صفحه 31 از 32 نخستنخست ... 212223242526272829303132 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 301 تا 310 , از مجموع 314

موضوع: ثبت اختراع بین المللی Patent

Junior Member

پیش فرض پاسخ : ثبت اختراع بین المللی Patent

یک App دارم و میخوام بذارم AppStore. این App مبتنی بر یک اختراعه ( هنوز فایلش نکردم) و با حساب paypal تراکنش میکنه. سوالات:
    1) از اونجایی که AppStore قضاوت مربوط به دعوی صنفی رو (تا اونجایی که میدونم) بر اساس اطلاعات برندینگ در uspto بررسی میکنه، برای ثبت اختراع wipo بهتره یا uspto؟
    2) اگه بخوام نام برندم با عنوان اختراعم یکی باشه، لازمه یک برند (Treadmark) هم ثبت کنم یا همون عنوان اختراع کافیه؟

Junior Member

سلام وقت بخیر
    دوستان کسی میدونه پروسه ثبت بین المللی اگه بخوام خودم شخصا اقدام کنم ، چگونه هست ؟
    مثلا اگه بخوام از طریق سایت wipo ادعانامه ای پر کنم ، باید چکار کنم ، از کجا شروع کنم ؟ مراحلش از صفر تا صد چجوری هستش ؟؟؟

چون من چندین و چند دفعه طرح هامو با مراجعی مثل مالکیت فکری ، صندوق حمایت از فناوران ، و کانون پتنت ایران ، برای ثبت پیگیری کردم اما متاسفانه جالبه که همه ی این مراکز بطور مضحکی طرحم رو دزدیده ان و سرقت کردند ... (من 4 سال از عمرم رو تووی این زمینه گذاشته ام و دارم با سند و مدرک حرف میزنم) - طرح من واقعا توسط این مراکز به سرقت رفت

البته ناگفته نمونه که بنده چند ثبت اختراع دیگر هم دارم که کاملا به ثبت رسیده / اما نسبت به طرح آخری ام ، ارزش مادی کمتری دارند
    و احساس میکنم طرح آخری که ارائه دادم که راه به هیچ جایی نبرد ، دلیلش این بود که واقعا ارزش بسیار بالایی داشت و دهن هرکسی رو آب مینداخت ... ( حتی داورهای ارزیابی ) و هر دفعه با جواب بسیار مسخره ایی از سوی داوران مواجح میشدم .

بالاخره
    ممنون میشم اگه راهنمایی بفرمایید.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی کامپیوتر

naserrouzbahan
    سلام چند تا سوال داشتم. اول این که فالی که چند بار هم در طول صفحات قبلی و اینجا بهش اشاره کردید قابل دسترس نیست. میشه دوباره بزاریدش؟
    دوم این که این هزینه ها رو از چه طریق مایی که تو ایران هستیم میتونیم پرداخت کنیم؟
    یه سوال دیگه من دو سال هست اختراعم رو داخل ایران ثبت کردم.بعد به patentoffice.ir مراجعه کردم پروفایل ساختم و اقدام برای ثبت بین المللی حواستم بکنم اما به من ایمیل پاسخ دادند که باید حتما اختراعتون رو ساخته باشید و ما اینجا داوری کنیم تا ببینیم از نظر ما ارزش کمک هزینه دارد یا خیر و اگر مثبت باشه 90 درصد هزینه هاتون رو ما کمک میکنیم(تقریبا 10 هزار دلار میشه که ما 9 هزار دلار کمک هزینه انجام میدیم و شما باید به ما هزار دلار پرداخت کنید) و اینجا خودمون وکلایی داریم که کارهاتون رو پیگیری میکنیم.
    من با تمام توان مالی که خودم داشتم و از خیلی ها کمک گرفتم تونستم نمونه آزمایشی صفر ام رو بسازم و برام 7 میلیون هزینه داشت که همونم با قرض قوله تونستم جور کنم بسازم. اما در پایان کارم متوجه شدم که اصلا ایران تخفیف 90% داره و به اینا ربطی نداشه اصلا کمک هزینه ش اگه از طریق WIPO اقدام میکردم. و حس کردم به من دروغ گفتن، من رو سر دووندن و به من هزینه های زمانی و ریالی بی دلیلی تحمیل کردن.اگر په من همونحا هم (یعنی WIPO) یجا دیدم نوشته بود اگه ثبت ملی دارید باید بهشون بگید مدارک رو وبرای ما بفرستند که نمیدونم پروسش به چه شکل هست. کلا ممنون میشم برای WIPO کمک کنید بفهمیم چجوری میتونیم ثبت خودمون رو انجام بدیم.

سوال آخری که دارم اینه که ظاهرا برای اختراع ملی هم هر سال یه مبلغی رو واریز کنیم. اما نمیدونم باید به چه شماره حسابی مبلغ رو بریزم و شناسه پرداختم اصلا چی هست؟ پجوری میشه این اطلاعات رو بدست آورد؟
    ویرایش توسط Memol_17 : August 5th, 2018 در ساعت 05:30 PM دلیل: اشاره به فرد مطلع

Junior Member

دوستان چند تا سوال:
    1. اگر اختراعی در ایران ثبت شده باشه و بخوایم امریکا ثبت کنیم در مراحل ثبت باید اینو اشاره کنیم؟ و آیا لازمه که نویسنده ها با همونی که ایران نوشته شده مطابقت داشته باشن؟
    2. می شه اختراعی که قبلا ایران ثبت شده رو تغییراتی بدیم تا در USpatent ثبت بشه مثل اضافه کردن مواردی که قبلا نبوده؟

Junior Member

دوستان این بحث های اختراع داخلی و خارجی را با هم قاطی نکنید لطفا
    اون تخفبف 90 درصد وایپو برای هزینه های official خودش هست که به ایران و خیلی از کشورهای در حال توسعه داده می شه ولی حالا به فرض رفتید اختراع ایرانتون را ثبت pct کردید بعدش می خواهید چکار کنید، فازهای ملی دیگر کشورها را چجوری ثبت می کنید
    متنی که توی ایران نوشته مبشه به لحاظ حقوقی بسیار ضعیف هست، برای همینه که خیلی از کشورها به وکلای اختراع کارها را می دهند تا فایل کنند که فردا مخترع درگیر مسایل حقوقی نشن
    کانون پتنت 10 درصدی که می گیره بابت ثبت توی امریکا و pct با هم هست و ربطی به اون تخفیف وایپو نداره چون هزینه های ثبت توی امریکا (بخصوص هزینه درفت پتنت) بسیار بالاست.
    نکته خیلی مهم دیگه این هست که شما وقتی اختراعتون را توی ایران ثبت می کنید فقط یکسال زمان دارید که کارتون را در pct هم فایل کنید و بعد از اینکه تایید بشه(که معمولا بیشتر از یکسال طول می کشه) دیگه در خیلی از کشورها امکان ثبت را ندارید و کانون پتنت هم حمایت نمی کنه و یا سخت گیری داره در این بخش
    در هر صورت بهتره از طریق تیم هایی که در این بخش خبره هستند وارد بشید و گول شرکت هایی که ادعای ثبت پتنت جهانی می کنند و کار شما را فقط در pct فایل می کنند نخورید

Junior Member

Exclamation پاسخ : ثبت اختراع بین المللی Patent

ff[QUOTE=richi;1756682]پی سی تی، نرخ هاش مشابه ایرانه. چند تا لینک میزارم شاید بدردت بخوره.
    http://www.sipo.gov.cn/ztzl/ywzt/pct...9_1002820.html

http://english.sipo.gov.cn/applicati...16_380500.html

اگه منظورت اینه که اول توچین ثبت بکنی بعد سایر کشورها. انتخاب با خودته میتونی جداگونه توکشورهای دیگه تشکیل پرونده بدی. میتونی از پی سی تی اقدام کنی.

نرخ ها تقریبن همونه. جای دیگه هم تقریبن همون رو زده.
    http://www.chinatrademarkoffice.com/index.php/about/fee

http://www.asiapatent.net/fees-g-104.html

فکر کنم منظورت اینه که ساخته نشده. برای ثبت اختراع الزامی برای ساخت نداره. کارت باید رو کاغذ جواب بده. اگه می بینی تو ایران میگن فیلم بیار یا چه می دونم نتایج تست . . . به خاطر اینه که طرف این کاره نیست. از ترس این که اشتباهی تایید کنه می گه که نمونه ساخته شده بیار. تو قانون هم چنین چیزی نداریم.

تاکتیک جالبی بود. ولی دوست عزیز اونی که اختراع شما رو ارزیابی می کنه مثل فامیلای شما نیست. نه اینکه بگم ایرانیا چیزی بارشون نیست. حتی تو امریکا هم عامه مردم از فناوری های پیشرفته که هیچ از ساده هاشم سر در نمیارن. کسی که صبح تا شب ادعانامه های سامسونگ، ال جی، اپل و ... رو ارزیابی می کنه به این راحتیا تحت تاثیر قرار نمی گیره. کاری نداره که مالک اختراع شمایی یا سامسونگ. مهم اینه که کار شما ویژگی های یه اختراع رو داشته باشه.[/QUOTE

با سلام و احترام

چگونه میشه مطئن شد با توجه به مطالبی که دوستان عزیز در خصوص دست انداز هایی که در ایران برای ثبت اختراع می کنن ؛ خود اداره ها و کارشناسان اون اداره ها فارغ از بی سوادی و باسوادی شون عمدن مشکل درست نکنن و خودشون طرح شما رو ندزدن؟
    منظور بنده اینه که آیا شما طرح اختراع رو ارائه میدین تضمینی بابت عدم سو استفاده از طرف اون کارمندان و متولیان ثبت در داخل اون اداره هست؟

سلام
    البته E-PCT در این چند سال تغییراتی داشته.
    »
    تصاویر پیوست فایل‌های پیوست

Junior Member

سلام خدمت دوستان من تا به حال تجربه 2 ثبت اختراع و گرفتن سند را در ایران داشتم
    از تجربیات خودم برای دوستانی که می خوان به تازگی وارد پروسه ثبت اختراع بشن می نویسم
    اول از همه اینکه تحت هیچ شرایطی ( دانشگاه ازاد اسلامی - اداره کل گسترش علم سنجی و یا اداره کارآفرینی و تجاری سازی ) را به عنوان مرجع استعلام انتخاب نکنید
    مرجع دانشگاه ازاد تا کنون هیچ حمایتی از ثبت اختراع افراد حقیقی نکرده و کلی اختراع بیخودی در این مرجع رد شده اند که کسی هم پاسخگو نیست
    یکی از دوستان ما سال 95 یک اختراع ارسال کرده بود و پرونده را برای ارزیابی فرستاده بود ” سازمان مرکزی دانشگاه ازاد – اداره علم سنجی ” بعد از چند ماه پاسخ کپی در پرتابلش ارسال کردند اداره اختراعات هم پرونده را رد کرد ولی وقتی پاسخ ها روی پرتابل گذاشتن متوجه شدیم که این پاسخ کپی بوده و ارزش قانونی نداره ( اصلا بعید میدونیم که امضا زیر بگه امضا واقعی مدیریت اداره علم سنجی باشه ) یعنی اگر طرف پیگیری هم کنه در نهایت مرجع استعلام میتونه بیاد نسخه اصلی که کلا متفاوت با نمونه ای که دست شماست ارائه بده و بگه که پاسخ اصلی یه چیز دیگه است .

اینم تصاویر قسمت هایی از پاسخ ارزیابی دانشگاه ازاد که به صورت کپی و اسکن شده در سال 95 و 96 روی پرتابل اداره اختراعات فرستاده شده و هم اکنون روی پرتابل قرار دارد

http://uupload.ir/files/xo68_yfno_ohgbwx0.jpg

http://uupload.ir/files/azpi_wuhm_vectorart.jpg
    ____________________________________________-

نکته دیگر اینکه اگر شما از طرحی که ارائه دادید مطمئن هستید و مرجع طرحتونو رد کرد تحت هیچ شرایطی تقاضا نکنید که نظر داور را عوض کنید چون فورا به شما خواهند گفت که ما داورمون نخبه است و دکتری داره و از این حرفا …. در واقع تماس های مکرر با مرجع و تقاضا علت اینکه چرا داور طرحتونو رد کرده نشانه غیر حرفه ای بودن شما خواهد بود . بهترین کار اینکه که اگر طرحتون در مرجع رد شد و مطمئن بودید که بی دلیل رد شده است درخواست کنید که مجدد یک مرجع جدید طرح را مورد بررسی قرار بده در غیر این صورت تحت هیچ شرایطی علت رد شدن را جویا نشید نخواید که نظر داور را از اینکه طرحتونو رد کرده بدونید و دیگر هیچ پرونده ای به ان مرجع ارسال نکنید جز در مواقعی که شما سند را دریافت کردید و می خواهید فقط بابت پرونده یک تاییدیه علمی جدید داشته باشید

سلام
    خسته نباشید
    ببخشید امکانش هست پاورپویت آموزش ePCT برای من ارسال کنید در پیام خصوصی یا لطفا کتید لینک بزارید ممنونم میشوم
    چون فایل پاک شده
    با تشکر فراوان

Junior Member

سلام هرگونه افشای اختراع رو انجام ندید به نظرم اقدام به ثبت pct کنید اظهارنامه رو ارسال کنید و برای مدت فکر کنم 30 ماه فرصت دارید سرمایه گذار پیدا کنید و بقیه مراحل رو انجام بدید