صفحه 7 از 32 نخستنخست 1234567891011121314151617 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 61 تا 70 , از مجموع 314

موضوع: ثبت اختراع بین المللی Patent

Member
    رشته و دانشگاه
    کارشناس برق-الکترونیک دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر

پیش فرض پاسخ : ثبت اختراع بین المللی Patent

درود، تا جایی که من می دانم برای استفاده از سهمیه های نخبگی باید در یک جشنواره معتبر داخلی اختراع خودتان را شرکت دهید تا امتیاز داده شود. بعد می توانید از تسهیل های موجود(کمک هزینه مالی و تخفیف سربازی و...) استفاده کنید. به سایت بنیاد ملی نخبگان مراجعه کنید. من تا جایی که می دانم اگر در هنگام ثبت اختراع آدرس دانشگاه محل تحصیل یا دانشگاهی که با آن ها کار کرده اید یا ... را در محل آدرس خودتان بنویسید می توانید از آن دانشگاه درخواست تخفیف شهریه یا ... کنید. برای اطمینان از صحت این موضوع می توانید از دفتر پژوهشی دانشگاه موردنظر سوال بفرمایید.
    در مورد خارج از کشور هم اگر اختراع مورد نظر به رشته انتخابی شما نزدیک باشد می تواند در رزومه شما امتیاز خوبی محسوب شود. و البته اگر مرتبط نیست می تواند خلاقیت شما را نشان دهد.

نقل قول نوشته اصلی توسط hamidkhatar نمایش پست ها
    سلام...
    وقت همگی به خیر...
    راستش من در حال ثبت اختراع تو ایرانم...که الان منتظر روز دفاعیه ام...
    میخواستم بدونم بعد از ثبتش,چه مزایایی میتونم داشته باشم؟؟منظورم سهمیه برای کارشناسی ارشد و یا apply کردن واسه اونوره؟؟...وتاثیرش تا چه حدیه؟؟...و اینکه آیا برای استفاده از این سهمه ها حتما باید عضو بنیاد نخبگان شد یا با همین ثبت اختراع هم میشه؟؟...
    من رشته ام مهندسی صنایع است...ولی اختراعم در مورد کفشه...و به مکانیک بر میگرده...
    ممنون میشم اگه دوستان جواب بدن...
    جهت بحث درباره ثبت اختراع جهانی می توانید به آدرس زیر مراجعه کنید:ثبت اختراع بین المللی Patent
    طبق قوانین انجمن: برای تشکر از ارسال یک پست،می توانید امتیاز مثبت بدهید. امتیازدهی سمت راست پایین هر پست قرار دارد.

[QUOTE=Sofi;753781]درود، تا جایی که من می دانم برای استفاده از سهمیه های نخبگی باید در یک جشنواره معتبر داخلی اختراع خودتان را شرکت دهید تا امتیاز داده شود. بعد می توانید از تسهیل های موجود(کمک هزینه مالی و تخفیف سربازی و...) استفاده کنید. به سایت بنیاد ملی نخبگان مراجعه کنید. من تا جایی که می دانم اگر در هنگام ثبت اختراع آدرس دانشگاه محل تحصیل یا دانشگاهی که با آن ها کار کرده اید یا ... را در محل آدرس خودتان بنویسید می توانید از آن دانشگاه درخواست تخفیف شهریه یا ... کنید. برای اطمینان از صحت این موضوع می توانید از دفتر پژوهشی دانشگاه موردنظر سوال بفرمایید.
    در مورد خارج از کشور هم اگر اختراع مورد نظر به رشته انتخابی شما نزدیک باشد می تواند در رزومه شما امتیاز خوبی محسوب شود. و البته اگر مرتبط نیست می تواند خلاقیت شما را نشان دهد.[/QUOTE

خیلی ممنونم از راهنماییتون...
    من بیشتر میخواستم از این طریق وارد مقطع کارشناسی ارشد بشم...
    چون فرصت درس خوندن درست حسابی رو ندارم...

Member
    رشته و دانشگاه

متاسفانه در ایران قانون مشخصی برای ادامه تحصیل مخترعین در دانشگاه وجود ندارد. البته مدت ها قبل شنیدم،که قرار است قانونی نوشته شود ولی چه زمانی اجرا شود ...
    بهرحال شما می توانید شماره ثبت اختراعتان را در رزومه ای که به دانشگاه خارجی ارائه می کنید بنویسید. و یا اسکنی از صفحه اول ثبت اختراعتان(به همراه ترجمه رسمی آن) را به دانشگاه خارجی ارائه کنید.الان هم بعضی دانشگاه های داخلی (مثل دانشگاه مجازی یا بین المللی تا جایی که من می دانم بعد از آزمون از داوطلب ها می خواهد که رزومه ای از خودشان به دانشگاه بفرستند و شرح دهند که در رشته مورد نظر چه کارهایی انجام داده اند.) من هم قبلا فکر می کردم که با اختراعم ادامه تحصیل بدهم. ولی الان بیشتر به فکر تولید انبوه طرحم هستم تا ادامه تحصیل! چون دردسر ثبت اختراع در خارج (و در ایران) زیاد است. (شاید این از عوارض افزایش سن من است!) و ارزش ثبت به پولسازی آن است! چیزی که ما در ایران به آن توجه نمی کنیم! آلمان ها می گویند مدال تو برای ما مهم نیست! اینکه اختراعت چقدر فروش کند مهم است! و آمریکایی ها هم می گویند اختراع تو برای ما مهم نیست! فکر تو برای ما مهم است! و اگر ما به تو پذیرش بدهیم به خاطر فکر توست نه اختراعت! پس برای ورود به دانشگاه آمریکایی می بایست رزومه و شرح حال خوبی از خودتان ارائه کنید. و اختراع می تواند به شما کمک کند.
    ویرایش توسط Sofi : June 3rd, 2012 در ساعت 06:48 PM
    جهت بحث درباره ثبت اختراع جهانی می توانید به آدرس زیر مراجعه کنید:ثبت اختراع بین المللی Patent
    طبق قوانین انجمن: برای تشکر از ارسال یک پست،می توانید امتیاز مثبت بدهید. امتیازدهی سمت راست پایین هر پست قرار دارد.

Member
    رشته و دانشگاه

این هم یک سایت خوب برای ثبت اختراع بین المللی: http://inventors.about.com/od/firsts...pplication.htm
    این هم برای نوشتن ادعا کمک خوبی است: http://inventors.about.com/od/patent...tentClaims.htm
    من در حال تکمیل مدارکم برای ثبت اختراع در آلمان هستم و خدا بخواهد تا چند ماه دیگه کارهاش تموم شد اطلاعات کامل تری خواهم نوشت.

سلام
    من برای ثبت ایده یا اختراعم در امریکا یا کانادا دچار یک سر در گمی شده ام . بعد از خواندن تمامی این 7 صفحه از یک طرف مایلم که خودم به صورت انلاین ثبتم را انجام دهم تا در هزینه ها صرفه جویی کنم که دوستان می گویند از انجایی که کار تخصصی و اصطلاحات حقوقی تخصصی دارد بهتر است که به یک وکیل مراجعه کنی از طرفی هم فکر می کنم نمی توان به هر وکیلی هم اعتماد کرد ( از لحاظ دزدیده شدن ایده ) چه برای سرچ اختراعم چه برای ثبتش . نمیدونم شاید هم من خیلی بد بینم . دوستان اگه بزرگواری کنید و راهنمایی کنید ممنون میشم که برای شروع سیفترین راه چیست ؟
    ایا بهتر نیست که به طور مثال اول در امریکا به صورت ثبت موقت انجام بدم بعد برای ثبت اصلی به وکیل مراجعه کنم ؟
    یه سوال دیگه هم داشتم که ایا ثبت در امریکا برای کانادا هم معتبر است یا خیر ( به دلیل روابط بسیار نزدیک این 2 کشور ) ؟

Banned

من پول وکیل و شرکت ثبت اختراع رو ندارم . ادعا نویسی هم نمیدونم اصلا چیه
    فعلا میخام
    Provisional
    بدم. باید چیکار کنم؟
    کسی نظری داره؟
    راستی بعد از یک سال اگر پولی گیر نیارم ثبت دائمش کنم چه اتفاقی میافته؟ اگر تا او ن موقع پیپر داده باشم در اون زمینه کسی دیگه میتونه بره ثبت کنه؟ من نمیتونم بگم من زودتر از اون پیپر داده بودم؟

سلام خدمت دوستان عزیزم. من یه طرحی دارم که قصد پتنت کردن اون رو در کانادا دارم. در این مورد چند تا سوال از دوستانم داشتم:
    1- هزینه تقریبی ثبت پتنت از ابتدای کار تا اتمام ثبت چقدر هست؟ (بدون وکیل)
    2- آیا در کانادا برای ثبت طرح نیاز به ارائه پروتوتایپ هست یا نه؟
    3- آیا می توان در کانادا قبل از ثبت نهایی طرح و در مراحل اولیه یک شرکت پیدا کرد که ساپورت مالی را انجام دهد؟ اگر در کانادا پیداکردن سرمایه گذار سخت هست میشه دوستان راهنمایی کنند که در کدام کشور آسان تر میشه سرمایه گذار پیدا کرد؟

ممنونم

Junior Member

سلام
    مزایا و مضرات ثبت اختراع چیه؟
    من در حین بررسی مساله پتنت با این مطلب رسیدم:
    بیایید فرض کنیم که طرح شما دارای قابلیت‌هایی است و شما مایلید از قِبَلِ آن منتفَع شوید.
    اولین چیزی که شما نیاز دارید بدانید این است که در آمریکا یک پَتِنت (patent) فقط مجوزی است برای تحت تعقیب قانونی قرار دادن ، نه تضمینی برای اینکه دولت از شما حمایت خواهد کرد. برای حمایت کردن از خودتان و پتنت تان باید قادر باشید وُکلایی را استخدام کنید و در خلال پروسه‌ی قانونی درصورتی‌که از پتنتِ شما سوء استفاده شده باشد به آنها هزینه بپردازید.
    دومین مطلب این است که وقتی پتنت شما ثبت شد تمامِ طرح شما از طریق اداره‌ی پتنت ایالات متحده به‌صورتِ آن‌لاین دردسترس قرار خواهد گرفت. در همان فردای این اتفاق تمامِ کسانی که قرار است به‌زودی رقیب شما شوند درحالِ استخراجِ شماره‌های سریالِ شما از پرونده و کار روی وِرژن‌های خود از طرح شما خواهند بود.
    و آخر اینکه درخواست پتنت ، سِرچ پتنت برای کارهای قبلی ، و دفاعیات از ایده‌اتان می‌تواند بسیار گران باشد.

Junior Member

سلام
    میشه ایده راه اندازی یک سایت رو هم بعنوان پتنت ثبت کرد؟

Junior Member

پیش فرض جستجو و ثبت Patent

مناسب ترین سایت برای جستجوی patent
    www.google.com/patents

هزینه های ثبت patent در آمریکا:
    http://www.uspto.gov/web/offices/ac/.../fee092611.htm

بررسی و جستجوی مالکیت امتیاز بهره برداری از یک اختراع در آمریکا:
    http://assignments.uspto.gov/assignments/?db=pat

یک کتاب مناسب برای ثبت on line پتنت
    Filing Patents Online A Professional Guide
    http://www.amazon.com/gp/reader/0849...pt#reader-link

اگر در پیدا کردن کامل کتاب مشکل داشتید به من ایمیل بزنید.
    ویرایش توسط میلاد : November 5th, 2012 در ساعت 03:21 AM