صفحه 2 از 32 نخستنخست 123456789101112 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 314

موضوع: ثبت اختراع بین المللی Patent

Member
    رشته و دانشگاه
    کارشناس برق-الکترونیک دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر

پیش فرض پاسخ : ثبت اختراع بین المللی Patent

دوست من از شهرداری آلمان سوال کرده که آیا من می توانم آدرس قانونی (Legal Address) در آلمان داشته باشم؟
    و آن ها جواب داده اند که چون من در آنجا زندگی نمی کنم نمی توانم آدرس قانونی آلمان داشته باشم.
    و برای گرفتن آدرس قانونی شهرداری گذرنامه را برسی می کنند که آیا در آلمان زندگی می کنید یا خیر.
    بنابراین بنظر می رسد می بایستی یا آدرس ایران و یا آدرس یک فرد امین در آلمان را بنویسم که در صورت ارسال نامه اخطار و ... مرا آگاه سازد.

Member
    رشته و دانشگاه

من با دفتر ثبت اختراعات آلمان در مونیخ تماس تلفنی گرفتم و آن ها به من گفتند که نیاز نیست خودتان به دفتر ما مراجعه کنید.
    فقط کافی است که یک نفر مدارک شما را به دفتر ما بیاورد!
    من پرسیدم آیا دوست من می تواند آن ها را برایتان بیاورد و آن ها جواب دادند بله!
    امیدوارم بدون نیاز به پرداخت دستمزد وکیل بتوانم ثبت اختراعم را انجام بدهم!
    ویرایش توسط Sofi : May 16th, 2012 در ساعت 10:48 PM

Member
    رشته و دانشگاه

این هم مدارکی که می بایست برای ثبت اختراع در آلمان تهیه کنید: (لطفا دقت کنید که این فایل ها حتما باید به زبان آلمانی پر شوند و یا اینکه اگر به زبان انگلیسی پر می شوند حتما می بایست ظرف مدت زمان تعیین شده (فکر می کنم حدود سه ماه) نسبت به ترجمه رسمی آن ها به زبان آلمانی اقدام کرد.)

Titel:
    Patentanspruch:
    dadurch
    gekennzeichnet
    Beschreibung:
    Stand der Technik:
    Problem:
    Erreichte Vorteile / Lösung:
    Anwendung:
    Zeichnung:

------------------------------
    عنوان:
    ادعا:
    مشخص در
    توضیحات:
    هنر قبل:
    مشکل: در
    مزایای به دست / راه حل:
    برنامه:
    طراحی:

------------------------------
    Title:
    Claim:
    characterized in
    Description:
    Prior art:
    problem:
    Benefits Achieved / solution:
    application:
    drawing:
    ویرایش توسط Sofi : May 16th, 2012 در ساعت 10:26 PM

Member
    رشته و دانشگاه

چگونه می توان ثبت اختراع در یک کشور را به دیگر کشورها گسترش داد؟
    دوست من به این سوال جواب داده اند:
    if you have a patent in e.g. Germany it can be transferred to the other states against fee without change but for utility sample every country has its own rules, so it needs every country new application.

Member
    رشته و دانشگاه

سلام،
    من نمی دونم اختراع شما در چه حدیه. اما اگه فقط میخوای برای دریافت پتنت بین المللی اقدامی کرده باشی و نتیجه ش براتون مهم نیست که هیچی. اما اگر نتیجه ش براتون مهمه و ان شا الله می خواهید به پول تبدیلش کنید و ادامه بدید. حتما حتما از وکیل استفاده کنید.

این کارها کاملا حقوقیه؛ یه وقت میبینی تو فرم اولیه یه جا رو تیک نزدی؛ اون موقع که به سود باید برسی نمیشه.

میبخشید جسارت میکنم. عرض کردم نمی دونم هدف تون از پتنت گرفتن چیه. اما اگر هدف مادی هم مد نظرتون هست کلا دور آلمان رو خط بکشید که هر چی سود کنید نصف وبیشترش رو باید مالیات بدید.

شما که ظاهرا از نظر زبان مشکلی ندارید با چند تا از شرکت های معروف در سطح دنیا حداقل مشورت کنید.

شما می تونید به شرکتی که فکر می کنید می تونید در آینده به اون اختراع تون رو بفروشید میل بزنید و اطلاعات بگیرید. همچین اختراعی چقدر براشون ارزشمنده؟ آیا تمایل دارند به شما در این زمینه کمک کنند. شاید بهتون پیش پرداخت بدن. شما بتونید با اون ثبت رو سبریع تر انجام بدید و بعد بهشون بفروشید.

هم بحث گستردست و هم مطالب خیلی زیاد. این که الان جون دوستم مونیخه می تونید راخت بره شهرداری تقاضای پتنت بکنه خیلی فکر ابندائی هست. دلیلش هم این که شما به هر وکیله این کاره که آلمانیه و تو آلمان هم کار میکنه میل بزن ببین بهت پیشنهاد میکنه تو آلمان ثبت کنی یا نه؟

می بخشید خیلی حرف زدم؛ اگرم جایی رو بد نوشتم خیلی عدر میخوام. اینحور کارها اگر هدف مادی پشتش داشته باشید خیلی حساسن و دنیای تجارت هم فوق العاده بیرحم.

سربلند باشید
    ---------------------------------
    درود،

سپاس از توجه دوست خوبم،
    متاسفانه شرایط اختراع من طوری است که نمی توانم بدون ثبت اختراع با شرکتی درباره آن صحبت کنم و هدفم بیشتر آن است که این اختراع را خودم تولید کنم.(دلایل شخصی)
    دوستی که من در آلمان دارم خودش صاحب یک کمپانی بزرگ در مونیخ است و ثبت اختراع در آلمان و ایتالیا داشته است و در حال حاضر هم محصولش را به کشورهای مختلف از جمله ایران ارسال می کند. و تمامی مراحل ثبت اختراع را خودش انجام داده است. (نظیر آنچه ما در ایران انجام می دهیم.)
    و به دلایل شخصی از جمله حفظ محیط زیست علاقه مند به تولید اختراع من در آلمان است.(متاسفانه زمینه کاری او با من یکی نیست) و به دلیل اخلاقی منتظر است که من ثبت اختراع را انجام بدهم.
    بهرحال من با شرایط فعلی فقط می توانم به ثبت اختراع در آلمان فکر کنم چون به فرهنگ آلمان و زبان آلمانی علاقه مندم.
    و مدتی با سیستم آلمانی کار کرده ام .
    سپاس از راهنمایی دوستم.
    جهت بحث درباره ثبت اختراع جهانی می توانید به آدرس زیر مراجعه کنید:ثبت اختراع بین المللی Patent
    طبق قوانین انجمن: برای تشکر از ارسال یک پست،می توانید امتیاز مثبت بدهید. امتیازدهی سمت راست پایین هر پست قرار دارد.

من طرحی داشتم که می خواستم با یک شرکت خارجی دز مورد فروشش یا همکاری برای ساختش صحبت کنم، وقتی ایمیل زدم یک فرم دادند که پرش کنم، وقتی خوندم دیدم باید جزییات طرح رو بهشون بدم در حالی که هیچ تعهد و ضمانتی برای اینکه طرح من مال خودم بمونه نمیدادند، یعنی اگر خواستن خودشون زحمتش رو میکشن.(توی سایت های شرکت های آمریکایی هم باید این فرم رو پر کنید)
    شما مواظب باشید گول اسم شرکت و بزرگ بودن و خارجی بودنش رو نخورید.(حتی برای ثبت اختراع، اگر خودتون نمبتونید حضوری برید)
    موفق باشید.
    تلاش، قهرمان سازه

Member
    رشته و دانشگاه

من هنوز با شرکت ها صحبت نکرده ام.
    معمولا شرکت ها بدون ثبت اختراع وارد مذاکره نمی شوند!
    سپاس
    جهت بحث درباره ثبت اختراع جهانی می توانید به آدرس زیر مراجعه کنید:ثبت اختراع بین المللی Patent
    طبق قوانین انجمن: برای تشکر از ارسال یک پست،می توانید امتیاز مثبت بدهید. امتیازدهی سمت راست پایین هر پست قرار دارد.

Member
    رشته و دانشگاه

این هم اولین نامه برای تولید محصول از طرف یک شرکت کانادایی:

Dear Sir,

Thank you for the contact. If you could please send some of your company's collateral/marketing material on the ... , that would be greatly appreciated. We are always looking for new products and companies to partner with. Thank you for your email and I look forward to hearing from you.

Kind Regards,

فکر نمی کنم تا ثبت اختراع انجام ندادم بتوانم وارد مذاکره شوم!

Member
    رشته و دانشگاه

این هم دومین نامه، از USA ببینید وقتی ثبت اختراع داشته باشید سرمایه گذار هم پیدا می شه!

Can you please send me additional information on how your ... works?

فکر کنم باید ثبتش کنم و اطلاعات دقیقتر رو ارسال کنم!

Junior Member

خب این دوست عزیز Sofi کلی متن را یک دفعه نوشتن
    من نکته ای که فقط می خوام به شما بگم اینه که اگر خودتون زبان آلمانیتون خوبه که خب حداقل می تونید شرح توضیحات را خوب بنویسید ولی نمی دونم درباره ادعا ها چی می خواهید بنویسید
    اگر ادعا هاتون مشکل داشته باشه که به نظر من قطعا خواهد داشت، از طرف اداره ثبت اختراع اصلاحات می خوره و شما باید بر اساس سیستم آنها درخواست را ارسال کنید، و اینکه بالاخره ممکنه شما بعد از طی 2 الی .. سال یک پتنت بگیرید ولی حتما دقت کنید که چه چیزی توی پتنت شما هست چون شرکت ها میان پتنت شما را کاملا بررسی می کنن و اول کار شما و دوم نوشتار شما یعنی اون ادعا ها هستن که محدوده پتنت مشا را مشخص می کنند، امیدوارم موفق باشید