیده.
    چرا ناقصه؟ سایت ادارات که کامل می دن. سایت freepatentsonline.com هم خوبه.

در google patent سرچ کردم. USpatemt هم هستش.

Junior Member

فکر کنم منظور شما اینه که تو همون صفحه ای که اطلاعات اختراع رو نشون میده تصاویرش رو نمایش نمی ده. اگه منظورتون اینه که باید بگم درسته معمولن برای کاهش حجم صفحه تصاویر رو نشون نمی دن اما لینک دانلود پی دی اف رو می ذارن نا کل سند رو دانلود کنید. البته گوگل لینک Drawing هم گذاشته تا بدون دانلود سند تصاویرش رو ببینید.

سلام به دوستان عزیز
    من یه سوال داشتم میخواستم بدونم برای انجام ادعای حق تقدم در ثبت اختراع امریکا میشه از ثبت موقتی که مثلا 3 سال پیش انجام دادم به عنوان مدرک و سند استفاده کنم؟
    من یه ثبت provesional رو 3 سال پیش انجام دادم که توسط وکیل بود و 2 میلیون هم هزینه داشت که 12 ماه فرصت داشت پیگیری بشه که بعدش پولش جور نشد و ادامه ندادم
    حالا اگه بخوام ادامش بدم و با این مدرک که من همین ایده رو زودتر از بقیه ارائه داده بودم میشه به اون ثبت موقت استناد کرد؟

Junior Member

با سلام
    دوست عزیز بهترین راه اینه که یک ایمیل به HELPAIA@uspto.gov بزنی و سوالت را بپرسی. من خودم بارها بهشون ایمیل زدم سریع و با جزییات برایم توضیح داده اند.
    موفق باشید

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط m_shirani_f نمایش پست ها
    سلام به دوستان عزیز
    من یه سوال داشتم میخواستم بدونم برای انجام ادعای حق تقدم در ثبت اختراع امریکا میشه از ثبت موقتی که مثلا 3 سال پیش انجام دادم به عنوان مدرک و سند استفاده کنم؟
    من یه ثبت provesional رو 3 سال پیش انجام دادم که توسط وکیل بود و 2 میلیون هم هزینه داشت که 12 ماه فرصت داشت پیگیری بشه که بعدش پولش جور نشد و ادامه ندادم
    حالا اگه بخوام ادامش بدم و با این مدرک که من همین ایده رو زودتر از بقیه ارائه داده بودم میشه به اون ثبت موقت استناد کرد؟
    بعد از یک از سال از تشکیل پرونده موقت دیگه نمی تونید به اون استناد کنید.

Junior Member

سلام دوستان
    یه سوال داشتم من اگر اختراعم رب تو ایران ثبت کنم و تولید اون رو شروع کنم و درحالی که دارم اختراعم رو تولید میکنم برای جلوگیری از دزدیده شدن طرحم در خارج از کشور میتونم این اختراع رو مثلا در ایالات متحده ثبت کنم؟؟
    و برای تولید یک اختراع در داخل کشور حمایتی از طرف دولت میشه؟