صفحه 29 از 32 نخستنخست ... 1920212223242526272829303132 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 281 تا 290 , از مجموع 314

موضوع: ثبت اختراع بین المللی Patent

Junior Member

پیش فرض پاسخ : ثبت اختراع بین المللی Patent

ببینید مخترع میتونه برای کاهش هزینه ها از طریق دفاتر ملی ثبت اختراع(اداره ثبت اختراع ایران) اختراع خودش رو به PCT ارائه بده و یا به طور مستقیم به دفتر بین المللی PCT درخواست تشکیل پرونده بده.قاعدتا چون بیش از 12 ماه از تاریخ ارائه اظهارنامه اختراع شما گذشته شما نمیتونید برای این اختراعتون از دفاتر ملی اقدام کنید اما میتونید با افزایش قابلیت های اختراع به عنوان اختراعی با ویژگی های جدیدتر مستقیما به دفتر PCT ارائه بدین.توی اظهارنامه مشخص میکیند برای کدوم یک از کشورهای عضو حمایت میخواین که آمریکا هم جزوشونو اما خب هزینه ها، کشور به کشور و تعداد کشوری که انتخاب میکنید فرق می کنه و بالاتر میره. تخفیف فقط شامل هزینه های خود دفتر PCT هستش و شامل بقیه هزینه ها نمیشه که آقای روزبهانی توی پست های قبلی ذکر کردند.شما اگر جداگانه برای دفتر ثبت اروپا EPO اظهارنامه پر کنید حمایت حقوقی شامل همه دفاتر ثبت اختراع کشورهای عضو اتحادیه اروپایی میشه اما نکته ای که هست ثبت PCT سریعتر از EPO و USPTO هستش(2.5 سال طول میکشه تا در اداره ثبت اخترع آمریکا بررسی اختراع شما شروع بشه و تازه ممکنه بعد از بررسی طرح شما رد بشه چون ممکنه توی این 2.5 سال تا شروع ارزیابی طرح شما اختراعاتی با ادعاهای مشابه ادعاهای اختراع شما به دفتر ثبت اختراعات ایالات متحده رسیده باشه)

هزینه PCT طبق اطلاعاتی که آقای روزبهانی دادن به شرح ذیله:

هزینه های ثبت اختراع بین المللی از طریق ePCT برای ایران

Transmittal and international filing fees
    هزینه های تشکیل پرونده
    1330 فرانک سوئیس (تا 30 صفحه)
    15 فرانک سوئیس به ازای هر صفحه اضافه
    - 300 فرانک سوئیس تخفیف در صورت فایل کردن مدارک با پسوند XML
    - 200 فرانک سوئیس تخفیف در صورت فایل کردن مدارک با پسوند PDF
    هزینه های تشکیل پرونده = محاسبه هزینه های بالا تقسیم 10 (ایران شامل کشورهایی با %90 تخفیف هزینه های تشکیل پرونده است)

Search fees
    هزینه جستجوی بین المللی
    EP مرجع جستجوی اروپا – 2301 فرانک سوئیس (ایران شامل کشورهایی با %75 تخفیف هزینه جستجوی اروپا است)
    RU مرجع جستجوی روسیه 709 فرانک سوئیس ) در صورت تشکیل پرونده در روسیه 171 فرانک سوئیس)
    IN مرجع جستجوی هند147 فرانک سوئیس (در صورت تشکیل پرونده توسط خود مخترع 37 فرانک سوئیس)
    هزینه جستجوی بین المللی اختراع = انتخاب یکی از سه مرجع جستجو انتخاب شده برای ایران

مجموع هزینه های ثبت پرونده از طریق ePCT= هزینه های تشکیل پرونده + هزینه جستجوی بین المللی اختراع

www.wipo.int/pct/en/fees.pdf

Junior Member

.

یکی از دانشجویان ایرانی دکتری برق در آلمان که به تازگی فارغ التحصیل شده گفته e-pct زیاد اعتبار نداره و گفته تنها یه امکان قابل پیگیریه

دوستان میشه در مورد ارزش حقوقی e-pct ، pct ، EPO و USPTO کمی توضیح بدین ؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط a0121takpa نمایش پست ها
    .

یکی از دانشجویان ایرانی دکتری برق در آلمان که به تازگی فارغ التحصیل شده گفته e-pct زیاد اعتبار نداره و گفته تنها یه امکان قابل پیگیریه

دوستان میشه در مورد ارزش حقوقی e-pct ، pct ، EPO و USPTO کمی توضیح بدین ؟
    PCT یک معاهده همکاری برای اعلام جهانی ایده شما در 148 کشور عضو این معاهده است و درواقع یک جور زمان خریدنه . اینطوری نیست که شما با ثبت اظهارنامه PCT مثل اداره ثبت اختراع ایران یک گواهی ثبت اختراع بدست بیارید که حمایت حقوقی چند ساله برای ایده ثبتی شما فراهم بیاره. بلکه در طی مهلت 30 ماهه ای که براتون خریداری شده شما میبایست (تاکید میکنم حتما) در کشورهایی که میخواین حمایت از ثبت اختراعتون به عمل بیاد درخواست ثبت اظهارنامه بدین.هرچی کشور توسعه یافته تر و صنعتی هزینه ثبت بالاتر هرچی تعداد کشورها بیشتر هزینه بیشتر و هرچه میخواین ایده از حمایت بیشتر و بهتری برخوردار بشه هزینه بیشتر.
    در جواب شما باید گفت
    EPO: اداره ثبت اختراعات اروپاست و قاعدتا در همه کشورهای اروپایی شما اختراعاتون حمایت میشه
    USPTO: اداره ثبت اختراعات ایالات متحده
    PCT و EPCT حمایت حقوقی یکسانی دارند

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط mehos2007 نمایش پست ها
    به طور کلی اگر ایده ای شامل اجزاء A , B , C باشه و جزء A , B هرکدوم قبلا به صورت جداگانه ثبت شده باشن و حتی ایده ای (G) قبلا با ترکیب A, B ثبت شده باشه ، شما با اضافه کردن جزء C که باعث بهبود عملکرد G شدید میتونید ایده رو ثبت کنید
    ممنون از پاسختون
    البته به این آسانی نیست چون خیلی از پتنت ها به دلیل ناوولتی رد نمی شوند بلکه به دلیل Obviousness رد می شوند. که احتمالا این مقوله هم می تونه به دلیل narrow بودن ادعاها رد بشه، در هر صورت اگر فکر می کنید کارتون قابل پتنت کردن هست به سایت کانون پتنت ایران Patentoffice.ir مراجعه کنید و درخواستتون را بدید تا بررسی بشه.

Junior Member

دوستان عزیزی که اختراعی دارند و یا فکر می کنند کاری که انجام داده اند قابلیت ثبت پتنت را دارد(کار را منتشر نکرده باشند یا حداقل از زمان انتشار بیشتر از چند ماه نگذشته باشد و وقت برای بررسی باشد) و از طرفی در سایت های جستجوی پتنت کار خود را سرچ کرده باشند (freepatentsonline, google patent) می توانند درخواست خود را در سایت کانون پتنت ایران که زیر نظر معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری است ثبت نمایند.
    پس از بررسی و در صورت تایید patent-able بودن کار درخواست شما در اداره ثبت اختراع امریکا (با حمایت 90 درصدی) فایل خواهد شد.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط r123oza نمایش پست ها
    سلام
    اگر یک ایده مداری داشته باشیم. مداری که با استفاده از نرم افزارهای موجود تست شده و قاعدتا چون ما دسترسی به تکنولوژی ساخت نداریم، قابل ساخت در ایران نیست را به چه نحوه باید patent کرد؟
    در ثبت اختراع برای امریکا این مدارها را می توان با شبیه سازی patent کرد. اما در ایران آیا کارشناسان میتوانند چیزی را که دانشجویان دکترا و اساتید با آن آشنا هستند را تایید کنند یا به علت عدم درک صحیح عملکرد مدار و اهمیت آن احتمال دارد مدار را رد کنند؟
    هر احتمالی وجود داره. تو حوزه الکترونیک استفاده از شبیه سازی مرسومه و معمولن قبول میشه. البته تو کشورهای دیگه اغلب بدون شبیه سازی به ثبت می رسه.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط rezadareshouri نمایش پست ها
    سلام من فکر میکنم تونستم یه مساله حل نشده ریاضی حل کنم 28 صفحه فارسی اش شده برای اینکه به نام خودم ثبت کنم در امریکا میتونم از طریق سایت پتنت امریکا اقدام کنم یا نه اگه نه در چه سایتی میتونم اینکار انجام بدم ممنون میشم راهنمایی کنید
    الگوریتم ریاضی که کاربری صنعتی مشخصی نداشته باشه به عنوان اختراع قابل ثبت نیست. شاید مقاله کارت را راه بندازه.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط omidhx نمایش پست ها
    سلام دوستان
    به نظرتون چقد احتمال داره اختراعی که در ایران ثبت هم شده بعد از ارسال برای شرکتی مثل BMW توسط اون شرکت دزدیده بشه و یه آبم روش!
    اگه بدزدن و اجراییش هم کنن واقعاً زورمون میرسه که حقمونو ازشون بگیریم یا نه؟
    با تشکر
    قطعیتی وجود ندارد. شاید بدزدن شاید ندزدن. اگر هم بدزدن بسته به نحوه تعاملتون دارد و اینکه چه مسائل حقوقی را رعایت کردید. البته با صرف یک مکاتبه معمولی نمی شه از اونها توقع داشت که حاضر بشن تشریفات حقوقی خاصی را بپذیرن.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط mmaryam1020 نمایش پست ها
    در یک کنفرانس ملی اگر در مورد پروژمون مقاله ارائه داده باشیم به زبان انگلیسی ایا موقع ثبت اختراع در امریکا به مشکل برخورد خاهیم کرد؟ ضمنا همه مطالب پروژه در کنفرانس افشا نشده است.

و سوال بعدی انکه در چه مرحله ای از ثبت، کارشناسان اداره ثبت اختراعات امریکا شروع به جست و جو جهت این مسئله که ایا اختراع قبلا به ثبت رسیده یا خیر میکنند؟
    بسته به این داره که اون مقاله جایی نمایه شده با نه. میزان محدود شدن ادعاتون هم بسته به میزان افشا داره.
    از همون اول جستجو می کنند.

کسی اینجا پتنت بین اللملی ثبت کرده؟ من چندتا سوال دارم

من چند اختراع ثبت شده دارم در ایران می خواهم بین المللی ثبت کنم یا باشرکت ها مکاتبه کنم چطور میتونم این کار رو انجام بدم؟ شنیدم هزینه هاش بالاست درسته ؟ چطور هزینه ها رو میشه کاهش داد ؟

لطفا من رو راهنمایی کنید
    ممنون
    ویرایش توسط NELDA : May 5th, 2017 در ساعت 08:38 PM