صفحه 9 از 32 نخستنخست 12345678910111213141516171819 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 81 تا 90 , از مجموع 314

موضوع: ثبت اختراع بین المللی Patent

Banned

پیش فرض پاسخ : ثبت اختراع بین المللی Patent

اینجارو ببینید :

http://www.lambertinvent.com/index.php?content=home

اینم دیدنش خالی از لطف نیست :

http://www.inventor.ir/about.html

نقل قول نوشته اصلی توسط transformer نمایش پست ها
    2 الی 3 سال؟؟؟؟ چه خبره! اینطوری اختراع هم ارزشش رو کم کم از دست میده دیگه

یک سوال دارم ... یکی یه اختراعی میکنه ، به جای ثبت اختراع اونو به یه شرکت معتبر ارایه بده تا تولید کنه و درصدی از سود هم به محترع بده ... چقدر احتمال دزدیده شدن طرح وجود داره؟
    اگر قبلش توی ایران ثبت کرده باشه چی؟
    بله دوست عزیز واقعا زمان بره،من که برای USPTO اقدام کردم و بیشتر از دو سال از publish اون می گذره ولی هنوز مرحله آخرش یعنی ثبت نهاییش مونده.

Junior Member

2 الی 3 سال؟؟؟؟ چه خبره! اینطوری اختراع هم ارزشش رو کم کم از دست میده دیگه

یک سوال دارم ... یکی یه اختراعی میکنه ، به جای ثبت اختراع اونو به یه شرکت معتبر ارایه بده تا تولید کنه و درصدی از سود هم به محترع بده ... چقدر احتمال دزدیده شدن طرح وجود داره؟
    اگر قبلش توی ایران ثبت کرده باشه چی؟
    1. بله زمان طولانیه.به خصوص برای مخترع که تو این مدت استرس اینو داره که درخواستش تایید میشه یا نه. یه دفعه بعد از چند سال ممکنه درخواستش رد بشه.تازه در حالیکه اطلاعات فعالیتش افشای عمومی شده و همه می تونن اونو ببینن.
    2. وقتی شما اختراعتونو بدون ثبت بدید به یه شرکت، شرایط کاری شما کاملا به متن قراردادتون با اون شرکت بستگی داره. اما هرچقدر هم که قراردادتون درست نوشته شده باشه باید رقبا رو هم در نظر بگیرید چون به محض اینکه محصول اختراعتون به بازار بیاد اونا شروع به بررسی و کپی کردن اون می کنن و در صورتیکه اختراعتون ثبت نشده با خیال راحت این کار رو انجام میدن. اگه تو ایران میخواین اقدام کنید که ثبت اختراع کار زیادی نداره. به نظر من حتما ثبتش کنید.
    اما اگه تو ایران ثبتش کنید بعد برید به شرکتی تو یه کشور دیگه ( مثلا امریکا ) بفروشید. اونا دلیلی برای خرید امتیاز اختراع شما نمیبینن. چون رقبا اونو کپی می کنن و اون شرکت متضرر میشه.

Junior Member

سلام
    من طرح چند تا اختراع نسبتا به درد بخور را دارم
    فعلا یکیش را اینجا اظهار کردم و فعلا در مرحله استعلامه

هدف نهاییم مهاجرته
    مهاجرتی که بتونم بوسیله یکی از همین اختراعها در یکی از شرکتهای خارجی استخدام هم بشم
    اما اینطور که این چند صفحه رو خوندم ثبت اختراع در ایران به هیچ دردی نمیخوره

حالا واقعا موندم زمانیکه اختراعم اینجا ثبت شد چطور برای شرکت خارجی رزومه بفرستم ؟
    کدوم شرکت خارجی حاضره اختراعی که در ایران ثبت بشه را بخره ! و از همه مهمتر برای مهاجرت برام اقدام بکنه ؟
    دلسرد شدم

نقل قول نوشته اصلی توسط fouladvand نمایش پست ها
    سلام
    من طرح چند تا اختراع نسبتا به درد بخور را دارم
    فعلا یکیش را اینجا اظهار کردم و فعلا در مرحله استعلامه

هدف نهاییم مهاجرته
    مهاجرتی که بتونم بوسیله یکی از همین اختراعها در یکی از شرکتهای خارجی استخدام هم بشم
    اما اینطور که این چند صفحه رو خوندم ثبت اختراع در ایران به هیچ دردی نمیخوره

حالا واقعا موندم زمانیکه اختراعم اینجا ثبت شد چطور برای شرکت خارجی رزومه بفرستم ؟
    کدوم شرکت خارجی حاضره اختراعی که در ایران ثبت بشه را بخره ! و از همه مهمتر برای مهاجرت برام اقدام بکنه ؟
    دلسرد شدم
    اين كه شما اختراع خود را به درد بخور بدانيد با اين كه اختراعي قابل استفاده در صنايع و اقتصادي باشد و بتواند سود برساند، شايد دو مقوله جداي از هم باشد. بايد بدانيد كه رقابت شديدي هست كه افراد ايده هاي جديد بدهند و از آن سود ببرند، چه توسط بخش هاي تحقيق و توسعه خود صنايع و شركت ها و چه پژوهشگران و محققان بيروني. بنابر اين ابتدا بايد مطمئن شويد كه اختراع شما جايگاه مناسبي دارد. من اگر جاي شما بودم و هزينه ثبت بين المللي را نداشتم، با يكي از شركت هاي مطرح مكاتبه مي كردم و با مشاركت دادن آنها اختراع را ثبت و از نتايج آن استفاده مي كردم. البته بنده تجربه شخصي ندارم ولي احتمالا اين عملي ترين كار باشد. هم متوجه مي شويد كه سطح اختراع شما را چگونه ارزيابي مي كنند و هم اين كه پشتيباني پيدا كنيد براي ثبت.
    البته در ايران اگر سازمان پژوهش هاي علمي و صنعتي كار شما را تاييد كند و اختراع شما قابل توجه باشد، سازمان هايي هستند كه براي ثبت اختراع بين المللي (فكر مي كنم صندوق حمايت از پژوهشگران اين كار را بكند)‌ حمايت مي كنند اما كاري زمان بر است و تصور مي كنم دو سالي طول مي كشد تا اگر حمايت كنند، به سرانجام برسد.
    ضمنا در رزومه قاعدتا بين تحصيلات، تجربه، سوابق و اختراع ادعايي بايد سنخيتي وجود داشته باشد،‌مثلا اگر كسي علوم انساني خوانده و بعد بگويد كه من فلان وسيله خودرو را اختراع كردم كه تحول ايجاد مي كند، پذيرش آن دشوار است، يا كسي مهندسي شيمي گرفته و اختراعي در مورد الكترونيك داشته باشد، يا سنش مثلا 22 سال است و بعد بگويد فلان وسيله پيشرفته را ساخته است (بدون داشتن پشتوانه لازم علمي و عملي) نمي شود انتظار داشت كه موضوع جدي گرفته شود.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط am9 نمایش پست ها
    اين كه شما اختراع خود را به درد بخور بدانيد با اين كه اختراعي قابل استفاده در صنايع و اقتصادي باشد و بتواند سود برساند، شايد دو مقوله جداي از هم باشد. بايد بدانيد كه رقابت شديدي هست كه افراد ايده هاي جديد بدهند و از آن سود ببرند، چه توسط بخش هاي تحقيق و توسعه خود صنايع و شركت ها و چه پژوهشگران و محققان بيروني. بنابر اين ابتدا بايد مطمئن شويد كه اختراع شما جايگاه مناسبي دارد. من اگر جاي شما بودم و هزينه ثبت بين المللي را نداشتم، با يكي از شركت هاي مطرح مكاتبه مي كردم و با مشاركت دادن آنها اختراع را ثبت و از نتايج آن استفاده مي كردم. البته بنده تجربه شخصي ندارم ولي احتمالا اين عملي ترين كار باشد. هم متوجه مي شويد كه سطح اختراع شما را چگونه ارزيابي مي كنند و هم اين كه پشتيباني پيدا كنيد براي ثبت.
    البته در ايران اگر سازمان پژوهش هاي علمي و صنعتي كار شما را تاييد كند و اختراع شما قابل توجه باشد، سازمان هايي هستند كه براي ثبت اختراع بين المللي (فكر مي كنم صندوق حمايت از پژوهشگران اين كار را بكند)‌ حمايت مي كنند اما كاري زمان بر است و تصور مي كنم دو سالي طول مي كشد تا اگر حمايت كنند، به سرانجام برسد.
    ضمنا در رزومه قاعدتا بين تحصيلات، تجربه، سوابق و اختراع ادعايي بايد سنخيتي وجود داشته باشد،‌مثلا اگر كسي علوم انساني خوانده و بعد بگويد كه من فلان وسيله خودرو را اختراع كردم كه تحول ايجاد مي كند، پذيرش آن دشوار است، يا كسي مهندسي شيمي گرفته و اختراعي در مورد الكترونيك داشته باشد، يا سنش مثلا 22 سال است و بعد بگويد فلان وسيله پيشرفته را ساخته است (بدون داشتن پشتوانه لازم علمي و عملي) نمي شود انتظار داشت كه موضوع جدي گرفته شود.

در حال حاضر اختراع فوق منتظر تایید سازمان پژوهشهای علمی / دفتر تجاری سازی میباشد
    اختراع فوق قابلیت تجاری سازی دارد و یکی از ملزومات الکترونیکی هواپیما ها میباشد
    رشته من و زمینه فعالیت و تجربه ام هم تماما الکترونیک بوده و هست و کاملا با وسیله فوق سنخیت دارد

مشکل اینجاست که من بعد از ثبت برم مثلا با یکی از شرکتهای سازنده هواپیما مکاتبه کنم
    این اختراع در ایران ثبت شده و فعلا بین المللی نیست
    چه تضمینی وجود دارد که شرکت فوق مرا دور نزند و خودش یک طرح از طرح من کپی و به نام خودش ثبت کند ؟
    طرحی که در ایران ثبت شده را چگونه حاضرند شراکتی به تولید برسانند ؟

Banned

الان یک سوال برای من ایجاد شد.

با این حساب فرضا کسی توی ایران اختراعی بکنه و ثبت کنه (در ایران) و بعد شروع به تجاری سازی و تولید بکنه ، هرکسی در هرجای دنیا خیلی راحت میتونه این محصول رو کپی کنه و بسازه و تولید کننده و مخترع ایرانی از پتانسیل صادرات محروم میشه(در برابر غول های تجاری و سرمایه گذاری اونها) درسته؟

اگرم بخواد اونهمه هرینه کنه و 2 سال دنبال ثبتش بدوه که بعدش تازه بخواد تولید کنه ، یکجورایی اختراع از دهن میفته و شاید تا اونموقع بشه بهترش رو ساخت و یا اصلا این اختراع قبلی صرفه اقتصادیش رو از دست بده!!

پس راه حل چیه؟!!

Junior Member

الان یک سوال برای من ایجاد شد.

با این حساب فرضا کسی توی ایران اختراعی بکنه و ثبت کنه (در ایران) و بعد شروع به تجاری سازی و تولید بکنه ، هرکسی در هرجای دنیا خیلی راحت میتونه این محصول رو کپی کنه و بسازه و تولید کننده و مخترع ایرانی از پتانسیل صادرات محروم میشه(در برابر غول های تجاری و سرمایه گذاری اونها) درسته؟

اگرم بخواد اونهمه هرینه کنه و 2 سال دنبال ثبتش بدوه که بعدش تازه بخواد تولید کنه ، یکجورایی اختراع از دهن میفته و شاید تا اونموقع بشه بهترش رو ساخت و یا اصلا این اختراع قبلی صرفه اقتصادیش رو از دست بده!!

پس راه حل چیه؟!!
    بدترش اینه که یه ایرانی دیگه بره کپی اون اختراع رو به چین سفارش بده بسازنش
    بعد همونو قاچاق بیارتش داخل ایران و جلو روی مخترع با قیمتی پایین تر به مصرف کننده بفروشه !
    بعدش اون مخترع فقط باید بشینه زار زار گریه کنه ! یا 6 ماه اینور اونور بدون نتیجه بدوه ! چون اینجا ایرانه !

Banned

خب حالا راه حل چیه؟ چه کار میتونیم بکنیم که از حق خودمون دفاع کنیم؟

ApplyAbroad Hero Hamid_110 آواتار ها

خب حالا راه حل چیه؟ چه کار میتونیم بکنیم که از حق خودمون دفاع کنیم؟
    راه حل خاصی که نداره! اگر بعنوان مثال اخبار دعاوی اپل و سامسونگ و نوکیا و ... رو دنبال کنید می بینید که بحث روزه !
    بسته به این که اختراع چیه؛ یکی از راه ها میتونه فروش حق امتیاز اون به یکی از شرکت های بزرگ در اون زمینه باشه.
    ناخواناترین نوشته ها از قویترین حافظه ها ماندگارترند