صفحه 17 از 32 نخستنخست ... 789101112131415161718192021222324252627 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 161 تا 170 , از مجموع 314

موضوع: ثبت اختراع بین المللی Patent

Junior Member

پیش فرض پاسخ : ثبت اختراع بین المللی Patent

جواب سوال اولتون تو پست 151 در ابتدای صفحه 16 داده شده «در مورد ثبت اختراع تو چند کشور که دوستمون پرسیدن . . .».
    برای تولید اختراع یه جاهایی مثل صندوق حمایت از تحقیقات یا پارک های علم و فناوری روی کاغذ حمایت می کنن. اما به قول یکی از دوستان این جور نهادها یه جایزه گذاشتن که اگه کسی تونست ازشون حمایتی بگیره اون جایزه رو هم بهش می دن.

Junior Member

سلام به همه دوستان
    تازگی اتفاق جالبی تو حوزه مالکیت فکری در ایران رخ داده. افتتاح بازار دارایی فکری. از چند سال پیش یه سری اقدامات واسه شکل گیری این بازار در حال انجام بود که با افتتاح رسمی اون کامل شد. فرصت نشد روز افتتاح برم که ببینم خروجی این چند سال فعالیت چی از آب در اومده. به نظرم فعالیت این بورس حد وسط نداره یا با کله می خوره زمین یا خیلی اوج می گیره. مطالبی هم که تو مصاحبه ها گفته شده خیلی امیدوار کننده نیست. حس می کنم با همون دیدگاه بورس کالا این بازار رو طراحی کردن. ببینیم چی میشه.

Junior Member

با پیگیری های نمایندگان زحمتکش مجلس اجرای آزمایشی قانون فعلی ثبت اختراعات، طرح های صنعتی و علائم تجاری یکسال دیگر تمدید شد. تنها چیزی که می تونیم بگیم اینه «بزن دست قشنگ رو».

Junior Member

باید تاسف خورد به حال اداره ای که برای در آمد بیشتر با سرنوشت نخبگان اون کشور بازی میکنه ...

همانطور که قبلا هم نوشته بودم اینجا
    این سازمان کذایی پژوهشها که به ناحق اختراع ما را رد کرد و اداره اختراعات هم علیرغم درخواست اینجانب هیچ اقدامی برای درخواست تجدید نظر نکرد

زمان گذشت و دقیقا 365 روز یعنی سر یکسال از تاریخ اظهار نامه اون اختراع در آن طرف دنیا یک اتفاق وحشتناک افتاد که باعث کشته شدن بیش از 200 انسان بیگناه شد
    اتفاقی که دقیقا در جهت اختراع من بود و دقیقا یکسال پیش از آن این اختراع که نوشداروی آن بود اظهار شده بود
    اما بخاطر عدم صلاحیت سازمان پژوهشها یا بخاطر رد عمدی و اخذ 50 هزار تومان اضافه بایکوت شده بود و در نهایت این اختراع رنگ خون گرفت
    و سازمان کذایی پژوهشها بصورت غیر مستقیم مسئول کشته شدن آن انسانهای بیگناه است

حال دوباره همان اختراع با یک اسم دیگر طی اظهار نامه جدیدی ثبت شده و در مرحله استعلام قرار گرفته
    این بار هم علیرغم درخواست من که مرجع استعلام را سازمان ارتباطات رادیویی انتخاب کرده بودم و نام این سازمان در لیست این اداره نیز موجود است
    باز دوباره به همان سازمان کذایی پژوهشها عودت داده اند و در جواب اعتراض من میگویند با این اداره ارتباطات رادیویی مکاتبه نداریم !!!! و باید از طرف همان سازمان پژوهشها پیگیری شود

سازمان کذایی پژوهشها هم این بار درخواست 250 هزار تومان جهت کارشناسی !! و طبق معمول رد کردن عمدی و 50 هزار تومان هم اداره ثبت اختراعات و دوباره 250 هزار تومان دیگر برای تایید یعنی 550 هزار تومان تا اینجا
    تازه روزنامه رسمی و هزار متفرقه دیگر هم پیش رو است که میشه 600 هزار تومان و کلی دوندگی
    در نهایت یک کاغذ پاره بی ارزش بعنوان گواهی اختراع ازش در میاد که اسم ایران روش هست و به هیچ دردی نمیخوره

بعد میگن چرا آمار اختراعات ایران از فلسطین و سودان هم پایین تر هست
    فلسطین و سودان هم به نخبگانشان بعنوان یک عابربانک برای تامین کسری بودجه شان نگاه میکنند ؟؟

خلاصه من که از این بازی باطل کیسه دوزی اینها خسته شدم
    قصد دارم یک کانال در یو تیوب و یک وب سایت برای این اختراعات درست کنم و تمام اطلاعات و نقشه ها را بریزم اونجا و آدرسش را برای سازمانهای خارجی مربوطه بفرستم
    سعی خواهم کرد با رسانه های خارجی و مجلات بابت این اختراع ها مصاحبه کنم
    حداقل اینطوری در خارج کسی نمیتونه به اسم خودش اینا رو ثبت کنه
    کسی هم که لازمش داره میبرتش روی خط تولید و هدف نهایی این اختراع ها محقق میشه
    ویرایش توسط fouladvand : August 6th, 2014 در ساعت 11:44 AM

Junior Member

سلام
    از خوندن این مطلب "fouladvand" ناراحت شدم. گرچه نمی تونم حرف ایشون رو در مورد چرایی رد اظهارنامشون رد یا تایید کنم ولی قبول دارم که اداره مالکیت صنعتی که در کشورهای پیشرفته و اقتصادهای نوظهور نقش موتور محرک اقتصاد رو ایفا می کنه تو کشور ما بیشتر نقش عامل بازدارنده رو داره. در مورد ایرادات این نهاد مقاله، مصاحبه، پژوهش، پایان نامه و مواردی از این دست زیاد نوشته شده. اما کسی گوشش بدهکار نیست. حتی بخشی از تحقیقات و گزارش ها رو نهادهای حاکمیتی مثل مرکز پژوهش های مجلس انجام دادن. اما جالب اینجاس که تمامی این گزارشات میرسه به کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس و بعدش سر از سطل آشغال در میاره. توی جلسات تصمیم گیری هم یه دفعه یکی یه چیزی می پرونه که به نفع خودشه اگه کسی بود که اعتراض کنه که هیچ و لی اگه نبود یه فعه می بینی تصویب شد رفت. معمولن قوانین این تیپی که عامه مردم و همچنین عموم نمایندگان ازش سر در نمیارن به هر شکل که از کمیسیون اصلی بیاد بیرون به همون شکل تو صحن علنی تصویب می شه. قانون اول ثبت اختراع به سال 1310 مربوط می شد. و 76 سال پابرجا بود. سال 86 قانون جدیدی تصویب شد و قرار بود 5 سال آزمایشی کار کنه و بعد از اصلاح ایرادات سال 91 قانون دائمی تصویب بشه. اما چی شد؟ کمیسیون قضایی سال 91 گفت وقت نکردیم خوب بررسیش کنیم یه سال دیگه تمدید کنید . سال 92 هم همین طور و امسال هم ... . دلیل اصلیش هم یکی ناکارمدی کمیسیون قضاییه و یکی دیگه اینکه تو پیش نویس قانون جدید گفته شده که اداره مالکیت صنعتی باید بره زیر نظر وزارت صنعت و معدن. یعنی چیزی شبیه اکثر کشورها. اما سازمان ثبت اسناد که اجازه نمی ده یکی از زیر مجموعه هاشو جا به جا کنن. تنها چیزی هم که مهم نیست مخترعان و نوآوران کشور و منافع اونهاس. این از فرایند ثبت اختراعشون، اون از اجرای پی سی تی که تا الان معملوم نیست کسی تونسته اقدام بکنه یا نه. از چندتا از دوستان که تو این زمینه ها مشاوره می دن پرسیدم و همشون گفتن تا حالا تشکیل پرونده از طریق پی سی تی نداشتن. حالا اگه درخواستی از کشورای دیگه بیاد احتماله ثبتش خیلی زیاده چون درست ارزیابی نمی کنن و متنش هم که انگلیسیه. بعد طرف اختراعشو ثبت می کنه و پوست شرکتای ایرانی رو میکنه. موتور جستجوشون هم که داغونه. یه سر به وب سایت اداره ثبت اختراع کشورهای عربی بزنید.
    از fouladvand هم می خوام که احساسی عمل نکنه.

Junior Member

متشکرم جناب richi
    اما منظور شما از عمل نکردن احساسی برام ممکن نیست

نام اون اختراع ناکام جعبه سیاه هوشمند برای هواپیما بود
    اصل هدف اون اختراع این بود که اگر هواپیمایی بیوفته ته اقیانوس محاله به این سادگی پیدا بشه
    این اختراع نه تنها تمامی کاستیهای جعبه های فعلی FDR , CVR , ELT فعلی را حل کرده بود بلکه با ترفند های زیادی موجب میشد پیدا شدن محل سقوط حتی در اعماق آب اقیانوسها بسیار راحت بشه
    سازمان پژوهشها بعلت عدم صلاحیت و دانش در زمینه هوا نوردی تنها به فیلم عملکرد استناد میکنه
    طبیعتا اینها از من انتظار داشتند که برم یک هواپیما بر دارم بکوبمش زمین بعد واستم فیلم عملکردشو بگیرم ببرم برای اینا تا ببینن این دستگاه کار میکنه یا نه !
    متاسفانه به هیچ عنوان امکان برآورده کردن چنین انتظاری را نداشتم و مجبور شدم روی میز کارم فیلم عملکرد دستگاه را بگیرم
    این کم سواد ها هم همین را دلیل بر غیر قابل تولید بودن این اختراع قلمداد کردند و اختراع را رد کردند

متاسفانه زمان گذشت و دقیقا سر یکسال از تاریخ اظهار اختراع بود که تراژدی این اختراع اتفاق افتاد
    MH 370 معروف که همگی اطلاع دارید
    همین سانحه باعث شد پتانسیل کمبود این اختراع به شدت احساس بشه و دوباره دست به کار ثبت آن شدم

حال اظهار دو باره این اختراع باز هم به آن سازمان ارجاع شده و این بار هم طلب 2 واریزی 250 هزار تومانی و پیرو آن اخذ فیلم عمکرد دارند که قطعا دوباره بخاطر نداشتن یک هواپیما برای سقوط منجر به به رد شدن اختراع خواهد شد
    حتی در سیستم اعتراض هم زدم که این سازمان پژوهشها به هیچ عنوان صلاحیت در زمینه هوا نوردی نداره و درخواست تعویض مرجع دادم
    اما جواب اومده که چون بار اول آنجا رفته الان هم دوباره باید بره همانجا

خلاصه از نظر من ثبت این اختراع در ایران کاملا به بن بست رسیده
    از طرف دیگر پول وکیل و ثبت خارجی آن را ندارم
    از طرفی هم بابت MH 370 که در راستای این اختراع اتفاق افتاد دچار ناراحتی هستم

چند ماه پیش به ایرلاین مالزیا ایمیلی زدم و شرح این اتفاقات را دادم
    نوشتم کمک کنید برای ثبت این اختراع در مالزی و پنجاه درصد حقوق آن برای شما
    اما حتی حاضر نشدند جواب آن ایمیل را بدهند

حال ایمیل رئیس کمیته ایمنی سازمان هوا نوردی بین المللی (یاتا ) را پیدا کرده ام
    میدانم که اینها به شدت دنبال چنین چیزی برای جایگزینی جعبه های سیاه فعلی هستند
    اما چون نتوانسته ام آن را ثبت کنم مجبورم خیلی محتاطانه عمل کنم

حال سوال من این بود که اگر تمامی مدارک این اختراع در یک وب سایت با اسم خودم پابلیک کنم یا در یوتیوب آن را قرار بدهم یا با چند روزنامه و سایت خارجی در این رابطه مصاحبه کنم
    در این صورت باز هم ممکن است این ایده دزدیده شود ؟
    و در این صورت میتوانم بعدا با استناد به همین یوتیوب و سایت اقدام به ثبت این اختراع به نام خودم بکنم ؟
    ویرایش توسط fouladvand : August 7th, 2014 در ساعت 05:47 PM

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط fouladvand نمایش پست ها
    متشکرم جناب richi
    حال سوال من این بود که اگر تمامی مدارک این اختراع در یک وب سایت با اسم خودم پابلیک کنم یا در یوتیوب آن را قرار بدهم یا با چند روزنامه و سایت خارجی در این رابطه مصاحبه کنم
    در این صورت باز هم ممکن است این ایده دزدیده شود ؟
    و در این صورت میتوانم بعدا با استناد به همین یوتیوب و سایت اقدام به ثبت این اختراع به نام خودم بکنم ؟
    در صورت افشای اطلاعات اختراع زمانی بین 6 ماه تا یکسال برای تشکیل پرونده دارید که توکشورهای مختلف فرق می کنه. چند تا کشور رو به عنوان نمونه می گم:
    اداره ثبت اختراع اروپا، ژاپن و کشورهای عربی حوزه خلیج فارس: 6 ماه.
    ایالات متحده، کانادا و مالزی: یک سال.
    البته بعضی هاشون شرایط خاصی دارن. مثلن اروپا و کشورهای عربی فقط افشا در نمایشگاههای معتبر بین المللی رو قبول دارن.
    در ضمن نباید اعلام کنید که قبلن تو ایران تشکیل پرونده دادید.

Junior Member

در مورد عدم اعلام تشکیل پرونده در ایران خوشبختانه با این سیستم عهد حجری اداره ثبت اختراعات هیچ مشکلی در این زمینه نیست

اما در مورد افشای اختراع
    من این راه حل هم به نظرم رسیده :

ابتدا با همان رئیس اداره ایمنی سازمان هوانوردی بین المللی مکاتبه و مدارک را به آنان ارائه کنم و قید کنم که این اختراع هنوز به ثبت نرسیده
    در حال حاضر با پتانسیلی که تراژدی MH 370 برای این اختراع درست کرد اطمینان دارم که شرایط به نفع من خواهد بود
    بعد از آن که توجیه آنها کامل شد و آنها تمایل خود را برای تولید این اختراع اظهار کردند از آنها درخواست کنم من را به یکی از شرکتها که توانایی ساخت این اختراع را دارند معرفی کنند
    مرحله بعد درخواست از آن شرکت برای کمک به ثبت این اختراع در آن کشور و بعد از آن تولید توسط همان شرکت خواهد بود

حال به نظر شما این راه دوم بهتر خواهد بود یا افشای اختراع در اینترنت ؟

Junior Member

سلام به همه دوستان
    من قصد دارم اختراعم رو که در ایران ثبت شده از طریق pct کنم. کسی با سیستم e-pct آشنا هست یا نه؟ به من گفتن باید از این طریق اقدام کنم. ممنون میشم اگه تجربیاتتون رو در اختیار من هم بذارید.

Junior Member

سلام .میشه به یه زبان ساده و روتین بگید گه تاپیک های ثبت پتنت دقیقا چی می خوان ؟ من میخوام پایان نامم رو پتنت کنم و کلی اطلاعاات دارم که نمی تونم بر مبنای تاپیک های پتنت گروه بندیشون کنم. مثلا واسه summary دقیقا چی باید نوشت یا اینکه تو prior art علاوه بر اینکه به پتنت های دیگه روجوع می کنی باید همونجا ایراد کارشون و نحوه ی رفع ایراد توسط کار خودم رو هم بگو یا نه. و موارد دیگه واسه تاپیک های دیگه.
    ممنون.