صفحه 3 از 32 نخستنخست 12345678910111213 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 314

موضوع: ثبت اختراع بین المللی Patent

Junior Member

پیش فرض پاسخ : ثبت اختراع بین المللی Patent

در صورتی که بخواهید پتنت خود را که در کشور مثلا آلمان ثبت کرده اید در کشور دیگری هم ثبت کنید، این مطلب بستگی دارد به اینکه کشوری که شما در آن زندگی می کنید به چه معاهده ای پیوسته است
    در صورتی که هنوز به معاهده(PCT (Patent Cooperation Treaty نپیوسته باشد و فقط معاهده پاریس را امضا کرده باشد شما از زمان فایل در اداره ثبت اختراع آلمان یکسال وقت دارید در ادارات دیگر ثبت اختراع نظیر امریکا و ... کارتان را فایل کنید و با توجه به این معاهده اولویت زمانی ثبت به شما داده می شود ولی اگر کشورتان معاهده PCT را امضا کرده باشد(در حال حاضر ایران این معاهده را اجرایی نکرده است) بعد از فایل در یک اداره ثبت اختراع به شما 30 ماه زمان داده می شود تا در یک و یا چند اداره ثبت اختراع دیگر کارتان را فایل کنید.
    نقل قول نوشته اصلی توسط Sofi نمایش پست ها
    چگونه می توان ثبت اختراع در یک کشور را به دیگر کشورها گسترش داد؟
    دوست من به این سوال جواب داده اند:
    if you have a patent in e.g. Germany it can be transferred to the other states against fee without change but for utility sample every country has its own rules, so it needs every country new application.

Junior Member

چند تا نکته هست که بهتره تمام دوستانی که بنا دارند روزی ثبت اختراع انجام بدهند بدانند.
    1. هیچ وقت کارتان را قبل از فایل کردن در اداره ثبت اختراع منتشر نکنید، منظور از انتشار شامل تمامی اقسام نشر از قبیل چاپ مقالات، کنفرانس ها و سخنرانی و ... هست . در صورتی که کار خود را منتشر کردید کشورهای معدودی در جهان هستند که به شما یک مهلت ارفاقی می دهند برای ثبت اختراع، یکی از این کشورها امریکاست که به مخترع یکسال وقت میده تا بعد از انتشار کارش اون را در اداره ثبت اختراع امریکا فایل کند ولی باید حتما توجه کرد که نباید بین نویسندگان مقالات و مخترعین اختلاف باشه ، از اون جایی که این معضل در ایران بسیار بسیار زیاد وجود دارد توضیح می دهم
    اگر آقای x,y,z مقاله نوشتن ولی برای پتنت فقط x,y درخواست بدهند و یا x,y,D درخواست بدهند این اختراع به احتمال بالای 99 درصد رد خواهد شد .
    2. قبل از اینکه پول خود را برای ثبت اختراع هزینه کنید خودتون در سایت های پتنت و مقالات جستجو کنید، البته قطعا جستجو شما کامل نخواهد بود چون شما در جستجو پتنت مهارت ندارید ولی شرکت هایی هستند در ایران که با گرفتن مبلغی برای شما این کار را انجام می دهند که البته ممکنه این مبلغ خیلی کم هم نباشه و بعضی وقت ها تا 1 میلیون تومن هم برسه.
    ولی 1 میلیون تومان کجا و 20 میلیون تومان برای ثبت اختراع کجا
    فعلا تا اینجا

Member
    رشته و دانشگاه
    کارشناس برق-الکترونیک دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر

نقل قول نوشته اصلی توسط mz999 نمایش پست ها
    خب این دوست عزیز Sofi کلی متن را یک دفعه نوشتن
    من نکته ای که فقط می خوام به شما بگم اینه که اگر خودتون زبان آلمانیتون خوبه که خب حداقل می تونید شرح توضیحات را خوب بنویسید ولی نمی دونم درباره ادعا ها چی می خواهید بنویسید
    اگر ادعا هاتون مشکل داشته باشه که به نظر من قطعا خواهد داشت، از طرف اداره ثبت اختراع اصلاحات می خوره و شما باید بر اساس سیستم آنها درخواست را ارسال کنید، و اینکه بالاخره ممکنه شما بعد از طی 2 الی .. سال یک پتنت بگیرید ولی حتما دقت کنید که چه چیزی توی پتنت شما هست چون شرکت ها میان پتنت شما را کاملا بررسی می کنن و اول کار شما و دوم نوشتار شما یعنی اون ادعا ها هستن که محدوده پتنت مشا را مشخص می کنند، امیدوارم موفق باشید
    سپاس،

من همین نگرانی رو داشتم ولی دوستم صادقانه به من گفتند که اداره ثبت اختراع آلمان با مخترعین همکاری می کند و چند مورد پیشنهاد تغییر در مدارک را می دهد.
    تا مدارک ارسالی بدون ابهام و ... باشند.
    من قصد دارم Patent ثبت کنم نه Utility Sample. این بدان معناست که کار من برای اولین بار در دنیا ثبت می شود. بنابراین برای من جهت ادعا فضای بسیاری وجود دارد.
    دوست من حتی چند بار از من خواستند که مدارک را خودم پر کنم و چند بار هم گفتند که اگر مدارک را اشتباه هم پر کنید اداره ثبت اختراعات آلمان به شما هشدار می دهد و زمانی را جهت رفع عیوب تعیین می کند.
    در مورد موارد مشابه طرح هم اطلاع رسانی می کند. (نظیر آنچه که در اداره ثبت اختراع ایران برای هر طرح جستجویی در فایل هایشان انجام می دهند و موارد مشابه را به مخترع اطلاع می دهند.)
    هدف من از نوشتن مطالب فقط کمک به دوستانی است که طرح هایی در ذهنشان است و به دنبال راهی برای مطرح کردن آن هستند. و البته خودم هم تا این لحظه خیلی از راهنمایی های دوستان استفاده کرده ام. بویژه mz999 عزیز سپاس فراوان از راهنمایی شما.
    ممکن است در نوشته های من اشتباه هایی وجود داشته باشد، منتظر همه نظرها و پیشنهادها و انتقادها هستم.
    به امید تحقق رویاهای شما.
    جهت بحث درباره ثبت اختراع جهانی می توانید به آدرس زیر مراجعه کنید:ثبت اختراع بین المللی Patent
    طبق قوانین انجمن: برای تشکر از ارسال یک پست،می توانید امتیاز مثبت بدهید. امتیازدهی سمت راست پایین هر پست قرار دارد.

Junior Member

نگاه کنید
    تخصص من جستجو پتنت در ادارت ثبت اختراع بوده ولی الان دانشجو هستم
    روال ادارات ثبت اختراع بر این منوال هست که میان ادارات ثبت اختراع جهان را جستجو می کنن و دنبال مشابه کار شما می گردن
    بعد از جستجو دیتابیس های پتنت و مقالات یک گزارش منتشر می شود که توی اون به پتنت ها و مقالات مشابه کار شما اشاره میشه، و شما هم بر اساس اون گزارش که مثلا ممکنه از علامت ها مختلف برای نشون دادن میزان همپوشانی کار شما با یافته های اونها داشته باشه استفاده می کنند مثلا در امریکا میگن 12&1 یا ... یعنی اینکه ممتحن اون اداره نظرش اینه که این کار به کلی شبیه به یافته ایشون هست یا اینه به همراه چند تا کار دیگه می تونه کار شما را در بر بگیره یعنی obviousness شامل اون میشه و...
    سپاس،

من همین نگرانی رو داشتم ولی دوستم صادقانه به من گفتند که اداره ثبت اختراع آلمان با مخترعین همکاری می کند و چند مورد پیشنهاد تغییر در مدارک را می دهد.
    تا مدارک ارسالی بدون ابهام و ... باشند.
    من قصد دارم Patent ثبت کنم نه Utility Sample. این بدان معناست که کار من برای اولین بار در دنیا ثبت می شود. بنابراین برای من جهت ادعا فضای بسیاری وجود دارد.
    دوست من حتی چند بار از من خواستند که مدارک را خودم پر کنم و چند بار هم گفتند که اگر مدارک را اشتباه هم پر کنید اداره ثبت اختراعات آلمان به شما هشدار می دهد و زمانی را جهت رفع عیوب تعیین می کند.
    در مورد موارد مشابه طرح هم اطلاع رسانی می کند. (نظیر آنچه که در اداره ثبت اختراع ایران برای هر طرح جستجویی در فایل هایشان انجام می دهند و موارد مشابه را به مخترع اطلاع می دهند.)
    هدف من از نوشتن مطالب فقط کمک به دوستانی است که طرح هایی در ذهنشان است و به دنبال راهی برای مطرح کردن آن هستند. و البته خودم هم تا این لحظه خیلی از راهنمایی های دوستان استفاده کرده ام. بویژه mz999 عزیز سپاس فراوان از راهنمایی شما.
    ممکن است در نوشته های من اشتباه هایی وجود داشته باشد، منتظر همه نظرها و پیشنهادها و انتقادها هستم.
    به امید تحقق رویاهای شما.

Junior Member

این 2 تا مقاله فکر کنم برای شروع بد نباشه
    اگر دوستان سوال تخصصی هم دارن مطرح کنند که با طرح این سوالات بشه به همه کمک کرد
    ممنون
    تصاویر پیوست فایل‌های پیوست

Member
    رشته و دانشگاه

درود،
    خیلی خوشحالم که شما به این تالار سر می زنید چون می توانم از تجربه های شما استفاده کنم.
    من فکر می کنم جستجوی اختراع که توسط اداره ثبت اختراع انجام می شود یک کمک به همه مخترع ها می باشد، زیرا هم از مخترع های قبلی حمایت می شود که کسی طرح آن ها را دوباره ثبت نکند و هم مخترعی که قصد ثبت اختراع دارد خیالش راحت می شود که اختراعش نمونه دیگری ندارد، و هم کسی که می خواهد سرمایه گذاری کند با اطمینان قدم در این راه می گذارد و این یک امتیاز است.
    پس بیاید به چشم یک همکاری و کمک و راهنمایی از طرف اداره ثبت اختراع به این مسئله بنگریم. این همکاری از طرف اداره ثبت اختراع هزینه هایی دارد که من به چشم سرمایه گذاری به آن نگاه می کنم!
    البته هر طرحی ارزش سرمایه گذاری ندارد!
    سپاس

نگاه کنید
    تخصص من جستجو پتنت در ادارت ثبت اختراع بوده ولی الان دانشجو هستم
    روال ادارات ثبت اختراع بر این منوال هست که میان ادارات ثبت اختراع جهان را جستجو می کنن و دنبال مشابه کار شما می گردن
    بعد از جستجو دیتابیس های پتنت و مقالات یک گزارش منتشر می شود که توی اون به پتنت ها و مقالات مشابه کار شما اشاره میشه، و شما هم بر اساس اون گزارش که مثلا ممکنه از علامت ها مختلف برای نشون دادن میزان همپوشانی کار شما با یافته های اونها داشته باشه استفاده می کنند مثلا در امریکا میگن 12&1 یا ... یعنی اینکه ممتحن اون اداره نظرش اینه که این کار به کلی شبیه به یافته ایشون هست یا اینه به همراه چند تا کار دیگه می تونه کار شما را در بر بگیره یعنی obviousness شامل اون میشه و...
    جهت بحث درباره ثبت اختراع جهانی می توانید به آدرس زیر مراجعه کنید:ثبت اختراع بین المللی Patent
    طبق قوانین انجمن: برای تشکر از ارسال یک پست،می توانید امتیاز مثبت بدهید. امتیازدهی سمت راست پایین هر پست قرار دارد.

Member
    رشته و دانشگاه

سپاس به جهت فایل های با ارزش که ارائه نمودید.
    لطف می کنید و نمودار روند اجرایی Patent را که در فایل patent%20protection%20V02.pdf آمده را توضیح دهید؟
    سپاس

این 2 تا مقاله فکر کنم برای شروع بد نباشه
    اگر دوستان سوال تخصصی هم دارن مطرح کنند که با طرح این سوالات بشه به همه کمک کرد
    ممنون

Junior Member

خب این راهنمایی که شما می فرمایید درست است. یعنی در اصل ممتحن با این جستجو به شما می گوید که به احتمال زیاد و نه 100 درصد کار شما جدید است و به شما گرنت می دهد یعنی پتنت را صادر می کند ولی اگر شخص یا شرکتی که بر روی پروژه ها کار می کنند و کلا روند معمول جهانی این است که اول روی یک پروژه جستجو انجام می دهند و یا قطعا می دانند که کسی این کار را نکرده و بعد مشغول به پروژه می شوند و با توجه به اینکه این افراد کارشان را به وکیل می دهند برای ثبت در خارج و بعضی کشورها خیلی جستجو معمول نیست(البته بستگی به کشور و شرکت دارد و این مقوله برای ما صادق نیست و کلا این بحث نیاز دارد که باز بشود که الان از حوصله اینجانب خارج است) ولی همانطور که گفتم برای یک کاری که قرار است ثبت شود قرار اسا حداقل 12000 دلار و یا معادل آن یورو پرداخت شود پس منطقی به نظر می رسد که مبلغ بسیار کمتری برای جستجو داده شود تا خیال مخترع راحت شود
    این مطلب را از این جهت می گویم که نزدیک به 150 پرونده را بررسی کردیم و واقعا کار خیلی جدید علی رغم ادعای مخترعان بسیار کم بود و از طرف دیگر شما وقتی از الان می دانید دیگران چه کرده اند اسکوپ ادعاهای خود را مشخص می کنید و بحث های فراوان دیگر....

درود،
    خیلی خوشحالم که شما به این تالار سر می زنید چون می توانم از تجربه های شما استفاده کنم.
    من فکر می کنم جستجوی اختراع که توسط اداره ثبت اختراع انجام می شود یک کمک به همه مخترع ها می باشد، زیرا هم از مخترع های قبلی حمایت می شود که کسی طرح آن ها را دوباره ثبت نکند و هم مخترعی که قصد ثبت اختراع دارد خیالش راحت می شود که اختراعش نمونه دیگری ندارد، و هم کسی که می خواهد سرمایه گذاری کند با اطمینان قدم در این راه می گذارد و این یک امتیاز است.
    پس بیاید به چشم یک همکاری و کمک و راهنمایی از طرف اداره ثبت اختراع به این مسئله بنگریم. این همکاری از طرف اداره ثبت اختراع هزینه هایی دارد که من به چشم سرمایه گذاری به آن نگاه می کنم!
    البته هر طرحی ارزش سرمایه گذاری ندارد!
    سپاس

Banned

سلام دوستان من یک ایده اختراع دارم که اساسی چیز خوبیه و با معلمانم که صحبت کردم همه میگم عالیه ...
    ولی نمیدونم چطوری باید بسازمش و نیاز دارم به چند نفر هم گروه که حالیشون باشه چطوری بسازن ...
    میترکونیم .. لطفا پی ام بدید

Member
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط brotherhood نمایش پست ها
    سلام دوستان من یک ایده اختراع دارم که اساسی چیز خوبیه و با معلمانم که صحبت کردم همه میگم عالیه ...
    ولی نمیدونم چطوری باید بسازمش و نیاز دارم به چند نفر هم گروه که حالیشون باشه چطوری بسازن ...
    میترکونیم .. لطفا پی ام بدید
    درود دوست عزیز،
    من فکر می کنم برای ثبت اختراع در ایران حتما نیاز به ساخت وسیله نیست. بدان معنا که شما بدون ساخت آن وسیله هم می توانید این کار را انجام دهید! (البته نمی دانم هنوز هم این امکان وجود دارد یا نه! شما فقط باید جدید و نوآوری بودن و قابلیت اجرای مورد ادعای مذکور را به اداره ثبت اختراع ایران ثابت کنید که آن هم توسط یک نامه که از یک مرکز تحقیقاتی معتبر مورد تایید اداره ثبت اختراع قابل اجرا می باشد!)
    نمی دانم برای ثبت اختراع جهانی هم این مسئله مهم است؟
    ویرایش توسط Sofi : May 20th, 2012 در ساعت 07:01 PM