صفحه 25 از 32 نخستنخست ... 151617181920212223242526272829303132 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 241 تا 250 , از مجموع 314

موضوع: ثبت اختراع بین المللی Patent

Junior Member

پیش فرض پاسخ : ثبت اختراع بین المللی Patent

نقل قول نوشته اصلی توسط az4deh نمایش پست ها
    سلام ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.

ایا در همون روزهای اغازین پر کردن فرم های ePCT میتونم راجع به طرحام و اختراعم مقاله بدم یا درخواست همکاری جهت اجرای طرح با سازمانی رو داشته باشم؟ یا اینکه باید تا ثبت نهایی و گرفتن مجوز اختراع صبر کنم و اگر اینکار رو نکنم کارهام دزدیده میشه و لو میره.

با تشکر.
    از زمان تشکیل پرونده مشکلی برای افشا ندارید و نیازی نیست که منتظر ثبت بمونید. البته اغلب کشورها (از جمله ایران) یه فرجه 6 ماهه و در امریکا و کانادا فرجه 12 ماهه هم به مخترع میدن. یعنی حتی اگه 6 ماه قبل از تشکیل پرونده هم اطلاعات را افشا کرده باشید مشکلی ایجاد نمیشه.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط iska44 نمایش پست ها
    سلام دوستان .
    من مراحل ثبت اختراع در کانادا رو نتونستم گوگل کنم (فارسی ) و شدیدا درگیر پیدا کردن راهی برای انجام ثبت اختراع در اینجا هستم و البته متوجه شدم که بسیار حساس است و بدون وکیل نکه نشه ولی به احتمال زیاد بصورت ناقص اختراع ثبت میشه و ضررش متوجه خودمه و به فکر ثبت در ایران افتادم البته بین المللی چون شنیدم از دی ماه 93 ایران عضو معاهده PCT شده و مراحل ثبت بین المللی از ایران خیلی سریع انجام میشه ، ممنون میشم اگر دوستان تجربه ای دارن به من هم اطلاع بدن .
    و در تماما موارد ثبت اختراع در امریکا صحبت شده ! ایا منظور از امریکای شمالی شامل کانادا هم هست یا متفاوت؟
    در مورد استفاده از روش پی سی تی تو صفحات قبل بحث شده. فکر کنم از صفحه 16 به بعد. تشکیل پروندش که فرقی نمی کنه فقط باید کانادا را انتخاب کنید. بعید می دونم که کلیت مراحل ثبت اختراع تو کانادا با امریکا تفاوتی داشته باشه اما اگه فرصت کردم یه جستجویی می کنم.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    کامپیوتر

سلام وقت شما بخیر باشه انشاالله من اختراعی درایران ثبت کردم می خواستم بدونم patent اختراعم رو چطوری می تونم تو سرتاسر دنیا چک کنم یعنی جایی است که بتونم ببینم درباقی کشور ها این اختراع ثبت نشده باشه؟ممنون

Junior Member

سلام روز همگی عزیزان خوش
    من طراح گرافیک هستم، تعدادی طراحی جدید برای جعبه های مقوایی دارم. که برای دیزاین پتنت مناسب هستند. در حال حاضر برای مطمئن شدن از عدم ثبت طرح ها در حال جستجو توی گوگل هستم. چند تا سوال دارم.
    یک- اگر قرار باشه یک دیزاین پتنت رو توی امریکا ثبت کنم آیا لازم هست علاوه بر جستجو توی دیزاین پتنت های آمریکایی باقی دیزاین پتنت های ثبت شده توی کشورهای دیگه رو هم چک کنم؟!
    دو- تعداد قابل توجهی طرح جعبه مقوایی دیدم که به عنوان پتنت ثبت شدن و نه دیزاین پتنت. با توجه به اینکه برخی از اون ها قدیمی بودن آیا علت پتنت شمردن این جعبه ها این بوده که در زمان ثبت اون جعبه ها موضوع مورد ثبت جدید محسوب می شده؟
    سه- اگر اینطور باشه احتمال داره طرح های من پیشتر به عنوان پتنت و نه دیزاین پتنت ثبت شده بوده باشند و من می بایست در جستجوی خودم پتنت ها رو هم از نظر عدم انطباق بررسی کنم؟
    چهار- طبق فرمایش یکی از دوستان هزینه ثبت دیزاین پتنت کمتر از پتنت هست از عزیزان کسی مطلع هست کف و سقف این مبلغ بدون در نظر گرفتن حق الوکاله چه مقدار هستش؟
    پنج- آیا وب سایت یا بازاری رو می شناسید که تویی اون طرح های صنعتی ثبت شده مشابه مبادله یا ارزش گذاری بشه. اگر کسی اطلاعی داره می خوام بدونم که طرح یک جعبه مقوایی ابتکاری لوکس که برای کمپانی های پوشاک زنانه، عطر و ادکلن و همینطور شرکت های آرایشی بهداشتی مطلوب باشه با چه رنج قیمتی و از چه پایه ای واگذار میشه؟ می دونم صرفا توی معامله میشه به عدد واقعی رسید و برای کارشناسی نیاز به داشتن اطلاعات عمیقی از طرح جعبه، کالای بسته بندی شونده، کمپانی های بازار، حجم مبادلات بازار و ... داره ولی می خواستم از عزیزانی که تجربه ای توی این مسئله دارند فقط یک رنج قیمت از بازار آمریکا بگیرم. به طور مثال اینجا توی ایران بسته به عوامل مختلف کمی و کیفی مربوط به طرح، بازار و ... یک طرح از پونصد هزار تومن تا حداکثر ده میلیون تومن فروخته میشه.
    ممنون میشم عزیزانی که دستی بر آتش دارند راهنماییم کنند

ضمن تشکر از توضیحات دوستان عزیز.
    من چکیده ای از مطالب مهمی که در 25 صفحه قبل نوشته شده بود در فایل وورد جمع آوری کردم. در صورتی که فرصت مرور صفحات قبل رو ندارید مطالعه اون خالی از لطف نیست.
    متاسفانه اسمی از صاحبان نوشته های ضمیمه شده آورده نشده که عمدی در کار نبوده و پیشاپیش از این بابت عذزخواهی میکنم.
    تشکر ویژه از : saeid201 و richi و naserrouzbahan
    http://www.pazel.org/graph/PCT.docx
    نتیجتا برداشتم این هست که برای من بهترین کار اینه که با استفاده از ePCT اختراع خودم رو فایل و ثبت اولیه کنم و با فرصت 2ساله ای که ایجاد میشه شروع کنم به پیشنهاد اختراع خود به دانشگاه هایی که براشون جذابیت داره(موضوع اختراع من برای دانشگاه ها بیشتر از شرکتها جذابیت داره). توی این فرصت 2 ساله دانشگاهی رو پیدا کنم که هم هزینه بالای ثبت اختراع رو پرداخت کنه و هم از منافع اختراع منتفع بشه. برای فایل کردن اختراع هم بهترین روش اینه که چندین پتنت مشابه کار خودم رو بخونم و از اونها ایده بگیرم و روی قسمت ادعا توجه ویژه ای داشته باشم.
    لطفا نظر بدید که بفهمم راه مناسبی رو انتخاب کردم یا خیر.
    ویرایش توسط mrdarbandy : August 12th, 2015 در ساعت 09:51 PM

فایل زیر اطلاعات خوبی در مورد ePCT بهتون میده:
    http://www.wipo.int/export/sites/www...user_guide.pdf

فایل ویدئویی معرفی PCT

میگه با استفاده از امکاناتی که معاهده PCT در اختیار قرار میده تا 30 ماه بعد از ثبت فرم درخواست PCT فرصت دارید مدارک خودتون رو برای ثبت اختراع به کشورهای عضو پیمان PCT ارسال کنید.
    همین پروسه با استفاده از کنوانسیون پاریس(که کارکردی مشابه PCT داره) با هزینه کمتری قابل انجامه اما محدودیت30 ماهه به 12 ماه تقلیل پیدا میکنه که در بعضی موارد مقرون به صرفه تره اما در مواردی که فرصت لازم دارید تا هزینه ثبت اختراع و ترجمه مدارک رو تهیه کنید 30 ماه زمان خیلی خوبیه که استفاده از PCT به جای کنوانسیون پاریس رو توجیه میکنه.
    ویرایش توسط mrdarbandy : August 14th, 2015 در ساعت 09:55 PM

نقل قول نوشته اصلی توسط muhammadmaya نمایش پست ها
    سلام وقت شما بخیر باشه انشاالله من اختراعی درایران ثبت کردم می خواستم بدونم patent اختراعم رو چطوری می تونم تو سرتاسر دنیا چک کنم یعنی جایی است که بتونم ببینم درباقی کشور ها این اختراع ثبت نشده باشه؟ممنون
    تا اونجایی که من میدونم PCT ابزار سرچی در اختیار قرار میده که با استفاده از اون دیتا بیس تمام کشورهای عضو رو میتونی چک کنی. اما این سرچ هزینه داره.
    دوستان دیگه ابزار مجانی دیگه رو هم نام بردند که البته به دقت سرچ PCT نباید باشه. ساده ترینش این آدرسه:
    http://www.google.com/patents
    تو صفحات قبل اسم دو تا موتور جستجوی دیگه رو هم بچه ها آوردند میتونی سری بزنی.

Junior Member

سلام دوستان، ممنونم از مطالب مفیدی که راجع به ثبت اختراع گذاشتید. راستش من یه بازی فکری ساختم (یه board game مثل اوتللو یا شطرنج یا ...) و می خوام اون رو تو امریکا ثبت کنم. البته این تنها کار من نخواهد بود و همین الان یه بازی دیگه هم آماده دارم و قراره از این به بعد این مسیر رو ادامه بدم.
    چند تا سوال دارم:
    1. به نظرتون بهترین کشور برای این مدل patent کجاست؟ آیا آمریکا خوبه؟
    2. برای پیدا کردن سرمایه گذار، احتمال اینکه بعد از ثبت patent سرمایه گذار پیدا بشه، زیاده؟
    3. کسی وکیلی می شناسه که با قیمت کمی این کار رو انجام بده؟ اگه می شناسه ممنون میشم بهم خبر بده.
    ویرایش توسط Simon : August 25th, 2015 در ساعت 09:58 AM دلیل: درج شماره تلفن خلاف مقررات است.

Junior Member

سلام
    با تشر ویژه از همه ی دوستان که با مطالعه ی پست های اونها بنده تا حدود زیادی نسبت به واقعیات ثبت بین المللی آگاهی پیدا کردم.فقط یک سوال تو ذهن بنده هنوز هست و اونم اینه که ا/ر بنده اظهارنامه اختراعم رو تو تو یک کشور مثل چین یا امریکا فایل کنم و بعدش (بعد از ثبت اضهارنامه و قبل از دریافت گواهی پتنت) اون رو به تولید انبوه برسونم به شکلی که تصاویر اون کاملا تو اینرنت مشهود باشه و در دست مردم دیده بشه ،مشکلی برای داوری پتنتم و دریافت گواهی اون پیش نمیاد؟؟؟؟؟

سوال دومم اینکه اینجا عزیز ی هست که سابقه ی تجاری کردن اختراعش رو داشته باشه؟؟؟؟
    ویرایش توسط soroush88 : September 1st, 2015 در ساعت 06:19 AM دلیل: پست دوم ادامه پست اول